free web hit counter Skocz do zawartości
Drhairs

Minoxidil - "nietypowe" efekty uboczne

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Panowie czy odnotowaliscie u sobie objawy uboczne w trakcie kuracji minoxidilem takie jak: obniżone libido, zaburzenia erekcji (wzwodu) ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystąpiło i nie jest to placebo.

 

https://www.askapatient.com/mobile/view ... page=1#p-1

 

Okazuje się że minoxidil który ma jednak działanie antyandrogenne przez oddziaływanie bezpośrednio na receptory androgenowe jak i wpływ na ich syntezę

 

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4039155/

 

Osoby które doświadczył podobnych skutków ubocznych bądź innych nie wymienionych na ulotce preparatów zawierających minoxidil proszę o informowanie:

http://urpl.gov.pl/pl/sprawy-dotyczące-niepożądanych-działań-produktów-leczniczych

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak niby moze obnizac libido i erekcje nawet jak dziala na receptory androgenowe a nie systemowo tylko w skórze głowy ? taki wpływ był by minimalny jesli wgl by był xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Urząd Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych"

 

Co to ma z ciekawości na celu? Komuś bardzo zleży, żeby na ulotce coś takiego się znalazło i jeszcze mniej osób zdecydowało się na walkę z łysieniem czy jak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma na celu to żeby producenci leku, lekarze oraz pacjenci mieli pełna świadomość możliwych działa niepożądanych preparatu. Jest to strona ministerialna organu który zajmuje sie zbieraniem danych na temat działań niepożądanych leków. Niektórzy również "walczą" jak widać po wpisach z linków które umieściłem z powiklaniami (raczej rzadkimi - trzeba mieć na uwadze że każdy organizm ludzki reaguje inaczej) pod postacią ED i obnizonego libido. Wybór zawsze należy do pacjenta, Ale musi być on dobrowolny i w pełni świadomy.

 

-- 24 lis 2018, 15:17 --

 

jak niby moze obnizac libido i erekcje nawet jak dziala na receptory androgenowe a nie systemowo tylko w skórze głowy ? taki wpływ był by minimalny jesli wgl by był xD

 

Penetracjia systemowa jest sprawa bardzo indywidualna zależy od przepuszczalnosci skóry, zawartosci kolegenu, elastyny (stąd np osoby chore na twardzine nie mogą używać preparatów z minoxidilem na skórę głowy...z uwagi na znaczna absorbcie systdmowa), Ale też czynniki zewnętrzne jak np. użycie preparatu po cieplej kąpieli etc.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
...i nie jest to placebo.

 

Jak już to NOCEBO a nie PLACEBO - dokształć się z nazewnictwa oraz terminów tych określeń medycznych.


Ruch wyzwolenia mieszków włosowych spod okupacji androgenów!

Łysienie łysienie to moje wkurwienie, biorę draże kokosowe, mam spokojną o to głowę.

Biorę draże kokosowe i mam włosów pełną głowę. Biorę żelki cytrynowe i mam ciągle włosy nowe. Piję także loxoniadę i łysieniu dałem radę.  

Ale i tak nie ma żadnego lepszego lekarstwa niż własne odbicie lustrzane, a w nim ''łómnisz herlajn''. Jest ''łómnisz herlajn'' to morda faluje, aż chciało by się porzucić wszystkie drażetki. Medytacja mogłaby trwać nawet kilkanaście godzin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
...i nie jest to placebo.

 

Jak już to NOCEBO a nie PLACEBO - dokształć się z nazewnictwa oraz terminów tych określeń medycznych.

 

Tak tez napisałem " nie jest to placebo".

 

-- 24 lis 2018, 18:51 --

 

podaj dowody ze minoxidil hamuje dht oprcz tej gówno stroniki co wrzuciłeś

 

Właśnie dowody są zbierane po przez min. zgłaszanie objawów niepożądanych.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Okazuje się że minoxidil który ma jednak działanie antyandrogenne przez oddziaływanie bezpośrednio na receptory androgenowe jak i wpływ na ich syntezę

 

Pokaz mi choć jedno jakieś zdanie tam, albo choć jeden jakiś wyraz czy sylabę, w tym tekście, które jednoznacznie stwierdzało by czy sugerowało, zakładało hipotetycznie, czy chociaż było przypuszczeniem, że minoxidil ma jakiś bezpośredni czy nawet choćby pośredni wpływ na syntezę androgenów!

