free web hit counter Skocz do zawartości
antydhtor

Czy chirurg ma prawo odesłać klienta do psychiatry ?

Rekomendowane odpowiedzi

Mam jeszcze kilka pytań do pana lekarza. Panie doktorze czy to prawda że:

 

- Nieraz (nawet dosyć często) wymądrza się Pan podczas konsultacji lub wizyt pacjentów/potencjalnych pacjentów usiłując im pokazać niejako swoją wyższość a tym samym ich niższość ? - Taką bowiem opinie słyszałem ostatnio od kogoś kto był zainteresowany zabiegiem przeszczepu włosów w Pańskiej klinice, a także doszły mnie słuchy od ludzi z Kalisza, że takie właśnie jest Pańskie zachowanie i stosunek do pacjentów.

 

- Cena w Pańskiej klinice wzrośnie od Nowego Roku do 8 PLN za graft ? - Myślę że warto o tym wspomnieć na forum jeśli ma Pan rzeczywiście zamiar podnieść cenę gdyż z pewnością miałoby to wpływ na to iż wielu zainteresowanych zabiegiem zdecydowałoby się go zrobić w Pańskiej klinice jeszcze w tym roku, o ile są jeszcze wolne terminy bo z tego co wiem to tylko ew. w grudniu ma Pan jeszcze wolne terminy, i z tym też wiąże się kolejne pytanie.

 

- Najwcześniejsze wolne terminy w Pańskiej klinice są dopiero w grudniu tego roku ? - Tak też słyszałem od zainteresowanych którzy konsultowali się z Panem.

 

- W cenie prócz zabiegu nie ma nic i za wszystko czy prawie za wszystko trzeba dopłacać ? - tzn. trzeba wszystkie badania (w tym psychiatryczne - wymagane chyba tylko w Pańskiej klinice ze wszystkich klinik HT) robić na własną rękę i pokrywać ich koszty, dokupować specjalne kremy i szampony bo Pańska klinika ich nie daje, dopłacać za catering, środki przeciwbólowe, antybiotyki, a nawet za poduszki ? - Tutaj co do tego też takie informacje słyszałem od ludzi którzy konsultowali się z Pańską kliniką w sprawie przeszczepu włosów, i chciałbym aby były zweryfikowane publicznie na forum bo uważam że to ważne dla pacjentów i potencjalnych klientów Pańskiej kliniki.

 

- Zapytam też czy to prawda (bo takie informacje dostałem też od ludzi) że nie przepisuje Pan finasterydu swoim pacjentom w ramach ceny zabiegu, tylko jeśli pacjent tym zainteresowany to wymaga Pan w tym celu dodatkowych konsultacji których koszt to dodatkowe 200 PLN mimo że dany pacjent zdecydował się na Pańską klinikę, i będzie robił zabieg w Pańskiej klinice bądź jest już nawet po przeprowadzonym zabiegu transplantacji włosów w Pańskiej klinice ? - Tutaj też wydaję mi się że ludzie powinni wiedzieć takie rzeczy i dlatego też piszę o tym. Chciałbym także aby pan to również zweryfikował na forum.

 

- Pytanie dodatkowe. Czy to prawda że jako ortopeda (bo zanim został Pan lekarzem od przeszczepu włosów był Pan ortopedą - trzeba powiedzieć bo może nie wszyscy to wiedzą, a warto żeby znali historię i przeszłość lekarza u którego będą wykonywać zabiegi HT) nie był Pan i nie jest Pan specjalnie lubiany przez wielu swoich pacjentów z kaliskiej społeczności - nawet jeśli Pan tego nie wie jednoznacznie to jestem przekonany że jako lekarz ma Pan z pewnością jakieś tam odczucie w tej kwestii i może się Pan wypowiedzieć - a doszły mnie słuchy od ludzi z Kalisza że nie jest Pan zbytnio lubiany jednak i niektórzy też stwierdzili dlaczego Pana nie lubią mówiąc że jest Pan przemądrzały i często właśnie (o czym też było powyżej) mądruje się Pan.

 

- Ostatnie pytania związane częściowo z moim przypadkiem, które ponawiam bo już je zadałem też wcześniej, we wcześniejszych postach będących konwersacją z Panem, a nie odpowiedział mi Pan, zatem pytam po raz ostatni i bardzo proszę jednak odpowiedzieć na te pytania gdyż to bardzo ważne dla mnie ponieważ poczułem się trochę dotknięty Pańskim stwierdzeniem, a ponadto osobiście jestem bardzo przeciwny takim praktykom lekarskim i takiemu traktowaniu przez lekarzy ich pacjentów oraz de facto klientów czy też potencjalnych pacjentów tym samym klientów bo mowa w Pańskim przypadku także o prywatnej praktyce lekarskiej.

 

- Czy wszystkich swoich pacjentów/klientów oraz potencjalnych pacjentów/klientów odsyła Pan do psychiatry ?

 

- Czy z jakiegokolwiek powodu i jakiegokolwiek człowieka dyskryminuje Pan w działalności swojej związanej z oferowaniem usług chirurgiczno-medycznych transplantacji włosów medycyny estetycznej i chirurgii plastycznej ?

 

- Czy jeśli byłbym kobietą to wykonałby Pan jednak zabieg przeszczepu włosów tworząc i kreując nową linię w kształcie odwróconej litery ''U'' ? - Nie może się Pan tłumaczyć też co do tego typu linii że Pan nie potrafi gdyż przypominam przyznał Pan że nie ma żadnych fizycznych ani technicznych przeszkód w tworzeniu tego typu linii, i że jest możliwym aby w ogóle pobierane mieszki włosowe z obszaru dawczego wszczepić w jakikolwiek obszar biorczy zlokalizowany gdziekolwiek na skórze człowieka a nie mówiąc już o skórze głowy.

