free web hit counter Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich mam na imię Kamil. Od niemal roku zaczęło się u mnie łysienie które postępuje po dzień dzisiejszy. Walkę z łysieniem rozpocząłem z miesiąc temu jak zobaczyłem, że włosy zaczęły w dużej ilości wypadać na głowie. Mam już około 2-3 cm zakola i korona głowy zaczęła się przerzedzać. Mój ojciec ma łysienie androgenowe NW5 w wieku 54 lat. Zrobiłem morfologię, TSH, testosteron, kortyzol, zbadałem ilość żelaza i witaminy D w organizmie. Oprócz niedoboru witaminy D wszystkie wyniki mam w normie. Nigdy do teraz nie stosowałem żadnej suplementacji i odżywek na włosy.

Pod koniec grudnia założyłem konto i zacząłem czytać każdy wątek na tym forum. W tamtym tygodniu poszedłem do Dermatologa z ogólną już wiedzą o jakie leki prosić, żeby lekarz przepisał. Dostałem cynk, kerabione booster, witaminę D i finasteryd(Nezyr).

 

Może ktoś z forum poleciłby by jeszcze jakiś produkt który powinienem zastosować?

Niżej załączam zdjęcia zrobione flashem jak to obecnie wygląda u mnie.

Pozdrawiam.

1.thumb.jpg.149f857335226bba44157c3061f8c3c4.jpg

2.thumb.jpg.d92d66ea1a8e0ce4aaf4633ac6ce2275.jpg

3.thumb.jpg.1e85ea97da0ff64ea3ae9eefd9fc3e51.jpg

5.thumb.jpg.110b760155cb8922a28811d42f5a58b2.jpg

6.thumb.jpg.8e3f10b3540021797038f15d861c97e9.jpg

7.thumb.jpg.fff83b5bb6b8172a124ae18e559b3570.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może dobrym pomysłem byłoby dodanie Minoxidilu i Nizoralu byłoby wtedy dosyć skuteczne BIG3. Minoxidil 5% możesz też pozyskać recepte od dermatologa lub kupić online. Nizoral może być tańszy/lepszy odpowiednik Zoxinmed. Wydaje mi się efekt mógłby być fajny skoro mówisz, że dopiero od roku zauważyłeś łysienie, no i jesteś młody.


3500 graft

Minoxidil 5%

Avodart 0,5mg eod

Zoxin-med

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem dopisać, że dermatolog przepisał mi jeszcze szampon Pirolam. Jak zużyje ten szampon to pomyślę nad Nizoralem lub ZoxinMed.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Minoxidil 5% możesz też pozyskać recepte od dermatologa lub kupić online.

 

albo znalezc apteke ktora sprzeaje bez recepty, jest takich pelno

 

 

Nezyr mozesz zamienic na androstatin jest o 10 zl lub wiecej tanszy, najtaniej kupilem za 40 zl czyli o 30 zl mniej od nezyru, jakby dermatolog nie chcial przepisac bo zapewne ma umowe podpisana z Axxonem, to w aptece bez problemu kupisz androstatin z recepta na nezyr

 

co do kerabione booster to tak srednio kupowac saw w dawce 100 m g za okolo 30 zl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zapomniałem dopisać, że dermatolog przepisał mi jeszcze szampon Pirolam. Jak zużyje ten szampon to pomyślę nad Nizoralem lub ZoxinMed.

 

Ten szamponik co Ci zapisał to czytałem, że jego skuteczność jest lepsza niż Ketokonazolu jeśli się go używa w kuracji. Sam zamierzam go kupić i stosować naprzemiennie z Keto (zoxinmed) więc śmiało możesz go używać i Fin+Pirolam+Minox 5% to będzie takie chyba nawet lepsze BIG3.


3500 graft

Minoxidil 5%

Avodart 0,5mg eod

Zoxin-med

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dobrym momencie interweniujesz. Masz spore szanse na utrzymanie stanu plus mozliwe efekty w postaci odrostu.

Kuracja jak na poczatek super, moze biotyne max jeszcze mozesz dodac i trzymaj sie tego 1-2 lata. Powodzenia


Dut 0.5 mg E4D

CB-03-01 2% 1ml ED

Witaminy:Biotyna,Cynk,Żelazo,Wapń,Magnez,D3

Zoxin Med

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie. Moja kuracja którą stosowałem przez ostanie 4 miesiące:

- Finasteride: 3x opakowania (1mg dziennie), zacząłem 4 paczkę (Androstatin)

- Szampon: Zoxin-Med, Pirolam, Bambino

- Cynk: Zincteral

 

Skutków ubocznych po stosowaniu finasterydu nie dostrzegłem. Może trochę przytyłem 3-4kg i przez pierwszy miesiąc kuracji swędziała mnie skóra głowy. Wypadanie włosów wyhamowało około połowy marca (wypada mniej włosów niż na początku kuracji). I chyba zacznę wcierać minoxidil 5% na zakola i na koronę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam po roku.

