free web hit counter Skocz do zawartości
Hodan

Prośba o poradę, 21 lat

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam 21 lat i zaawansowane łysienie od 16 roku życia, przerobilem większość wcierek w tym czasie, miałem także styczność z finasterydem ale miałem po nim efekty uboczne,szybko zrezygnowałem ostatnimy czasy uzywam loxon 5℅ a także robiłem już dwa zabiegi osoczem, które pewnie i tak sa bez sensu ale nie znalazłem lepszego pomyslu.

W mojej rodzinie w wieku 24-26 lat wszyscy mają już NW6 albo gorzej nawet i widzę po sobie ze włosow zbyt wiele nie zostało jak na mój wiek, chciałbym się poradzić czy w takim przypadku jest jakakolwiek możliwość poradzenia sobie z tym ?

Myślałem nad przeszczepem ale nie wiem do końca to działa i obawiam sie że i tak braknie włosów do przeszczepienia, a także kwestia finansowa, poczytalem trochę forum i wiele osób krytykuje zabiegi do 2500 euro za większą ilość graftow, a wiem że w moim przypadku za nie długi czas to może mieć jakiekolwiek sens, co o tym myślicie ?

W załączniku wysyłam zdjęcie stanu jaki teraz mam na glowie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz taką historię łysienia w rodzinie to nie masz co myśleć o przeszczepie bez stosowania blokera. Najpierw zacznij kuracje i obserwuj czy łysienie się zatrzymało, wtedy będziesz mógł rozważyć HT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro po finie miałeś uboki to możesz spróbować duta (avodart). Póki co próbowałbym kuracje. Masz rzadko na głowie ale może da się zatrzymać icoś odzyskać.


3500 graft

Minoxidil 5%

Avodart 0,5mg eod

Zoxin-med

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie miałem pytac o tego całego duta, czyli mam dołożyć do loxonu to czy mam przestać brać loxon ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak juz zaczales loxon to nie przerywaj, dodaj duta do kuracji. Możesz też dodać Zoxin-med.


3500 graft

Minoxidil 5%

Avodart 0,5mg eod

Zoxin-med

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak sytuacja łysienia w rodzinie rzeczywiście taka chujowa i NW6 w wieku 24- 26 lat, to przeszczep jest na chwilę obecną bez sensu - Druga sprawa masz jaśniutkie te włosy a to kolejny gwóźdź w HT. Jeżeli mnie osobiście by to dotyczyło i koniecznie chciałbym mieć włosy to szedłbym w system włosów. Oczywiście można gdybać, że w cale nie musisz po rodzinie tak agresywnie łysieć jednak trzeba spojrzeć prawdzie w oczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Leciałbym w kierunki mikropigmentacji, czasami trzeba odpowiedziec sobie na pytanie czy warto wydać X kasy by mieć mizerne efekty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam znowu, tak jak doradzaliscie zacząłem kuracje, loxon od 5 miesięcy a fin nie cale 4 miesiace do tego osocze raz za czas. Po dwóch osoczach 2 miesiącu Fina i 3 loxonu dało się zauważyć optycznie dosc spora poprawe, jednak od 2 tygodni znów zauważyłem że dość sporo włosów leci, chciałbym zapytać czy to jest normalne, mam się czym przejmować ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie łam się tym ile wlosow leci tylko patrz na sytuacje na glowie czy się cos pogarsza, tak jak kolega wyżej pisze rob fotki co jakiś czas, moze to być po prostu lnienie od minoxa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na samym początku na minoxie też ich dużo wyapdalo a teraz to już 4 miesiące, myślałem że to się już później nie dzieje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przecież masz jeszcze bardzo dobry stan. Przy odrobinie szczęścia finasteryd zahamuje ci łysienie na lata, a i może odrost i jakość włosów się poprawi... Tak jak ktoś napisał, nie patrz na to ile włosów ci wypada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, stosuje finasteryd od 8 mieisiecy, loxon od 9 do tego szampon pirolam a także doraźnie strieprox, gdy mam mocniejsze zapalenie skóry. Pirolam na zmianę z minerał treatment z palma sabalowa, do tego galacet plus i kerabione boster oraz co 3 miesiące osocze. Rezultaty sa widoczne, włosy przestały wypadać masowo po ok 3 miesiącach, wróciło po ok 5 ale sprawdzam włosy co 1,5 miesiąca pod mikroskopem i od 4 miesięcy są na podobnym poziomie, bez poprawy i bez pogorszenia, chciałem spytać o poradę czy warto jeszcze coś dorzucić?

