free web hit counter Skocz do zawartości
JustynaBHR

Podstawy kwalifikacji do leczenia chirurgicznego

Rekomendowane odpowiedzi

Najwazniejszym czynnikiem, ktory decyduje o pozytywnym zakwalifikowaniu pacjenta do transplantacji wlosow jest stan donoru oraz wielkosc obszaru do pokrycia.

Z tego powodu bardzo wazne sa konsultacje, na ktorych lekarz, za pomoca specjalistycznego sprzetu, jest w stanie ocenic gestosc, typ graftow, zaawansowanie miniutaryzacji oraz obszar biorczy.

W wielu odpowiedziach roznych klinik, w ocenie pacjenta na podstawie zdjec, wystepuja duze rozbieznosci w podawanej liczbie graftow, niezbednych do pokrycia danego obszaru. Przede wszystkim wynika to z niemozliwosci precyzyjnej obserwacji donoru, ktora moze odbyc sie tylko i wylacznie na drodze konsultacji z lekarzem specjalista.

Kryteria, ktorymi ocenia sie kandydata to:

1. Gestosc:

 

Gestosc to ilosc graftow wystepujaca na 1cm kwadratowym. Srednia gestosc wystepujaca z tylu glowy, czyli na tzw obszarze dawczym - donorze, to 70-75 graftow na cm2. Jezeli pacjent moze pochwalic sie gestoscia wieksza niz 80 graftow na cm2, to uznawany jest jako swietny kandydat do transplantacji wlosow. Jezeli jego gestosc miesci sie w granicy 60-70/cm2 jest kandydatem ponizej sredniej, natomiast gestosc ponizej 60graftow/cm2 czyni pacjenta kiepskim kandydatem, a transplantacja jest z reguly odradzana.

 

Gestosc w obszarze biorczym wynosi przy pierwszym zabiegu polowe tego co znajduje sie w donorze. Jezeli gestosc obszaru dawczego wynosi 80gr/cm2 to obszar biorczy dostanie 40/cm2. Jezeli 60, to 30.

Gestosc wlosow nie jest taka sama na calym obszarze glowy. Najwieksza jest z tylu glowy, najmniejsza z przodu i po bokach. Z tego powodu, przod nie potrzebuje takiej samej ilosci graftow, ktora znajduje sie z tylu glowy. Jezeli pacjent zyczy sobie wieksza gestosc, zalecane jest wykonanie drugiego zabiegu, ktory pozwoli na utrzymanie donoru w przyzwoitym stanie.

Gestosc typu 100gr/cm2 wykonana za jednym razem prowadzi do martwicy skory. Nalezy pamietac, ze przy wykonywaniu miejsc na przeszczep, zostaja uszkodzone naczynia krwionosne. Jesli naklujemy 1cm2 100 razy, obszar straci zbyt duzo krwi a tym samym wartosci odzywczych dla nowych graftow.

Zauwazylam rowniez, ze Dr Bisanga szkolac innych lekarzy, daje im rady jak przykladac punch, by blizny po pobraniu byly malutkie i slabo widoczne, a nie duze i w ksztalcie elipsy. Nie pozwalal rowniez na pobieranie graftow umieszczonych w bliskim promieniu, by nie utworzyc dwoch malych blizn obok siebie, co daloby w efekcie jedna podluzna, bardzo widoczna.

 

2. Typ graftow:

 

Bardzo waznym czynnikiem jest rowniez rodzaj graftow. Wlosy u czlowieka wystepuja w grupach, jako grafty 1,2,3,4 i czasem 5-cio wlosowe. Jezeli u pacjenta wystepuje duza ilosc graftow 3 i 4 wlosowych, jest on dobrym kandydatem do transplantacji. Natomiast duza ilosc graftow 1 i 2 wlosowych czyni pacjenta kiepskim kandydatem.

Pacjent z duza iloscia 1 i 2 wlosowych graftow zostaje zakwalifikowany do transplantacji tylko wtedy, gdy jego gestosc w obszarze dawczym jest bardzo wysoka.

 

Z tego powodu nigdy nie nalezy porownywac swojego przypadku z innymi pacjentami.

