free web hit counter Skocz do zawartości
SzymonM

Mężczyzna 28 lat

Rekomendowane odpowiedzi

Już za dzieciaka miałem na zakolach takie śmieszne blond włoski więc nawet w wieku nastu lat miałem jakieś tam małe zakola które mi nie przeszkadzały ani trochę, nawet wprost przeciwnie, lepiej mi się fryzurę z nimi układało.

Jak miałem może 20, 21 lat to zachorowałem na masakryczy łupież, taki nie sypiący się, nie suchy tylko tworzący takie zbitki nawarstwiające się. Jakieś cuda z szamponami i odżywkami wyczyniałem oczywiście nic to nie dawało. Pojawiło się łysienie w wieku 23 lat, obwiniałem o to łupież. Gdzieś w wieku 24 lat, dermatolog zdiagnozowało łojotowe zapalenie skóry. Dała ketokonazol w tabletkach. Jak ręka odjął. Potem postępujące łysienie. Minoksydyl najpierw samemu 2% bez efektów, potem 5% od dermatologa, efekt taki że włosy szybciej rosły, ale nie gęściej. Bo teraz to mam tak, że tam gdzie łysieję to rosną wolniej co wygląda po jakimś czasie od strzyżeni komicznie.

Byłem niedawno po receptę na finasteryd, ale w sumie nie chcę brać i chciałbym spróbować z RU. Przeglądam forum i wielu rzeczy nie rozumiem, bo piszecie takim slangiem i piszecie dla kogoś kto wiec co z czym. Widzę, że są tez inne leki, ale się zupełnie nie orientuję.

Przydałby się jakiś poradnik. Całkiem dobry jest na odrosty.pl ale już widzę, że nie omawia wszystkiego.

58788a85af5e9.jpg.html

https://zapodaj.net/58788a85af5e9.jpg.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba przyznać, że agresywnie to poszło. Dobrze,że celujesz w RU bo przy takim stanie to chyba dobry wybór. Ci dermatolodzy to ładne konowały z tym przepisywaniem minoxa solo. Wielu pewnie młodym ludziom przyspieszyli tym tylko łysienie .


3500 graft

Minoxidil 5%

Avodart 0,5mg eod

Zoxin-med

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mógłby mi ktoś powiedzieć czy dobrze myślę? Chce dodać do minoksydylu5% RU, czy to będzie dobrze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powinieneś raczej myśleć o HT i to bardzo poważnie. Przykro mi, ale za późno się za to wziąłeś, próbuj z Ru może się uda życzę ci powodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym zaczął jechać na Avodarcie. Bo, szczerze mówiąc, stan twoich włosów jest okropny. I brał bym go codziennie w ciągu roku. Myślę że będzie poprawa. A póżniej można zdecydować się na HT.


Finasteryd 1,25 ED

Avodart 0,5mg E5D

Minoxidil 5% + DMSO 5% + dermaroller 1.5mm 1xday

Nizoral 1/week

Witaminy i mineraly

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sam planuje teraz wejsc na RU - RU juz zakupione - bedzie przed swietami

Tez planuje mieszac z minoxem - kupilem loxon 5% na allegro - wyszlo 43 zl za 60ml

I z tego co sie zorientowalem jak to uzywac to plan jest taki:

Bede uzywal 2,5%RU w 5%minoxsie(loxonie 5%)

I najlepiej robic swieza mieszankw z RU co tydzien (reszte RU w postaci proszku trzymac w lodowce)

Generalnie zgodnie z zasadami psikasz minox 2 razy dziennie po 1ml (dziesiec psikniec)

Raz minox z dodatkiem RU a raz sam minox - np. Na noc z RU a rano sam loxon.

Wiec na tydzien potrzeba mniej wiecej 7ml roztworu minoxa z RU

Planuje 2,5% RU

Wiec do osobnej butelki po zuzytym Loxonie odmierzasz 7ml loxonu np. Uzywajac strzykawki do aplikacji syropu dla dzieci:)

I do tego dodajesz 0,18g RU mieszasz porzadnieni czekasz minumum dobe az sie dobrze rozpusci.

Zastanawiam sie czy by nie psikac tylko minoxa z Ru, dwa razy dziennie minox 5% z RU 2,5% ?

Jesli Ty sie tak zdecyzujesz to Wtedy musisz odlac 14ml loxona i dodac okolo 0,35 g RU

 

Mam tylko klopot jak odmierzyc dokladnie 0,18g lub 0,35g RU - miarka czy waga jubilerska ?