Taki jak np. CYP17A1, którego kompetencyjna inhibicja czy nawet uszkodzenie/zniszczenie, odpowiednimi inhibitorami, prowadzi właśnie do niemożliwości syntezy androgenów gdyż CYP17A1 jest do tego niezbędny, kluczowy oraz bierze czynny udział w syntezie androgenów - pokaz mi że jakiekolwiek doniesienia, podparte dokumentacją, że minoxidil ma jakiś taki mechanizm działania i jakiś taki taki tego typu rzeczywisty wpływ na syntezę androgenów. Bo jeśli takiego wpływu nie ma to nie można mówić o wpływie na syntezę androgenów o której pieprzysz powyżej.

 

-- 24 lis 2018, 19:55 --

 

Tak tez napisałem " nie jest to placebo".

 

A jak właśnie dokładnie tak, przytaknąłeś Mireczkowi który za pewne miał na myśli efekt NOCEBO tylko napisał błędnie PLACEBO dużo ludzi nie zna bowiem określenia '' NOCEBO'' albo myli te dwa pojęcia ze sobą.

 

-- 24 lis 2018, 20:05 --

 

podaj dowody ze minoxidil hamuje dht oprcz tej gówno stroniki co wrzuciłeś

 

Dowodów nie ma bo jest akurat wręcz odwrotnie - jak dowodzą badania, bo minox zdaje się zwiększać aktywność 5AR, i tym samym potwierdza to co wiadomo od dawna (choć są i ku temu inne powody) że stosowanie samego minoxa solo w leczeniu nie ma sensu na dłuższa metę, i o czym wiadomo już od dawna. Nawet jeśli minox ma zdolność wyciszania AR, to nie na tyle aby androgeny nie mogły się do niego wiązać - fakt faktem że minoxidil jeszcze nikogo nie wykastrował, a był stosowany przez miliony ludzi na świecie i nie nie tylko w leczeniu AGA/MPB, bo i także wewnętrznie jako lek na nadciśnienie.


Ruch wyzwolenia mieszków włosowych spod okupacji androgenów!

Łysienie łysienie to moje wkurwienie, biorę draże kokosowe, mam spokojną o to głowę.

Biorę draże kokosowe i mam włosów pełną głowę. Biorę żelki cytrynowe i mam ciągle włosy nowe. Piję także loxoniadę i łysieniu dałem radę.  

Ale i tak nie ma żadnego lepszego lekarstwa niż własne odbicie lustrzane, a w nim ''łómnisz herlajn''. Jest ''łómnisz herlajn'' to morda faluje, aż chciało by się porzucić wszystkie drażetki. Medytacja mogłaby trwać nawet kilkanaście godzin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeciez receptory androgenowe są też w OUN, skoro ma do nich powinowactwo to potencjalnie może wystąpić blokada na osi przsadka-podwzgorze-jadra. Gospodarka hormonalne nie odnosi się tylko do zablokowania pojedynczego enzymunw steroidiogenezie.

Lek jest na rynku 50 lat a w charakterystyce nadal widnieje opis działania jako niejasny oraz jako wpływające na kanały potasowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wystąpiło i nie jest to placebo.

 

Jeśli wystąpiło to 99% że było to NOCEBO i raczej po przeczytaniu tego tekstu z tego badania niczym występuje często u ludzi czytających ulotkę fina czy stronę propeciahelp.

 

-- 24 lis 2018, 20:11 --

 

Przeciez receptory androgenowe są też w OUN, skoro ma do nich powinowactwo to potencjalnie może wystąpić blokada na osi przsadka-podwzgorze-jadra. Gospodarka hormonalne nie odnosi się tylko do zablokowania pojedynczego enzymunw steroidiogenezie.

 

Wyciszenie AR nie oznacza blokady androgenowej takiej jaką np. kompetencyjnie uzyskuje się w leczeniu raka prostaty przy wykorzystaniu stosownych leków, i tak jak powiedziałem w poprzednim poście, nie było nigdy przypadku aby minox kogoś wykastrował chemicznie, a jeśli był to to udowodnij.

 

-- 24 lis 2018, 20:13 --

 

Lek jest na rynku 50 lat a w charakterystyce nadal widnieje opis działania jako niejasny oraz jako wpływające na kanały potasowe.

