free web hit counter Skocz do zawartości
Mark21

24 lata, łysienie i nic nie pomaga.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Mam na imię Jan, jestem z Warszawy i tak jak praktycznie wszyscy tutaj mam problem z łysieniem. Od zawsze miałem ok. 10-15 cm włosy, niestety od października 2016 r. w wieku 23 lat zaczęło się u mnie łysienie które postępuje po dzień dzisiejszy i nie potrafię tego zatrzymać.

Na początku próbowałem sobie sam z tym poradzić. Zakupiłem Skrzyp - tabletki, maska WAX (na wypadanie włosów) oraz różne szampony m. in. DX 2.

Niestety nic nie pomogło.

Po kilku miesiącach zrobiłem morfologie oraz TSH (na tarczyce) - wszystko w normie.

Udałem się do dermatologa i powiedział mi, że mam łysienie androgenowe - stwierdził to na podstawie wywiadu, gdyż mój Ojciec był łysy, tak samo jak i brat który ma obecnie 36 lat.

Dermatolog przepisał mi cynk oraz Luxon 2%. Luxon stosowałem przez 2 miesiące i stwierdziłem, że nic nie pomaga. Cynk brałem przez 6 miesięcy.

Na kolejnej wizycie przepisał mi Nezyr - biorę go każdego dnia od 28 maja - Czyli będzie to już 6 miesięcy.

Niestety poprawy nie widać, a włosy wypadają garściami.

Ostatnio zrobiłem badanie na testosteron i kortyzol - wyniki w normie. A dermatolog przepisał mi Alopexy 50 mg/ml do wcierania (niestety po tym roztworze mam strasznie suchą skórę na głowie, pojawią się białe płaty na niej i we włosach)

Sam już nie wiem co robić. Chciałbym chociaż zatrzymać wypadanie włosów, ale nie wiem jak.

Powoli się już załamuje i popadam w depresje.

Może ktoś z was byłby mnie w stanie naprowadzić na skuteczne leczenie. Jakie badanie zrobić i gdzie się udać.

 

Ostatnio myślałem nad mezoterapią.

Załączam też zdjęcia jak to obecnie wygląda i jak to wyglądało przed stosowaniem nezyru.

Pozdrawiam!

754601802_FullSizeRender(2).jpg.2b2478201198acf5e9b1f583deee8612.jpg

888654200_FullSizeRender(3).jpg.f6b1e2d1dee39254ecd1b587418b3eb4.jpg

883019243_FullSizeRender(4).jpg.576f4d88c6c8e5a108ea1cf08e09f2e2.jpg

890954423_FullSizeRender(5).jpg.2b9b3b068f8f3f19672e41ccc57c8bf3.jpg

IMG_5654.JPG.5937aac9bb8cb60658ef52ef5e3b8995.JPG

Edytowane przez Gość

- fin 1mg (Nezyr) - ED / po 14 miesiącach (Avodart) 0,5mg E3D

- RU 5% w KB - 3,5ml ED

- cynk, biotyna + MSM - ED

- Zoxin-Med - 2x w tygodniu / Bambino ED / Selsun Blue 2x w tyg.

- Saba gel z hydro - E3D

- dermaroller 1,5mm - 520ig 2xtyg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nezyr bierzesz i tak za krótko, minimum rok.

 

Nowocześniejszy jest dutasteryd, lek pod nazwą handlową - Avodart.

We wcierkach Flutamid/RU/ CB na forum masa informacji.


24c8pok.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za szybką odpowiedź.

Mam pytanie, czy po 6 miesiącach stosowania Nezyru nie powinny pojawić się jakieś efekty?

A może powinienem zamienić Nezyr na zasugerowany przez Pana Dutasteryd aka Avodart?

Sam już nie wiem, boje się, że po kolejnych 6-ciu miesiącach nie będzie już co ratować ;-(


- fin 1mg (Nezyr) - ED / po 14 miesiącach (Avodart) 0,5mg E3D

- RU 5% w KB - 3,5ml ED

- cynk, biotyna + MSM - ED

- Zoxin-Med - 2x w tygodniu / Bambino ED / Selsun Blue 2x w tyg.

