free web hit counter Skocz do zawartości
Mark21

24 lata, łysienie i nic nie pomaga.

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

androstatin jest o 10 zl tanszy od nezyru

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

takie zbieranie włosów i liczenie nic nie daje przy kruracji, łykaj smaruj łebminoxem i po roku ocen efekt czy masz minimalne odrosty i stan się nie pogorszył i to jest podstawa do ocenienia a nie ze wlosy lecą, lecą bo mają lecic tym co nie lysieja tez wlosy lecą bo taka naturalna kolej ich życia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, kuracje stosuje i na razie efektów dalej brak.

Piszę ponieważ mam pytanie, od dwóch tygodni widzę, że wypadają mi 1 cm włosy (dużo ich leci).. i tak się zastanawiam jakie to mogą być włosy, bo na łbie mam same 15 cm, które rzadko wypadają (może to efekt kuracji, że nie lecą tak bardzo)...Czy to mogą wypadać odrosty tych długich włosów które wypadły?


- fin 1mg (Nezyr) - ED / po 14 miesiącach (Avodart) 0,5mg E3D

- RU 5% w KB - 3,5ml ED

- cynk, biotyna + MSM - ED

- Zoxin-Med - 2x w tygodniu / Bambino ED / Selsun Blue 2x w tyg.

- Saba gel z hydro - E3D

- dermaroller 1,5mm - 520ig 2xtyg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam po przerwie;

Kuracje stosuje konsekwentnie jednak dalej brak efektów, a łysienie dalej postępuje. Zatem kieruje do was panowie pytanie, jakie kolejne kroki podjąć.

Na chwile obecną moją kuracja wygląda tak:

 

- 1 tab. fina dziennie 1 mg (Nezyr) - od 10 miesięcy. Teraz leci 11 miesiąc

- minox 5% (Alopexy) tylko wieczorem na zakola i koronę - 4 miesiące (teraz leci 5 miesiąc)

- Nizoral 2% (2x w tygodniu) - 3 miesiące

- cynk (Zincas) codziennie - 4 miesiące

- biotyna (biotebal) codziennie - 4 miesiące

- MSM (Swanson w proszku) - ok. 5 g - 1 miesiąc

- Bambino do codziennego mycia głowy

 

Do tego pozbyłem się praktycznie cukru z diety oraz pije co drugi dzień zieloną herbatę (wiem, że to praktycznie gówno daje, ale zawsze coś. Do tego x2 w tygodniu olejek kokosowy.

 

Włosy dalej lecą ;-( jeszcze bardziej się przerzedziły na przodzie a odrostów nie widać. Myślałem, żeby lać tam minoxa, ale cykam się, ze wtedy już cały przód poleci.. Obecnie mam prawie jakieś NW2 - NW 2,5. Zakoli nie mam zbyt dużych, ale przód mam za to przerzedzony.

 

Nie wiem czy coś dodać, zamienić? Zastanawiam się nad dutem, co myślicie? + dodać jeszcze Saw Palmetto, Saba gel czy coś..

Pozdrawiam


- fin 1mg (Nezyr) - ED / po 14 miesiącach (Avodart) 0,5mg E3D

- RU 5% w KB - 3,5ml ED

- cynk, biotyna + MSM - ED

- Zoxin-Med - 2x w tygodniu / Bambino ED / Selsun Blue 2x w tyg.

- Saba gel z hydro - E3D

- dermaroller 1,5mm - 520ig 2xtyg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie ilosci czego stosujesz?

Dlaczego minoxa lejesz tylko 1x dzinnie? Z wlasnego doswiadczenia wiem, ze dziala conajmniej 2-3x slabiej w ten sposob.

Doradzam wiekszosci RU badz CB do fina/duta i sam cos takiego stosuje, mysle ze tylko takie kombo ma szanse zatrzymac wlosy na stale szczegolnie jezeli chce sie powalczyc o utrzymanie ich na przodzie. Od 2 lat od kiedy jestem na ducie/cb zapomnialem co to wypadanie wlosow. (cos tam leci, ale w malych ilosciach, wrecz normalnych, bo i nielysiejacym jak wiemy wlosy tez wypadaja)


Dut 0.5 mg E4D

CB-03-01 2% 1ml ED

Witaminy:Biotyna,Cynk,Żelazo,Wapń,Magnez,D3

Zoxin Med

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Minoxa leje z 1,5ml może więcej. Boje się go lac na przód, bo czytałem rożne o nim opinie. Dlatego leje go tylko na zakola i koronę.

