free web hit counter Skocz do zawartości
contend13

HT Turcja - wiosna 2019

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim!

 

Jestem na 95% zdecydowany na HT w Turcji (na ten moment na 90% u Marala), chyba jakoś na wiosnę.

 

Mam 40lat, takie mniej więcej zakola mam już od wielu lat (pewnie od 15lat, moze i 20lat), jednak w ostatnich 3-4 latach postąpiło łysienie na pozostałej części góry głowy i obawiam się, że może postepować dalej. Na brak włosów z boków i z tyłu nie narzekałem raczej. Nie biorę żadnej chemii.

 

Zdjęcia zrobione 28 godz. po ogoleniu maszynką elektryczną (góra ogolona na 2mm, boki i tył na 0,5mm). Od 1,5roku gole sie maszynka wlaśnie tak, jeśli trzeba to zapuszczę dłuzsze,aby lepiej ocenić mój potencjał.

 

Proszę o ocenę, co można wyciągnąć w moim przypadku z moich włosów, na co mogę liczyć? Jest szansa na gęste włosy na górze-przodzie, bez prześwitów? (poza pewnie samym czubkiem)

 

zdjęcia zrobione przy oknie, trochę rozjaśniają. Wysłane do Marala również.

 

[attachment=0]IMG_9239zz.jpg[/attachment]

 

[attachment=1]IMG_9237.JPG[/attachment]

 

[attachment=4]IMG_9240zz.jpg[/attachment]

 

[attachment=3]IMG_9241zz.jpg[/attachment]

 

[attachment=6]IMG_9243zz.jpg[/attachment]

 

[attachment=2]IMG_9244zz.jpg[/attachment]

 

[attachment=5]IMG_9242zz.jpg[/attachment]

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marcinekk, zgadza się.

 

jest już odpowiedź od Marala:

 

"Please note, if you decide to come for transplant, come here with longer hair as possible for better preoperative evaluation of the pattern of hair loss and donor areas, and to make better operative planning.

 

We have very flexible scheduling and you can come at your best time. Find the best flight tickets for yoursef. You may book your flights and then send us the copy/picture of the final flight tickets/itinerary for both arival and return flights. We will arrange all here. You will meet with our driver at the airport and we will inform you more about that.

 

Thanks for your mail and sending pictures. I have evaluated your pictures. You have grade 4a (vertex type) hair loss over front parts and top-crown areas. You look good candidate for hair transplant, because your donor area looks good, and you have favorable ratio for donor areas to hair loss areas. I provide that one HT session may cover both area well.

 

Hair loss area will receive 3500-4500 grafts (rude estimation), both area can be transplanted.

 

Just note, since top-crown area has whirl pattern and we mimick it for natural growth direction and natural appearance, the coverage here (sometimes) may not look as dense as does over the front area and top-crown area may require one more session for more density (optionally if hair loss progress here)"

 

 

na szybko tłumacz googla:

 

"Należy pamiętać, że jeśli zdecydujesz się na przeszczep, przyjdź tutaj z dłuższymi włosami, aby uzyskać lepszą ocenę przedoperacyjną wzoru ubytku i obszaru dawcy oraz lepiej zaplanuj zabieg operacyjny.

 

Mamy bardzo elastyczne planowanie i możesz przyjść w najlepszym momencie. Znajdź najlepsze bilety lotnicze dla swojego fachu. Możesz zarezerwować loty, a następnie przesłać nam kopię / zdjęcie ostatecznych biletów lotniczych / planu podróży zarówno na loty arivalowe, jak i powrotne. Zaaranżujemy wszystko tutaj. Spotkasz się z naszym kierowcą na lotnisku, a my poinformujemy Cię o tym więcej.

 

Dzięki za wiadomość i wysyłanie zdjęć. Oceniłem twoje zdjęcia. Masz utratę włosów na poziomie 4a (typu wierzchołkowego) na częściach przednich i górnych koronach. Wyglądasz na dobrego kandydata do przeszczepu włosów, ponieważ twój obszar dawcy wygląda dobrze i masz korzystny stosunek między obszarami dawcy a obszarami wypadania włosów. Zapewniam, że jedna sesja HT może dobrze objąć oba obszary.

 

Strefa wypadania włosów otrzyma 3500-4500 przeszczepów (ocena nieuprzejma), oba obszary mogą zostać przeszczepione.