 

Ale fakt wiele mechanizmów minoxa jest nie jasne, ale to tak samo jak wielu innych leków i chyba to nie dziwne.


Ruch wyzwolenia mieszków włosowych spod okupacji androgenów!

Łysienie łysienie to moje wkurwienie, biorę draże kokosowe, mam spokojną o to głowę.

Biorę draże kokosowe i mam włosów pełną głowę. Biorę żelki cytrynowe i mam ciągle włosy nowe. Piję także loxoniadę i łysieniu dałem radę.  

Ale i tak nie ma żadnego lepszego lekarstwa niż własne odbicie lustrzane, a w nim ''łómnisz herlajn''. Jest ''łómnisz herlajn'' to morda faluje, aż chciało by się porzucić wszystkie drażetki. Medytacja mogłaby trwać nawet kilkanaście godzin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"fakt faktem że minoxidil jeszcze nikogo nie wykastrował, a był stosowany przez miliony ludzi na świecie i nie nie tylko w leczeniu AGA/MPB, bo i także wewnętrznie jako lek na nadciśnienie"

Co do leczenia HA.to szybko został wyparty z uwagi na działanie kardiotoksyczne,.retencje płynów. Często zaostrzal niewydolności serca i akurat ten objaw jest dość często spotykany na różnych forach jako nagła.dusznosc, krótki oddech, ból w klatce, tachykardia nawet u młodych zdrowych ludzi (jest vasodilatatorem i wpływa na polaryzacje.kardiomiocytow stąd cała plejada objawów związanych z hemodynamika). Efekty wazodilatacyjny moze być powodem właśnie ED.

 

-- 24 lis 2018, 19:19 --

 

"Ale fakt wiele mechanizmów minoxa jest nie jasne, ale to tak samo jak wielu innych leków i chyba to nie dziwne"

Przepraszam ale tu się całkiem nie zgadzam...efekt wielu ważnych dla życia i zdrowia leków jest bardzo dobrze znany, a minoxidil który jest OTC leci jak cukierki a efekt jest o dziwo przez 50 lat nierozgryziony. Skoro sami pacejci mają awers do dociekliwosci lekarz to jakim cudemaja ich potem uchronić przed potencjalnymi szkołami dla zdrowia. Na całą Polskę jedynie studenci medycyny którzy wiedzą co to jest minoxidil to Ci co lysieja, a na dodatek powtarzają tylko to co jest przeklepane z "empendium"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co to ma z ciekawości na celu? Komuś bardzo zleży, żeby na ulotce coś takiego się znalazło i jeszcze mniej osób zdecydowało się na walkę z łysieniem czy jak?

 

 

Oczywiście że są ludzie którym bardzo na tym zależy, a zdelegalizować zatwierdzenie finasterydu do leczenia AGA/MPB to próbuje się osiągnąć już od lat wielu. I jak widać z mnoxem jest to samo.

Niedługo nie będziecie mieć żadnych oficjalnych leków do leczenia łysienia, a obecnie są zatwierdzone tylko dwa w przypadku mężczyzn fin i mnox. No w prawdzie jest jeszcze Alpicort E albo F, ale w tym leku jest substancji znaczącej w leczeniu AGA/MPB, co kot napłakał.

 

-- 24 lis 2018, 20:20 --

 

"fakt faktem że minoxidil jeszcze nikogo nie wykastrował, a był stosowany przez miliony ludzi na świecie i nie nie tylko w leczeniu AGA/MPB, bo i także wewnętrznie jako lek na nadciśnienie"

Co do leczenia HA.to szybko został wyparty z uwagi na działanie kardiotoksyczne,.retencje płynów. Często zaostrzal niewydolności serca i akurat ten objaw jest dość często spotykany na różnych forach jako nagła.dusznosc, krótki oddech, ból w klatce, tachykardia nawet u młodych zdrowych ludzi (jest vasodilatatorem i wpływa na polaryzacje.kardiomiocytow stąd cała plejada objawów związanych z hemodynamika). Efekty wazodilatacyjny moze być powodem właśnie ED.