 

3. Miniaturyzacja:

 

To dosc skomplikowany temat. Generalnie miniutaryzacja nazywami wlosy, ktore z czasem, z mocnych i grubych, staly sie male i cienkie. Jesli spojrzec na nie pod mikroskopem, ich cebulka jest bardzo plytko osadzona i malo widoczna.

Grafty zminiutaryzowane zachowuja sie po transplantacji bardzo losowo. Moga urosnac jako prawidlowe mocne wlosy, moga pozostac zminiutaryzowane lub po prostu umrzec. Medycyna nie zna narazie odpowiedzi na pytanie dlaczego tak sie dzieje. Przewaznie wprowadzane jest leczenie farmakologiczne jak Minoxidil lub terapia witaminowa. Nie daje to jednak gwarancji.

Pacjenci z miniaturyzacja mniejsza niz 10% sa dobrymi kandydatami. W granicach 10-20% wystepuje ryzyko niepowodzenia, natomiast powyzej 20%, transplantacja nie jest wykonywana.

 

4. Obszar do pokrycia:

 

Oczywiste jest, ze: duzy obszar lysienia, niska gestosc graftow w donorze oraz duza ilosc 1 i 2 wlosowych nie moze dac dobrego rezultatu.

 

5. Oczekiwania:

 

Bardzo waznym czynnikiem, wplywajacym na ocene koncowa zabiegu, sa oczekiwania pacjenta. Transplantacja wlosow to iluzja pokrycia danego obszaru. Srednia gestosc donoru to 70-75gr/cm2. Wiec wiekszosc transplantacji daje 35/40gr/cm2 i to minimum jest akceptowane. Jezeli pacjent chce wieksza gestosc, wymagane sa 2, 3 zabiegi. Bywa jednak tak, ze nie jest to mozliwe ze wzgledu na czynniki opisane powyzej. Bywa rowniez tak, ze pacjenci maja "szalone" oczekiwania, na ktore kazdy szanujacy sie lekarz, zgodzic sie nie moze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety wielu lekarzy tych podobno etycznych, gardzi pieniędzmi, dlatego trzeba szukać tych nazywanych nieetycznymi.


Ruch wyzwolenia mieszków włosowych spod okupacji androgenów!

Łysienie łysienie to moje wkurwienie, biorę draże kokosowe, mam spokojną o to głowę.

Biorę draże kokosowe i mam włosów pełną głowę. Biorę żelki cytrynowe i mam ciągle włosy nowe. Piję także loxoniadę i łysieniu dałem radę.  

Ale i tak nie ma żadnego lepszego lekarstwa niż własne odbicie lustrzane, a w nim ''łómnisz herlajn''. Jest ''łómnisz herlajn'' to morda faluje, aż chciało by się porzucić wszystkie drażetki. Medytacja mogłaby trwać nawet kilkanaście godzin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie bardziej ciekawi zasada, że gęstość obszaru biorczego powinna wynosić połowę gęstości donoru.


Fin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej Justyna,bardzo dziękuję Ci za ten post

Mam parę pytań:

1)Napisałaś tutaj że średnia gęstość donoru to 70-75 grafta/cm^2,ale pamiętam twój wcześniejszy komentarz( który mnie bardzo zmartwił) że w waszej klinice średnia gęstość donoru zwykle wynosi 85 (ja właśnie tyle mam i bardzo mnie to zaskoczyło że Dr Bisanga ocenił mój donor jako bardzo dobry a ty napisałaś że jest średni),jak to ostatecznie jest?

2) Czy istnieje jakaś korelacja pomiędzy gęstością donoru a ilością graftów 3,4 włosowych?Tzn ktoś kto ma wysoki donor może mieć np.dużo graftów jednowłosowych? Czy da się to jakoś określić przed zabiegiem czy wszystko wychodzi w praniu?

3)Jaka jest średnia ilość graftów u osoby niełysiejącej?Tzn ile % naturalnej gęstości dostaje się podczas przeszczepu

4)Jak oceniasz skuteczność BHT ?

