free web hit counter Skocz do zawartości
boliusz

Badania przed rozpoczęciem kuracji finasterydem

Rekomendowane odpowiedzi

Jakie badania warto zrobić przed rozpoczęciem brania fina? Z forum wyczytałem o sprawdzeniu poziomu:

1.Testosteronu

2. Dht

3. Prolaktyny

4. Estradiolu

5. Estrogenu

 

Warto coś jeszcze dorzucić? Jak często w trakcie kuracji kontrolować poziom hormonów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PSA, i Każdy ogarnięty lekarz powiedział by Ci że przed braniem fina można, należałoby czy wręcz trzeba zrobić badanie PSA.

 

A te badania co wyszczególniłeś to nie wiem czemu mają służyć poza stratą kasy, chyba tylko czystej własnej ciekawości (ciekawości ogólniej co do poziomu własnych hormonów jak i ciekawości co do oddziaływania leku czyli w tym przypadku jak działa albo jak mocno działa w swym działaniu finasteryd, o ile, jak bardzo obniży DHT - i czy w ogóle, i o ile, jak bardzo podniesie T i czy w ogóle). Bo tak na prawdę w niczym Ci one nie pomogą jeśli o leczenie łysienia chodzi, i do niczego innego nie są potrzebne (jeśli oczywiście zdrowo się czujesz i nie masz żadnych problemów zdrowotnych po których można by podejrzewać jakiekolwiek anomalia hormonalne - tak też zakładam) - jedynie co mogą spowodować to wku*wienie że są aż tak wysokie - znaczy te męskie jeśli o kwestię łysienia androgenowego chodzi, albo wielkie zdziwienie w przypadku otrzymania wyniku badania DHT przedstawiającego poziom DHT 100% ponad górną granicę normy albo wyższy - jak to miało miejsce w przypadku np. usera Kowalski92.


Ruch wyzwolenia mieszków włosowych spod okupacji androgenów!

Łysienie łysienie to moje wkurwienie, biorę draże kokosowe, mam spokojną o to głowę.

Biorę draże kokosowe i mam włosów pełną głowę. Biorę żelki cytrynowe i mam ciągle włosy nowe. Piję także loxoniadę i łysieniu dałem radę.  

Ale i tak nie ma żadnego lepszego lekarstwa niż własne odbicie lustrzane, a w nim ''łómnisz herlajn''. Jest ''łómnisz herlajn'' to morda faluje, aż chciało by się porzucić wszystkie drażetki. Medytacja mogłaby trwać nawet kilkanaście godzin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to nie ma sensu badać DHT ponieważ ten we krwi różni się od tego w mieszkach włosowych. Ja robiłem też kortyzol, wit b12, morfologie i badania tarczycy. Fina biorę od miesiąca i jak na razie nie mam uboków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z tego co wiem to nie ma sensu badać DHT ponieważ ten we krwi różni się od tego w mieszkach włosowych. Ja robiłem też kortyzol, wit b12, morfologie i badania tarczycy. Fina biorę od miesiąca i jak na razie nie mam uboków.

To prawda, no i przy łysieniu kluczowa jest wrażliwość mieszków włosowych na dht. Te hormony zbadalbym w sumie z powodów wymienionych przez antydhtora: 1. z ciekawości (nigdy ich nie robiłem), 2. żeby sprawdzić jaki wpływ ma na ich poziom finasteryd.

MichalWaw90, bierzesz 1 mg standardowo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...