- Saba gel z hydro - E3D

- dermaroller 1,5mm - 520ig 2xtyg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Efekty nawet i po roku moga sie pojawic. Natomiast przyjmuje sie, ze najlepsze bedziesz mial po okolu 1,5 roku. Czekaj cierpliwie, ewentualnie rozwaz stosowanie antyandrogenu, tak jak kolega wyzej napisal.


genetic garbage (manlet aka heightcel, baldcel, post-acnecel, aspie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Avodart jest skuteczniejszy od Finasterydu. Tu możesz sobie poczytać

viewtopic.php?f=22&t=61

Jak skonczy mi się Fin, to będę jechał na Avo.


Finasteryd 1,25 ED

Avodart 0,5mg E5D

Minoxidil 5% + DMSO 5% + dermaroller 1.5mm 1xday

Nizoral 1/week

Witaminy i mineraly

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nezyr bierzesz i tak za krótko, minimum rok.

 

Nowocześniejszy jest dutasteryd, lek pod nazwą handlową - Avodart.

We wcierkach Flutamid/RU/ CB na forum masa informacji.

 

Pisząc RU, masz na myśli RU 58841? - poszukałem po necie i znalazłem taki suplement diety w tabletkach. I mam pytanie, czy mogę go stosować jednocześnie z finasterydem (Nezyrem)? Czy albo jedno albo drugie i muszę wybrać....

 

 

Efekty nawet i po roku moga sie pojawic. Natomiast przyjmuje sie, ze najlepsze bedziesz mial po okolu 1,5 roku. Czekaj cierpliwie, ewentualnie rozwaz stosowanie antyandrogenu, tak jak kolega wyzej napisal.

 

Rozumiem. Zatem poczekam jeszcze tak do marca i zobaczymy. Jak na razie fin nie hamuje wypadania, a na tym mi tylko zależy

Druga sprawa, czy Avodart mogę przyjmować z Nezyrem. Nezyr codziennie a Avodart np. co 4 dni?


- fin 1mg (Nezyr) - ED / po 14 miesiącach (Avodart) 0,5mg E3D

- RU 5% w KB - 3,5ml ED

- cynk, biotyna + MSM - ED

- Zoxin-Med - 2x w tygodniu / Bambino ED / Selsun Blue 2x w tyg.

- Saba gel z hydro - E3D

- dermaroller 1,5mm - 520ig 2xtyg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
poszukałem po necie i znalazłem taki suplement diety w tabletkach

 

 

to sobie daruj to jest scam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK, rozumiem. Czyli mam szukać wcierki.

 

Mam jeszcze jedno pytanie. Od zawsze nosiłem dłuższe włosy 15-20 cm. Kilka dni temu zauważyłem, że już mam praktycznie plamę na czubku (środku) głowy.

Kilka miesięcy temu - przed wakacjami jeszcze jej nie było! Czy jest jeszcze możliwe odzyskanie włosów w tamtym miejscu? Biorę fin (nezyr) od czerwca, gdy zauważyłem przerzedzanie się włosów z przodu głowy - myślałem, że zatrzyma wypadanie. Tak powiedział dermatolog - ",że po 4 miesiącach włosy powinny przestać wypadać, a tam gdzie wypadły powinny odrosnąć. Niestety jest to lek na lata, a jak przestanie się go brać to wypadną z podwojoną siłą". Oczywiście wspominał też o skutkach ubocznych tj. impotencja itp.

 

Minęło 6 miesięcy a włosów wypadło jeszcze więcej - dość agresywnie z całej głowy się sypią jak igły z choinki. Sam już nie wiem co robić, w dodatku załamuj się tym, że będę łysy, gdyż całe moje życie miałem dłuższe włosy .

197970915_FullSizeRender(6).thumb.jpg.13e33143a791fafb1a65678ce5aa32bc.jpg


- fin 1mg (Nezyr) - ED / po 14 miesiącach (Avodart) 0,5mg E3D

- RU 5% w KB - 3,5ml ED

- cynk, biotyna + MSM - ED

- Zoxin-Med - 2x w tygodniu / Bambino ED / Selsun Blue 2x w tyg.

- Saba gel z hydro - E3D

- dermaroller 1,5mm - 520ig 2xtyg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

ja po okolo roku systematycznego stosowania zauwazylem odrosty wiec czekaj cierpliwie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem zwolennikiem minoxa ,ale moze w tym przypadku mialby spory sens i dalby odrosty na koronie. Coz poczytaj o nim,jezeli dzieki niemu cos odrosnie podtrzymujac te wlosy bedziesz musial go lac tam juz zawsze...