5) Takie pytanie odnośnie dr Bisangi i jego konserwatywnej dość oceny donoru.Wybieram się do dr i podczas konsultacji ocenił mój donor na 6000 graftów,zapytałem czy to wystarczy na potencjalne NW5,dr powiedział że tak,ale obserwując zdjęcia i relacje w internacie właściwie nie widziałem żeby ktoś pokrył NW5 używając jedynie 6k graftów.Czy to jest tak że dr nie wyciąga więcej niż 6000 bo jego zdaniem jest zbyt duża ingerencja w donor,czy to raczej takie ostrożne szacunki i jeśli się da to dr będzie próbował więcej.

 

Z góry dziękuję za odpowiedź

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3)Jaka jest średnia ilość graftów u osoby niełysiejącej?Tzn ile % naturalnej gęstości dostaje się podczas przeszczepu

 

Też jestem tego ciekaw jako osoba niełysiejąca. Bardzo ważne pytanie (ile dostaje gęstości na cm2 taka osoba zupełnie niełysiejąca przy obniżaniu linii ?), też będę wdzięczny i góry dziękuję za odp.

 

Albo jeszcze zapytam czy niełysiejące baby obniżające sobie u Was linię mają robioną większą gęstość na przodzie niż jakiś tam facet który stan ma bdb, a robi tylko małe zakola - nie mówię o przypadkach NW 5+ , słabym donorze i możliwości postępu łysienia, itp.) ?


Ruch wyzwolenia mieszków włosowych spod okupacji androgenów!

Łysienie łysienie to moje wkurwienie, biorę draże kokosowe, mam spokojną o to głowę.

Biorę draże kokosowe i mam włosów pełną głowę. Biorę żelki cytrynowe i mam ciągle włosy nowe. Piję także loxoniadę i łysieniu dałem radę.  

Ale i tak nie ma żadnego lepszego lekarstwa niż własne odbicie lustrzane, a w nim ''łómnisz herlajn''. Jest ''łómnisz herlajn'' to morda faluje, aż chciało by się porzucić wszystkie drażetki. Medytacja mogłaby trwać nawet kilkanaście godzin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PS: zapomniałem o najważniejszym...

6) czy po FUE jest ewentualnie szansa ogolić się na 1-2mm,jeśli no zabieg nie pójdzie tak jak powinien albo donor się skończy?Czy blizny są widoczne i raczej wyraźne(mam raczej jasne włosy więc nie powinno być dużego kontrastu),szczególnie przy wiekszym zabiegu?Widziałaś pewnie sporo zgolonych donorów więc w miarę możesz ocenic czy bardzo rzuca się to w oczy czy nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeszcze niedawno ten Doktor twierdził, że FUE mechaniczne jest złe i niszczy donor, a teraz sam je stosuje bo jednak większy zarobek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za nieobecnosc, juz nadrabiam;

 

1. Donor o gestosci powyzej 75/cm2 to bardzo dobry donor. Zgadzaloby sie z ocena lekarza, ze Twoj 85 jest super.

2. Gestosc ocenia sie na podstawie ilosci graftow, czyli grup. Mozna miec donor o gestosci 90/cm2 z graftami 1-2 wlosowymi, jak rowniez gestosc 90/cm2 z graftami 3-4 wlosowymi. Generalnie wszystko ocenia sie przed zabiegiem na konsultacji. Lekarz przyklada specjalna kamerke i od razu widzi na monitorze jaki rodzaj graftow przewaza. Dlatego dobrze jest odbyc konsultacje wczesniej. Jesli nie jest to mozliwe, konsultacje odbywaja sie przed samym zabiegiem, ale wtedy ilosc zaplanowanych graftow moze ulec zmianie. Tak czy inaczej, nic nie jest w praniu, wszystkie ustalenia i dokumentacje podpisuje sie przed rozpoczeciem zabiegu.

3. Tylnia czesc glowy nie jest czescia lysiejaca, wiec nie rozni sie gestoscia u osoby lysiejacej lub nie. Jedynie w przypadku agresywnego lysienia, ktore obejmuje cala glowe, ale wtedy nie ma mowy o zabiegu. Przy zabiegu dostaje sie 50% najwyzszej gestosci. Przy wygojeniu donoru i czesci biorczej, mozna po raz kolejny ocenic gestosc i wykonac zabieg dogeszczajacy. Zbyt agresywna ingerencja w donor, nie daje szans na kolejne zabiegi, a rezultat czesto nie jest zadowalajacy. Dlatego wlasnie, nie nalezy pobierac za pierwszym razem wiecej niz 50%.