 

Zauważmy, że ponieważ górny obszar korony ma wzór wirowania, a my naśladujemy go dla naturalnego kierunku wzrostu i naturalnego wyglądu, pokrycia tutaj (czasami) mogą nie wyglądać tak gęsto, jak w przypadku obszaru przedniego i obszaru górnej korony mogą wymagać jeszcze jednej sesji dla większej gęstości (opcjonalnie, jeśli postęp strat włosów tutaj)"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Matrix, ale warto bo ubytek tak duży i nie ma wyjścia, czy ubytek i donor nie taki zły w związku z czym są szanse na dobry efekt?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak można ocenić donor skoro zgoliles glace, teraz to by trzeba było pod microscopem sprawdzać. Maral będzie dobry ze względu że zrobi Ci jeden duży zabieg od razu i za mała kasę, ale cudów zwłaszcza jeśli chodzi o linię się nie spodziewaj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maral każdemu pisze, że ma dobry donor i jest dobrym kandydatem. Nie wiem co Wy się tak na niego uczepiliście w Turcji jest wielu, którzy mają lepsza opinie od niego za podobną cenę. Tym bardziej że co drugi tutaj na forum jest niezadowolony po nim.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nigdy chyba nie oceni w ten sposób(tzn bez badania mikroskopem),bo to ile możesz wyciągnąć zależy od: grubości włosa,ilości włosów na graft ,ilości graftów i powierzchni dawczej.

Czy bierzesz finasteryd? Bo to chyba nieczęste żeby mieć zakola do 40 i potem przejść do NW4/5 ,chyba że brałeś i przerwałeś.

Ale tak czy siak myślę że jesteś potencjalnie dobrym kandydatem bo w tym wieku łysinie nie powinno już tak gwałtownie postępować a widać że sporo włosów Ci wciąż na głowie zostało,także ja byłbym dobrej myśli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Leitro, forum czytam od wczoraj, i poczatkowo trafiałem na tematy gdzie chwalono Marala, ale im wiecej czytam tym bardziej zastanawiam się nad inną opcją w Turcji. Na razie nie wiem jeszcze kto to mógłby być.

 

Dean20: niczego nigdy nie brałałem, ze 2 razy kiedys się zdarzyło, że używałem przez krótki okres Loxon 5%. No, zakola mam na pewno od kilkunastu lat, kiedys byly mniejsze, a włosy na języku sporo gęstsze, przez co mogłem nimi troche zakrywać zakola. Golić na krótko zdecydowalem się niecałe 2 lata temu, gdy w ciągu ok 3lat posypała mi się góra i zacząłem widzieć prześwity pomimo włosów 3-4cm, przedtem ta góra była gęsta. Możliwe, że to też wynik stresu, bo przez te 3 lata miałem go trochę.

 

jakiś czas temu byłem na kosultacji u trychologa w klinice Kolasiński, pani powiedziała, że na górze włosy wyglądają ok, są nawet potrójne włoski, zaleciła mezoterapię, a przeszczep tylko na zakola.

 

Teraz, po przeczytaniu kolejnych tematów, moj entuzjazm co do HT troche upadł, bo gdy efekty nie będą zadowalające, mogę wyglądać gorzej niż teraz, tuż po goleniu. Ale nadal powrót do dłuższej góry i uczesanie włosów na bok jest moim marzeniem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eeee tam takie pierdzielenie. Nie będziesz gorzej wyglądał gwarantuje Ci to. Mas raczej grube włosy. Fakt ciężko ocenić donor ale tragedii na pewno nie ma. Przy pierwszym zabiegu będzie można wydlubac sporo wielowłosowych graftów i powinno być ok. Linii bardzo nisko bym nie robił bo trzeba myśleć na przyszłość i może kiedyś będziesz musiał zabieg powtórzyć - co jest raczej pewne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Leitro, forum czytam od wczoraj, i poczatkowo trafiałem na tematy gdzie chwalono Marala, ale im wiecej czytam tym bardziej zastanawiam się nad inną opcją w Turcji. Na razie nie wiem jeszcze kto to mógłby być.

 

Poczytaj sobie o dr. cinik i dr. acar.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Leitro.