 

Na zakończenie takie trochę luźniejsze pytanie humorystyczne trochę i w sumie to niekoniecznie oczekuję odpowiedzi na nie:

 

- Panie doktorze, będąc człowiekiem wysoce kształconym (nie to co ja.... prawda) jak często robi Pan błędy ortograficzne, oraz błędy w pisowni nazwiska doktora u którego zdobywał Pan praktykę w dziedzinie transplantologii włosów ?

 

Pozdrawiam.


Ruch wyzwolenia mieszków włosowych spod okupacji androgenów!

Łysienie łysienie to moje wkurwienie, biorę draże kokosowe, mam spokojną o to głowę.

Biorę draże kokosowe i mam włosów pełną głowę. Biorę żelki cytrynowe i mam ciągle włosy nowe. Piję także loxoniadę i łysieniu dałem radę.  

Ale i tak nie ma żadnego lepszego lekarstwa niż własne odbicie lustrzane, a w nim ''łómnisz herlajn''. Jest ''łómnisz herlajn'' to morda faluje, aż chciało by się porzucić wszystkie drażetki. Medytacja mogłaby trwać nawet kilkanaście godzin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@antydhtor

 

Wydaje mi się, że ostro przesadzasz ze swoim hejtem. Rozumiem, że boli Ciebie to, że "zostałeś odesłany do psychiatry", mnie też pewnie by to zabolało. Domyślam się, że jesteś bardzo sfrustrowany sytuacją, ale powiedz: co chcesz osiągnąć swoją postawą? Wymusić przeprosiny, atakować dla samego atakowania? Staram się zrozumieć zarówno twoje argumenty jak i @leejones'a. Masz w swoich wypowiedziach dużo racji, tak jak i doktor. Jednak taka dyskusja do niczego nie prowadzi - oboje wyglądacie w tym wszystkim (bez urazy) trochę zabawnie. Oczywiście, dalej możecie się ze sobą psioczyć. Jednak co wam i nam to da?

 

Miło by było dowiedzieć się, czy recepta jest wypisywana w ramach ceny zabiegu, czy też nie (a jeżeli nie, to jaka jest tego przyczyna). Dobrze byłoby wiedzieć, jaką otrzymuje się pomoc po zabiegu i wyprawkę. Też myślę, że dobrze byłoby poinformować o tym, że od nowego roku zmieniają się ceny (informacja o tym spowodowała, że ponownie się zastanawiam nad kliniką - choć decyzja była już podjęta). Super byłoby wiedzieć jak do swoich pacjentów podchodzi lekarz: czy wychodzi z pozycji autorytetu, czy może preferuje bardziej współczesne i partnerskie relacje lekarz-pacjent. Dużo odpowiedzi na pytania, które zadajesz, ma dla mnie - i pewnie dla wielu innych osób na tym forum - duże znaczenie. Jednak przez formę, której użyłeś obawiam się, że możemy ich nie otrzymać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Uważam podobnie z psychiatrą .

 

Nie wiem czy to forum jest odpowiednie dla takich osób. Ciężko to się czyta i jest praktycznie w każdym temacie.Niestety nie ma opcji ignoruj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
@antydhtor

 

Wydaje mi się, że ostro przesadzasz ze swoim hejtem. Rozumiem, że boli Ciebie to, że "zostałeś odesłany do psychiatry", mnie też pewnie by to zabolało. Domyślam się, że jesteś bardzo sfrustrowany sytuacją, ale powiedz: co chcesz osiągnąć swoją postawą? Wymusić przeprosiny, atakować dla samego atakowania? Staram się zrozumieć zarówno twoje argumenty jak i @leejones'a. Masz w swoich wypowiedziach dużo racji, tak jak i doktor. Jednak taka dyskusja do niczego nie prowadzi - oboje wyglądacie w tym wszystkim (bez urazy) trochę zabawnie. Oczywiście, dalej możecie się ze sobą psioczyć. Jednak co wam i nam to da?

 

A mnie się tak nie wydaję. I uważam że pytania zadałem perfekcyjnie oraz w prawidłowy sposób (dlatego są tak bardzo irytujące dla niektórych). Zrozum, nikt nie będzie mi wmawiał że mam z gorem bo chcę sobie zrobić niską, gęstą i U-kształtną linię włosów. A już zwłaszcza lekarzowi nie pozwolę na to.

Przeprosin nie chcę żadnych od pana doktora bo jak bym chciał to inaczej bym to załatwiał i jeśli byłoby to jakoś zasadne aby wszcząć postępowanie.

Chcę tylko walczyć z dyskryminacją i będę walczył do póki żyję, a w tym przypadku są słuszne uzasadnione podejrzenia że doktor dyskryminuje mężczyzna których marzeniem jest inna linia niż w jego ''widzimisię''.

Nie psioczę na doktora bo jeśli bym to robił to też w zupełnie innym stylu i nie byłbym tak miły. I podkreślam nie jest to żaden hejt jak myślisz tylko dyskusja nt poważnych kwestii jak dyskryminacja, która niestety jest m.in. dlatego że nikt temu się nie próbuje przeciwstawiać, a do tego działanie takie jak z mojej strony w tym przypadku nazywa hejtem.

 

-- 22 paź 2017, 19:16 --

 

Uważam podobnie z psychiatrą .

 

Nie wiem czy to forum jest odpowiednie dla takich osób. Ciężko to się czyta i jest praktycznie w każdym temacie.Niestety nie ma opcji ignoruj.

 

Gó*no mnie obchodzi co uważasz na mój temat. W każdym razie, ja, jeśli bym był taki ty i pan doktor, jeśli bym był tego pokroju i wysoce nietolerancyjny dla innych, to tym sposobem też bym pisał do ludzi żeby skontaktowali się z psychiatrą - bo kto to widział żeby sobie robić linię na pół głowy.... albo robić wygiętą skrajnie pod górę linię zostawiając łyse zakola sięgające do połowy czachy. Nie po to się ponoć robi HT żeby nadal mieć wielkie ewidentne oznaki łysienia, więc ludzie którzy robią w ten sposób na pewno muszą mieć coś z gorem i należy ich odesłać do psychiatry.

