free web hit counter Skocz do zawartości
fruit

kierunek Łysina, 27 lat

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, forum czytam już od ponad 3 lat, ale dopiero dziś postanowiłem się zarejestrować po powrocie od dermatologa.

 

Niestety i mnie dopadło zaawansowane łysienie, którego początki zauważyłem już w wieku 20 lat. Przez 7 lat przyglądałem się mu biernie, spędzało mi czasem sen z powiek, ale w tym tyg. podjąłem decyzje o walce z tym paskudztwem.

 

Początkowo miałem kompleks na punkcie zakoli z którymi myślałem, że poradzę sobie za pomocą ht, lecz od niedawna doskwiera mi również miniaturyzacja na całej koronie. Dermatolog przepisał mi fina 1mg którego mam brać 1 tabletkę dziennie.

 

Wiem, że forum to kopalnia wiedzy i naczytałem się sporo na ten temat, ale chciałbym zapytać o poradę doświadczonych użytkowników gdyż bardzo obawiam się skutków ubocznych, a w szczególności miękkiej fujarki.

 

Czy mogę zacząć od 1mg ED a po np. roku gdy stwierdzę poprawę zmniejszyć dawkę do 0.5mg ED lub 1mg E2D ?

Czy lepiej zacząć od 1mg E2D i gdy nie zobaczę poprawy zwiększyć dawkę?

 

 

EDIT:

 

wrzucam foty:

 

https://zapodaj.net/6895fc2287e30.jpg.html

https://zapodaj.net/83870657b3725.jpg.html

https://zapodaj.net/97a799cf83433.jpg.html

https://zapodaj.net/13a5e8b6abd90.jpg.html

Edytowane przez Gość

Fin 1mg ED od grudnia 2017

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

bierz 1 mg dziennie, poprawe mozesz zobaczyc nawet po roku. Jakiego fina Ci przepisala ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepisał mi Propecia, a czy jakieś inne generic fin, tańsze od propeci działają gorzej?


Fin 1mg ED od grudnia 2017

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

zmien tego niedojebanego dermatologa jak najszybciej, wszystkie generyki dzialaja tak samo, masz nezyr za 70 zl, androstatin za 60 zl na propecie wydasz majatek z tym samym efektem

 

pewnie ma ten imbecyl umowe podpisana z merckiem i nie bedzie chcial generykow przepisac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz racje różnica w cenie kolosalna, myślałem, że dermatolog wie co robi, w takim razie postaram się dostać recepte na generic fin.


Fin 1mg ED od grudnia 2017

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

nawet jesli nie bedziesz miec recepty taniej kupisz fina na forum, nie przeplacaj za propecie to jest bez sensu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To chyba nie ma znaczenia czy Propecia czy generyk. Ostatnio kupowałem inne leki i co innego miałem na recepcie, pani w aptece nie miała to powiedziałem jej, że chcę najtańszy zamiennik. Napewno nie dostaniesz najtańszego Proscaru bo ma większe stężenie leku ale powinieneś dostać najtańszy odpowiednik 1mg finasterydu, którym jest chyba Nezyr. Poprostu powiedz kobiecie w aptece, że chcesz najtańszy zamiennik tego leku bo na Propecie się nie stać, jeśli jakimś cudem nie da, wróć do lekarza i mu powiec, że Cię nie stać kupować lek za takie pieniądze skoro są tańsze zamienniki.

Też jestem od niedawna na tym forum ale wiem jedno żaden dermatolog Ci w tym nie pomoże tak jak możesz pomóc sobie sam ucząc siędo mądrzejszych. Oczywiście możesz chodzić po recepty żeby mieć taniej finasteryd, minoxidil (oczywiście jeśli chodzisz nie prywatnie bo jeśli prywatnie to chyba taniej wyjdzie minox kupić w necie za niedużo więcej i fin z forum zamiast bulić za wizytę)


3500 graft

Minoxidil 5%

Avodart 0,5mg eod

Zoxin-med

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobię tak jak piszecie, zapytam w aptece o najtańszy zamiennik.

 

Generalnie nie ufam dermatologom i nie lubię do nich chodzić.


Fin 1mg ED od grudnia 2017

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak będę miał chwile wolnego to wrzucę jakieś zdjęcia, lecz generalnie jest tak, że na koronie włosy mam i nie mam żadnych łysych miejsc, tyle, że zauważyłem, że w tym roku moje włosy bardzo duuużo straciły na jakości, są cienkie i rzadsze (generalnie w tym roku miałem bardzo dużo ciągłego stresu), a zakola to mam łyse już od dawna + linia włosów mi się trochę posypała, ale to również przez miniaturyzację ogółu.

 

Czytam forum dziś cały dzień i z tym minoxem to są strasznie sprzeczne informacje. Ostatnimi czasy zauważyłem, że ludzie więcej na niego narzekają niż go chwalą.

Skupie się na braniu 1mg fina codziennie plus witaminy centrum, jakaś zdrowsza dieta, mniej cukru i mniej kawy, zarzucę jeszcze biotynę i cynk i zobaczę jakie to da efekty. W przyszłości i tak będę myślał o ht, ale najpierw chcę ustabilizować sytuację bo przez ostatnie 7 lat się tylko przyglądałem coraz to większemu postępowi, ale dziś powiedziałem koniec, bo wydaje mi się, że mam ostatnią szansę na normalne włosy.


Fin 1mg ED od grudnia 2017

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozesz sprobowac minoxa skoro masz sporo ubytkow. Zawsze szansa , ze cos odrosnie, jezeli sie obawiasz to proponuje do fina RU badz CB dodac w miejsca przerzedzone.