4. BHT glownie stosuje sie na korone lub w celu dogeszczenia. Dla mnie jest ok jesli grafty sa mieszane, czyli czesc z brody, czesc z glowy. Wlosy z BHT sa zazwyczaj pojedyncze, ale sa grubsze i sztywniejsze. Jesli sa zasadzone pomiedzy graftami z glowy daja fajny efekt dogeszczenia. Same pojedyncze wygladaja wiesz jak

5. To zalezy w jakich okolicznosciach ocenil Twoj donor. Jesli na konsultacjach, to raczej wie co mowi. A jesli na podstawie zdjec to pewnie jest ostrozny w ocenie. Jesli chcesz, to podaj mi dane a prywatnej wiadomosc, to go dopytam w pracy.

6. Jak najbardziej mozesz ogolic na 1-2cm. Akurat on dba o to, zeby blizny nie byly widoczne i dlatego poswieca tyle uwagi metodzie punchowania.

 

Matias21 juz to tlumaczylam, zadnego zwiazku z zarobkiem to nie ma. Jesli gdzies podziala sie moja wypowiedz na ten temat to moge opisac jeszcze raz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy zabiegu dostaje sie 50% najwyzszej gestosci.

 

Zakładając, ktoś ma donor 75g/cm2 (czyli dość dobry) to według tej zasady dostanie gęstość poniżej 40g/cm2 w okolicy biorczej. To bardzo słabo patrząc na fakt, że w tanich tureckich klinikach 50g/cm2 to standard.


Fin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy zabiegu dostaje sie 50% najwyzszej gestosci.

 

Zakładając, ktoś ma donor 75g/cm2 (czyli dość dobry) to według tej zasady dostanie gęstość poniżej 40g/cm2 w okolicy biorczej. To bardzo słabo patrząc na fakt, że w tanich tureckich klinikach 50g/cm2 to standard.

 

Dlatego BEHAJER czyt. BHR jest przereklamowane jak klopsy w barze mlecznym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisalam wyzej.... przy gestosci 60graftow/cm2 nie mozna pobrac na przod gestosci 50graftow/cm2 poniewaz tyl bedzie wygladal jak po oblaniu kwasem zracym. Jedna wielka blizna. Albo tureckie kliniki klamia z gestoscia, albo kompletnie nie dbaja o wyglad pooperacyjny. Dogeszczenie jest mozliwe kilka miesiecy po zabiegu, jak donor sie zagoi i bedzie mozna ocenic jego dalsze mozliwosci. Z reguly jednak nie jest to konieczne. Profesjonalizm polega na tym, aby tak przeprowadzic zabieg, by dal on satysfakcjonujacy rezultat. Tak jak wczesniej wspominalam, wlosy z przodu z natury sa mniej geste niz te z tylu, wiec maltretowanie obszaru biorczego nadmiernym wpychaniem graftow prowadzi do obumarcia skory.

Dr Bisanga bierze udzial w badaniach naukowych, zjazdach miedzynarodowych, seminarciach, na ktorych wszyscy najlepsi lekarze wymieniaja sie informacjami na temat leczenia lysienia. Transplantacja wlosow to nie tylko zabieg. To leczenie, a ogromna wiedza pozwala na prowadzenie terapii u pacjentow przez wiele lat. BHR jeszcze nigdy nie zostawil pacjenta samemu sobie.

Pracuje jako technik 10 lat. Dla mnie tez nie problem wziac punch w reke, pobrac grafty i przeszczepic je na przod. Nastepnie wylaczyc telefon i miec wszystko w nosie. A kazdy pacjent jest inny, ma inne wlosy - proste, krecone, cienkie, grube. Trzeba wiedziec w ktorym kierunku posadzic dany rodzaj wlosa, jak on sie zachowa po przeszczepie, czy bedzie wrastal w skore, czy pokryje dana czesc obszaru... Dalej, jaki rodzaj skory ma pacjent, jaka elastycznosc, czy atopowa, czy luszczaca sie itd itp... Do kazdego przypadku trzeba dobrac leki, witaminy, byc moze terapie PRP, byc moze mezoterapie. To jest temat duzo bardziej skomplikowany niz nam sie wydaje.