 

Ciężko się czyta moje teksty - serio? - Bo jakoś prawnicy i urzędnicy nigdy nie mieli problemu z czytaniem moich tekstów a wiele różnych pism w życiu wystosowałem.

 

I apropo słowa ''ignoruj'' - skoro mnie ignorujesz i chcesz ignorować to dlaczego gębę otwierasz odnośnie mojej osoby.... ? Chyba nie znasz znaczenia słowa ''ignoruj''- co też właśnie wynika z twojej wypowiedzi.


Ruch wyzwolenia mieszków włosowych spod okupacji androgenów!

Łysienie łysienie to moje wkurwienie, biorę draże kokosowe, mam spokojną o to głowę.

Biorę draże kokosowe i mam włosów pełną głowę. Biorę żelki cytrynowe i mam ciągle włosy nowe. Piję także loxoniadę i łysieniu dałem radę.  

Ale i tak nie ma żadnego lepszego lekarstwa niż własne odbicie lustrzane, a w nim ''łómnisz herlajn''. Jest ''łómnisz herlajn'' to morda faluje, aż chciało by się porzucić wszystkie drażetki. Medytacja mogłaby trwać nawet kilkanaście godzin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie się tam podoba linia jaką ma np. Ronaldo, Z. Malik, R. Lewandowski. Kształt w sumie dowolny z tych 3, wysokość idealna. Jak wykminią klonowanie włosów albo jakieś przenoszenie bez strat w donorze to może sobie zrobie jak będzie jeszcze to w miare tanie. Przy obecnych technikach nie ma szans jak dla mnie


3500 graft

Minoxidil 5%

Avodart 0,5mg eod

Zoxin-med

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zrozum, nikt nie będzie mi wmawiał że mam z gorem bo chcę sobie zrobić niską, gęstą i U-kształtną linię włosów.

Rozumiem i również uważam, że nie jest w porządku wysyłać kogoś do psychiatry, tylko z tego powodu, że ma inną wizję swojego wyglądu. O ile jednak doktor byłby w stanie zrobić taką linię, tylko potrzebna byłaby mu opinia psychiatry, to mogę taką wolę uszanować. Nie wiem czy wiesz, ale np. przy niektórych transplantacjach - ręki, palca - amputacji sparaliżowanych kończyn, często wymagana jest opinia psychiatry i psychologa. Nie dlatego, że obawiają się, że osoba która tego chce jest chora na umyśle. Powodem jest to, aby zbadać czy dana osoba jest gotowa ponieść wszystkie konsekwencje jakie za tym idą. Jeżeli więc doktor, z racji swojej obawy o to, że może nie w pełni przewidujesz konsekwencje swoich decyzji - wynikającej choćby ze swojego braku klinicznego doświadczenia z podobnymi przypadkami - wysyła Ciebie do psychiatry, ale jednocześnie jest gotów podjąć się tego wyzwania, to dla mnie jego postępowanie jest zrozumiałe. Jeżeli odsyła Ciebie do psychiatry, ponieważ jego wizja linii włosów jest inna niż twoja, to sprawa wygląda inaczej.

 

Chcę tylko walczyć z dyskryminacją

Również nie podoba mi się dyskryminacja - jest zresztą niezgodna z naszym prawem. Nie wiem jednak czy krzyczenie na forum i hejtowanie służy szerzeniu postaw antydyskryminacyjnych. Uważam, że masz pełne prawo do posiadania takiej linii jaką tylko chcesz - zresztą nasze pragnienia w tym temacie są dość bliskie. Jeżeli doktor odmówiłby zrobienia Tobie takiej linii, tylko z racji, że jesteś mężczyzną, to uważam takie postępowanie za karygodne. Nie przypominam sobie jednak, aby wspominał, że podejmuje się takich niskisch u-kształtnych linii. Jeżeli mnie pamięć nie myli, to pisał, że robi tylko linie wysokie na 7 czy też 8 centymetrów.

 

Uważam podobnie z psychiatrą .

Bez urazy, ale trochę mnie rozbawiło to zdanie. Za każdym razem jak je czytam, rozumiem jego treść tak jakbyś uważał podobnie, wraz ze swoim psychiatrą

 

Mnie się tam podoba linia jaką ma np. Ronaldo, Z. Malik, R. Lewandowski. Kształt w sumie dowolny z tych 3, wysokość idealna. Jak wykminią klonowanie włosów albo jakieś przenoszenie bez strat w donorze to może sobie zrobie jak będzie jeszcze to w miare tanie. Przy obecnych technikach nie ma szans jak dla mnie

Czyli jak widać, nas nienormalnych jest całkiem sporo

 

Na deser:

Tak jakoś mi się skojarzyło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie czytajcie tego co wypisuje @antydhtor, to zwykły abderytyzm i stek kłamstw


finsteryd 1.25 mg

dutasteride 0.5 mg

minoxidil 5%

nizoral 5%

biotyna/cynk/krzem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego, zanim zaczniesz poslugiwac sie jakims skomplikowanym slowem, najpierw sprawdz czy ono w ogole istnieje. Ja sobie ten trud zadalem i wniosek jest taki, ze na prozno szukac w slownikach czegos takiego jak "abderytyzm". Istnieje wylacznie abderyta.


genetic garbage (manlet aka heightcel, baldcel, post-acnecel, aspie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Temat wydzieliłem, bo pojawiły się już skargi i zrobił się trochę śmietnik.

 

Co do meritum to Antek ma rację odnośnie jego dyskryminacji. Nie da się w żaden sposób uzasadnić odsyłania klienta do psychiatry tylko dlatego, że chce linię włosów w kształcie odwróconego U.

Nie wiem czy ktoś zdaje sobie sprawę jakie to absurdalne żeby psychiatra decydował, która linia włosów jest "normalna" a która nie.

Pierwsze co mi się skojarzyło, to 28 fryzur aprobowanych przez rząd Korei Północnej, a drugie co mi się skojarzyło to psychiatria represyjna.

