free web hit counter Skocz do zawartości
mario_123

Dutasteryd- więcej DHT

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

od 6 miesięcy biorę dutasteryd 1tabletkę co 3dni. Zanim zacząłem zrobiłem badanie na DHT i testo no i ostatnio je ponowiłem by skontrolować stany. Ku mojemu zdziwieniu wyniki wyglądają tak:

testosteron- 39,3 21,1

wolny testo- 28,8 14,2

DHT- 619 922,8

 

niepokoi mnie znaczący wzrost DHT przy jednoczesnym obniżeniu testosteronu.

 

czy to normalne przy dutasterydzie? jest się czym martwić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak oceniasz sytuację co do stanu na głowie na ducie po tych 6-u miesiącach ?


Ruch wyzwolenia mieszków włosowych spod okupacji androgenów!

Łysienie łysienie to moje wkurwienie, biorę draże kokosowe, mam spokojną o to głowę.

Biorę draże kokosowe i mam włosów pełną głowę. Biorę żelki cytrynowe i mam ciągle włosy nowe. Piję także loxoniadę i łysieniu dałem radę.  

Ale i tak nie ma żadnego lepszego lekarstwa niż własne odbicie lustrzane, a w nim ''łómnisz herlajn''. Jest ''łómnisz herlajn'' to morda faluje, aż chciało by się porzucić wszystkie drażetki. Medytacja mogłaby trwać nawet kilkanaście godzin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przez pierwsze 4 miechy sypało się bardzo dużo włosów w tej chwili wydaje mi się, że wypada mi znacznie mniej niż przed duta. Niestety nie widzę odrostu nowych, a na to właśnie liczyłem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz dutasteryd z polskiej apteki na receptę? Sterydy jakieś bierzesz? Może być błąd jakiś w wyniku. Wydaje mi się, że najlepiej dla Ciebie byłoby podbić dutasteryd np. co 2 dni z miesiąc na tym pociągnąć i zrobić ponowne badania. Te co masz obecnie byłby jakimś punktem odniesienia i wiedziałbyś co się dzieje.


3500 graft

Minoxidil 5%

Avodart 0,5mg eod

Zoxin-med

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

łykam oryginalny gsk, żadnych sterydów ani suplementów nie biorę. kurde trochę mnie to niepokoi ponieważ zawsze myślałem, że duta ma za zadanie ograniczać produkcję DHT a tu tylko zbiło testo a DHT podbiło aż o 1/3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedz jeszcze kolego, czy odczuwasz jakieś jakiekolwiek typowe uboki dla duta ?

Oraz czy badania były robione o tej samej porze (pobieranie) i na czczo oraz czy w tym samym labie ?


Ruch wyzwolenia mieszków włosowych spod okupacji androgenów!

Łysienie łysienie to moje wkurwienie, biorę draże kokosowe, mam spokojną o to głowę.

Biorę draże kokosowe i mam włosów pełną głowę. Biorę żelki cytrynowe i mam ciągle włosy nowe. Piję także loxoniadę i łysieniu dałem radę.  

Ale i tak nie ma żadnego lepszego lekarstwa niż własne odbicie lustrzane, a w nim ''łómnisz herlajn''. Jest ''łómnisz herlajn'' to morda faluje, aż chciało by się porzucić wszystkie drażetki. Medytacja mogłaby trwać nawet kilkanaście godzin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@mic33 też robił badania przed i po miesiącu na ducie, i miał jednak spadek o 78% wg badań, oczywiście włosy mu się sypały nadal - jak twierdził ale nie o tym tutaj. Fakt że nie jest to tak duży spadek jaki teoretycznie powinien być notowany na ducie, ale jednak spadek został zarejestrowany w badaniach.

 

viewtopic.php?f=6&t=1906

 

W o ogóle to porozmawiamy chyba o tym szerzej bo to w gruncie rzeczy jest ciekawe. Ja już nieraz @Kowalskiemu tłumaczyłem dlaczego tak może być i czego to może być wynikiem, ale nie chciał słuchać ino odstawił lek i dał spokój choć wszystko wskazywało na to że mimo ''kosmicznych'' i absurdalnych wyników badań, dut jednak spełniał swoją funkcję bo i linienie się zaczęło - co dość częste na początku jakiejkolwiek w ogóle ''działającej'' kuracji, oraz miał typowe uboki dla duta/inhibitorów 5AR - których by przecież nie miał gdyby lek nie działał (lub działał odwrotnie - czyli boost'ował DHT), i gdyby prawdą i stanem faktycznym były wartości wykazane w badaniach.


