free web hit counter Skocz do zawartości
boliusz

Spironolakton na przód

Rekomendowane odpowiedzi

Mam prośbę o poradę. Biorę fina i prawdopodobnie dołożę jeszcze cb na przód, ale póki co zamówienie się przewleka. W związku z tym chciałbym czymś wesprzeć przód do czasu przyjścia cb (nie chce wchodzić w Ru).

 

Myślałem o spiro - warto go dołożyć na przód czy nie ma to sensu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Pomóc na pewno coś pomoże, kosztuje niewiele, uboków nie ma.

Ale cudów się po nim nie spodziewaj.

 

Wiesz jak to mówią: lepszy rydz niż nic.

Z drugiej strony ty bierzesz fina, co nadaje spiro większy sens, bo samodzielnie to on sensu nie ma wcale.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Jeśli mówisz, że lepsze to niż nic to spróbowałbym sie podeprzeć spiro do czasu aż przyjdzie mi cb. A mozesz mi powiedzieć jak przygotować wcierke ze spiro albo podeslac linka do jakiejś instrukcji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieje, ze CB bedzie juz wkrotce wysylane. Brakuje 12 gram, jezeli zostanie zaplacone kolejne 10gram(jedna osoba na zagranicznym forum pisala mi, ze zaplaci na poczatku tego tygodnia) to postaram sie z nimi dogadac,zeby juz wyslali tym co zaplacili za calosc a w miedzy czasie moze ktos sie jeszcze znajdzie na ostatnie 5 gram badz jak beda miec 98 to tez bardzo blisko przeciez...

Co do spiro to jak mozesz latwo i niedrogo zalatwic to dodaj, ewentualnie nizoral krem badz saba gel. Zawsze cos mozna dodac, zeby wzmocnic dzialanie fina, bo wiadomo, ze kazdy bloker w pojedynke z przodem wychodzi conajwyzej srednio a 2 to juz wieksza szansa powodzenia, zeby utrzymac.


Dut 0.5 mg E4D

CB-03-01 2% 1ml ED

Witaminy:Biotyna,Cynk,Żelazo,Wapń,Magnez,D3

Zoxin Med

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fina dopiero zacząłem brać (od tego tygodnia), więc zastanawiam się w sumie, czy od razu dawać na przód cb, czy najpierw spiro....

A jak przygotować wcierke ze spiro? Najłatwiej kupić tabletki i je pokruszyć + jakis pojazd?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
A jak przygotować wcierke ze spiro? Najłatwiej kupić tabletki i je pokruszyć + jakis pojazd?

 

Bierzesz alkohol (spiritus z monopolowego), glikol propylowy (kupisz go w sklepie z półproduktami kosmetycznymi) oraz wodę oczyszczoną (kupisz w aptece) lub destylowaną (kupisz na stacji benzynowej).

 

Następnie wg wagi dzielisz: 50% alkoholu, 20% glikolu oraz 30% wody. Najlepiej to odmierzyć w zlewkach na wadze (wg tych proporcji), a ja nie masz wagi to musisz korzystać z przelicznika objętościowo/wagowego - np takiego tutaj: http://pokonajlysienie.com/kalkulator.htm

 

Z tabletkami problemu nie ma, bo na każdego masz napisane ile spiro ona zawiera (np 100 mg). Musisz tych tabletek skruszyć tyle, żeby stanowiły od 2 do 5% roztworu.

 

Problem ze spiro jest tylko jeden. Tabletki spiro nie są czystym spironolaktonem, ale zawierają wypełniacze. Standardowa tabletka 100 mg waży zazwyczaj 400 mg (100 mg spiro + 300 mg wypełniaczy).

Wypełniacze się najczęściej nie rozpuszczają i zostaje mnóstwo "białego piachu", który trzeba albo odfiltrować albo go będziesz miał na włosach (jakbyś przy wapnie robił).

 

Fajnie byłoby mieć czysty spiro, ale takiego nie da się łatwo dostać. Kiedyś było grupowe zamówienie, ale upadło (brak dostatecznej ilości chętnych).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za wskazówki Lion.

A jest tak, że te wypełniacze opadają na dno i wtedy można odsączyć, np. strzykawką sam roztwór ze spiro?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
A jest tak, że te wypełniacze opadają na dno i wtedy można odsączyć, np. strzykawką sam roztwór ze spiro?

 

Opadają na dno jak trochę postoi, więc można odlać roztwór z góry.

Ale może lepiej potrząsnąć i przepuścić przez filtr.

Potrząsanie gwarantuje, że składniki które są potrzebne (woda, glikol, alkohol, spiro) są wymieszane.

 

Możesz poeksperymentować i spróbować obu metod.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mówisz to lepiej będzie odfiltrować.

Czy do odfiltrowania wystarczy lejek do paliwa lub piwa z filtrem (bo widzę, że takie są głównie w sprzedaży)?

 

Jeszcze prośba o informacje jak często trzeba robić takie mieszanki i jak je przechowywac. Dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Czy do odfiltrowania wystarczy lejek do paliwa lub piwa z filtrem (bo widzę, że takie są głównie w sprzedaży)?

 

Nie wiem, musisz popróbować. Ja próbowałem filtr do ekspresu do kawy i poniosłem porażkę, bo porozlewało mi się to na boki, zamiast sprawnie przejść przez filtr.

Tak więc trzeba filtr z większymi dziurkami.

