free web hit counter Skocz do zawartości
axds

Serkan Aygin 3600 graftów

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Wczoraj wróciłem ze Stambułu. Jak wrażenia? Pod względem organizacyjnym, tak jak koledzy wcześniej relacjonowali, wszystko bardzo dobrze. Zabieg w porządku, tylko nakłucia znieczulające nieprzyjemne. Wyszło 3600 graftów łącznie, 3300 z donoru + 300 z brody. Serkan stwierdził, że 1 zabieg na razie wystarczy, a koronę da się odratować farmakologicznie. Co nie zmienia faktu, że i tak będę musiał się szykować na 2 zabieg w przyszłości. Na razie czekam na obecne efekty, bo to od tego zależy czy będę chciał to kontynuować. Już teraz wiem, że nie będzie super gęstości, ale mam nadzieję, że nie będzie też popeliny. Sam Serkan zrobił na mnie średnie wrażenie. Rozmawiałem w jego gabinecie z tłumaczem, a on jakby nieobecny i jeszcze przez telefon rozmawiał. Może to po prostu rutyna, codziennie po kilkanaście takich wizyt tam mają. Z tego co wiem on jest dermatologiem, więc nie wiem czy w ogóle przeprowadzał chociaż jeden taki zabieg w swoim życiu, ale to potem na nim skupiana jest cała uwaga, podczas gdy on jedynie bada donor (ten mam raczej słaby) i rysuje linię z jednej strony (druga jest dorysowywana w klinice przed zabiegiem).

 

Poza tym dużo arabów, włochów, hiszpanów (dwóch 60 letnich dziadków, którzy przyjechali robić koronę). Rozmawiałem m.in. z libańczykiem z Australii, któremu gdzieś kiedyś spieprzyli tył 7 lat temu stripem - straszna blizna mu pozostała - i teraz przyjechał to tu naprawiać. Jak ktoś będzie w Stambule to niech uważa podczas nocnych eskapad, bo naciągaczy nie brakuje. Zaczepił mnie najpierw jeden turek, żebym u niego kupował posiłek i, co najlepsze, leciał wymieniać euro na liry, bo mu się tak podoba. I mówi "promise, promise, you go to me". Drugi chwilę po nim też dobry, najpierw umiejętnie zagadywał (nieźle po angielsku dziadek nawijał), a potem ulotkę z roznegliżowanymi paniekami mi pokazywał, żebym poszedł, bo tu disco. Z takim stanem i raną otwartą na głowie. Nie wiem czy to nie był jakiś burdel Tak czy siak straszne natręty.

 

Sam zabieg, o dziwo, trwał nieco ponad 4 godziny, co przy mojej ilości graftów wydaje mi się bardzo szybko, zważając na inne relacje, gdzie większe ilości pochłaniały niemal drugie tyle czasu. W sali były 2 młode dziewczyny i jeden chłopak (technicy) i w sumie sam nie wiem czy orali mi łeb we trójkę czy we dwójkę, ale myślałem, że będzie dłużej. Zaczęło się przed 16, a skończyło po 20. Swoją drogą to wyglądali na 20 parę lat, góra 30, więc można mieć obawy co do ich doświadczenia, ale wyczuć można było, że dla nich to rutyna.

 

Co z tego wyjdzie? Trudno powiedzieć, ale jak będę wyglądał śmiesznie i nienaturalnie, to nie będę już się w to bawił, bo donor i tak nie będzie mi pozwalał na zbyt wiele. Jak wycisną drugie tyle na przyszłość, to będzie dobrze. Na lotnisku widziałem młodego chłopaka, też jechał do Serkana, który miał ogromne gniazdo, a z przodu rzadzizna (już widać, że był po przeszczepie), dosłownie siano na głowie. Wyglądał śmiesznie. Mimo wielu wątpliwości myślę, że to była dobra decyzja, bo żaden Bisanga za 50 tysięcy czy Maras nie byliby w stanie wyczarować coś z niczego, a różnica w cenie jest kolosalna. Dodatkowo biorąc pod uwagę ostatnie wydarzenia związane z nimi, to tym bardziej nie żałuję decyzji. Będzie dobrze, to brnę dalej, a jak nie, to trudno.