 

Nie wytrzymuje też krytyki teza, że Antek mógłby sam później siebie nie akceptować albo spotkać się z hejtem. Linia włosów U jest naturalną linią włosów (tak samo jak każda inna) i wiele osób taką ma. Te osobą nie są szykanowane ani uważane za dziwolągów.

Rzekłbym nawet, że niejeden łysiejący w młodym wieku spotyka się czasem z większym hejtem niż ktoś z linią U. Albo nawet - niejeden spartolony lub źle zaprojektowany przeszczep skutkuje tym, że pacjent wygląda jak dziwoląg i jakoś chirurdzy się tym nie przejmują, jakoś wtedy nie troszczą się o pacjenta ani o jego zdrowie psychiczne.

 

Moim zdaniem lekarz odmawiający zrobienia klientowi takiej linii z powodów "bo jest niemęska", dyskryminuje tego człowieka. Trudno nie zgodzić się tu z opinią jack_carver'a, który jest prawnikiem, że jest to naruszenie podstawowych praw obywatelskich.

 

Inna interpretacja prowadziłaby do absurdu. Można sobie wyobrazić, że ktoś idzie do fryzjera i chce ekstrawagancką fryzurę (np punk na fioletowo), a fryzjer żąda zaświadczenia od psychiatry.

Ktoś kupuje dziennie flaszkę wódki, a sprzedawczyni powie, że nie sprzeda bo nie może patrzeć jak ktoś się rozpija i żąda zaświadczenia od psychiatry, że klient wie co robi.

Itp, itd.

Nie te czasy, nie to państwo.

 

Jedynym uczciwym uzasadnieniem odmowy przeprowadzenia takiego zabiegu jest to, że doktor na obecnym etapie, po prostu nie czuje się na siłach w projektowaniu takich linii. To mogę zrozumieć.

 

 

Co do natomiast reszty pytań do doktora, to są one przedstawione w złej formie (agresywnej i napastliwej) i trochę w plotkarski sposób.

Z punktu widzenia pacjenta ważne jest co mi chirurg zaoferować i za ile. Reszta jest nieistotna, a przynajmniej dla mnie nie była, gdy byłem pacjentem.

Nikt nie będzie przecież oceniał życiorysu chirurga, czy zawsze mówi sąsiadowi "dzień dobry", czy po godzinach udziela się społecznie, czy ojciec walczył w Powstaniu Warszawskim, no i najważniejsze czy ma zaświadczenie od proboszcza swojej parafii, że regularnie uczęszcza do komunii.

Nie rozumiem jakie znaczenie ma to czy ktoś był dobrym/złym ortopedą, do tego czy dobrze/źle przeszczepia włosy ? Co ma piernik do wiatraka ?

Albo np błędy ortograficzne ? Serio to ma dla kogoś znaczenie, przy zabiegu ?

Może się mylę, ale niech ktoś mi wyjaśni.

 

Osobiście więc odnoszę wrażenie, że (sorry antek) ta część twojej wypowiedzi to jest odwetem za dyskryminację. W myśl zasady - skoro ty mnie zdyskryminowałeś (tu masz prawo się czuć skrzywdzony), to ja odwecie dowalę ci za inne rzeczy (tutaj trochę stosujesz zasadę "a u was murzynów biją").

Nie tędy droga. Jeśli zostałeś skrzywdzony, to drogą jest opisać sprawę i przedstawić swoje racje. A jeśli inaczej się nie da i jeśli jest przekonany, że odmowa wykonania linii U to bezzasadna wymówka chirurga, to ew podjąć kroki prawne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kolego, zanim zaczniesz poslugiwac sie jakims skomplikowanym slowem, najpierw sprawdz czy ono w ogole istnieje. Ja sobie ten trud zadalem i wniosek jest taki, ze na prozno szukac w slownikach czegos takiego jak "abderytyzm". Istnieje wylacznie abderyta.

 

oho nie wiedziałem, że wolno mi używać tylko słownikowych zwrotów oraz takich zatwierdzonych przez Ciebie,Twoja próba dezawuowania moich zdolności lingwistycznych również nie robi na mnie wrażania. nie pozdrawiam


finsteryd 1.25 mg

dutasteride 0.5 mg

minoxidil 5%

nizoral 5%

biotyna/cynk/krzem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie, ze mozesz tworzyc sobie neologizmy, ale przeciez obaj doskonale wiemy, ze myslales, ze "abderytyzm" to nie-neologizm. A teraz sobie jakies teorie ex-post dobudowujesz, zeby nie wyjsc na abderyte. Nie pultaj sie jak cziłała na widok dobermana

 

A zeby nie bylo ze spam robie w watku: uwazam, ze idea Antka jest jak najbardziej sluszna. Mamy prawo domagac sie od lekarza, aby potwierdzil (ewentualnie obalil) twierdzenia wysuwane na jego temat wszak powierzamy mu nasze zdrowie/wyglad. Jednak w tej sytuacji na kilometr widac, ze pytania maja stanowic rowniez swoisty rewanz na lekarzu, ktory troche sie zagalopowal, odsylajac do psychiatry.


genetic garbage (manlet aka heightcel, baldcel, post-acnecel, aspie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bardzo mi miło słyszeć, jak wnioskuję po tej metaforze,że masz o sobie bardzo wysokie mniemanie(genialne porównanie do dobermana; współgrające z Tobą zapewne w sposób wiadomy tylko dla Ciebie i platoniczny),nie mam zamiaru mitrężyć już więcej czasu na takie dysputę z Tobą. \

co do wątku ... jeśli ktoś stosuję taką kurację jak Antonii i nie umie pogodzić się z czymś co jest w zupełnie naturalne (łysienie androgeniczne) i stosuję kurację która może pozbawić go męskości, to jednak nie wiem czy nie ma to znamion czynów odbiegających od norm.


finsteryd 1.25 mg

dutasteride 0.5 mg

minoxidil 5%

nizoral 5%

biotyna/cynk/krzem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
co do wątku ... jeśli ktoś stosuję taką kurację jak Antonii i nie umie pogodzić się z czymś co jest w zupełnie naturalne (łysienie androgeniczne) i stosuję kurację która może pozbawić go męskości, to jednak nie wiem czy nie ma to znamion czynów odbiegających od norm.