 

-- 24 lis 2018, 19:19 --

 

"Ale fakt wiele mechanizmów minoxa jest nie jasne, ale to tak samo jak wielu innych leków i chyba to nie dziwne"

Przepraszam ale tu się całkiem nie zgadzam...efekt wielu ważnych dla życia i zdrowia leków jest bardzo dobrze znany, a minoxidil który jest OTC leci jak cukierki a efekt jest o dziwo przez 50 lat nierozgryziony. Skoro sami pacejci mają awers do dociekliwosci lekarz to jakim cudemaja ich potem uchronić przed potencjalnymi szkołami dla zdrowia. Na całą Polskę jedynie studenci medycyny którzy wiedzą co to jest minoxidil to Ci co lysieja, a na dodatek powtarzają tylko to co jest przeklepane z "empendium"

 

 

Naucz się cytować zanim napiszesz kolejny post bo nie da się tego czytać.

Edytowane przez Gość

Ruch wyzwolenia mieszków włosowych spod okupacji androgenów!

Łysienie łysienie to moje wkurwienie, biorę draże kokosowe, mam spokojną o to głowę.

Biorę draże kokosowe i mam włosów pełną głowę. Biorę żelki cytrynowe i mam ciągle włosy nowe. Piję także loxoniadę i łysieniu dałem radę.  

Ale i tak nie ma żadnego lepszego lekarstwa niż własne odbicie lustrzane, a w nim ''łómnisz herlajn''. Jest ''łómnisz herlajn'' to morda faluje, aż chciało by się porzucić wszystkie drażetki. Medytacja mogłaby trwać nawet kilkanaście godzin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Wyciszenie AR nie oznacza blokady androgenowej takiej jaką np. kompetencyjnie uzyskuje się w leczeniu raka prostaty przy wykorzystaniu stosownych leków, i tak jak powiedziałem w poprzednim poście, nie było nigdy przypadku aby minox kogoś wykastrował chemicznie, a jeśli był to to udowodnij".

 

Są badania gdzie używano minoxa jako dodatkową terapię w leczenia raka prostaty (badania in vitro). Ponadto pracuje.sie nad wykorzystaniem minoxidilu w leczeniu trądziku,

A czy nie było tego ani ja ani Pan nie wiemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Są badania gdzie używano minoxa jako dodatkową terapię do leczenia raka prostaty (badania ex vivo).

A czy nie było tego ani ja ani Pan nie wiemy.

 

Ale ja przynajmniej zakładam i chyba słusznie prawda - mam takie prawo tak zakładać, że skoro wszystko w medycynie jest tak usilnie nagłaśniane - przynajmniej w kwestii złego oddziaływania na popęd, a nie było żadnych doniesień nt temat, to znaczy że nie było ani miejsca nie miało.

 

Poza tym jeśli chodzi o stosowanie minoxa zew. w leczeniu AGA/MPB to na forach z całego świata też nie było nigdy słychać o czymś takim ale teraz będzie i to na tym forum i jestem tego pewien.


Ruch wyzwolenia mieszków włosowych spod okupacji androgenów!

Łysienie łysienie to moje wkurwienie, biorę draże kokosowe, mam spokojną o to głowę.

Biorę draże kokosowe i mam włosów pełną głowę. Biorę żelki cytrynowe i mam ciągle włosy nowe. Piję także loxoniadę i łysieniu dałem radę.  

Ale i tak nie ma żadnego lepszego lekarstwa niż własne odbicie lustrzane, a w nim ''łómnisz herlajn''. Jest ''łómnisz herlajn'' to morda faluje, aż chciało by się porzucić wszystkie drażetki. Medytacja mogłaby trwać nawet kilkanaście godzin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Są badania gdzie używano minoxa jako dodatkową terapię do leczenia raka prostaty (badania ex vivo).

A czy nie było tego ani ja ani Pan nie wiemy.

 

Ale ja przynajmniej zakładam i chyba słusznie prawda - mam takie prawo tak zakładać, że skoro wszystko w medycynie jest tak usilnie nagłaśniane - przynajmniej w kwestii złego oddziaływania na popęd, a nie było żadnych doniesień nt temat, to znaczy że nie było ani miejsca nie miało.

 

Poza tym jeśli chodzi o stosowanie minoxa zew. w leczenie AGA/MPB to na forach z całego świata też nie było nigdy słychać o czymś takim ale teraz będzie i to na tym forum i jestem tego pewien.

