free web hit counter Skocz do zawartości
cyfrowywafelmistrz

KONIEC Z LYSINA - NEWSWEEK 2-8.07.2012

Rekomendowane odpowiedzi

Dzis ukazal sie artykul na temat lysienia - str. 78.

Jest takze info, ze jutro od 6 do 9 w Trojce Polskiego Radia, bedzie poruszany temat - mozna nagrać i umieścić na forum.

PS nie dam rady zrobic skanu z Newsweeka, ani nagrac audycji. Może ktos się za to zabrac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

musialem poszukać i znalazlem art , podsumowanie :

 

Na początku artukułu Kolas wyraza swoja opinie o łysiejących. Potem że przedstawiono w Barcelonie obiecujące wyniki badań nad nową cząsteczką ( widoczne efekty - 3 miesiące ), opis kuracji przez wieki do fina i minoxa ( pobieżnie ), Piszą o FUE przy wstawkach kolasa ( "zabieg kosztuje kilkanaście tys zl ). Trochę o roznych odkryciach na przestrzeni lat, o blokowaniu białka prostaglandyna. Potem o nowym odryciu - komorki macierzyste źle się różnicują - maja za duzo tlenu. Ustalono substancje regulującą steżenie O2 i nazwano stemoxidiną. Produkt ma sie pojawić jesienią w aptekach.

Po 3 miesiącach codziennego wcierania gęstośc włosów wzrasta o 4%. Tyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ta nazwa stemoxidina jest na pewno właściwa? bo wpisałem w google i nic nie wyskakuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak,

dokładny fragment :

"Wkrótce też ustalono, które substancje dbają o to, by w komórce macierzystej było niewiele tlenu. Znaleziono cząsteczkę ( nazwano ją stemoxidiną), która naśladując działanie jednej z nich, potrafi regulować stężenie tego pierwiastka."

 

Ciekawe ile w tym prawdy..

Pod tekstem "Napisz do autorki : dorota.romanowska@newsweek.pl "

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytałem artykuł. Nazwa stemoxidina się zgadza, również nic nie znalazłem. Jeżeli chodzi o sam artykuł to drażni "obecność" Kolasa i niestety artykuł nic nie wnosi nowego. Dla kogoś kto jest totalnie zielony w temacie łysienia pod względem wiedzy artykuł może wydać się interesujący. Przynajmniej dowie się, że istnieje farmakologia która działa (art wspomina o minoxidilu i finasterydzie) oraz metoda chirurgiczna. Poza tym nic wartego uwagi.

Nie mam pojęcia skąd autorka wzięła informacje o stemoxidinie. Ponoć wychodzi jesienią i w badaniach klinicznych substancja ta wykazuje 4%-owe zwiększenie gęstości włosów czyli o około 1700 włosów więcej (tekst prawie zacytowany z artykułu).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pogrzebałem wiecej i to co znalazłem :

 

Program konferencji o której mowa : http://www.ehrs2012.com/EHRS2012/Programme_files/Programme%20-%20June%2019.pdf

doktor od tych badań : Bruno A. Bernard --- head of hair biology at L'Oreal in Paris

więcej info :http://rgbland.blogspot.com/2012/06/todayonline-world-balding-men-offered.html

 

Tematy na forum:

http://www.baldtruthtalk.com/showthread.php?t=8899

http://www.baldtruthtalk.com/showthread.php?t=8901

 

Planowana cena 90Euro za miesiąc kuracji środkiem "Neogenic" : link

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cena ogromna.... I z tego co mówicie, ta substancja ogranicza ilość tlenu komórek macierzystych żeby zapewnić im optymalne warunki działania, wiec teoretycznie powinno się jeszcze je dorzucić do kuracji czyli cena 2x wyższa....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tam... kolejna bzdura.

 

4% przyrost włosów? Ale pewnie na miejscach nie objętych łysieniem.


łysienie - poradnik dla newbie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak dla mnie nie warto, cena bedzie wysoka a nie znam nikogo komu pomogl DERCOS AMINEXIL.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...