 

No niestety ale nie. Jeśli nie wierzysz mi to zapytaj jakiegoś psychiatrię. Mylisz chorobę psychiczną z nieracjonalnym działaniem.

Choroba psychiczna to np uszkodzenie mózgu, nierównowaga chemiczna mózgu, itp. coś co można zdiagnozować. W przypadku choroby psychicznej ew nieracjonalne działanie jest objawem choroby a nie samą chorobą.

 

Psychiatria nie zajmuje się leczeniem poglądów ani prostowaniem ludzkich celów. Są ludzie którzy wierzą, że ziemia jest płaska a światem rządzą iluminaci i mimo to są normalni. Głupi, zmanipulowani, ale psychicznie zdrowi.

Są ludzie, którzy zrujnowali swoje zdrowie dla efektów na siłowni - też nie są "psychiczni".

 

Oczywiście wszystko można leczyć, ale skutkuje to tym, że takie osoby są trute szykanowane przez lata w szpitalach (nawet w TVN było kilka głośnych przypadków), a po wyjściu i tak mają takie same poglądy jak "przed leczeniem".

To jest represja, to są eksperymenty, a nie żadne leczenie. Każdego można skierować na takie "leczenie" i praktycznie za wszystko. Nie ma to celu ani sensu innego niż szykana.

 

Natomiast co do natury, to cała nasza cywilizacja jest nienaturalna. Chyba o tym wiesz ? W naturze słabe osobniki giną i nikt im nie pomaga. W ten sposób dokonuje się selekcja genetyczna.

Opieka zdrowotna (zwłaszcza dla osób niezdolnych do samodzielnego przeżycia) jest niczym innym jak walką z naturą, próbą okiełznania tej natury i kontrolowania jej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie czytajcie tego co wypisuje @antydhtor, to zwykły abderytyzm i stek kłamstw

 

Wszystko co powiedziałem nt dr Przybylskiego jest prawdą i mam na to świadków (ludzi z Kalisza i okolic, pacjentów tego doktora) !!! I na dowód tego że znam miasto Kalisz oraz ludzi z tego miasta powiem że szpital '''okrąglak'' przy ul . Poznańskiej w Kaliszu (ten wysoki okrągły rozpoznawalny budynek) kiedyś był koloru brunatno-brązowego a teraz po remoncie jego elewacja jest kolorowa.

Powiem też że przed remontem z okien jego wyższych części można było zobaczyć dosłownie miliony ''tony'' petów papierosowych (powyrzucanych przez okna) na zadaszeniach nad wejściem oraz zadaszeniach wystających jego wszystkich części niższych kondygnacji - to tak na dowód tego że byłem tam wiele razy i w okolicach.

 

Jeden członek tego forum nawet napisał do mnie też w tej sprawie i to samo stwierdził nt dr. Przybylskiego, potwierdza to wszystko bo też konsultował się z tym doktorem (choć najwyraźniej pragnie pozostać anonimowy) i pisał też do admina, także admin może potwierdzić też to. Żeby nie było że sam to wymyśliłem albo że tylko podstawieni ludzie moi kumple konsultują się z tym doktorem w sprawie HT.

A jak nie znasz tego doktora, ani faktów to dupy nie zawracaj i się nie wtrącaj, oraz nie pisz bredni we wątku i do mnie na pw nigdy więcej w tej sprawie.

 

I jeszcze jedno! Od dzisiaj jesteś dla mnie nikim bo łżesz nie znając prawdy i próbujesz ze mnie zrobić idiotę tak samo jak pan Przybylski, i kilka osób z forum które to z zawiści mnie tu nienawidzą!!! Nigdy do mnie nie pisz więcej.

 

-- 23 paź 2017, 16:26 --

 

jeśli ktoś stosuję taką kurację jak Antonii i nie umie pogodzić się z czymś co jest w zupełnie naturalne (łysienie androgeniczne)

 

Jeśli ty umiesz się pogodzić z łysieniem to brzytwa do ręki i won z tego forum! Na *uj tu trollujesz...?

 

I g*wno cię obchodzi moja męskość ( co homosiem jesteś że interesujesz się moim fiutem ...? tylko geje interesują się cudzymi fiutami! ), jak będę tylko chciał to się jej pozbawię całkowicie - bo to moje ciało i moje życie.

 

A łysienie androgenowe to jedna z najpoważniejszych genetycznych chorób i zarazem jedna z najbardziej zlewanych co do leczenia. Łysina nigdy nie była naturalna, nie jest i nigdy nie będzie !!! Nawet jak jakaś banda ludzi twojego pokroju czy nawet większość ludzi na tym świecie dadzą sobie wmówić że łysina to coś normalne i że nie jest chorobą !

 

-- 23 paź 2017, 16:54 --

 

EDIT:

 

Lion,

Sorry, trochę może faktycznie ''pojechałem'' po doktorze ale to tak samo jak on pojechał po mnie - poniosło mnie i tyle, jednak napisałem w sumie prawdę, a ''plotkarskie'' opinie o lekarzach wg mnie są chyba najbardziej miarodajne i to właśnie z rozmów międzyludzkich rodzą się przecież opinie o konkretnych lekarzach decydujące o renomie danego z nich. To samo de facto robimy tu wszyscy, plotkujemy o innych chirurgach od HT, np. ten robi tak ten tak, ten woli tak a tamten inaczej, ten jest zwolennikiem prostych linii a tamten robi M-szejpy itd..., wielokrotnie ludzie z tego forum no.... można by powiedzieć że już nawet poniekąd obrażali np. doktora Kolasińskiego.

