free web hit counter Skocz do zawartości
piotrek944

Czy to łysienie? Prosze o pomoc (Zdjęcia) 23 lata

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem tu nowy i dopiero zaczynam czytać forum więc proszę o pomoc.

Ogólnie nie wiem czy łysieje czy nie dlatego proszę o ocenę.

Od dziecka miałem tzw. wysokie czoło + delikatne zakola ale nie wiem czy nie robią mi się większe.

Włosy ogólnie mam bardzo gęste i mocne praktycznie nie wypadają, po myciu jak czesze grzebieniem albo rękoma to może na minute z 5-7 włosów wypadnie max.

Oceńcie proszę co mogę zrobić żeby zachować moje włosy.

Panicznie boje się wyłysieć.

Co do rodziny to mój tato i mój dziadek w moim wieku byli praktycznie łysi + mieli od dziecka bardzo rzadkie włosy.

Wszyscy mi mówią że odziedziczyłem włosy po mamie bo mam bardzo gęste a z rodziny mojej mamy nikt nie łysiał (dziadek 70lat do tej pory ma bujną czuprynę)

Także nie wiem co robić proszę o pomoc

Panicznie boję się że zostanę bez włosów!

Zdjęcia teraz:

 

wvOB7VC.jpg

1v4AQSo.jpg

eByv6E2.jpg

Fcuu0Rq.jpg

9HR9Bhu.jpg

79t4MMg.jpg

aFcqrYF.jpg

Vsy8WTq.jpg

 

ZDJĘCIA :5-6 lat temu:

 

 

DxOrdrB.jpg

rwS58kX.jpg

kqFIOTO.jpg

hi5uxXu.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam, jestem tu nowy i dopiero zaczynam czytać forum więc proszę o pomoc.

 

Ja tu widzę tylko jedno wyjście- przeszczep, i chyba moi forumowi koledzy się ze mną zgodzą?

 

Jak dopiero zaczynasz czytać to może najpierw przeczytaj, a potem zadawaj pytania? No, ale skoro już musztarda po obiedzie to na moje oko nie łysiejesz. Obserwuj sytuacje, rób sobie zdjęcia i może prewencyjnie bierz jakieś witaminy? Nie widzę konieczności stosowania jakiejkolwiek chemii (póki co).

 

Łączę pozdrowienia


Aktualna kuracja:

Polaris Lab 10

Pantostin

Minovivax 5%

Ketoxin forte

NIZORAL 2% Krem

PURITAN'S PRIDE Włosy, skóra i paznokcie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ewidentne lysienie. NW 2,5

 

user01, jak to nie widzisz koniecznosci? Linie mu pozarlo doslownie na przestrzeni lat, widac miniaturyzacje tez. Korona rowniez sie sypie delikatnie


genetic garbage (manlet aka heightcel, baldcel, post-acnecel, aspie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Od dziecka miałem tzw. wysokie czoło + delikatne zakola ale nie wiem czy nie robią mi się większe.
Ewidentne lysienie. NW 2,5

user01, jak to nie widzisz koniecznosci? Linie mu pozarlo doslownie na przestrzeni lat, widac miniaturyzacje tez. Korona rowniez sie sypie delikatnie

 

Wnioskuję pod tym co sam autor napisał + jakie zdjęcia przedstawił.

Korona? Weź pod uwagę inne oświetlenie (sztuczne w tym przypadku). Delikatne to ma większość (nawet niełysiejących).


Aktualna kuracja:

Polaris Lab 10

Pantostin

Minovivax 5%

Ketoxin forte

NIZORAL 2% Krem

PURITAN'S PRIDE Włosy, skóra i paznokcie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam fakt posiadania wysokiego czola nie oznacza, ze ktos ma rowniez zakola. Autor wysokie czolo i minimalne zakola (czyli taka byla jego naturalna linia wlosow) posiadal juz pare lat temu czy nawet od dziecka - jak utrzymuje, jednakowoz z biegiem lat na skutek procesu lysienia zakola ulegly powiekszeniu. Zdjecia nie pozostawiaja watpliwosci, mimo ich sredniej jakosci jak byk widac miniaturyzacje na linii


genetic garbage (manlet aka heightcel, baldcel, post-acnecel, aspie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje wszystkim za odpowiedzi.