 

Na wielu forach zagranicznych młodzi, wysportowani ludzie bez wcześniejszych epizodów ED, zgłaszali takie objawy po nawet krótkim stosowaniu preparatów z minoxidilem. Myślę że jedynie firmom farmaceutycznm jest na rękę żeby pacjenci nie zglaszali objawów. Ekhm..nie chce nikogo rozczarować ale w medycynie często zdarza się faux pas...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wybór zawsze należy do pacjenta, Ale musi być on dobrowolny i w pełni świadomy.

 

Gówno prawda, wyobraź sobie Pan że chciałem aby przepisano mi lek Avodart (lek Avodart jest oficjalnie zarejestrowany nawet do leczenia łysienia w Japonii), albo lek Androcur (nawet zarejestrowany w a Polsce do leczenia łysienia androgenowego u kobiet) i gówno mi przepisali z którykolwiek z tych leków, podjęli decyzję za mnie co dla mnie jest ważniejsze i to do nich należał wybór a nie do mnie!


Ruch wyzwolenia mieszków włosowych spod okupacji androgenów!

Łysienie łysienie to moje wkurwienie, biorę draże kokosowe, mam spokojną o to głowę.

Biorę draże kokosowe i mam włosów pełną głowę. Biorę żelki cytrynowe i mam ciągle włosy nowe. Piję także loxoniadę i łysieniu dałem radę.  

Ale i tak nie ma żadnego lepszego lekarstwa niż własne odbicie lustrzane, a w nim ''łómnisz herlajn''. Jest ''łómnisz herlajn'' to morda faluje, aż chciało by się porzucić wszystkie drażetki. Medytacja mogłaby trwać nawet kilkanaście godzin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wybór zawsze należy do pacjenta, Ale musi być on dobrowolny i w pełni świadomy.

 

Gówno prawda, wyobraź sobie Pan że chciałem aby przepisano mi lek Avodart (lek Avodart jest oficjalnie zarejestrowany nawet do leczenia łysienia w Japonii), albo lek Androcur (nawet zarejestrowany w a Polsce do leczenia łysienia androgenowego u kobiet) i gówno mi przepisali z którykolwiek z tych leków, podjęli decyzję za mnie co dla mnie jest ważniejsze i to do nich należał wybór a nie do mnie!

 

Żaden lekarz się nie nie skusi na off label, bo po co mu kłopoty. Bo ani nie jest Pan w Japonii, ani nie jest Pan kobieta;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Myślę że jedynie firmom farmaceutycznm jest na rękę żeby pacjenci nie zglaszali objawów. Ekhm..nie chce nikogo rozczarować ale w medycynie często zdarza się faux pas...

 

Nie nie tylko, bo samym pacjentom również jeśli bardziej zależy im na jakimś w miarę skutecznym leczeniu łysienia, na dostępie do leków których potrzebują, niż na tym aby w ogóle nie mieć żadnych efektów ubocznych.

 

-- 24 lis 2018, 20:38 --

 

Żaden lekarz się nie nie skusi na off label, bo po co mu kłopoty. Bo ani nie jest Pan w Japonii, ani nie jest Pan kobieta;)

 

I gówno mnie to obchodzi, i tak będę brał jakie leki będę chciał. I nie jestem z gorszej gliny niż Japończyk czy kobieta!


Ruch wyzwolenia mieszków włosowych spod okupacji androgenów!

Łysienie łysienie to moje wkurwienie, biorę draże kokosowe, mam spokojną o to głowę.

Biorę draże kokosowe i mam włosów pełną głowę. Biorę żelki cytrynowe i mam ciągle włosy nowe. Piję także loxoniadę i łysieniu dałem radę.  

Ale i tak nie ma żadnego lepszego lekarstwa niż własne odbicie lustrzane, a w nim ''łómnisz herlajn''. Jest ''łómnisz herlajn'' to morda faluje, aż chciało by się porzucić wszystkie drażetki. Medytacja mogłaby trwać nawet kilkanaście godzin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Myślę że jedynie firmom farmaceutycznm jest na rękę żeby pacjenci nie zglaszali objawów. Ekhm..nie chce nikogo rozczarować ale w medycynie często zdarza się faux pas...

 

Nie nie tylko, bo samym pacjentom również jeśli bardzie zależy im na jakimś w miarę skutecznym leczeniu łysienia, na dostępie do leków których potrzebują, niż na tym aby w ogóle nie mieć żadnych efektów ubocznych.