A ja przynajmniej nie obrażam dr. Przybylskiego, i choć moje pytania są może napisane nieco w formie agresywnej i napastliwej, to są jednak zachowane w granicy rozsądku, z szacunkiem dla tego człowieka i nie są obraźliwe. Ja też bym chciał żeby w Polsce zaistniał w końcu chirurg o HT najwyższej klasy i dobrze mu życzę, zarekomendowałem nawet jego klinikę międzynarodowo - wiesz o tym, jednak w mojej opinii doktor z jego podejściem do pacjentów nie osiągnie tego o czym marzy i o czym napisał w pierwszym swoim poście. I dlatego też, bo mu dobrze życzę w karierze to to wszystko piszę i zwracam mu uwagę że źle nieraz traktuje swoich pacjentów albo potencjalnych pacjentów czyli klientów, i próbuje uświadomić że jego podejście jest złe.


Ruch wyzwolenia mieszków włosowych spod okupacji androgenów!

Łysienie łysienie to moje wkurwienie, biorę draże kokosowe, mam spokojną o to głowę.

Biorę draże kokosowe i mam włosów pełną głowę. Biorę żelki cytrynowe i mam ciągle włosy nowe. Piję także loxoniadę i łysieniu dałem radę.  

Ale i tak nie ma żadnego lepszego lekarstwa niż własne odbicie lustrzane, a w nim ''łómnisz herlajn''. Jest ''łómnisz herlajn'' to morda faluje, aż chciało by się porzucić wszystkie drażetki. Medytacja mogłaby trwać nawet kilkanaście godzin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem lekarz odmawiający zrobienia klientowi takiej linii z powodów "bo jest niemęska", dyskryminuje tego człowieka. Trudno nie zgodzić się tu z opinią jack_carver'a, który jest prawnikiem, że jest to naruszenie podstawowych praw obywatelskich.

 

To można oskarżyć o dyskryminację Marasa, być może Bisangę i wszystkich konserwatywnych chirurgów.


Fin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem lekarz odmawiający zrobienia klientowi takiej linii z powodów "bo jest niemęska", dyskryminuje tego człowieka. Trudno nie zgodzić się tu z opinią jack_carver'a, który jest prawnikiem, że jest to naruszenie podstawowych praw obywatelskich.

 

To można oskarżyć o dyskryminację Marasa, być może Bisangę i wszystkich konserwatywnych chirurgów.

 

Z prywatnego oskarżenia można pozwać zawsze, każdego i za wszystko (nawet za coś co nie jest ścigane z urzędu). A to czy sprawę się wygra czy przegra to już zupełnie inna para kaloszy.

 

Nie chodzi też o to żeby z kimś się żreć po sądach (bo jakby tak było i tego bym chciał to już bym mógł pozwać doktora Przybylskiego o dyskryminację w oparciu o pewne założenia jak i o fakty zaistniałe - konsultowałem też to z moim prawnikiem), ale chodzi o to żeby uświadomić ludziom że ten konkretny lekarz czy jemu podobni nie mają racji np. co do tego że nie zrobią komuś płci męskiej linii U-kształtnej, bo uważają np. że taki typ linii jest niemęski, czy dlatego że nie podoba im się osobiście taka linia - o czym Lion pisał, a jeżeli lekarze postępują jednak w ten właśnie sposób i z tych powodów odmawiają komuś wykonania zabiegu - to mamy do czynienia z dyskryminacją a tym samym podstawę prawną do wszczęcia postępowania.


Ruch wyzwolenia mieszków włosowych spod okupacji androgenów!

Łysienie łysienie to moje wkurwienie, biorę draże kokosowe, mam spokojną o to głowę.

Biorę draże kokosowe i mam włosów pełną głowę. Biorę żelki cytrynowe i mam ciągle włosy nowe. Piję także loxoniadę i łysieniu dałem radę.  

Ale i tak nie ma żadnego lepszego lekarstwa niż własne odbicie lustrzane, a w nim ''łómnisz herlajn''. Jest ''łómnisz herlajn'' to morda faluje, aż chciało by się porzucić wszystkie drażetki. Medytacja mogłaby trwać nawet kilkanaście godzin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
To można oskarżyć o dyskryminację Marasa, być może Bisangę i wszystkich konserwatywnych chirurgów.

 

Tyle, że oni działają na terenie odpowiednio Cypru lub Belgii, a ich usługi też są wykonywane na terenie tych krajów, a nie w Polsce.

jack_carver powoływał się natomiast na polską konstytucję, która gwarantuje wolność gospodarczą, osobistą i zakaz dyskryminacji każdego obywatela.

Prawo to nie będzie miało więc zastosowania za granicą.

Mógłbyś poszukać analogicznych przepisów np belgijskich, ale tu znów się pojawia problem, że np konstytucja Belgii będzie chroniła prawa obywatelskie Belgów.

Musiałbyś więc albo znaleźć przepisy które chronią prawa cudzoziemców korzystających z usług na terenie Belgii, albo też np prawa unijne, które obejmują swoim zasięgiem całą UE i dałoby się je zastosować w sprawie indywidualnej.

Sprawa się więc komplikuje już na pierwszy rzut oka. Nie jestem natomiast prawnikiem ani też się nie interesuję sporami z kontrahentami zagranicznymi na tyle, żeby dokonywać ostatecznego rozstrzygnięcia w jaki sposób można od nich dochodzić swojej racji w tej akurat kwestii.

Jak się komuś chce, niech uda się do kancelarii prawnej, która się w tym specjalizuje (prawa obywateli polskich za granicą) i poprosi o analizę prawną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Lion

 

Z twojej wypowiedzi wynika, że patologizujesz samą konsultację psychiatryczną. Czy uważasz, że lekarz z troski o zdrowie pacjenta i swój tyłek, może zlecić pacjentowi serię badań od moczu poczynawszy, po endokrynologu skończywszy, a nie ma prawa wysłać pacjenta, na badanie psychiatryczne? Psychiatra jest takim samym lekarzem jak każdy inny.