Aktualnie mija prawie rok od stosowania finasterydu Androstatin 1mg dziennie. Z włosami jest tak, że z tyłu głowy jest w miarę stabilnie nie widać pogorszenia. Ale gorzej jest z przodem, bo niestety na obszarze ok 43cm2 postępuje miniaturyzacja włosów.

Na mokrych lub przetłuszczonych włosach widać już powoli, że włosów jest coraz mnie. Tak jakby od linijki zrobiła mi się granica pomiędzy zdrowymi włosami a tymi zminiaturyzowanymi. Może na suchych włosach tego nie widać, bo włosy za obszarem łysienia zasłaniają mi prawie całą linię z przodu. Stosuje około 7-8 miesięcy alopexy 5% 2x dziennie: rano i wieczorem ale nie widać poprawy.

1.thumb.jpg.05f6fa8445abe1d7089216cd2293a143.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Całkiem ładne włosy, Na tych zdjęciach wyglądają lepiej niż na tych z zeszłego roku. Finasteryd zatem raczej na Ciebie działa przyzwoicie. To nad czym możesz pomyśleć to dodanie jakiejś wcierki od najdelikatniejszego i najbezpieczniejszego Revivogenu poprzez Ru lub Minoksa i CB. Biorąc pod uwagę, że sytuacje masz w miare ustabilizowaną to na na Twoim miejscu przez dodałbym wcierkę revivogen na około 6 - 10 miesięcy. Jest spora szansa, że wspomoże ona działanie finasterydu. Gdyby coś się działo niepokojącego to zawsze możesz zmienić finasteryd na dutasteryd i zrobić podobną kurację do tej co ma np AngelOnTheEarth, ale wydaje mi się, że masz czas jeszcze na takie specyfiki skoro sam fin daje radę.

 

Jak minoks nie działa na Cb tak jak powinien to chyba nie ma sensu go stosować dalej...?

 

 

Donor wydaje się, że masz dobry/bardzo dobry, ale jak pójdziesz na konsultacje to oni Ci dokładnie zmierzą ilość graftów na cm2 w tym obszarze, jednocześnie spokojnie, wydaje się, że jak trochę pokombinujesz z kuracją to powinieneś utrzymać to co masz może nawet i kilka/kilkanaście lat. Może coś w międzyczasie opracują lepszego .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Całkiem ładne włosy, Na tych zdjęciach wyglądają lepiej niż na tych z zeszłego roku. Finasteryd zatem raczej na Ciebie działa przyzwoicie. To nad czym możesz pomyśleć to dodanie jakiejś wcierki od najdelikatniejszego i najbezpieczniejszego Revivogenu poprzez Ru lub Minoksa i CB. Biorąc pod uwagę, że sytuacje masz w miare ustabilizowaną to na na Twoim miejscu przez dodałbym wcierkę revivogen na około 6 - 10 miesięcy. Jest spora szansa, że wspomoże ona działanie finasterydu. Gdyby coś się działo niepokojącego to zawsze możesz zmienić finasteryd na dutasteryd i zrobić podobną kurację do tej co ma np AngelOnTheEarth, ale wydaje mi się, że masz czas jeszcze na takie specyfiki skoro sam fin daje radę.

 

Jak minoks nie działa na Cb tak jak powinien to chyba nie ma sensu go stosować dalej...?

 

 

Donor wydaje się, że masz dobry/bardzo dobry, ale jak pójdziesz na konsultacje to oni Ci dokładnie zmierzą ilość graftów na cm2 w tym obszarze, jednocześnie spokojnie, wydaje się, że jak trochę pokombinujesz z kuracją to powinieneś utrzymać to co masz może nawet i kilka/kilkanaście lat. Może coś w międzyczasie opracują lepszego .

 

 

Co to Revivogen? Ma to jakieś składniki aktywne?


Aktualna kuracja:

Polaris Lab 10

Pantostin

Minovivax 5%

Ketoxin forte

NIZORAL 2% Krem

PURITAN'S PRIDE Włosy, skóra i paznokcie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta wcierka jak na "lajtową" ma całkiem przyzwoity skład. Jest tam m.in.: Sd Alcohol 40, Purified Water, Gamma Linolenic Acid, Linoleic Acid, Alpha Linolenic Acid, Oleic Acid, Saw Palmetto Extract, Azelaic Acid, Ethyl Laurate, Phytol, Beta, Sitosterol, Grape Seed Extract (Procyanidin Oligomers), Vitamin B6, Niacin, Tocopherol (Vitamin E), Zinc Sulfate,Menthol, Edta, Perfume.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ladnie kuracja na Ciebie podzialala, gratulacje systematycznosc zawsze sie oplaca. Wlosy pogrubily sie i jakosc naprawde przyzwoita.

Linii nic juz poza ht nie odzyska wiec nie majac ubokow oraz zatrzymanie rezerwuj termin u Endrju i problem z glowy. Jak po latach fin bedzie za malo zmienisz na duta badz dodasz do niego RU/CB i kolejne x lat powinno byc z glowy.


Dut 0.5 mg E4D

CB-03-01 2% 1ml ED

Witaminy:Biotyna,Cynk,Żelazo,Wapń,Magnez,D3

Zoxin Med

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...