 

Lekarz dzisiaj mi przepisał penester 0,005g, więc od tego zacznę kurację. Co polecacie mi dorzucić? Myślę nad Loxonem 2% albo 5% i zakupić priorin. Aha, i jeszcze jedno. Nie piszcie co chwilę, żebym wrzucał zdjęcia jak tam po 5 dniach czy 3 tygodniach. Jak będę miał jakieś wątpliwości to je wrzucę, a relację końcową zdam na pewno. Zdjęcia najwcześniej wstawię za pół roku, czyli jakoś na początku września i możecie być tego pewni. Początkowo miałem nie pisać tego posta, ale relację zamieściłem dla niezdecydowanych kolegów, których tutaj nie brakuje. Poniekąd jest to swego rodzaju dziękuję, bo zanim trafiłem na to forum, byłem już zdecydowany na Prandeckiego. Jak ktoś ma jakieś pytania, to śmiało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda całkiem dobrze. Chyba nie masz dużej głowy bo jak na 3600g to duży obszar pokryty. Co do lekarza to oni wszyscy chyba mają takie olewcze podejście, niestety. U marala też robiły mi przeszczep 2 laski 24-28 lat.


3500 graft

Minoxidil 5%

Avodart 0,5mg eod

Zoxin-med

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trudno mi powiedzieć czy mam dużą głowę, może po prostu upchnęli na większy obszar kosztem gęstości, ale mam nadzieję, że nie będzie to wyglądało komicznie po odroście. Wiesz, chodzi mi o to, że na reklamach to wygląda inaczej, a w praktyce też inaczej. Spodziewałem się trochę większego zaangażowania w rozmowie, ale informacji udzielał mi wyłącznie tłumacz. Tymczasem Serkan to po prostu gość od rysowania linii i oceny donoru, po którym przejechał mi grzebieniem dosłownie 2 sekundy. A co do włosów to nie jestem jasnym blondynem, raczej taki ciemny blond. Zdjęcia robione pod światło, więc stąd takie może być wrażenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko masz w internecie, oni biorą od zabiegu i robią tyle ile maksymalnie im się uda. Nie od ilości graftów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Lekarz dzisiaj mi przepisał penester 0,005g, więc od tego zacznę kurację.

 

Lekarz przepisał tabletki fina 5 mg do brania w całości, czy kazał dzielić na części każdą tabletkę i brać 1 - 1,25 mg ED ?


Ruch wyzwolenia mieszków włosowych spod okupacji androgenów!

Łysienie łysienie to moje wkurwienie, biorę draże kokosowe, mam spokojną o to głowę.

Biorę draże kokosowe i mam włosów pełną głowę. Biorę żelki cytrynowe i mam ciągle włosy nowe. Piję także loxoniadę i łysieniu dałem radę.  

Ale i tak nie ma żadnego lepszego lekarstwa niż własne odbicie lustrzane, a w nim ''łómnisz herlajn''. Jest ''łómnisz herlajn'' to morda faluje, aż chciało by się porzucić wszystkie drażetki. Medytacja mogłaby trwać nawet kilkanaście godzin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednej tabletki na raz nie wezmę, więc będę je dzielił na 5 części. Na recepcie mam 30 tabletek w jednym opakowaniu, więc starczyłoby to na jakieś 5 miesięcy.

Na ich oficjalnej stronie ceny nie ma, ja robiłem to przez polskiego pośrednika. Musisz do nich napisać, to Ci odpowiedzą. Możesz sporo przyoszczędzić robiąc to na własną rękę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jednej tabletki na raz nie wezmę, więc będę je dzielił na 5 części. Na recepcie mam 30 tabletek w jednym opakowaniu, więc starczyłoby to na jakieś 5 miesięcy.

 

Chodziło mi raczej o to jaką konkretnie dawkę zapisał lekarz, a nie o to jaką będziesz brał (mnie nie interesuje jakie dawki fina kto bierze), bo napisałeś w taki sposób jakby lekarz zapisał 5 mg, a szukam info o lekarzach którzy zapisują 5 mg, także dlatego zapytałem. Ale dzięki za odp.


Ruch wyzwolenia mieszków włosowych spod okupacji androgenów!

Łysienie łysienie to moje wkurwienie, biorę draże kokosowe, mam spokojną o to głowę.

Biorę draże kokosowe i mam włosów pełną głowę. Biorę żelki cytrynowe i mam ciągle włosy nowe. Piję także loxoniadę i łysieniu dałem radę.  