Nie wiem czemu Fin nie zatrzymuje lub chociaz spowalnia łysienie. U mnie postępuje dalej w takim samym tępie.

Mimo iż stosuje go już 11 miesiąc...


- fin 1mg (Nezyr) - ED / po 14 miesiącach (Avodart) 0,5mg E3D

- RU 5% w KB - 3,5ml ED

- cynk, biotyna + MSM - ED

- Zoxin-Med - 2x w tygodniu / Bambino ED / Selsun Blue 2x w tyg.

- Saba gel z hydro - E3D

- dermaroller 1,5mm - 520ig 2xtyg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz zawsze podbić fina lub przejść na samego duta.


3500 graft

Minoxidil 5%

Avodart 0,5mg eod

Zoxin-med

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udałem się do dermatologa i powiedział mi, że mam łysienie androgenowe - stwierdził to na podstawie wywiadu, gdyż mój Ojciec był łysy, tak samo jak i brat który ma obecnie 36

 

Tyle wystarczy, żeby stwierdzić, że sam fin to może być za mało pomyśl nad jakimś zewnętrznym antyandrogenem RU/CB/Flutamid


24c8pok.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze pytanie, odkad biorę Fina powiększyły mi się sutki - stawiam że to od niego, bo miałem też wrażliwość na dotyk...miał ktoś taki przypadek? Czy kompleks b pomoże?


- fin 1mg (Nezyr) - ED / po 14 miesiącach (Avodart) 0,5mg E3D

- RU 5% w KB - 3,5ml ED

- cynk, biotyna + MSM - ED

- Zoxin-Med - 2x w tygodniu / Bambino ED / Selsun Blue 2x w tyg.

- Saba gel z hydro - E3D

- dermaroller 1,5mm - 520ig 2xtyg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co piszesz z sutkami to objawy ginekomastii. Raczej żadne witaminki nie pomogą bo to zaburzenia hormonalne. Jeśli tak reagujesz to musisz to obserwować jak będzie się powiększać to chyba jedynym rozwiązaniem jest zaprzestanie kuracji lub jej kontynuowanie a potem usunięcie gino operacyjnie ale tego pewnie byś nie chciał.


3500 graft

Minoxidil 5%

Avodart 0,5mg eod

Zoxin-med

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy przejście z Fina na dut rozwiąże problem czy to na jedno wychodzi?;-(

Albo stosowanie innego Fina niż Nezyr?


- fin 1mg (Nezyr) - ED / po 14 miesiącach (Avodart) 0,5mg E3D

- RU 5% w KB - 3,5ml ED

- cynk, biotyna + MSM - ED

- Zoxin-Med - 2x w tygodniu / Bambino ED / Selsun Blue 2x w tyg.

- Saba gel z hydro - E3D

- dermaroller 1,5mm - 520ig 2xtyg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stosowanie innego fina nic nie wniesie bo ginekomastię powoduje substancja czynna - finasteryd a nie wypełniacze, czym generyk może się tylko różnić. Co do duta to gdzieś czytałem badania i jak dobrze pamiętam wyższe ryzyko wystąpienia ginekomastii przynajmniej w początkowej fazie leczenia było dla finsterydu. Możesz jeszcze zostać na finie i obserwować jeśli nie minie a będzie gorzej to możesz spróbować wskoczyć na duta. Wiem, że po jakimś czasie procentowe ryzyko spadało niemal równo do niespełna 1% przypadków (0,5%,0,8%) w przypadku i fina i duta.


3500 graft

Minoxidil 5%

Avodart 0,5mg eod

Zoxin-med

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cholera, zawsze pod góre;-( dzięki za informacje Wróbel. Cycków jako takich nie mam. Tylko duże sutki...wcześniej miałem nadwrażliwość na dotyk np. przy zakładaniu koszulki, ale po tygodniu przeszło.

Ciekawe jestem czy ktoś miał podobną sytuacją i kontynuował kuracje finem albo przeskoczył na duta np. co 3 dzień i po czasie mu przeszło...

Nie wiem też czy dobrze zrozumiałem Twojego ostatniego posta. Czy przy dalszej kuracji, jest szansa % na to, że to minie? U mnie teraz leci 11 miesiąc stosowania fina 1 tab. 1 mg dziennie ew. może zmniejszyć fina na 0,5 mg...