 

-- 24 lis 2018, 20:38 --

 

Żaden lekarz się nie nie skusi na off label, bo po co mu kłopoty. Bo ani nie jest Pan w Japonii, ani nie jest Pan kobieta;)

 

I gówno mnie to obchodzi, i tak będę brał jakie leki będę chciał. I nie jestem z gorszej gliny niż Japończyk czy kobieta!

 

To wszystko zależy osobniczo, wg Pana jestestwa łysienie jest bardziej naglacym schorzenie niż zaburzenia potencji czy libido. Dla.innego pacjenta może być całkiem odwrotnie (nie stawiam ty żadnych znaków,.poniewaz każdy ma indywidualne spojrzenie na swoje potrzeby).

Co do tego czy jest Pan gorszy czy lepszy od Japończyka, lub kobiety to decyduje MZ i NFZ.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To wszystko zależy osobniczo, wg Pana jestestwa łysienie jest bardziej naglacym schorzenie niż zaburzenia potencji czy libido. Dla.innego pacjenta może być całkiem odwrotnie (nie stawiam ty żadnych znaków,.poniewaz każdy ma indywidualne spojrzenie na swoje potrzeby).

 

Jasne, tylko ja nikomu nie zabraniam nie leczyć łysienia i leczyć impotencji, a mnie próbuje się zabronić skutecznie leczyć łysienie!

 

-- 24 lis 2018, 20:47 --

 

Co do tego czy jest Pan gorszy czy lepszy od Japończyka, lub kobiety to decyduje MZ i NFZ.

 

Nikt nie ma prawa o tym decydować w normalnym kraju, i w normalnym kraju mam prawo do kupna dowolnych leków na własny użytek. I kiedyś wyjadę stąd do normalnego kraju, zrobię wszystko żeby wyjechać stąd do normalnego kraju.

 

A poza tym zejdźmy z powrotem na temat wątku i wróćmy do minoxidilu.


Ruch wyzwolenia mieszków włosowych spod okupacji androgenów!

Łysienie łysienie to moje wkurwienie, biorę draże kokosowe, mam spokojną o to głowę.

Biorę draże kokosowe i mam włosów pełną głowę. Biorę żelki cytrynowe i mam ciągle włosy nowe. Piję także loxoniadę i łysieniu dałem radę.  

Ale i tak nie ma żadnego lepszego lekarstwa niż własne odbicie lustrzane, a w nim ''łómnisz herlajn''. Jest ''łómnisz herlajn'' to morda faluje, aż chciało by się porzucić wszystkie drażetki. Medytacja mogłaby trwać nawet kilkanaście godzin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cóż mogę dodać. Pomysł z założeniem stowarzyszenia osób że schorzeniem łysienia androgenowego jest wg mnie bardzo dobry. Mógłby Pan wtedy np czy porozmawiać z konsultantem krajowym dermatologii, czy pokazać sie na jakiś ich zjazdach. Mówię całkiem poważnie, bo pacjenci mają często dużo większa wiedzę szczegółową nt swojego schorzenia (lekarz rodzinny w POZ nic tutaj nie pomoże)

 

Tak prosiłbym jeśli to możliwe moderatorow o stworzenie ankiety dla minoxidilu z objawami ubocznymi i zachęcam również do wysyłania e-maili

 

http://urpl.gov.pl/pl/sprawy-dotyczące-niepożądanych-działań-produktów-leczniczych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cóż mogę dodać. Pomysł z założeniem stowarzyszenia osób że schorzeniem łysienia androgenowego jest wg mnie bardzo dobry. Mógłby Pan wtedy np czy porozmawiać z konsultantem krajowym dermatologii, czy pokazać sie na jakiś ich zjazdach. Mówię całkiem poważnie, bo pacjenci mają często dużo większa wiedzę szczegółową nt swojego schorzenia.

 

Panie doktorze - przypuszczam że jest Pan doktorem, a jeśli nie to powinien być Pan dumny że Pana tak tytułuję,

Nie interesuje mnie taka propozycja, poza tym przekreśliłem już ten kraj pod względem życia w nim, i wyjeżdżam z niego do normalnego kraju gdzie nikt nie będzie mi zabraniał w jakikolwiek sposób leczyć łysienia.