Ruch wyzwolenia mieszków włosowych spod okupacji androgenów!

Łysienie łysienie to moje wkurwienie, biorę draże kokosowe, mam spokojną o to głowę.

Biorę draże kokosowe i mam włosów pełną głowę. Biorę żelki cytrynowe i mam ciągle włosy nowe. Piję także loxoniadę i łysieniu dałem radę.  

Ale i tak nie ma żadnego lepszego lekarstwa niż własne odbicie lustrzane, a w nim ''łómnisz herlajn''. Jest ''łómnisz herlajn'' to morda faluje, aż chciało by się porzucić wszystkie drażetki. Medytacja mogłaby trwać nawet kilkanaście godzin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Powiedz jeszcze kolego, czy odczuwasz jakieś jakiekolwiek typowe uboki dla duta ?

Oraz czy badania były robione o tej samej porze (pobieranie) i na czczo oraz czy w tym samym labie ?

 

żadnych uboków nie mam, a badania robiłem o tej samej porze, w tym samym laboratorium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
żadnych uboków nie mam, a badania robiłem o tej samej porze, w tym samym laboratorium

 

Spróbuj zatem może zrobić badania w jakimś innym labie, w takim żebyś był pewien że były robione na pewno w innym labie - zapytaj się czy robią to na miejscu u siebie czy wysyłają gdzieś dalej (wiem że np. z Poznania wysyłają do laba w Rzeszowie), dowiedz się też czy i ew. gdzie wysyłają z tego laba gdzie robiłeś. Możesz też zapytać jaką metodą wykonują to badanie.

 

A jeszcze jedno pytanie:

 

Libido Ci odczuwalnie wzrosło ? - bo nieraz ludzie twierdzą właśnie że im dziwnie wzrasta na ducie, a niby powinno przecież spadać, ew. pozostawać na niezmienionym poziomie.


Ruch wyzwolenia mieszków włosowych spod okupacji androgenów!

Łysienie łysienie to moje wkurwienie, biorę draże kokosowe, mam spokojną o to głowę.

Biorę draże kokosowe i mam włosów pełną głowę. Biorę żelki cytrynowe i mam ciągle włosy nowe. Piję także loxoniadę i łysieniu dałem radę.  

Ale i tak nie ma żadnego lepszego lekarstwa niż własne odbicie lustrzane, a w nim ''łómnisz herlajn''. Jest ''łómnisz herlajn'' to morda faluje, aż chciało by się porzucić wszystkie drażetki. Medytacja mogłaby trwać nawet kilkanaście godzin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odczekam miesiąc, 1,5 i zrobię raz jeszcze badanie, zobaczymy...

 

Libido Ci odczuwalnie wzrosło ? - bo nieraz ludzie twierdzą właśnie że im dziwnie wzrasta na ducie, a niby powinno przecież spadać, ew. pozostawać na niezmienionym poziomie.

 

na pewno nie spadło, jakiejś wielkiej różnicy nie zauważyłem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie podobna sytuacja, tylko że na finie.

 

Poziom DHT przed kuracją - 677,6 pg/ml

 

Po 4 miesiącach brania fina - 819,0 pg/ml.

 

Napisałem do laboratorium, taką dostałem odpowiedź (pominę milczeniem ten fragment o 6 miesiącach i 24 h efekcie działania fina):

 

"Pańskie badanie zostało wykonane prawidłowo zgodnie z obowiązującą procedurą z przeprowadzoną kontrolą jakości na certyfikowanych zestawach odczynnikowych oraz sprawdzonym technicznie analizatorze. Proces analityczny związany z oznaczeniem poziomu DHT w pańskim materiale przebiegał poprawnie.

Na utrzymujący się wysoki poziom DHT podczas przyjmowania inhibitorów 5-α-reduktazy steroidowej typu II, może wpływać szereg czynników takich jak : przyjmowanie leku krócej niż 6 miesięcy, niewydolność wątroby, przyjmowanie innych leków, zaburzenia w metabolizmie testosteronu, na uwadze należy mieć także fakt, iż efekt działania Finasterydu polegający na zmniejszeniu stężenia DHT utrzymuje się przez 24 h."

 

Powtórzę badanie w innym labolatorium za jakiś miesiąc i zobaczę co wyjdzie.

 

Ktoś ma jakieś pomysły skąd się mogą brać takie kwiatki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na zagranicznych forach czytalem o takim samym problemie bedac na finie czy ducie.


Dut 0.5 mg E4D

CB-03-01 2% 1ml ED

Witaminy:Biotyna,Cynk,Żelazo,Wapń,Magnez,D3

Zoxin Med

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...