W najblizszym czasie postaram sie opisac terapie PRP i mezo, mysle ze przyda sie kilka faktow na ten temat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Do kazdego przypadku trzeba dobrac leki

 

Ja sobie sam dobrałem leki jakich by mi nie dobrał żaden lekarz. Używam doborowej mieszanki najlepszych leków.

 

 

Albo tureckie kliniki klamia z gestoscia, albo kompletnie nie dbaja o wyglad pooperacyjny.

 

Nie wiem jak to jest z tureckimi klinikami i czy kłamią czy nie, bo mnie akurat nie interesują tureckie często terrorystyczne kliniki jak np. klinika Koray'a (trzeba dodać że z resztą bardzo przereklamowana), ale najlepsi lekarze w wysoce renomowanych i luksusowych klinikach, w USA, robią DP na poziomie 70-80 graftów /cm2 i nie jest to czymś niezwykłym, i gdyby nie przeszkody natury technicznej (np.średnica narzędzi) i medycznej (gojenie się skóry w okół tych ranek) to nie było by problemem zrobić 90 /cm2 (o czym mówił Dr. Poswal, że nie ma potrzeby robić takiej wysokiej gęstości ale poza linią, natomiast na linii jak najbardziej wskazane), a nawet i ponad 100 tak jak zrobili te 108 w jakiejś tam klinice, i można to zobaczyć na tym pokazowym filmiku rekordowej gęstości HT.

 

 

Tak jak wczesniej wspominalam, wlosy z przodu z natury sa mniej geste niz te z tylu,

 

Tylko u łysiejących ludzi. U ludzi którzy w ogóle nie są dotknięci łysieniem nie ma różnicy.

 

 

Tak jak wczesniej wspominalam, wlosy z przodu z natury sa mniej geste niz te z tylu, wiec maltretowanie obszaru biorczego nadmiernym wpychaniem graftow prowadzi do obumarcia skory.

 

Nawet jakby tak było że włosy z przodu u każdego z natury byłyby rzadsze niż te z tyłu, to nie rozumiem co ma piernik do wiatraka.

A ponad to robienie gęstości rzędu 60-70 nawet 80 nie można nazywać nadmiernym upychaniem i na pewno nie prowadzi ono do obumarcia skóry.


Ruch wyzwolenia mieszków włosowych spod okupacji androgenów!

Łysienie łysienie to moje wkurwienie, biorę draże kokosowe, mam spokojną o to głowę.

Biorę draże kokosowe i mam włosów pełną głowę. Biorę żelki cytrynowe i mam ciągle włosy nowe. Piję także loxoniadę i łysieniu dałem radę.  

Ale i tak nie ma żadnego lepszego lekarstwa niż własne odbicie lustrzane, a w nim ''łómnisz herlajn''. Jest ''łómnisz herlajn'' to morda faluje, aż chciało by się porzucić wszystkie drażetki. Medytacja mogłaby trwać nawet kilkanaście godzin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przy zabiegu dostaje sie 50% najwyzszej gestosci. Przy wygojeniu donoru i czesci biorczej, mozna po raz kolejny ocenic gestosc i wykonac zabieg dogeszczajacy.

 

Ja mam jeszcze pytanie co do tego.

Nawet jakbym przystał na to (bo i tak najprawdopodobniej będę robił HT w dwóch albo nawet w trzech zabiegach, i całkiem możliwe że w dwóch sesjach dwu-dniowych) i robił kolejny zabieg albo nawet i dwa dogęszczające, więc zgodnie z tą zasadą jak Pani napisała, to jaką maksymalnie najwyższą sumaryczną gęstość mógłbym dostać w BHR ? (Oczywiście jako osoba niełysiejąca ze stosunkowo małym obszarem do pokrycia i z nietkniętym nigdy donorem)

 

Oraz mam pytanie, jaką największą gęstość Dr. Bisanga zrobił w ciągu swojej kariery, najwyższą w jednorazowym zabiegu jak i ''na raty'' w dwóch czy więcej zabiegach ?