Wage juz zamowilem z allegro

Ale moze ktos z doswiadczenia doradzi jak najlatwiej i najlepiej to odmierzyc te 0,18g/0,35 RU

 

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi, zawsze to miło.

 

Na HT po prostu nie mam pieniędzy. Zaczynam leczenie ortodentyczne i wydrenuje mi to kieszeń do cna.

W czym dutasteryd byłby lepszy od fina, bo na fina mam receptę. Zresztą zdobycie recepty to też niezła jazda, bo dermatolodzy są bardzo niechętni.

 

Tu http://odrost.pl/ru58841/ masz napisane, żeby użyć wagi z dokładnością 0,001g

Ja póki co mam 0,01 i na razie będę takiej używał, ale zamówię sobie lepszą z czasem.

Ja wezmę alopexy w paczce po 3 bo tańszy od loxona. Po świętach idę po receptę.

Myślałem nad stężeniem 5% i 1 lub 2 ml na dobę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dermatolodzy to idioci jak większość lekarzy w Polsce nie mają pojęcia o lekach. Dutasteryd zdobędziesz jak wyślesz ojca/dziadka po leki na prostatę i on o to poprosi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dermatolodzy to idioci jak większość lekarzy w Polsce nie mają pojęcia o lekach. Dutasteryd zdobędziesz jak wyślesz ojca/dziadka po leki na prostatę i on o to poprosi.

 

Bo dutasteryd nie jest wskazaniem do leczenia łysienia androgenowego, polecam czytać ulotki

A potem idiota pacjent może mieć roszczenia i jest na WYGRANEJ pozycji w przypadku wystąpienia skutków ubocznych, powód? Lekarz zastosował do leczenia łysienia lek, który nie jest odpowiedni. Ta dam.

[https://bazalekow.mp.pl/leki/doctor_subst.html?id=4441]


Aktualna kuracja:

Polaris Lab 10

Pantostin

Minovivax 5%

Ketoxin forte

NIZORAL 2% Krem

PURITAN'S PRIDE Włosy, skóra i paznokcie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dermatolodzy to idioci jak większość lekarzy w Polsce nie mają pojęcia o lekach. Dutasteryd zdobędziesz jak wyślesz ojca/dziadka po leki na prostatę i on o to poprosi.

 

Bo dutasteryd nie jest wskazaniem do leczenia łysienia androgenowego, polecam czytać ulotki

A potem idiota pacjent może mieć roszczenia i jest na WYGRANEJ pozycji w przypadku wystąpienia skutków ubocznych, powód? Lekarz zastosował do leczenia łysienia lek, który nie jest odpowiedni. Ta dam.

[https://bazalekow.mp.pl/leki/doctor_subst.html?id=4441]

 

Proscar za 20 zł w aptece też nie, tylko Propecia jest zatwierdzona na leczenie łysienia ale jest za 180 zł 1mg 28 tab, Proscar ma 5mg 28 tab.

Słuchaj się lekarzy dalej a Ci kariery wielkiej nie powróżę a właściwie twoim włosom


24c8pok.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dermatolodzy to idioci jak większość lekarzy w Polsce nie mają pojęcia o lekach. Dutasteryd zdobędziesz jak wyślesz ojca/dziadka po leki na prostatę i on o to poprosi.

 

Bo dutasteryd nie jest wskazaniem do leczenia łysienia androgenowego, polecam czytać ulotki

A potem idiota pacjent może mieć roszczenia i jest na WYGRANEJ pozycji w przypadku wystąpienia skutków ubocznych, powód? Lekarz zastosował do leczenia łysienia lek, który nie jest odpowiedni. Ta dam.

[https://bazalekow.mp.pl/leki/doctor_subst.html?id=4441]

 

Proscar za 20 zł w aptece też nie, tylko Propecia jest zatwierdzona na leczenie łysienia ale jest za 180 zł 1mg 28 tab, Proscar ma 5mg 28 tab.

Słuchaj się lekarzy dalej a Ci kariery wielkiej nie powróżę a właściwie twoim włosom

 

A to lekarz robi te leki? Ale pitolicie smuty.

Skoro na ulotce jest napisane przerost gruczolu krokowego to tylko na to moze zostac uzyty. Sa pewne procedury, ktorych lekarz musi przestrzegac i nie wynika to z jego widzi mi sie.