Dut 0.5 mg E4D

CB-03-01 2% 1ml ED

Witaminy:Biotyna,Cynk,Żelazo,Wapń,Magnez,D3

Zoxin Med

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy jest szansa na zageszczenie wlosow na samym finie?


Fin 1mg ED od grudnia 2017

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, wstawiam zdjęcia dla lepszej oceny sytuacji. Zdjęcia zrobione dziś w świetle dziennym, włosy suche, ostatni raz myte wczoraj wieczorem.

 

https://zapodaj.net/6895fc2287e30.jpg.html

https://zapodaj.net/83870657b3725.jpg.html

https://zapodaj.net/97a799cf83433.jpg.html

https://zapodaj.net/13a5e8b6abd90.jpg.html

 

Mile widziane opinie stanu, jak również porady dotyczące leczenia.

Edytowane przez Gość

Fin 1mg ED od grudnia 2017

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

edytowałem post, zdjęcia nie chciały się wyświetlić, linki powyżej.


Fin 1mg ED od grudnia 2017

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na minoxie jest o wiele większa szansa na odrost, na samym finie mozesz miec gowno nie odrost a tylko zatrzymanie wypadania

 

-- 22 gru 2017, 16:07 --

 

a sprzeczne informacje to są od lduzi co go pare miesięcy stosowali i przerywali a to trzeba skrupulatnie konsekwentnie cały czas stosować rok i dluzej na odrost i równolegle łykać fina bądź stosować ru

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli generalnie w moim stanie muszę dodać jeszcze minoxa?

 

Dużo osób pisało o tym, że po minoxie mieli jeszcze gorzej i tego się obawiam najbardziej.

 

Moim celem jest zagęszczenie tego co mam, o zakola się już nie martwię, założyłem sobie, że jeżeli do 30stki naprawiłbym to co mi zostało, to wtedy na zakola zrobił bym sobie ht, tylko widać na zdjęciach jak mocno zaczyna przerzedzać się też góra, więc w tym momencie mogę zapomnieć o ht.


Fin 1mg ED od grudnia 2017

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo ci ludzie patrzą na ilość włosów przy nakładaniu minoxa i faktycznie czasem jest bardzo duzo wlosow na palcach i rezygnują po paru miesiacach a to trzeba rok i dluzej skrupulatnie nakladac na leb, i to sie patrzy na stan w miesiecznych perspektywach czy lysienie postepuje, lykasz fina masz zabezpieczenie przed postepującym lysieniem, uzywasz minoxa zwiekszasz ukrwienie i poprawiasz gęstosc wlosow ktore jeszcze na tyle sie nie zminaturyzowaly ze zanikły. Ja polecam minoxa jak lykasz fina przyczym fakt trzeba go uzywac juz caly czas. Zrobisz jak uważasz, sam fin rzadko daje odrosty na tyle zauważalne, gdzie oczywiscie działa tak jak ma czyli utrzymać te wlosy ktore są. Zrobisz jak uważasz sorry za błędy ortg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaczynasz mnie coraz bardziej przekonywać do minoxa. Jeżeli zacznę go nakładać, to 1 ml na całą głowę? (tzn. zakola i korona)?


Fin 1mg ED od grudnia 2017

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

jesli chcesz utrzymac to co masz nie pakuj sie w minoxa bo spierdolisz wlosy, pozatym bedziesz musial ta uciazliwa wcierke stosowac cale zycie, fin na utrzymanie tego co zostalo poradzi sobie sam

 

ja rzucilem dawno w huj minoxa i na samym finie mam odrosty na zakolach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W pierwszej kolejności niech z 6 miesięcy będzie na samym finie i nizoralu, po tym czasie niech doda minoxa i obserwuje sytuacje włosów oraz uboki jeżeli będą występować. Nie rozumiem co jest tak uciążliwego w używaniu minoxa psiukasz dwa razy dziennie i delikatnie wklepujesz i ot cała filozofia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Nie rozumiem co jest tak uciążliwego w używaniu minoxa psiukasz dwa razy dziennie i delikatnie wklepujesz i ot cała filozofia.

 

wlosy po nalozeniu minoxa przy dlugosci od 2 cm w gore wygladaja nie estetycznie, tak jakby wyzelowac tluste wlosy, ogolnie jak pol dupy zza krzaka zakola i przeswity sa uwidocznione

 

mozey przy lysej glowie psikanie 2 razy dziennie jest ok, ale przy dluzszych wlosach jest uciazliwe i nie chlujnie wyglada na wlosach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście zgadzam się z tym, ale przecież nikt mu nie karze używać minoxa na całej głowie. Wystarczy psiukać w zakola lekko wklepać i po problemie, Używając już samego fina po roku, półtorej roku można zauważyć zagęszczenie korony i czubka. A zakola to loteria, wątpię aby takimi lekami jakim jest finasteryd zmusić tam włosy do odrostu lecz każdy organizm jest inny może akurat jemu się uda czego mu życzę. Jednak patrząc na swoja historie oraz innych forumowiczów żeby mieć jakieś tam odrosty trzeba jednak używać minoxa chociaż w takim stężeniu jakim jest 5%. Sam jestem na kuracji fin + minox raz szampon z keto już ponad rok i uważam, że bez minoxa nie miałbym takich odrostów na zakolach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

existenz, przestan siac propagande antyminoxowa. Nic sobie wlosow nie spierdoli. To jest mit powtarzany przez forumowych paranoikow.


genetic garbage (manlet aka heightcel, baldcel, post-acnecel, aspie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...