 

-- 28 paź 2018, 15:10 --

 

najlepsi lekarze w wysoce renomowanych i luksusowych klinikach, w USA, robią DP na poziomie 70-80 graftów /cm2 i nie jest to czymś niezwykłym, i gdyby nie przeszkody natury technicznej (np.średnica narzędzi) i medycznej (gojenie się skóry w okół tych ranek) to nie było by problemem zrobić 90 /cm2

 

A co do tego co napisałem wcześniej, to przeglądając efekty,relacje, nawet reklamy, z klinik indyjskich, widzę, że też są takie kliniki które nie mają problemu robić te 70 graftów na cm2.


Ruch wyzwolenia mieszków włosowych spod okupacji androgenów!

Łysienie łysienie to moje wkurwienie, biorę draże kokosowe, mam spokojną o to głowę.

Biorę draże kokosowe i mam włosów pełną głowę. Biorę żelki cytrynowe i mam ciągle włosy nowe. Piję także loxoniadę i łysieniu dałem radę.  

Ale i tak nie ma żadnego lepszego lekarstwa niż własne odbicie lustrzane, a w nim ''łómnisz herlajn''. Jest ''łómnisz herlajn'' to morda faluje, aż chciało by się porzucić wszystkie drażetki. Medytacja mogłaby trwać nawet kilkanaście godzin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

antydhtor

 

Mysle ze to zalezy od wielkosci graftow a nie narzedzi. Jesli sadzimy pojedyncze, cieniutkie wloski to mozna i 100 graftow/cm2 uzywajac malenkiej igielki do przygotowania miejsc. Prawidlowo robi sie to jednak tylko na 2-3 pierwsze rzedy linii wlosow. Slyszalam o klinikach, ktore sadza 4-5 rzedow jedynek, ale to nie daje naturalnego wygladu. Natomiast sprawa wyglada inaczej, jesli mamy posadzic 2-ki 3-ki. Bisanga pobiera je tak mala igla, ze nie ma na nich dodatkowej tkanki czy skory. To sa czysciutkie wloski. Ale same wlosy maja swoja srednice. Miejsca na przeszczepy sa tak male, ze grafty z nich nie wypadna.

Asystujac przy zabiegach, jestem pewna, ze gdyby nakloc 100 razy 1cm2 skory, dojdzie do obumarcia, poniewaz zostana uszkodzone wszystkie naczynia krwionosne na tym obszarze.

Gestosc nie jest na pierwszym miejscu, tylko technika. Zapytam jutro o ta maksymalna gestosc i dam znac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bisanga pobiera je tak mala igla, ze nie ma na nich dodatkowej tkanki czy skory. To sa czysciutkie wloski.

 

Żeby tylko nie były zbyt czyste, takie jak te w Osreomedzie

35lfg95.png

 

Bo takie, to coś nie chcą odrastać po zabiegu.

 

 

jestem pewna, ze gdyby nakloc 100 razy 1cm2 skory, dojdzie do obumarcia, poniewaz zostana uszkodzone wszystkie naczynia krwionosne na tym obszarze.

 

Co do tego może Pani mieć rację, jednak 70 albo 80 to nie 100.


Ruch wyzwolenia mieszków włosowych spod okupacji androgenów!

Łysienie łysienie to moje wkurwienie, biorę draże kokosowe, mam spokojną o to głowę.

Biorę draże kokosowe i mam włosów pełną głowę. Biorę żelki cytrynowe i mam ciągle włosy nowe. Piję także loxoniadę i łysieniu dałem radę.  

Ale i tak nie ma żadnego lepszego lekarstwa niż własne odbicie lustrzane, a w nim ''łómnisz herlajn''. Jest ''łómnisz herlajn'' to morda faluje, aż chciało by się porzucić wszystkie drażetki. Medytacja mogłaby trwać nawet kilkanaście godzin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, fajne to..., ale proszę o odp, jaką największą gęstość Dr. Bisanga kiedykolwiek zrobił z powodzeniem, za równo w jednym zabiegu, jak i w ogóle wraz z dogęszczaniem. I jaką maksymalną gęstość ja mógłbym dostać w BHR.