 

O moje wlosy sie nie martw


Aktualna kuracja:

Polaris Lab 10

Pantostin

Minovivax 5%

Ketoxin forte

NIZORAL 2% Krem

PURITAN'S PRIDE Włosy, skóra i paznokcie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Skoro na ulotce jest napisane przerost gruczolu krokowego to tylko na to moze zostac uzyty.

 

W dupie prawda! Każdy lek może zostać użyty niezgodnie z przeznaczeniem, zależy to od lekarza! Ile to razy było że lekarz zapisał dutasteryd kobiecie na łysienie, - mało tego że lek ten nie jest zarejestrowany do leczenia łysienia, to również nie jest wskazany do stosowania u kobiet (kategoria X), a nawet na ulotce (skoro już tak argumentujesz się ulotką) jest napisane że kobiety nie mogą nawet dotykać tych tabletek , a mimo to jakoś zapisują. Więc nie pier..ol tu swoich bzdur.

A ulotką to lekarz sobie może dupę wytrzeć, dla nich istotne są tzw. informacje dla lekarza, z których ulotki są okrojone!

 

 

Sa pewne procedury, ktorych lekarz musi przestrzegac

 

Owszem są pewne procedury, z których lekarze zazwyczaj nie korzystają mimo że mogą!

 

 

i nie wynika to z jego widzi mi sie.

 

Ależ wynika, bo skoro lekarz zapisuje kobiecie dutasteryd w celu leczenia łysienia, pomimo że lek ten jako taki nie jest zatwierdzony do leczenia łysienia, oraz jest przeciwwskazany do stosowania u kobiet, a facetowi nie chce przepisać - to jak to tłumaczyć ?

 

Ale wszyscy wiedzą że ty lekarzy zawsze broniłeś, bronisz i będziesz bronić.

 

-- 30 mar 2018, 18:27 --

 

Bo dutasteryd nie jest wskazaniem do leczenia łysienia androgenowego,

 

Ale łysienie androgenowe jest wskazaniem do użycia i stosowania inhibitora 5AR.

 

 

polecam czytać ulotki

 

Ty już przeczytałeś ulotki, więc wiesz że dutasteryd nie jest stosowany, nie może być i że nie powinien być stosowany u kobiet, i że kobiety nie powinny nawet dotykać tabletek zawierających inhibitory 5AR (fin albo dut), więc skoro już filozofujesz i podpierasz swoją argumentacje ulotkami, to wytłumacz dlaczego lekarze mimo tego wszystkiego, tych wszystkich przeciwwskazań, zakazów, poprzez fakt że dut nie jest zatwierdzony do leczenia łysienia, przepisują go nieraz kobietom w celu leczenia łysienia właśnie?

Z finem 5 mg taka sama sytuacja. Wytłumacz mi to.


Ruch wyzwolenia mieszków włosowych spod okupacji androgenów!

Łysienie łysienie to moje wkurwienie, biorę draże kokosowe, mam spokojną o to głowę.

Biorę draże kokosowe i mam włosów pełną głowę. Biorę żelki cytrynowe i mam ciągle włosy nowe. Piję także loxoniadę i łysieniu dałem radę.  

Ale i tak nie ma żadnego lepszego lekarstwa niż własne odbicie lustrzane, a w nim ''łómnisz herlajn''. Jest ''łómnisz herlajn'' to morda faluje, aż chciało by się porzucić wszystkie drażetki. Medytacja mogłaby trwać nawet kilkanaście godzin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co wiem Dutasteryd jest zatwierdzony do leczenie łysienia w Japonii i mi to wystarczy jako potwierdzenie bo jest to kraj rozwinięty gospodarczo, ale że w UE i USA trzeba robić osobne badania(no bo w Japonii robili, ale tam to małpy żyją nie ludzie) zwyczajnie producentowi się to nie opłaca i tak mieli patent na 10 lat on już się skończył dlatego wychodzi kupa zamienników duta i nikt takich badań robił nie będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie kłócicie się o bzdury, ale nikt mi odpowiedział czemu miałby zdobyć dutasteryd zamiast fina

I jak niby zdobyć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dut jest nowszym sterydem anty-DHT

Blokuje dwa typy enzymow

Jak przczytasz post - porownanie fina i duta to wynika z nich iz jest tez skuteczniejszy przy mniejszej dawce dobowej (mniej wiecej 0,1mg dut=fin 5mg )i ma mniejsze przy tym uboki - nie wiele ale niektore sa mniejsze

A jak zdobyc - internetowa apteka wada- drogo

Najlepiej to jak masz zaprzyjaznionego lekarza to niech wypisze recepte na ojca lub dziadka na prostate [emoji3]

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...