Dut 0.5 mg E4D

CB-03-01 2% 1ml ED

Witaminy:Biotyna,Cynk,Żelazo,Wapń,Magnez,D3

Zoxin Med

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dutasteryd + Ru w minoxie finem nie zatrzymasz tego łysienia bo on i tak prawie nie działa na zakola. Pamiętaj, że jak bierzesz dutasteryd zaczyna on działać po ok 2 tygodniach także nie odstawiaj od razu fina lecz stopniowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie mozesz przyjmowac avodart z nezyrem, jednakze sens tegoz jest watpliwy. Lepiej po prostu doloz flutamid/RU/CB. Wspomniales o "RU" w tabletkach: bron Boze tego nie kupuj. To jest scam zawierajacy ziolka, ktory swoim nazwiskiem firmuje pan Slawek Ambroziak. Prawdziwe RU kupisz w sklepie u zioma.


genetic garbage (manlet aka heightcel, baldcel, post-acnecel, aspie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie interesowalem sie zbytnio, wydaje mi sie, ze tylko zapewnia o jego cudownosci. Wszystko jest u niego na forum

 

-- 13 gru 2017, 18:44 --

 

Wyglada na to, ze ja tez reklamuje naturalne ru http://slawomirambroziak.pl/forum/index ... c=111.1230

 

Szczyt perfidii


genetic garbage (manlet aka heightcel, baldcel, post-acnecel, aspie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za pomoc:-)

Od nowego roku zamierzam przejść na Dut. Na razie pozostaje przy finie.

Obecnie stosuje FIn (nezyr) + Apolexy wieczorem.

Postaram się aktualizować co jakiś czas temat i podzielić się z wami efektami (jeśli jakieś będą).

Pozdrawiam


- fin 1mg (Nezyr) - ED / po 14 miesiącach (Avodart) 0,5mg E3D

- RU 5% w KB - 3,5ml ED

- cynk, biotyna + MSM - ED

- Zoxin-Med - 2x w tygodniu / Bambino ED / Selsun Blue 2x w tyg.

- Saba gel z hydro - E3D

- dermaroller 1,5mm - 520ig 2xtyg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

na efekt fina trzeba czekaj co najmniej rok w wiekszosci przypadkow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, ale i tak zastanawiam się nad dutem. Odkąd pojawiła mi się 5 cm łysa plama na koronie.

I tu mam pytanie. Dut (avodart) Kupie w aptece? Domyślam się, że trzeba receptę, skoro fin wymaga. Czy dermatolog wypisuje receptę bez problemu? Bo wybieram się w ten czwartek i mam zamiar zapytać.

 

Drugie pytanie. Odkąd leje Alopexy na głowę, to pojawił mi się łupież oraz mam bardzo wysuszoną skórę na głowie - zauważyłem też nasilenie wypadania. Jak siedzę przy biurku to mam pełno włosów przed laptopem. Czy jest jakaś recepta na to, na ten łupież i suchą skórę? Tak w ogóle jaki szampon stosujecie?

Ja zwykły Head&shoulders z odżywką.

pozdr

Edytowane przez Gość

- fin 1mg (Nezyr) - ED / po 14 miesiącach (Avodart) 0,5mg E3D

- RU 5% w KB - 3,5ml ED

- cynk, biotyna + MSM - ED

- Zoxin-Med - 2x w tygodniu / Bambino ED / Selsun Blue 2x w tyg.

- Saba gel z hydro - E3D

- dermaroller 1,5mm - 520ig 2xtyg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daj 12 miesięcy finasterydowi i wtedy ocenisz czy jest poprawa i czy się coś polepszyło albo zatrzymało łysienie.. potem mozesz myśleć o ducie co za tym idzie jest droższy i ciężko dostępny jesli chodzi o zwykłą receptę od lekarza : ) bo ten lek jest mocniejszy o wiele od fina co za tym idzie uboki mogą być większe ale kazdy jest inny... także daj czas temu finowi


hair mogged baldcel

 

giphy.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze kolega powyżej radzi. Też bym poczekał z dutem. Ja zacząłem dutasteryd a mogłem od fina choćby z takiego względu, że nie ma problemu z dostaniem go. Każdy lekarz przepisze, natomiast z dutem już gorzej a kupować ciągle od pośredników bądź z niepewnych źródeł jest nieopłacalne finansowo i nie możesz być do końca pewny, że dostajesz to za co płacisz (mówię o internetowych sklepach, bez recept). Jak walisz Alopexy od niedługiego czasu to pewnie Ci włosy poleciały od tego, faza linienia. Też mi się posypały, powinny odrosnąć. Albo poczekaj sobie chociaż dopóki nie znajdziesz dermatologa, który będzie Ci to bez problemu wypisywał, lepiej się nie spieszyć i nie podjemować pochopnych decyzji bo możesz sobie zaszkodzić bardziej niż pomóc.