Czyli co łysieje? Co powinienem zrobić, jestem skłonny do zażywania każdego leku, po prostu nie mogę być łysy.

W dzieciństwie poparzyłem się na głowie i mam wielką bliznę nie wygląda to ładnie ;c.

Co mogę zrobić żeby moje włosy zostały takie jakie są?

Wieczorem postaram się zrobić lepsze zdjęcia tylko jak je powinienem zrobić?

Z góry, z boku?

Po umyciu włosów na mokro czy na sucho?

+ Co to jest NW 2.5? Gdzie mogę o tym poczytać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podstawa kuracji jest finasteryd. Mozesz rowniez stosowac stymulator wzrostu wlosow (minoxidil). Ogarnij sobie skale lysienia Norwood Hamilton.


genetic garbage (manlet aka heightcel, baldcel, post-acnecel, aspie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jacuś, nie przesadzaj

 

Pod światłem tak jak napisał user01 często jest coś takiego jak "Natural Visible Crown Area"

Zobaczysz to nawet w klinikach które robią systemy włosów.

 

 

Przyklad:


24c8pok.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Korona to chuj ale recesja na linii jest spora (widac rowniez sporo zminiaturyzowanych, krotkich wloskow, za jakis czas bez kuracji to sie sypnie).

W praktyce nie jestes w stanie in abstracto stwierdzic, czy dziura na koronie jest naturalna, czy moze motywowana progresem lysienia.


genetic garbage (manlet aka heightcel, baldcel, post-acnecel, aspie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie postaram się niedługo wrzucić bardziej dokładne zdjęcia w lepszej jakości może wtedy będzie się dało lepiej ocenić mój stan.

Naprawdę bardzo zależy mi na włosach i nie wiem czy kupować ten finasteryd czy może nie ma sensu.

Fryzjerka powiedziała mi jakieś 3 miesiące temu że mam lekkie zakola ale mówiła że mam bardzo dobre włosy i żebym narazie się nie martwił o wypadanie i łysienie.

Także kompletnie nie wiem co myśleć a nie ukrywam że dopiero zaczynam o tym wszystkim czytać.

Będę naprawdę wdzięczny za każdą pomoc bo jestem załamany i nie mam nawet za bardzo z kim o tym pogadać bo każdy w rodzinie spławia mnie tekstem "co się przejmujesz najwyżej będziesz łysy".

Coś czuje że wpadam w depresje przez to ; /

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam w miare podobny stan do Twojego, powiem szczerze ze tez ciagle mysle o tych wlosach nieszczesnych... zeby sie nie pogaraszalo, sam biore tego FINA mniej wiecej od miesiaca, zadnych skutkow ubocznych nie mam, ale nie mysle o tym bo to to efekt nocebo gwarantowany A te gadaniny, ze na lysienie nic nie ma, ze to NORMALNE, ble, ble, ble tez przyprawiaja mnie o zlosci jednoczesnie depreche Ale ja mam pewien plan dzialania, wlasnie jestem w jego trakcie realizacji.

Moim zdaniem, dzialaj, poki masz o co walczyc. Jak nic nie podziala trudno (sa inne metodyjeszcze), wazne ze probowales. Pozniej nie bedziesz mial sobie do zarzucenia "kurcze, a moglem cos zrobic jak jeszcze nie bylo tak zle na glowie", takie jest moje skromne zdanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam w miare podobny stan do Twojego, powiem szczerze ze tez ciagle mysle o tych wlosach nieszczesnych... zeby sie nie pogaraszalo, sam biore tego FINA mniej wiecej od miesiaca, zadnych skutkow ubocznych nie mam, ale nie mysle o tym bo to to efekt nocebo gwarantowany A te gadaniny, ze na lysienie nic nie ma, ze to NORMALNE, ble, ble, ble tez przyprawiaja mnie o zlosci jednoczesnie depreche Ale ja mam pewien plan dzialania, wlasnie jestem w jego trakcie realizacji.

