free web hit counter Skocz do zawartości
matheoyzf

Minoxidil w tabletkach

Rekomendowane odpowiedzi

Czy jest ktoś kto bierze lub brał minoxidil w tabletkach jeśli tak to jaka dawkę oraz czy są dobre efekty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Sporo ludzi stosowało, niektórzy psikali Loxon do ust, bo taniej.

Ponoć wzmacniało to efekty w stosunku do stosowania zewnętrznego. Ale osobiście bym się bał (serce, słabe ciśnienie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja brałem i biorę cały czas. Brałem zarówno oryginalny Loniten jak i generyk, obecnie biorę generyk. Przerabiałem kolejno dawki: 5, 20 i 10 mg - które biorę obecnie. Na pewno minox w tabletkach działa dobrze, jednak tak jak mówi przedmówca, nie jest to lek obojętny dla zdrowia, nawet jeśli jego stosowanie obecnie/początkowo nie daje żadnych uboków, a uboki są na prawdę nieprzyjemne i sam się o tym przekonałem, choć z początku na dawce 5 mg ED nie miałem nigdy żadnych, a brałem przez 3 m-ce.

Właściwie uboki które minox u mnie spowodował po wejściu na 20 mg ED były najgorszymi ze wszystkich innych powodowanych przez inne leki, i jakich w ogóle doświadczyłem na ''własnej skórze''.

Z ciśnieniem, nie ma żartów, można nawet ''odjechać'' jeśli są jakieś wielkie nieprawidłowości w tym przypadku spadki oraz niewydolność krążenia, którą z pewnością lek ten powoduje. Generalnie najbardziej uciążliwe uboki w sensie spadek ciśnienia występują u niskociśnieniowców ale to chyba jasne i logiczne.

 

Odradzam ten lek osobom ze słabym czy nawet z normalnym ciśnieniem.

 

I jeszcze jedna ważna sprawa, z własnego doświadczenia wiem że błędem jest przeliczanie dawek stosowanych zewnętrznie i wewnętrznie na tą samą siłę działania na cały organizm - przekonałem się o tym stosując zewnętrznie ok. 1,5 ml w stężeniu 160 mg/ml 2 x ED - co teoretycznie odpowiada przenikaniu do organizmu dawki ok. 20 mg ED, i porównując z braniem tabletek w dawce 20 mg ED (2x 10 mg ED). Minox brany normalnie w formie tabletek, na pewno oddziaływuje na cały organizm i bezdyskusyjnie może i powoduje więcej uboków i gorsze uboki, niż używany zewnętrznie w formie wcierek na skalp, który akurat rzadko powoduje jakieś typowe systemowe uboki.


Ruch wyzwolenia mieszków włosowych spod okupacji androgenów!

Łysienie łysienie to moje wkurwienie, biorę draże kokosowe, mam spokojną o to głowę.

Biorę draże kokosowe i mam włosów pełną głowę. Biorę żelki cytrynowe i mam ciągle włosy nowe. Piję także loxoniadę i łysieniu dałem radę.  

Ale i tak nie ma żadnego lepszego lekarstwa niż własne odbicie lustrzane, a w nim ''łómnisz herlajn''. Jest ''łómnisz herlajn'' to morda faluje, aż chciało by się porzucić wszystkie drażetki. Medytacja mogłaby trwać nawet kilkanaście godzin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jakie s efekty jezeli ma sie przezedzona cala gore, idzie tymi tabletkami uratowac?czy potrzebny rowniez anty dht wew

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
czy potrzebny rowniez anty dht wew

 

Samym minoxem praktycznie nigdy nie wygrasz na dłuższą metę. Oczywiście gdzieś tam na forach trafi się jakiś szczęściarz, który jedzie np parę lat na samym minoxie, ale to są wyjątki potwierdzające regułę.

 

W większości nawet jeśli ci się poprawi, to i tak później zacznie się pogarszać i po jakimś czasie będziesz wyglądał gorzej niż jakbyś jechał od początku na samym blokerze (zamiast minoxa).

 

Ja osobiście minoxa w ogóle nie używam, bo to tylko (tylko i aż) taki booster do włosów, który jednak w żaden sposób nie leczy łysienia (nie zatrzymuje go, nie uderza w jego przyczynę).

A to, że bierzesz tabletki nic nie zmienia przecież w jego mechanizmie działania, a tylko zmienia sposób rozprowadzania w organizmie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...