 

Dzięki marcinekkk za słowa zachęty, skoro nie będzie gorzej, to raczej warto myśleć. Fakt, z tyłu i po bokach włosy rosły mi zawsze szybko i gęsto. Linii czoła nie chcialbym zbyt nisko, ani zbyt poziomo, chyba coś takiego byłoby całkiem spoko (czarne linie na zdjęciu)?

 

[attachment=0]IMG_9246zz.jpg[/attachment]

 

Wolę wyższą linię, ale gęstszą.

 

W tym momencie chyba musiałbym zacząć zapuszczać włosy, tak na kilka cm na górze, wtedy będzie lepiej widać co można zrobić z moimi włosami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mamy i odpowiedź od Cinika:

 

"Możemy przeszczepić na twoje leczenie około 3500-4000 przeszczepów, aby pokryć łysienie z przodu i koronę łysiny naturalnym wynikiem.

 

Zaczynając od nowej linii włosów i wysokiej gęstości w przedniej ku przerzedzeniu w kierunku do tyłu. Jeśli zobaczymy, że wydobycie więcej jest potrzebne lub możliwe, oczywiście zbieramy odpowiednio i wykonujemy więcej implantacji dla najlepszego możliwego wyniku. "

 

"We can transplant for your treatment about 3500-4000 grafts to cover the front and crown baldness with natural result.

 

Starting with a new hairline and high density in the front thinning towards to the back. If seen extracting more is needed or possible, of course we will harvest accordingly and do more implantation for best possible result."

 

Czyli pewnie standardowa odpowiedź dla wszystkich.

 

Póki co czytam dalej pilnie historie przeszczepów, nastawiam się psychicznie na rok niedogodnień i walki ale czym wiecej czytam tym mam większą ochotę przez to przejść.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stary nie rozpierdalaj mnie, jak robić sobie takie gówno ( bo linia tego nazwać nie można) to po chuj robić przeszczep, lepiej już zrobić jakąś mikropigmentacje albo po prostu nie robić nic. Normalnie widzę na tym zdjęciu pierwsza "linie" jaka narysowali mi u Marala. Tragedia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spoko, spoko, czytam forum dopiero od 4 dni, wcześniej nie interesowałem się przeszczepami, bo wydawało mi się to nieosiągalne, więc nie mam w tym temacie dużego pojęcia. to taka linia przykładowa, zdaję się na ludzi obytych z tematem, na wasze sugestie.

póki co zapuszczam trochę dłuższe włosy, aby można było je ocenić lepiej. ostatni raz miałem "dłuższe" ponad 1,5 roku temu, więc nie wiem jak rosną teraz. póki co widzę, że tył i boki rosną szybko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

cześć, jestem już praktycznie zdecydowany na HT u Cinika, nic chyba bardziej sprawdzonego w tej cenie nie znajdę. Poczyniłem już kroki, za 2 tyg odbieram paszport, i od 36 dni nie dotykałem swoich włosów, w związku z tym wrzucam kilka zdjęć po 36 dniach od ogolenia się na zero. Proszę o ocenę stanu owłosienia, ile grafów będę potrzebował w 1 zabiegu (zapewne będzie i drugi) na poszczególne obszary: zakola, szczyt, język, aby to już jakos wyglądało po 1 zabiegu. Mam tez dośc gęsty zarost, więc stamtąd tez mógłbym coś przesadzić na szczyt głowy.

 

Jak długo muszę zapuszczać włosy przed HT? Chciałbym poleciec do Turcji najpóźniej w kwietniu.

 

[attachment=7]IMG_20190302_210615m.jpg[/attachment]

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak długo muszę zapuszczać włosy przed HT?

 

 

nie musisz wogole zapuszczac wlosw i nie rob tego bo przy takim stanie wyglada to okropnie

 

4000 gr powinno znacznie poprawic ten niekomfortowy wzerunek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że musi zapuścić przed zabiegiem. Lekarz musi widzieć pod jakim kątem rosną włosy w p0szczególnych obszarach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, a ponad to łatwiej ocenić stopień miniaturyzacji na poszczególnych obszarach gdzie włosy jeszcze są, niż na ''glacy''.


Ruch wyzwolenia mieszków włosowych spod okupacji androgenów!

Łysienie łysienie to moje wkurwienie, biorę draże kokosowe, mam spokojną o to głowę.

Biorę draże kokosowe i mam włosów pełną głowę. Biorę żelki cytrynowe i mam ciągle włosy nowe. Piję także loxoniadę i łysieniu dałem radę.  

