free web hit counter Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.

Wiadomo, jak większość tutaj przychodzę z tym samym problemem. Byłem u dermatologa, najpierw zacząłem przygodę z szamponem stieprox i diprosaliciem do tego stosowalem różne szampony wzmacniające (chodzilo o duży łupież). Poszedłem do innej pani dermatolog, która przepisała mi na łupież tabletki Flucofast, a po wyłączeniu tego dostałem również receptę na lek Nezyr. Stwierdziła lysienie androgenowe (tato jest lysy, ogolil się na 0 w wieku 24-25 lat) za to dziadek od strony mamy wlochaty (czytałem że gen matki też ma znaczenie, A nawet jest mocniejszy). Ja mam 22 lata, straciłem trochę włosów na czubku, mam zakola ale jeszcze ogólnie trochę włosów mam. Jedynie na czubku są przerzedzone (tam gdzie miałem największy lupiez I drapalem). Naczytalem się dużo o skutkach ubocznych nezyru I boję się go wziąć. Zastanawiam się czy nie lepsza będzie mezoterapia (wiem że też wstrzykuje się finasteryd ale chyba nie ma on tak szkodliwych skutkow). Nie chce być bezplodny, Nie mieć erekcji czy też wpadać w depresję. Takie są skutki uboczne i sorry że pisze tak prosto z mostu. Co sądzicie o tym? Chce zachowac włosy, ale nezyru się boję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HT lub możesz spróbować z RU (choć był przypadek że gościu dostał gino, ale na tym forum jest pojedynczą osobą), kolejna możliwość to coś z nowości Brotzu/WAY itp. Mezoterapie sobie daruj bo jak kiedyś pisał Przemo78 nic nie daje, lub daje nie wiele a kosztuje sporo. Minox też nie, większość która zaczeła stosować żałuje

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ru i minox jesli nie chcesz fina, tylko pamiętaj ze to juz zwiazek na cale zycie a przynajmniej tak dlugo jak chcesz miec wlosy( konsekwentnie i systematycznie smaruj tym łeb), dorzuc derma stamp najpewniej czesc wlosow ci odrosnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dużo słyszałem o finasterydzie, że jest bardzo pomocny. Problem w tym, że naczytalem się o skutkach ubocznych (głównie impotencji, braku erekcji i libido, i w skrajnych przypadkach w popadaniu w depresje). O minoxie wiem jedynie tyle, że to druga skuteczna metoda jednak zaczynając z tym podobno strasznie wypadają włosy a dopiero po czasie odrastaja. Podobno lekarka, która przepisala mi nezyr to dobry doktor w moim mieście (50000mieszkancow), ale zastanawiam się czy nie pójść do większego miasta i spytać o jakaś inna poradę. Cierpialem na lojotokowe zapalenie skóry, teraz biorę tabletki o których pisałem wcześniej (flucofast) i za miesiąc mam zacząć kurację finasterydem. Panowie, tak po męsku. Wiem że kiedyś będę na pewno lysy, glaca w przyszłości nie będzie mi przeszkadzać ale chciałbym mieć włosy jeszcze chociaż przez okres studiów (zostały mi 3 lata). Czy finasteryd faktycznie tak szkodzi i źle wpływa na organizm i czy te skutki uboczne zdarzają się często czy to po prostu jakiś odsetek, który źle stosuje lek lub jest na coś uczulony? Mało osób w moim towarzystwie zmaga się z lysieniem, jest to częsty powód do śmiechu dlatego wolę spytać. Dziarac kropek na lbie czy nosić tupeciku nie mam ochoty. Z góry dzięki!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No po finasterydzie też część wypadnie, linieine to standart na kuracji anty łysieniowej, zresztą było juz mowione ze na kuracji nie patrzy sie na ilosc wlosow ktore lecą a na jakość tych co są i postęp lub regresje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro tu i tu lecą, która kurację bardziej polecacie? Mino + bloker (coś takiego tu przeczytałem) czy Nezyr?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Minoxidil z RU, który mozesz dostac ze sklepu internetowego (poczytaj sobie wątek ru na forum) lub dsotać proscar i go dzielić lub inny finasteryd i dzielic na 4 czesci pojedyncze tabletki 5 mg oraz takze minox

 

-- 02 gru 2018, 20:21 --

 

Minoxidil z RU, który mozesz dostac ze sklepu internetowego (poczytaj sobie wątek ru na forum) lub dsotać proscar i go dzielić lub inny finasteryd i dzielic na 4 czesci pojedyncze tabletki 5 mg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, ja mam przepisane tabletki 1mg. Czyli fina i minox. Mam nadzieję, że nie będę miał skutków ubocznych bo to chyba największy strach. Rozumiem też, że jak przestanę brać fina to włosy zaczną wykazać szybciej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okej, to chyba wszystkiego się dowiedziałem. Mam jeszcze takie ostateczne pytanie, rozumiem że skutki uboczne leku dotykają tylko niewielkiego % ludzi go bioracych? Czy każdy ma któryś ze skutków?

 

-- 04 gru 2018, 11:54 --

 

A i jeszcze jedno. Sorry za post pod postem. Wykryto u mnie lojotokowe zapalenie skóry. Strasznie nie raz swedziala mnie głowa i wyrywalem sobie włosy wraz z lupiezem/łojem. Dostałem tabletki flucofast i szampon capitis duo na przemian z szamponem przeciwko lupiezowi tlustemu. I mam takie pytanie, czy ta infekcja mogła być przyczyna wypadania włosów? Dodam, że przerzedzone są tylko na czubku. Z przodu mało co się zmieniło (np. Dziadek miał zakola od zawsze ale nie jest lysy). I wydaje mi się również, że od kiedy biorę leki i myje capitis duo to zwiekszyla się ich objętość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...