3500 graft

Minoxidil 5%

Avodart 0,5mg eod

Zoxin-med

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie niedobrze. Dut to lek nowoczesniejszy i bezpieczniejszy.


genetic garbage (manlet aka heightcel, baldcel, post-acnecel, aspie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Fin nie zaszkodzi a dut tak? To prawie jedno i to samo pod względem mechanizmu. Z tym, że dut jest stabilniejszy i przez to lepszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do duta, wspominałem u siebie w temacie, że jest już zamiennik Avodartu, o nazwie Findarts. Ja kupiłem za cenę około 60 zł za 30 tabletek. Co do skuteczności, dopiero zaczynam jeść je, ale moja Pani dermatolog powiedziała, że efekty są takie same (choć do różnych odmian Finasterydu mówiła, że niektórych firm nie działają z równą skutecznością). Więc jeżeli sytuacja finansowa twoja jest gorsza to przemyśl tą alternatywę.


Kuracja:

- Nezyr 1 mg ED

- Avodart 0,5 mg E2D

- Biotyna, MSM, wit. D3, wit. C

- Biotar Dziegciowy E2D

- Barwa Siarkowa E1W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Duta narazie nie biorę, poczekam jeszcze chwile i zobaczę czy Fin (Nezyr) coś da - poczytałem trochę i każdy sugerował abym poczekał rok. (rok mija pod koniec maja) Dodam, że jak zacząłem brać to miałem jeszcze zajebiste włosy...teraz mam przerzedzenie na całej głowie - czyli to nie jest tak jak powiedział dermatolog, że po 4-5 miesiącach przestaną lecieć. Czuje się zatem oszukany ;-( Obdarty z nadziei i szczęścia.

 

Obecnie stosuje:

Fina - codziennie

Minox 2% na zakola i koronę - tylko wieczorem

Biotyna

cynk

Magnez - co 3-4 dni.

Nizoral co 3 dni

Nie wiem czy coś dodać do kuracji?

 

 

Teraz tak, po nizoralu mam wrażenie, że wypada mi więcej włosów.

Zauważyłem też odrosty oraz baby hair (czy ja kto się nazywa) - małe białe włoski na zakolach a także na skroniach - tam gdzie stosuje minoxa (a stosuje go od 2 miesiecy)

Po biotynie zdecydowanie mam grubsze włosy - stosują ją od ponad miesiąca.

 

Swędzi mnie też głowa i nie wiem jaki jest tego powód...:/

- Łupieżu nie mam - nic mi się nie sypie z głowy poza słowami.

 

Zauważyłem też trądzik na głowie...ropne krostki, ale w małej ilości (może z 5) - nie wiem czy to one tak swędzą czy coś innego..

 

Podsumowanie:

Włosy dalej lecą w takiej samej ilości...;-( Poniżej zdjęcie jak wygląda biurko, gdy tylko przy nim siedzę z 2h...

Mam też pytanie:

O jakiej porze najlepiej brać fina? ja go biorę rano po 8..między 8-9

xx2.thumb.JPG.658f424add3428c422c4bd9620e7266d.JPG

erqwe.thumb.JPG.32316667e5b4f302608d2217f33fa960.JPG


- fin 1mg (Nezyr) - ED / po 14 miesiącach (Avodart) 0,5mg E3D

- RU 5% w KB - 3,5ml ED

- cynk, biotyna + MSM - ED

- Zoxin-Med - 2x w tygodniu / Bambino ED / Selsun Blue 2x w tyg.

- Saba gel z hydro - E3D

- dermaroller 1,5mm - 520ig 2xtyg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fina obojętnie tylko systematycznie . swedzi cie od minoxa albo nizorala.


finsteryd 1.25 mg

dutasteride 0.5 mg

minoxidil 5%

nizoral 5%

biotyna/cynk/krzem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...