Moim zdaniem, dzialaj, poki masz o co walczyc. Jak nic nie podziala trudno (sa inne metodyjeszcze), wazne ze probowales. Pozniej nie bedziesz mial sobie do zarzucenia "kurcze, a moglem cos zrobic jak jeszcze nie bylo tak zle na glowie", takie jest moje skromne zdanie

 

Po części się zgodzę, ale finasteryd to nie są cukierki, żeby sobie "zapobiegawczo" łykać. Może łykajmy metotreksat nie będziemy mieć raka.

Jeśli widoczny jest progress (choćby delikatny, żeby nie było, że proponuje czekać do NW3) łysienia (albo zostało ono stwierdzone) to jasne, zgodzę się, że im wcześniej, tym lepiej i tu nie ma co dyskutować. Ale jeśli ktoś ma naturalnie wysokie czoło i delikatne zakola to po co się truć? Decyzja i tak należy do autora wątku, sam ją musi podjąć.

 

Każdy i tak decyduje o sobie, są odmienne zdania w tym przypadku, ale może to i dobrze, da to autorowi możliwość spojrzenia na "problem" z różnej perspektywy.

 

Odnośnie NW to -skala Norwood-a , która jest wykorzystywana w ocenie stopnia zaawansowania łysienia typu męskiego.Wg, skali można ocenić stopień zaawansowania łysienia. Im wyższa cyfra tym większy stopień zaawansowania łysienia.

 

Skala%20Norwooda.jpg


Aktualna kuracja:

Polaris Lab 10

Pantostin

Minovivax 5%

Ketoxin forte

NIZORAL 2% Krem

PURITAN'S PRIDE Włosy, skóra i paznokcie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nikogo nie zmuszam, sam nim zczalem brac FINA, czytalem fora, bylem u dermataloga itp., zaglebilem sie w temat przeanalizowalem wszytskie za i przeciw, widze co sie dzieje ma mojej glowie, wiec decyzja nie byla podejmowania ot tak, "a wezme se". To samo radze autorowi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia z dzisiaj lepiej wykonane

Moja dziewczyna mówi mi że 3-4 lata temu miałem takie same zakola więc już nie wiem co myśleć.

Typowe łysienie androgenowe czy poprostu taka uroda?

Oceńcie proszę bo nie wiem czy działać czy poczekać z rok i zobaczyć czy będzie postępować i najwyżej wtedy finasteryd.

9165531_20170823_191252.jpg

9165532_20170823_191430.jpg

9165533_20170823_191615.jpg

9165534_20170823_191516.jpg

9165535_20170823_191639.jpg

9165536_20170823_191436.jpg

9165537_20170823_191349.jpg

9165538_20170823_191340.jpg

9165539_20170823_191444.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swoje zdanie podtrzymuje acz jendak nw2 raczej. Miniaturyzacje na linii widac


genetic garbage (manlet aka heightcel, baldcel, post-acnecel, aspie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy muszę działać jak najszybciej czy mogę poczekać z pół roku do roku i obserwować zanim zacznę brać chemie ? Bo dodam ze włosy ogólnie nie wypadaja. Przed chwilą darłem z dość dużą siła włosy i nie wypadł ani jeden

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie to nic nie musisz, ewentualnie mozesz. Sam musisz ocenic jaka waznosc przypisujesz wlosom, jak wyglada lysienie w rodzinie (zebys mogl oszacowac mniej wiecej przebieg w Twoim przypadku) etc.


genetic garbage (manlet aka heightcel, baldcel, post-acnecel, aspie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim wieku mój dziadek i ojciec byli łysi ale mieli zupełnie inna strukture włosów niż ja. Za to wszyscy mi mówią ze mam włosy po stronie mamy rodziny tzn gęste i mocne a z jej rodziny nikt nie łysiał. Wiem ze decyzja należy do mnie ale podpowiedzccie mi co byście zrobili na moim miejscu? Poczekali czy od razu coś brać? Włosy maja dla mnie ogromne znaczenie gdyż mam bliznę na głowie po poparzeniu i nie wyobrażam sobie żebym był łysy.