Edytowane przez Gość

- fin 1mg (Nezyr) - ED / po 14 miesiącach (Avodart) 0,5mg E3D

- RU 5% w KB - 3,5ml ED

- cynk, biotyna + MSM - ED

- Zoxin-Med - 2x w tygodniu / Bambino ED / Selsun Blue 2x w tyg.

- Saba gel z hydro - E3D

- dermaroller 1,5mm - 520ig 2xtyg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Apropo ginekomastii, czy obserwując dokładnie oraz często piersi i sutki jesteśmy w stanie w odpowiednim momencie wychwycić ze zachodzą jakieś niekorzystne zmiany, odpowiedni moment mam na mysli taki w którym możemy przerwać kuracje od razu i nie narazić się na jakiś stałe zmiany w cycach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli przeszło to bym obserwował i kontynuował. Możliwe, że nic dalej się z tego nie wykluje. Ja miałem np. na ducie tak, że przez pierwsze dni, tygodnie stosowania miałem wrażenie, że będę miał problemy... natury męskiej z czasem to minęło i teraz jest bardzo dobrze. Tak samo miałem na ducie przez jakiś czas wybudzanie nad ranem i nie mogłem zasnąć i to też minęło. Ciężko doradzać lekarzem nie jestem jeśli coś nie przechodzi i niepokoi to rozsądnym jest przerwać oczywiście wpierw poczekać jakiś czas bo przerywanie kuracji bo pojawił się jakiś ubok, który możliwe ustąpi jest poprostu głupie i nie prowadzi do niczego dobrego. Obserwujcie chłopaki suty, najlepiej robić sobie fotki np. co tydzień i porównywać bo czasami ma się wrażenie, że jest lepiej/gorzej a wcale nie koniecznie tak jest.


3500 graft

Minoxidil 5%

Avodart 0,5mg eod

Zoxin-med

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co racja to racja...Wcześniej na klatę nie zwracałem uwagi, zatem trudno mi powiedzieć czy cycki mam większe - tutaj raczej bez zmian. Ale za to suty są ewidentnie wielkie. Wcześniej praktycznie w ogólnie nie było ich widać, a teraz skubane są duże...Ciekawe jestem czy wracają do normalnego stanu po odstawieniu. Z drugiej strony nie chce pozbywać się blokera z kuracji i ew. mogę przeskoczyć na duta co 3 dzień.

Czytałem też na necie, że jakiemuś gościowi również urosły suty i w dodatku cycki, odstawił, poszedł na siłke i po pół roku wróciło wszystko do normy.

A lekarz jak to lekarz, powie aby odstawić ;-(


- fin 1mg (Nezyr) - ED / po 14 miesiącach (Avodart) 0,5mg E3D

- RU 5% w KB - 3,5ml ED

- cynk, biotyna + MSM - ED

- Zoxin-Med - 2x w tygodniu / Bambino ED / Selsun Blue 2x w tyg.

- Saba gel z hydro - E3D

- dermaroller 1,5mm - 520ig 2xtyg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie,

Po 2-ch tygodniach wróciłem jednak do fina 1mg dziennie, bo wydaje mi się że więcej tego siana leci z łba. Wcześniej konsekwentnie stosowałem go przez 10,5 miesiąca. ( Sutki dalej mam powiększone, ale mam zamiar to kontrolować. Jak będzie dalej ten efekt się pogarszał to wtedy go odstawie).

 

Jednak nie wiem jaką wciere stosować na skórę głowy aby były odrosty... Na chwile obecną stosuje minoxa 5% 1 ml dziennie na koronę i zakola od 6 miesięcy. Na zakolach są włoski ponad 1 cm -dość ich dużo. Ale przeczytałem z trylion stron o minoxie tak samo jak i obejrzałem z milion filmikow na yt...Niby spoko, ale po ok. 2 latach jego efekt jest słabszy, a jak się go odstawi to wszystko z łba leci co przekłada się na masakryczny efekt. Dlatego nie chce go lać na przód głowy.

 

Do kuracji dodałem jeszcze Saba gel z hydro co 2-3 dzień.

Myślałem o RU ew. CB, aczkolwiek mogę przeznaczyć tylko 200 zł na kuracje miesięcznie ;-(

 

Poniżej update w fotach; Ze światłem jak i bez.