Ale i tak nie ma żadnego lepszego lekarstwa niż własne odbicie lustrzane, a w nim ''łómnisz herlajn''. Jest ''łómnisz herlajn'' to morda faluje, aż chciało by się porzucić wszystkie drażetki. Medytacja mogłaby trwać nawet kilkanaście godzin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

penesteru nie podzielisz na 5 czesci 4 to max, to jakas wielka tajemnica napisac jak byla cena zabiegu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To było na tej zasadzie, że poprosiłem o przepisanie fina i taką mi wydała receptę. Sama chyba nie była zbyt ogarnięta w tym temacie. Jeszcze go nie kupiłem, więc nie wiem jaka cena nawet ani na ile go podzielę, więc zdaję się na was. Żadna tajemnica, po prostu nie chciałem odsyłać do strony pośrednika, bo admin wychwyciłby jako spam. Ja zapłaciłem 2880 euro, ale tak jak pisałem samemu możesz więcej przyoszczędzić. Dobrze, że zapytałeś, bo nie dodałem, że doliczają sobie 100 euro za pobór z brody. Więc jakby ktoś nie wiedział to uprzedzam. Szczęśliwie miałem trochę więcej kasy przy sobie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A skąd! Oni tak narysowali, więc powiedzmy, że im zaufałem. Zresztą w tamtej chwili o tym aż tak nie myślałem, naszkicowane po postu wyglądało normalnie. Sam nie wiem, może stwierdzili, że wyglądać to będzie lepiej. Powiem Ci też, że jak widziałem na fotorelacjach m.in. od ich pacjentów, to niektórzy mieli tak prostą linię, że po prostu wyglądało to głupio.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gęstość sadzenia niestety, ale wygląda to gorzej niż u Marala :/ gdzie już u niego dupy nie urywa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czemu nei zrobili Ci korony ? Ja już bym wolał zrobić sam język a kosztem zakoli zrobić korone, ale kazdy ma inne priorytety.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zrobili bo jak już kiedyś pisałem ta górna granica (5500g) to fikcja. Może raz na ruski rok robią komuś kto trafił, że robili go od rana i za nim nie było już kolejnego pacjenta bądź dorzucił 500 euro. Tak jak w polsce robią 1500graftów na praktycznie każdy stan, tak Turki budżetówki robią 3000-4000g. Kończy się tym, że pacjent nie jest w pełni zadowolony i musi wydać na kolejny zabieg żeby wyglądać tak jak sobie to wyobrażał.


3500 graft

Minoxidil 5%

Avodart 0,5mg eod

Zoxin-med

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maral czy Serkan to jedno i to samo, żaden zabiegu nie wykonuje tylko reklamuje swoim wizerunkiem klinikę jako specjalista. Wszystko zależy od umiejętności techników. Trudno sprecyzować ile cm2 sadzą, bo wszystko zależy od zapotrzebowania danego pacjenta. U mnie szału nie będzie i wiedziałem to od początku, a korony nie ruszali, bo Serkan stwierdził, że można odratować ją farmakologicznie. Poza tym myślę, że mam niewystarczający donor. Po co miałbym lecieć robić "na raz", skoro wyglądałoby to dużo gorzej po całości? Nie sztuką jest posadzić na cały obszar, a sztuką jest jak posadzić, żeby wyglądało przyzwoicie. W moim przypadku nie obejdzie się bez następnego zabiegu, jak i w przypadku wielu z was. A robienie czegoś za jednym razem, moim zdaniem, jest bez sensu. Raczej mało komu uda się osiągnąć efekt taki, jaki sobie wyobrażał. To wszystko to jest reklama i ściema i nie ma co się czarować, że jest inaczej, a już 5500 graftów w jednej sesji to dla mnie kosmos. Zobaczymy jaki z tego będzie efekt końcowy, ale jak będzie można się bez żenady strzyc krótko, to już będę zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maral sadzi ok 35 graftów na cm na linii trochę więcej, ale pewnie ok 45 max, takie dostałem info od kliniki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zakupiłem Androster 5mg i mam pytanie, czy powinienem przeciąć tabletkę nożem na 4 lub 5 części czy lepiej łykać całą? Jest ona niewielka i trochę z tym problem może być, na ulotce napisane, żeby nie dzielić. Z drugiej strony 5mg to za dużo. 30 tabletek będzie mi starczyło w takim razie na jakieś 4, 5 miesięcy, tylko czy nie osłabię w ten sposób działania leku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Proscar pewnie też pisze żeby nie dzielić. Są takie specjalne narzędzia do dzielenia tabletek, nożem to troche lipa.


3500 graft

Minoxidil 5%

Avodart 0,5mg eod

Zoxin-med

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...