Czy może być tak że taki stan jak mam teraz będzie sie utrzymywał parę lat? Czy jak już mam takie coś to od razu zacznie sie sypac?

Dodam że wszyscy mi mówią że zawsze miałem takie włosy (zakola) ale nie wiem ile w tym prawdy ;c.

+ a łysienie z tylu głowy? ( nie wiem jak to sie fachowo nazywa)

Z tyłu głowy jest ok czy tez wygląda na to że zaczyna się sypać? (chodzi mi o czubek głowy)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do tylu glowy to nie da sie jednoznacznie odpowiedziec na to pytanie, poniewaz rownie dobrze moze to byc powiazane z naturalnym ulozeniem wlosow, a rownie dobrze moze to byc poczatek lysienia w tym miejscu. Zalezy od stanu, jaki miales kiedys. Zreszta nawet gdybys tam lysial to finasteryd powinie to zagescic.

Do mnie tez mowili, ze od zawsze mialem taka linie wlosow i podobne rzeczy, ale to jest bzdura.

Zalecalbym jednak cos robic w tym kierunku, nie musi to byc przeciez finasteryd. Poczytaj dokladnie forum i dobierz odpowiednia kuracje


genetic garbage (manlet aka heightcel, baldcel, post-acnecel, aspie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze jedno pytanie.

Na zakolach rosną mi włosy tydzień temu to były takie malutkie kujki teraz są już dużo większe

+ jak chodze do fryzjera i sie strzyge na krótko to włosy mi bardzo szybko rosną po 2 tygodniach juz mam czupryne nawet fryzjerka mi mowi ze bardzo szybko odrastaja ma to jakis zwiazek?

Stosowanie dx2 cos moze pomoc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz stan, o którym marzy większość tutaj, natomiast widać, że na linii włosy są krótsze i cieńsze, więc coś się zaczyna dziać.


Fin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moglibyscie dac mi jakies rady co powinienem zrobic? Co kupic jak wlosy pielegnowac?

Co do tych malych wloskow na lini czola mozliwe ze to od sciecia grzywki odrastaja? Bo jakies 2-3tyg temu bardzo krotko sie ostrzyglem i grzywke tez podcinalem.

Przepraszam ze bez polskich znakow ale pisze z telefonu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno nie kupuj DX2, prędzej ci to zaszkodzi niż pomoże. Postanowiłem sobie obrać za jeden z głównych celów w życiu robienie przesadnej antyreklamy takim kłamliwym producentom, wam radzę to samo, świat będzie wyglądał odrobinę lepiej. Być może, gdybyś ściął się krótko lepiej byłoby widać czy łysiejesz, czy nie. Jak dla mnie możliwe, że to jest początek początku łysienia. Przyjrzyj się włosom na zakolach, czy są wyraźnie cieńsze od pozostałych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grubosciowo sa takie same jak inne i tak samo silne. Ciagne za nie az boli i ani jeden nie wylatuje + ogolnie nie wiem czy jest to mozliwe ze ciagne sie za wlosy z calej sily i moze mi na minute wypadnie zaledwie pare sztuk ale to po calym dniu. Po myciu wlosow jak ciagne sie za wlosy to ani jeden nie wyleci. Wiec jest mozliwosc aby powiekszaly mi sie zakola bez wypadaniu wlosow? Pisze z telefonu takze przepraszam za brak polskich znakow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy typowym, nieagresywnym łysieniu androgenowym nie zobaczysz wzmożonego wypadania włosów, bo wypada ci niezauważalnie więcej włosów niż normalnie, odrastają coraz cieńsze i krócej utrzymujące się włosy, a efekty tego całego procesu widoczne są dopiero po latach. Ktoś napisał, że widzi na zdjęciach miniaturyzacje na przodzie, mnie też się tak zdaje, że włosy na zakolach masz cieńsze, ale może kwestia zdjęcia i oświetlenia. Musisz sam ocenić. Wg mnie, na tak długich włosach ciężko jest zauważyć łysienie. Lepiej byłoby widać przy długości ok 1,5 cm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...