 

Jeszcze prośba o informacje jak często trzeba robić takie mieszanki i jak je przechowywac. Dzięki.

 

To jest bardzo stabilne. Bez problemu powinno ci wytrzymać co najmniej kilka miesięcy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam nadzieje, ze CB bedzie juz wkrotce wysylane. Brakuje 12 gram

 

Angel piszę się na to zamówienie. Tylko prosze pokieruj mnie jak dziecko, bo widze ze sprawa jest nagląca, i nie mam teraz za bardzo czasu wertować forum, to co mi sie uda doczytać to poszukam, a ja nie robilem wczesniej takiego zamowienia. Co mam zrobić, gdzie kaskę wpłacic itp?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Angel piszę się na to zamówienie. Tylko prosze pokieruj mnie jak dziecko, bo widze ze sprawa jest nagląca, i nie mam teraz za bardzo czasu wertować forum, to co mi sie uda doczytać to poszukam, a ja nie robilem wczesniej takiego zamowienia. Co mam zrobić, gdzie kaskę wpłacic itp?

 

Tu masz linka do tematu dot. zamówienia: viewtopic.php?f=36&t=3052 - tam znajdziesz dane do wpłaty itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spiro w spirytusie podobno rozpuszcza się słabo, do 2 -3 %. Czytałem (a właściwie to mi to mówił weteran wcierek) że dobrze jest zastosować DMI jako pojazd czy jego składnik ale to droga zabawa.


Ruch wyzwolenia mieszków włosowych spod okupacji androgenów!

Łysienie łysienie to moje wkurwienie, biorę draże kokosowe, mam spokojną o to głowę.

Biorę draże kokosowe i mam włosów pełną głowę. Biorę żelki cytrynowe i mam ciągle włosy nowe. Piję także loxoniadę i łysieniu dałem radę.  

Ale i tak nie ma żadnego lepszego lekarstwa niż własne odbicie lustrzane, a w nim ''łómnisz herlajn''. Jest ''łómnisz herlajn'' to morda faluje, aż chciało by się porzucić wszystkie drażetki. Medytacja mogłaby trwać nawet kilkanaście godzin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Jakie podzielone ? Znowu odkrywacie koło na nowo ?

Kiedyś sprzedawano w GenHair 2% spiro wg proporcji jak ci podałem i nie było problemów. Na Regrowth też był.

Gdzieś też widziałem płyn 5%, ale nie chce mi się teraz na szybko szukać źródła.

 

Dzisiaj te strony już przystały działać, ale z tego co widzę to spiro jest nadal w kilku produktach:

https://www.hairlosstalk.com/shop/home- ... combo.html

http://www.drproctor.com/hair-regrowth-products.htm (Proxiphen)

 

Najtaniej jest jednak samemu przygotować.

 

PS. Jedyne na co trzeba uważać, a o czym pisał dr. Lee, to żeby nie dawać spiro do minoxa, bo jest interakcja i mieszanka śmierdzi.

Co prawda były jakieś produkty łączące spiro z minoxem, ale nakombinowali się żeby wyeliminować ten zapach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To jak Panowie jest z tym spiro, rozpuszcza się w spirytusie? Bo widzę, że zdania są podzielone.

 

Hej przyjacielu, nie napisałem że się nie rozpuszcza, tylko że słabo się rozpuszcza - a to różnica.

 

 

Jedyne na co trzeba uważać, a o czym pisał dr. Lee, to żeby nie dawać spiro do minoxa, bo jest interakcja i mieszanka śmierdzi.

Co prawda były jakieś produkty łączące spiro z minoxem, ale nakombinowali się żeby wyeliminować ten zapach.

 

Ale jeśli minox zewnętrznie łączony jest ze spiro wewnętrznie to już tego smrodu nie ma, a ludzie stosujący minoxidil jako wcierka wraz ze spiro wew. (tabletki), mają zazwyczaj dobre efekty (także jeśli chodzi o odrost) - tak wynika z moich obserwacji takich ludzi.

Mówię oczywiście tylko w formie ciekawostki bo wiadomo spiro wew może dawać nieprzyjemne uboki i nie polecam takiej kuracji.

 

Zresztą sprawa ma się tak samo z CB bo CB też działa lepiej jeśli stosowany jest również minox. CB, RU i pewnie wszystko inne będzie mieć lepszą skuteczność w połączonej kuracji z minoxem.


Ruch wyzwolenia mieszków włosowych spod okupacji androgenów!

Łysienie łysienie to moje wkurwienie, biorę draże kokosowe, mam spokojną o to głowę.

Biorę draże kokosowe i mam włosów pełną głowę. Biorę żelki cytrynowe i mam ciągle włosy nowe. Piję także loxoniadę i łysieniu dałem radę.  

Ale i tak nie ma żadnego lepszego lekarstwa niż własne odbicie lustrzane, a w nim ''łómnisz herlajn''. Jest ''łómnisz herlajn'' to morda faluje, aż chciało by się porzucić wszystkie drażetki. Medytacja mogłaby trwać nawet kilkanaście godzin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, są tu chyba osoby stosujące spiro zewnętrznie. Możecie napisać jaki pojazd i w jakich stężeniach używacie ? Myślałem, żeby jako pojazd dać aminexil.


Fin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja stosuje, 2/3% zazwyczaj w stemoxie lub standardowym. W pojezdzie z minoxem zachodzi reakcja i smierdzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...