 

Możemy oczywiście się zastanawiać czy takie postępowanie jest właściwe, czy też nie. Spróbujcie jednak pójść do jakiegokolwiek chirurga plastycznego i powiedzieć mu, że chcecie mieć implanty piersi. Z dużą dozą prawdopodobieństwa wam odmówi. Problem więc nie leży tylko przy przeszczepach włosów i jest znacznie bardziej rozległy. Wynika z tego, że żyjemy w heteromatriksie - jak napisałaby Judith Butler - albo tak bardziej po ludzku: w cholernie seksistowskim społeczeństwie, gdzie m.in. wiadomo, że różowy jest niemęski i zabiera conajmniej 10cm długości penisa

 

W naszej kulturze niestety odbiera się prawo do posiadania siebie na każdym kroku. Kobietom zabrania się aborcji, czy nawet antykoncepcji - bo mają rodzić żołnierzy. Mężczyzn wyśmiewa się, kiedy robią coś "niemęskiego", choćby dbając o swój wygląd, walcząc o zachowanie włosów. To przekonanie o braku prawa do posiadania siebie jest tak silne, że nawet na forum, gdzie zebrała się banda niemęskich facetów - którzy nie potrafią łysienia przyjąć na klatę, tylko jak baby latają po chirurgach plastycznych, kosmetyczkach, czy też szukają fryzur, które ukryją ich niedoskonałości - pojawiają się uszczypliwości, że okrągłe linie są niemęskie. Zaglądanie w majtki, zastanawiając się komu jeszcze staje - no bo na babskich hormonach przecież pałka nie stanie. Wszystko to służy tylko i wyłącznie naszemu zniewoleniu. Nawet nazywanie kogoś gejem służy temu samemu - poniżeniu kogoś, bo jest nie męski, bo lubi chłopców. A tymasz być mężczyzną, z krwi i kości, masz mieć w dupie swój wygląd. Dlaczego masz mieć w dupie swój wygląd? Bo bogaci z chęcią wyrwą twoje dupeczki, a łatwij im będzie, kiedy będziesz po prostu brzydkim zaniedbanym knurem, który będzie bał się, że cokolwiek nie zrobi, to zostanie społecznie wykastrowany

 

@Antydhtor

 

Skoro według Ciebie łysienie jest jedną z najjpoważniejszych chorób genetycznych, to jeżeli miałbyś możliwość zamienienia jej na inną, to co byś wybrał? Co powiesz na chorobę Huntingtona? Może wolałbyś zespół Turnera albo Kilifentera? Osoby je mające z pewnością rzadko łysieją. Choć może wolałbyś chorobę Menksa czyli tzw. chorobę kręconych włosów? Może inną chorobę sprzężoną z płcią, czyli dysforię mięśniową? Kto wie, może masz swoich faworytów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
@Antydhtor

 

Skoro według Ciebie łysienie jest jedną z najjpoważniejszych chorób genetycznych, to jeżeli miałbyś możliwość zamienienia jej na inną, to co byś wybrał? Co powiesz na chorobę Huntingtona? Może wolałbyś zespół Turnera albo Kilifentera? Osoby je mające z pewnością rzadko łysieją. Choć może wolałbyś chorobę Menksa czyli tzw. chorobę kręconych włosów? Może inną chorobę sprzężoną z płcią, czyli dysforię mięśniową? Kto wie, może masz swoich faworytów.

 

Bo jest jedną za najpoważniejszych genetycznych chorób - tak poważną że nie ma na to lekarstwa nawet, tak samo jak i na inne genetyczne choroby.

 

Powiem Ci co bym wołał, i serio to powiem całkiem szczerze i poważnie Kilka chorób bym wolał zamiast łysienia.

 

Np. takie trzy:

 

Trzy choroby bym nawet wolał od łysienia, a jakby policzyć to nawet i cztery i to razem wzięte Ale nie próbuj mnie w ten sposób pytać np. czy wolałbym nie mieć kończyn itp. itd.. zamiast włosów bo to głupie pytanie i chyba jasna dla każdego jest odpowiedź, że peruką można zastępować włosy, a sprawnej ręki czy nogi żadna proteza nie zastąpi!

 

Melanizm, Gigantyzm, I wrodzony brak enzymów 5-alfa-reduktazy - to samo co w przypadku pseudohermafrodytów.

 

A jeśli chodzi o choroby tzw. kosmetyczne to zamiast łysienia z całą pewnością wolałbym Hipertrichozę czyli to jak cały pysk zarasta włosami, bo nawet jakby mi się to nie podobało, to niechciane i niepożądane włosy łatwo usunąć czy taż usuwać stale na bieżąco w razie potrzeby, a naprawić czy wyleczyć a nawet trochę podleczyć łysinę na głowie, albo ją dobrze maskować - jest cholernie trudno, kosztownie, upierdliwie, niewygodnie i bardzo często leczenie łysienia daje spore uboki i nie tylko natury seksualnej!

Edytowane przez Gość

Ruch wyzwolenia mieszków włosowych spod okupacji androgenów!

Łysienie łysienie to moje wkurwienie, biorę draże kokosowe, mam spokojną o to głowę.

Biorę draże kokosowe i mam włosów pełną głowę. Biorę żelki cytrynowe i mam ciągle włosy nowe. Piję także loxoniadę i łysieniu dałem radę.  

Ale i tak nie ma żadnego lepszego lekarstwa niż własne odbicie lustrzane, a w nim ''łómnisz herlajn''. Jest ''łómnisz herlajn'' to morda faluje, aż chciało by się porzucić wszystkie drażetki. Medytacja mogłaby trwać nawet kilkanaście godzin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

 

Odmowa udzielenia świadczenia nie może mieć charakteru dyskryminacyjnego — na przykład, nie może mieć na nią wpływ wiedza lekarza o orientacji seksualnej pacjenta czy o jego przynależności do określonej grupy etnicznej.