Łysienie mam agresywne i skurw...postępuje cały czas...Przód się przerzedza z tydzień na tydzień.


- fin 1mg (Nezyr) - ED / po 14 miesiącach (Avodart) 0,5mg E3D

- RU 5% w KB - 3,5ml ED

- cynk, biotyna + MSM - ED

- Zoxin-Med - 2x w tygodniu / Bambino ED / Selsun Blue 2x w tyg.

- Saba gel z hydro - E3D

- dermaroller 1,5mm - 520ig 2xtyg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego minoxa stosujesz tylko 1x dziennie?? Dziala sporo slabiej niz zalecana dawka 1ml 2x dziennie

Skoro fin nie dziala to musisz pomyslec o dodaniu do niego ru badz cb ewentualnie wskoczenie na mocniejszego duta zamiast fina


Dut 0.5 mg E4D

CB-03-01 2% 1ml ED

Witaminy:Biotyna,Cynk,Żelazo,Wapń,Magnez,D3

Zoxin Med

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie gdy w zimie stawałem po 5 do pracy to zwyczajnie brakowało mi czasu. Brałem prysznic i wychodziłem z chaty, dlatego nakładałem go wieczorem.

Teraz to za bardzo nie mam kiedy go wcisnąć, bo wieczorem stosuje saba gel z hydro na przemian z emu olejem. Zresztą stosuje go tylko na zakola i koronę tak jak już wcześniej mówiłem. A niestety leci mi cały przód (w sumie to z całej głowy się sypie, bo z tyłu i po bokach też) a fin nie spełnia swojej roli - Gdy zaczynałem z nim przygodę rok temu to na przodzie nie miałem przerzedzeń. Teraz kasy na duta nie mam, bo jeden skur..z forum poleciał w chu...

 

Na przód nie chce też lać minoxa, bo różne opinie przeczytałem. Po ok. 2 latach słabnie, a nie daj boże go odstawić to wszystko leci...Dlatego zastanawiam się nad Ru w KB, ale czy zmieszczę się w 200 zł, gdybym stosował 1,5-2% 1x dziennie? i czy w ogóle miałoby to sens, stosowanie go 1x dziennie na przód?


- fin 1mg (Nezyr) - ED / po 14 miesiącach (Avodart) 0,5mg E3D

- RU 5% w KB - 3,5ml ED

- cynk, biotyna + MSM - ED

- Zoxin-Med - 2x w tygodniu / Bambino ED / Selsun Blue 2x w tyg.

- Saba gel z hydro - E3D

- dermaroller 1,5mm - 520ig 2xtyg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak bedziesz mial kase zmien na duta.

Zmiescisz sie z RU nie jest taki drogi jak sie wydaje.

Tez mialem pogorszenie na ducie/c bz 1 % wskoczenie na 2% do roku czasu mi sie pogorszyl stan i niestety juz nie powrocil sprzed linienia , plusem sporym jest to, ze po tym roku mialem tego co zostalo porzadna stabilizacje i utrzymanie do teraz (2 lata takiej samej kuracji) ht do tego i kontynuowanie kuracji mysle, ze to jest klucz w moim przypadku do dlugoterminowego zwyciestwa.

Uwazam, ze jak do roku cos nie dziala, badz nie daje zatrzymania to trzeba zmieniac kuracje, sam dochodzilem do tego latami, nie ma nic od razu, napocic i natrudzic sie czesto idzie ale gra warta swieczki, bo jak ktos bardzo chce to sie uda.


Dut 0.5 mg E4D

CB-03-01 2% 1ml ED

Witaminy:Biotyna,Cynk,Żelazo,Wapń,Magnez,D3

Zoxin Med

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, wiem i dlatego nie zamierzam się poddać Dzięki Angel za wszystkie odpowiedzi. Jak tak patrze po innych historiach to nie rozumiem czemu u mnie łysienie tak szybko postępuje...w 1,5 roku straciłem jakieś 60% włosów. a przecież szybko zareagowałem. Po 6 miesiącach od zauważenia nadmiernego wypadania włowsów zacząłem brać fina każdego dnia. Mam też takie wrażenie, że tam gdzie wypadnie włos to nie odrasta nowy (cieńszy i słabszy), bo każdego dnia obserwuje dokładnie łeb i zero odrostów - jakichkolwiek. Może to jakiś grzyb? W tym tygodniu właśnie chce zrobić badanie na grzyby itp.. bo ich nie robiłem. Zrobiłem tylko TSH, morfologie, kortyzol i testosteron = wszystko w normie.