Nie mam też ochoty ani przyjemności rozmawiać z ludźmi, którzy i tak wiedzą zawsze wszystko lepiej ode mnie i co jest dla mnie lepsze czy ważniejsze, oraz z ludźmi którzy nie szanują mnie, ani moich wyborów leczenia, oraz którzy uważają mnie za idiotę, debila - i tak też traktują. Innymi słowy w dupie mam wasze zjazdy i do niczego mi one nie są potrzebne.

 

Aha i jeszcze jedno, dawno już to zauważyłem że lekarze bardzo nienawidzą ludzi którzy również mają jakąś tam wiedzę, czy nawet praktykę w samoleczeniu, nie mogą tego ''przetrawić'' że ktoś zna jakieś tam fachowe pojęcia, albo że im recytuje szybciej z wyprzedzeniem to co oni czytają ze swoich mądrych książek zanim wypiszą receptę na jakiś lek, nie trawią tego również że ktoś ma jakąś tam rozsądną a czasami niepodważalną argumentację i polemizuje bardzo z nimi. Nie lubią debatować z pacjentem czy klientem , lubią za to pokazywać swoją wyższość nad pacjentem/klientem.

 

 

Tak prosiłbym jeśli to możliwe moderatorow o stworzenie ankiety dla minoxidilu z objawami ubocznymi i zachęcam również do wysyłania e-maili

 

Taką ankietę może tu Pan sam stworzyć, i nikt z moderatorów ani administratorów raczej nie będzie się zajmował takim czymś.

 

 

(lekarz rodzinny w POZ nic tutaj nie pomoże)

 

Oczywiście że nie, przecież taki lekarz raczej nie zapisze nawet fina 5 mg o ile w ogóle jakiegokolwiek fina zapisze.

 

A w wielu innych kwestiach tacy lekarze są także mendami i nic nie pomogą, np. wypisywać L4 nie chcą nawet na dwa dni w ciągu całego roku bez korzystania z tego.

Miałem kiedyś stopy w wyjątkowo złym stanie, po pielgrzymce pieszej, oraz po paru dniach korzystania z ekstremalnych sportów górskich, odciski, bąble, spore obtarcia i krew na stopach, ból - naprawdę sprawiało mi problemy chodzenie oraz wielogodzinne stanie w jednym miejscu (a nawet samo trzymanie stóp w ciężkim obuwiu roboczym) co wiązało się również z obniżeniem samopoczucia oraz koncentracji, a co z kolei wiązało się w mojej ocenie także z ryzykiem jakiegoś nieszczęśliwego wypadku przy pracy we fabryce przy maszynie, i ku*wa chciałem tylko L4 na dwa dni, zwolnienie na DWA PIE*DOLONE DNI od ciężkiej fizycznej stojącej pracy przy maszynie będącej w ruchu, w dodatku sklasyfikowanej jako jedna z najniebezpieczniejszych maszyn, i nie dostałem L4 od lekarza rodzinnego!

 

W dodatku lekarka rodzinna była bardzo bezczelna oraz wykazywała kompletny brak szacunku dla człowieka i pacjenta, żałuję tylko jednego - że wtedy umyłem giry i założyłem nowe skarpetki, bo chętnie bym dał jej do powąchania ten smród.


Ruch wyzwolenia mieszków włosowych spod okupacji androgenów!

Łysienie łysienie to moje wkurwienie, biorę draże kokosowe, mam spokojną o to głowę.

Biorę draże kokosowe i mam włosów pełną głowę. Biorę żelki cytrynowe i mam ciągle włosy nowe. Piję także loxoniadę i łysieniu dałem radę.  

Ale i tak nie ma żadnego lepszego lekarstwa niż własne odbicie lustrzane, a w nim ''łómnisz herlajn''. Jest ''łómnisz herlajn'' to morda faluje, aż chciało by się porzucić wszystkie drażetki. Medytacja mogłaby trwać nawet kilkanaście godzin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że minoks może takie objawy powodować, u mnie po dwóch latach stosowania pojawiła się nawet ginekomastia i jestem pewien, że to właśnie od tego, ponieważ jak tylko odstawiłem to od razu przestało mnie swędzieć w okolicach sutków, mało tego uważam że ma fatalny wpływ na prostatę, prowadząc nawet do zapalenie tego narządu, wiem to z autopsii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...