Zakaz dyskryminacji wynika bezpośrednio z art. 3 KEL, który stanowi, że lekarz powinien wypełniać swoje obowiązki z poszanowaniem człowieka, bez względu na wiek, płeć, rasę, wyposażenie genetyczne, narodowość, wyznanie, przynależność społeczną, sytuację materialną, poglądy polityczne czy inne uwarunkowania.

Odmowa leczenia bez ważnych powodów, której skutkiem jest powstanie szkody dla zdrowia pacjenta, może stanowić podstawę do zasądzenia odszkodowania na jego rzecz.

Zgodnie z orzecznictwem Sądu Najwyższego szkoda powinna być rozumiana szeroko, nie tylko jako pogorszenie stanu zdrowia, lecz również utrzymywanie się rozstroju zdrowia, jeśli w wyniku zabiegu mógł on zostać wyeliminowany (wyrok SN z 11 grudnia 2002 r. I CKN 1386/00).

 

Żródło: https://journals.viamedica.pl/forum_medycyny_rodzinnej/article/download/10150/8650

 

PS.

Od siebie dodam, że rozstrojem zdrowia może być np depresja, która przecież jest uznawana za chorobę i podlega leczeniu w ramach NFZ.

 

PS2.

Poza tym, weźcie pod uwagę, że w razie czego polska konstytucja jest nad każdą ustawą (tut. chodzi o dyskryminację, a konkretnie jej zakaz).

Nie wyobrażam sobie żeby lekarz w Polsce wywiesił tabliczkę np w stylu "nie leczę gejów i żydów, bo mam prawo odmowy świadczenia zgodnie z ustawą o zawodzie lekarza".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odmowa udzielenia świadczenia nie może mieć charakteru dyskryminacyjnego...

 

Oto właśnie chodzi. Szkoda że ludzie nie potrafią tego zrozumieć.


Ruch wyzwolenia mieszków włosowych spod okupacji androgenów!

Łysienie łysienie to moje wkurwienie, biorę draże kokosowe, mam spokojną o to głowę.

Biorę draże kokosowe i mam włosów pełną głowę. Biorę żelki cytrynowe i mam ciągle włosy nowe. Piję także loxoniadę i łysieniu dałem radę.  

Ale i tak nie ma żadnego lepszego lekarstwa niż własne odbicie lustrzane, a w nim ''łómnisz herlajn''. Jest ''łómnisz herlajn'' to morda faluje, aż chciało by się porzucić wszystkie drażetki. Medytacja mogłaby trwać nawet kilkanaście godzin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym nawet powiedzial, ze wylaczona jest mozliwosc powolywania sie na klauzule sumienia w przypadkach zabiegow medycyny estetycznej. Ciezko dopatrywac sie w zabiegu medycyny estetycznej mozliwosci doprowadzenia do kolizji z pogladami dyktowanymi przez sumienie (na pewno trudno byloby katolickiemu lekarzowi argumentowac, ze zrobienie u-shape'a jest niemoralne, nie oszukujmy sie - ta klauzula glownie dla katolikow jest, zeby mogli uprawiac szamanstwo). Niestety, nikt nie jest wladny weryfikowac, czy lekarz powolal sie na klauzule zasadnie.. Ale z drugiej strony zakaz dyskryminacjil wynikia bezposrednio z norm konstytucyjnych zatem powinno sie uznac jego pierwszenstwo, jesli juz do jakiejs kolizji mialoby dojsc.


genetic garbage (manlet aka heightcel, baldcel, post-acnecel, aspie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
@Lion

 

Z twojej wypowiedzi wynika, że patologizujesz samą konsultację psychiatryczną.

 

Kolego, Lion nic nie patologizuje tylko mówi jak jest oraz jak powinno być i co jest racjonalne a co nie jest.

 

-- 23 paź 2017, 19:49 --

 

Psychiatra jest takim samym lekarzem jak każdy inny.

 

Nie, lekarz psychiatra nie jest taki sam jak każdy inny, bo gdyby był to ludzi których do niego ''odsyłają'' inni ludzie nie oburzaliby się za to!

 

-- 23 paź 2017, 19:50 --

 

 

Możemy oczywiście się zastanawiać czy takie postępowanie jest właściwe, czy też nie.

 

I właśnie to tylko tu robimy, nic więcej.


Ruch wyzwolenia mieszków włosowych spod okupacji androgenów!

Łysienie łysienie to moje wkurwienie, biorę draże kokosowe, mam spokojną o to głowę.

Biorę draże kokosowe i mam włosów pełną głowę. Biorę żelki cytrynowe i mam ciągle włosy nowe. Piję także loxoniadę i łysieniu dałem radę.  

Ale i tak nie ma żadnego lepszego lekarstwa niż własne odbicie lustrzane, a w nim ''łómnisz herlajn''. Jest ''łómnisz herlajn'' to morda faluje, aż chciało by się porzucić wszystkie drażetki. Medytacja mogłaby trwać nawet kilkanaście godzin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy wyrok Sądu Najwyższego

 

 

Teza: Przy zabiegach kosmetycznych (medycyna estetyczna): „[…] nie sposób przyjmować odpowiedzialności za rezultat. Zabieg ten jest kwalifikowany jako zobowiązanie staranności, a odpowiedzialności lekarza nie powoduje fakt, iż nie osiągnięto rezultatu przyrzeczonego przez lekarza, pomimo dołożenia staranności. Brak podstaw do tego, aby zaostrzyć odpowiedzialność za tego rodzaju działalność lekarską. Tego stanowiska nie może zmienić fakt, iż przy operacjach chirurgiczno-plastycznych musi być utrzymana właściwa proporcja ryzyka operacyjnego w stosunku do spodziewanego rezultatu, iż należy przestrzegać wymagania najwyższej staranności co do sposobu przeprowadzenia zabiegu i jego warunków technicznych; iż zaostrzony jest przy tych zabiegach wymóg zgody pacjenta. Te okoliczności uwzględnia się przy ocenie odpowiedzialności w ramach zobowiązania staranności”.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...