free web hit counter Skocz do zawartości
Dante

Minoksydyl powoduje wybielanie włosów?

Rekomendowane odpowiedzi

Hej.

 

Od 8 miesięcy stosuję minoksydyl. Początkowo przez 4 miesiące roztwór 2%, teraz 5%. Stosuję markę Alocutan-Forte (dobra cena).

Od niedawna, tzn. po wakacjach zauważyłem, że w miejscach stosowania minoksydylu, część włosów ma kolor biały (niektóre z nich ciągle rosną mając biały kolor). Mieliście taki problem? Czy jest to spowodowane wybieleniem włosów przez minoksydyl? A może to słonće działa o wiele gorzej na włosy, na które stosuje się minoksydyl?

 

Jedyne co znalazłem na ten temat w internecie, to zagraniczne forum o wypadaniu włosów. Za bardzo nikt nie wiedział, co może być tego przyczyną.... link do tematu: https://www.hairlosstalk.com/interact/threads/minoxidil-staining-hair-white.5112/

 

 

Dzięki! ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zaobserwowałem raczej że nowo rosnące od minoxa baby hair są jaśniejsze, cieńsze i bardziej przezroczyste. Na te które były ciemne nie zauważyłem wpływu. Może to jest to co zauważyłeś. Ja dodatkowo żeby wizualnie poprawić efekt, używam kosmetyków dla siwiejących włosów. Łatwo dostępne w Rossmann czy innej drogerii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zostaje ci na włosach poprostu jak nakładasz, też mnie to czasem denerwuje

 

-- 04 paź 2018, 19:20 --

 

a te białe to włosy ktorych proces minaturatyzacji zostal cofniety dzieki minosidilowi i rosna dalej z czasem beda ciemne normalne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a te białe to włosy ktorych proces minaturatyzacji zostal cofniety dzieki minosidilowi i rosna dalej z czasem beda ciemne normalne

 

 

nie ma gwarancji ze tak bedzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy minox powoduje wybielanie włosów, ale z pewnością powoduje wybielanie zębów - zauważyłem to na własnym przykładzie, odkąd wcieram proszek minoxa w dziąsła i ogólnie w ścianki jamy ustnej. Zarost też tak jakby lepiej rósł od tego, innymi słowy lepiej działa w tym zakresie niż psikanie preparatami do użytku zewnętrznego na skórę, no i oczywiście problem wysuszania i podrażniania skóry twarzy, jaki towarzyszy stosowaniu minoxa na brodę, jest wyeliminowany.


Ruch wyzwolenia mieszków włosowych spod okupacji androgenów!

Łysienie łysienie to moje wkurwienie, biorę draże kokosowe, mam spokojną o to głowę.

Biorę draże kokosowe i mam włosów pełną głowę. Biorę żelki cytrynowe i mam ciągle włosy nowe. Piję także loxoniadę i łysieniu dałem radę.  

Ale i tak nie ma żadnego lepszego lekarstwa niż własne odbicie lustrzane, a w nim ''łómnisz herlajn''. Jest ''łómnisz herlajn'' to morda faluje, aż chciało by się porzucić wszystkie drażetki. Medytacja mogłaby trwać nawet kilkanaście godzin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem czy minox powoduje wybielanie włosów, ale z pewnością powoduje wybielanie zębów...

 

A może mi się tak tylko zdaje po zmianie koloru skóry.


Ruch wyzwolenia mieszków włosowych spod okupacji androgenów!

Łysienie łysienie to moje wkurwienie, biorę draże kokosowe, mam spokojną o to głowę.

Biorę draże kokosowe i mam włosów pełną głowę. Biorę żelki cytrynowe i mam ciągle włosy nowe. Piję także loxoniadę i łysieniu dałem radę.  

Ale i tak nie ma żadnego lepszego lekarstwa niż własne odbicie lustrzane, a w nim ''łómnisz herlajn''. Jest ''łómnisz herlajn'' to morda faluje, aż chciało by się porzucić wszystkie drażetki. Medytacja mogłaby trwać nawet kilkanaście godzin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...