 

Skorzystam też z okazji że rozmawiam z technikiem HT i zapytam jakie mniej więcej wymiary ma wycinany pasek STRIP'a na min. 2500 do ok. 3000 graftów ? - Myślę że na to pytanie powinna Pani też bez problemu odpowiedzieć tyle lat asystując przy zabiegach.

 

Pani Justyno, mam jeszcze takie pytanie:

Jaka tu jest zrobiona gęstość w tym przypadku (to przypadek z kliniki BHR, ponad to jest też relacja na tym forum viewtopic.php?f=23&t=1443 ):

 

IMG_0610_zps2e866b22.jpg

IMG_0608_zpsf6f6df0c.jpg

 

Bo obszar biorczy nie wydaję się być jakiś bardzo duży, a poszło tutaj w tym przypadku 3219 graftów ?

 

Bo też tak bym chciał, ekstremalnie gęsto, tak gęsto jak tylko to możliwe do zrobienia

 

 

Jesli sadzimy pojedyncze, cieniutkie wloski to mozna i 100 graftow/cm2 uzywajac malenkiej igielki do przygotowania miejsc. Prawidlowo robi sie to jednak tylko na 2-3 pierwsze rzedy linii wlosow.

 

Byłbym w siódmym niebie, jakby właśnie zrobiono mi na linii te dwa-trzy rzędy ''jedynek'' z gęstością 100 graftów/cm2.

A bardziej w głąb te 80, nie miej niż ok 70. Tak żeby te kąty były też bardzo gęsto wypełnione i aby efekt mega juszejpa był bez żadnej widocznej recesji.


Ruch wyzwolenia mieszków włosowych spod okupacji androgenów!

Łysienie łysienie to moje wkurwienie, biorę draże kokosowe, mam spokojną o to głowę.

Biorę draże kokosowe i mam włosów pełną głowę. Biorę żelki cytrynowe i mam ciągle włosy nowe. Piję także loxoniadę i łysieniu dałem radę.  

Ale i tak nie ma żadnego lepszego lekarstwa niż własne odbicie lustrzane, a w nim ''łómnisz herlajn''. Jest ''łómnisz herlajn'' to morda faluje, aż chciało by się porzucić wszystkie drażetki. Medytacja mogłaby trwać nawet kilkanaście godzin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Antydhtor, do tej pory nie dostalam odpowiedzi, jaka najwyzsza gestosc zrobil Bisanga, powiedzial, ze to nie konkurs Ale widzialam czesto, wlasnie glownie podczas zabiegu u dziewczyn gestosc rzedu 100/cm2.

Wycinek stripa scisle zalezy od gestosci w tym miejscu. Na 2500-3000 wycinek ma szerokosc od 1 do 1,3cm. Nie widzialam nigdy grubszego niz 1,7cm.

W przypadku tej Pani, gestosc to ok 70/80graftow na cm2.

Jesli chodzi o Ciebie, to wszystko jest do dogadania. Jesli Twoj przypadek to tylko obnizenie linii i jej ksztalt jak ponizej, to zaden problem. Pod warunkiem oczywiscie, ze lysienie nie obejmuje przodu i korony na raz. Wtedy obnizenie linii do takiego poziomu a pozostawienie reszty lysej daloby dziwny efekt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za wyczerpującą odpowiedź. 100 graftów/cm2 po całości juszejpa, to jest właśnie to czego szukam i co by mnie usatysfakcjonowało. Nie wykluczone że kiedyś się pojawię na konsultacji w BHR (w końcu biorę pod uwagę BHR też), i będę się dogadywał, w sumie to zanim zrobię gdzieś HT, to planuję zrobić właśnie taką konsultację osobistą w co najmniej kilku najbardziej wytypowanych klinikach, na drodze rekrutacji klinik w konsultacjach online. I wygra ten lekarz który bez łaski zrobi mi linię jaką chcę oraz zaproponuje najwyższą gęstość - nie tylko na samej krawędzi linii ale i na całym biorczym obszarze. A jeśli propozycje będą podobne, będę się kierował odległością, oraz rezultatami na przykładach kobiet i osób trans MTF. Nie dam się oszukać! U mnie łysienia żadnego nie ma i nie będzie.