Dorzuce zdjęcia po 8 miesiącach, ogółem włosy mam dłuższe niż na początkowych zdjęciach, ale scinajac się na krótko nie mam już prześwitów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest podobnie. Jestem szatynem, ale na jednych zdjęciach wyglądam jak blondyn, a na innych prawie jak brunet. Ale tutaj faktycznie różnica bardzo duża, nawet biorąc pod uwagę inne oświetlenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na tych zdjęciach to masz czapkę z włosów. Widać, że kuracja podziałała na Ciebie wzorowo. Ponadto jakby finasteryd zaczął gorzej działać to zawsze masz jeszcze Dutasteryd i CB w zanadrzu. Powinieneś utrzymać to co masz długie lata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cześć, stosuje finasteryd od 8 mieisiecy, loxon od 9 do tego szampon pirolam a także doraźnie strieprox, gdy mam mocniejsze zapalenie skóry. Pirolam na zmianę z minerał treatment z palma sabalowa, do tego galacet plus i kerabione boster oraz co 3 miesiące osocze. Rezultaty sa widoczne, włosy przestały wypadać masowo po ok 3 miesiącach, wróciło po ok 5 ale sprawdzam włosy co 1,5 miesiąca pod mikroskopem i od 4 miesięcy są na podobnym poziomie, bez poprawy i bez pogorszenia, chciałem spytać o poradę czy warto jeszcze coś dorzucić?

Dorzuce zdjęcia po 8 miesiącach, ogółem włosy mam dłuższe niż na początkowych zdjęciach, ale scinajac się na krótko nie mam już prześwitów

 

Mega efekt!

Loxonu używasz 2x/d? Jaki finasteryd bierzesz (chodzi mi o nazwę handlową).

Co to mineral treatment ? Szampon? Wcierka?


Aktualna kuracja:

Polaris Lab 10

Pantostin

Minovivax 5%

Ketoxin forte

NIZORAL 2% Krem

PURITAN'S PRIDE Włosy, skóra i paznokcie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Androstatin, a tamto to jest szampon. Przez dwa miesiące raz dziennie a teraz już dwa razy używam loxonu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak widac im mlodszy organizm oraz szybsza reakcja = super efekt jak w przypadku autora tematu.


Dut 0.5 mg E4D

CB-03-01 2% 1ml ED

Witaminy:Biotyna,Cynk,Żelazo,Wapń,Magnez,D3

Zoxin Med

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć znowu, od kilku miesięcy stan włosów się pogarsza widać to optycznie jak i pod mikroskopem, nie jest jak na początku oczywiście ale jest coraz gorzej, a że zacząłem ta walkę to planuje ja kontynuować, wiec chciałbym zapytać osób ktore są doświadczone w boju czy to dobre rozwiazanie...

Więc planuje coś z tym zrobic, myślę nad Ru i zmienianiem fina na duta, Ru planuje z polskiej stronki zamowic razem z kb sól, chciałbym zapytać jakie stężenie na poczatek i jaki alkohol do tego dodać ?

A także jaki porcja duta jest najlepsza gdy będę się przerzucal z fina ?

Wiem ze są posty o Ru i wszystko, czytałem i dalej paru rzeczy nie łapie więc pytam, z góry dziękuję za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem bloker wew i zew dziala lepiej niz obydwa wew,bo dzialaja na innej zasadzie i super razem wspoldzialaja.

Jak przechodzisz na duta to stosuj przez jakis okres wciaz fina co by linienia od duta nie dostac. Dut od 1do3 dni wybor nalezy do Ciebie. RU standardowo 5%


Dut 0.5 mg E4D

CB-03-01 2% 1ml ED

Witaminy:Biotyna,Cynk,Żelazo,Wapń,Magnez,D3

Zoxin Med

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema, od mniej więcej półtora roku próbuje coś zdziałać z w temacie wam znanym, więc od półtora roku dalej biorę to co brałem wcześniej. W między czasie brałem też Ru, niestety po dwóch tygodniach odstawiłem z powodu dużej ilosci ubokow, wiem że to akurat nie dla mnie. Ostatnio moja lekarka przepisała na moją prośbę duta, (adadut 0,5mg, zastanawiam się czy to duża czy mała dawka ), którego jeszcze nie zaczęłam brać(dokończę fina którego jeszcze mam sporo), od kilku dni nie stosuje już loxonu ponieważ przypuszczam że to przez niego odczuwam ból w klatce, dokładniej w okolicach serca, z drugiej strony boję się że po odstawieniu będzie dużo gorzej, miał może ktoś takie problemy?, jak reagowaliscie na odstawienie ? Jeśli chodzi o sytuację z włosami to od ostatnich załączonych zdjęć sytuacja się troche pogorszyła, zakola sie pogłębily I przerzadzily, podobnie czubek jeśli chodzi o inne miejsca na głowie, gęstość jest podobna(mówię o obserwacji pod mikroskopem, robię co 1,5 miesiąca), na zdjęciach mniej widoczne, chociaż po umyciu już widzę różnice niestety. Zdjęcia robione w tym samym momencie tylko światło inaczej pada. Dodaje to bo może się komuś przyda i sam potrzebuje odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...