Ew. cukrzyca, bo u mnie w rodzinie brat i siostra mają cukrzyce tak samo jak i ciotki od strony ojca. Odkąd zaczęły mi się sypać włosy to poleciał mi też wzrok na -2, nosze soczewki, bo z 2 metrów mam rozmyte twarze. Nie wiem czy to wszystko można jakoś powiązać;-(


- fin 1mg (Nezyr) - ED / po 14 miesiącach (Avodart) 0,5mg E3D

- RU 5% w KB - 3,5ml ED

- cynk, biotyna + MSM - ED

- Zoxin-Med - 2x w tygodniu / Bambino ED / Selsun Blue 2x w tyg.

- Saba gel z hydro - E3D

- dermaroller 1,5mm - 520ig 2xtyg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pisales ze w zime bierzesz prysznic przed wyjsciem z domu, czyli wychodzisz na mroz z glowa po umyciu, w ten sposob oslabiasz cebulki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca tak od razu. Czekałem z 15 minut zanim wyszedłem, po czym ubierałem kaptur ew. czapkę i wtedy wychodziłem. Mieszkam przy pętli autobusowej, więc dojście do autobusu zajmuje mi ok. 5 minut. Później jazda ok. 30 min. i przesiadka w tramwaj i znowu jazda ok. 30 min. - myślę że tragedii nie było.

 

Jutro mija rok odkąd wziąłem pierwszą tabletkę fina.

Podsumowanie: Niestety u mnie okazał się być niewypałem, włosy wypadały i dalej wypadają w takim samym tempie i w takich samych ilościach. Brak jakiegokolwiek odrostu czy też spowolnienia. Włosy jeszcze bardziej mi się przerzedziły.

Przez całą kuracje brałem go systematycznie, ze zmianą pory. Na samym początku przez 6 miesięcy brałem go wieczorem przed snem, a później zacząłem brać rano. Jedyny postój miałem w połowie kwietnia tego roku, gdzie zastanawiałem się czy aby nie mam po nim gino. przez dwa tygodnie brałem go co 3-4 dni. Jednak później wróciłem do codziennego brania.

 

Pozmieniałem trochę w kuracji i tak:

 

- Nezyr 1mg eod stosuje dalej, ale od czerwca dorzucam Avodart 0,5mg co e5d, jako że fin na mnie nie działa mimo systematycznego brania go od roku. Na początku będę leciał razem z finem przez miesiąc, a później będę próbował odstawić fin i zostawić samego duta.

- Od maja dodałem saba gel z hydro co 2-3 dzień

- Przechodze też na RU 2-3% i tu mam pytanie. Czy jest sens rozrobić 1,5g RU w minoxie 5% i lać na korone, a samo Ru w KB w stężeniu 2 ew. 3% na przód? Chcę zostawić minoxa w kuracji, ale tylko na koronę, bo liczę na jakieś odrosty;-( (poniżej zdjęcie korony).

drugie pytanie, czy minox może powodować przerzedzanie się włosów w miejscach w których się go nie używa? Pytam z ciekawości, bo przeglądałem inne tematy i wpadłem na wpisy gdzie ludzie wysuwali takie teorie.


- fin 1mg (Nezyr) - ED / po 14 miesiącach (Avodart) 0,5mg E3D

- RU 5% w KB - 3,5ml ED

- cynk, biotyna + MSM - ED

- Zoxin-Med - 2x w tygodniu / Bambino ED / Selsun Blue 2x w tyg.

- Saba gel z hydro - E3D

- dermaroller 1,5mm - 520ig 2xtyg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dut co 5 dni to mniej więcej odpowiednik fina codziennie, więc lepiej spróbuj z dutem częściej (co 3-4 dni lub nawet częściej).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie do końca tak od razu. Czekałem z 15 minut zanim wyszedłem, po czym ubierałem kaptur ew. czapkę i wtedy wychodziłem. Mieszkam przy pętli autobusowej, więc dojście do autobusu zajmuje mi ok. 5 minut.

 

 

przy takiej dl wlosow 15 min to za krotko, przez te 5 min mozna przemrozic mieszki i cebulki

 

 

Jutro mija rok odkąd wziąłem pierwszą tabletkę fina.

 

 

fin nie dziala na przemrozone mieszki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...