Ruch wyzwolenia mieszków włosowych spod okupacji androgenów!

Łysienie łysienie to moje wkurwienie, biorę draże kokosowe, mam spokojną o to głowę.

Biorę draże kokosowe i mam włosów pełną głowę. Biorę żelki cytrynowe i mam ciągle włosy nowe. Piję także loxoniadę i łysieniu dałem radę.  

Ale i tak nie ma żadnego lepszego lekarstwa niż własne odbicie lustrzane, a w nim ''łómnisz herlajn''. Jest ''łómnisz herlajn'' to morda faluje, aż chciało by się porzucić wszystkie drażetki. Medytacja mogłaby trwać nawet kilkanaście godzin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
...Albo tureckie kliniki klamia z gestoscia, albo kompletnie nie dbaja o wyglad pooperacyjny....

 

 

...w USA, robią DP na poziomie 70-80 graftów /cm2 i nie jest to czymś niezwykłym,...

 

A na stronach niektórych klinik są nawet napisy o maksymalnej gęstości rzędu 80-120 czytaj ramkę ''maximum density''

 

39199951_244894739518139_4011394614312304640_n.jpg?ig_cache_key=MTg1NTY0ODQ1MzIwMTUzOTc4NA%3D%3D.2

 

I teraz nasuwa się pytanie czy to fakt czy bajka i chwyt marketingowy mający przyciągnąć klienta ''dużymi cyferkami gęstości'' ?

Tak wiem Dr. Poswal mówił już kiedyś o maksymalnej możliwej gęstości rzędu 100 -110 graftów na cm2, na forum jest też film pokazowy z wszczepienia 108/cm2 i jest opisany jako rekord. Tu w klinice Armani pojawia się teraz cyferka nawet 120.

 

Co sądzą forumowicze jak i Pani Justyna ?

80-120 to bajka, i chwyt marketingowy ?

Czy może real, (bo od dawna było słychać na forach, że w klinice Armani naciągają na grafty - choć ja się z tym absolutnie nie zgadzam żeby kogoś tam naciągnęli kiedyś na grafty i zrobili komuś linię za nisko czy za gęsto) ?


Ruch wyzwolenia mieszków włosowych spod okupacji androgenów!

Łysienie łysienie to moje wkurwienie, biorę draże kokosowe, mam spokojną o to głowę.

Biorę draże kokosowe i mam włosów pełną głowę. Biorę żelki cytrynowe i mam ciągle włosy nowe. Piję także loxoniadę i łysieniu dałem radę.  

Ale i tak nie ma żadnego lepszego lekarstwa niż własne odbicie lustrzane, a w nim ''łómnisz herlajn''. Jest ''łómnisz herlajn'' to morda faluje, aż chciało by się porzucić wszystkie drażetki. Medytacja mogłaby trwać nawet kilkanaście godzin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
(bo od dawna było słychać na forach, że w klinice Armani naciągają na grafty - choć ja się z tym absolutnie nie zgadzam żeby kogoś tam naciągnęli kiedyś na grafty i zrobili komuś linię za nisko czy za gęsto) ?

 

 

tylko pozniej co nie ktorzy plakali na forach ze nie maja skad pobrac graftow na uzupelnienie ubytkow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Anty zrob te 110-120 dla siebie. Jestes wyjatkiem,ktory taka ma taktyke. Na pewno sie da to 100-110 ,ale to jeden na milion chce taka taktyke obrac,bo malo kto jest na takich lekach jak Ty i liczy sie,ze predzej czy pozniej stan sie pogorszy i kolejne,kolejne ht i grafty beda potrzebne do uzupelnienia ubytkow.


Dut 0.5 mg E4D

CB-03-01 2% 1ml ED

Witaminy:Biotyna,Cynk,Żelazo,Wapń,Magnez,D3

Zoxin Med

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...