Ale i tak nie ma żadnego lepszego lekarstwa niż własne odbicie lustrzane, a w nim ''łómnisz herlajn''. Jest ''łómnisz herlajn'' to morda faluje, aż chciało by się porzucić wszystkie drażetki. Medytacja mogłaby trwać nawet kilkanaście godzin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi proszę, bo jeszcze rozważam między Cinikiem, a Przybylskim.

Cinik posadzi w jednym zabiegu 4000g, Przybylski pewnie maks 3000gr. Na pewno będę miał dogęszczany język, na górze glowy też będe miał sadzone grafy, między tymi włosami które tam jeszcze rosną, czyli tez dogęszczenie.

 

I teraz, Turek dogęści, ale włosy natywne które tam są jest duże prawdopodobieństwo, że wypadną po dogęszczeniu, tak? a po dogęszczeniu przez Przybylskiego jest większa szansa, że włosy natywne zostaną, tak? czyli może sie okazać, że 3tys u Przybylskiego to będzie to samo, co 4tys u Cinika? albo i lepiej.

 

Pomijam już inne przewagi Andrzeja, jak lepiej potraktowany donor, gęstsze posadzenie grafów, itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, rownież rozważam zabieg u Marala albo Cinika. Dwa dni temu byłem w Stambule w celach biznesowo-turystycznych i przy okazji odwiedziłem obydwie kliniki. Maral klinik to klinika w malutkim budynku, nie udało mi się porozmawiać z doktorem Maralem, rzekomo nawet nie było go w klinice. Konsultacje przeprowadzała jakby sekretarka, która sama oceniła mój donor i stan na głowie, powiedziała że potrzebuję 3500-4000 graftów. Robią trzech pacjentów dziennie. Poprosiłem o pokazanie sali w ktorej robią zabieg (akurat w tym dniu jedna sala była wolna) Mały pokoik, nie nowoczesny, w stylu jak w jakimś typowym polskim ośrodku zdrowia, ale było czysto. Ogólnie przyzwoicie.l

Później odwiedziłem dr Cinika. Klinika mieści się w podziemiach wielkiego szpitala (chociaż podobno w ciągu najbliższych tygodnił przenoszą się do nowej kliniki w zupełnie nowe miejsce) Tutaj udało mi się osobiście złapać doktora. W oczekiwaniu na konsultację z nim zerknąłem do sali w której robią zabiegi (również była pusta). Tutaj pokoik rownież mały ale juz bardzo nowoczesny, czysty, zdecydowanie lepiej to wygląda niż u marala. Później przyszedł doktor, chociaż widziałem po nim że nie miał za wiele czasu ale zgodził się mnie przyjąć, pomimo spontanicznej, nie umowionej wczesniej wizyty. Ocenił że będę potrzebował 3500-3800 graftów, narysował mi proponowaną linię, chwilę z nim pogadałem i resztę odprawił mnie z asystentem do biura i tam już asystent odpowiedział na wszystkie moje pytania. W tej klinice robią rzekomo 10 pacjentów dziennie. W biurze 9 osób pracowało przy komputerach więc pokazuje to jaką dużą firmę tworzy dr Cinik. (Asystenci, technicy do 10 pacjentów, kierowcy, pracownicy biura)

Ogólnie nie wiem co myśleć po tych dwóch wizytach. U Marala miałem wrażenie że jest jakoś tak bardziej domowo, mała przytulna klinika, u Cinika mega nowocześnie, klinika rozlokowana na pół kondygnacji wielkiego szpitala, biuro w budynku po drugiej stronie drogi, łatwo się tam pogubić.

Maral - dużo udokumentowanych zabiegów na naszym forum i to na pewno na plus, u Cinika jeszcze niezbyt przetarte szlaki jeśli chodzi o nasze forum. Dużo ma pozytywnych opinii na realself, z drugiej strony widziałem też opinie w internecie że wiele z tych pozytywnych opinii to są kupione fake opinie. Prosząc asystenta Cinika żeby pokazał jakieś udokumentowane przypadki przed i po to pokazał tylko te co ma na swoim instagramie, nic nowego nie zobaczyłem.

Ciężka decyzja u kogo robić, mam nadzieję że chociaż trochę Ci naswietlilem obraz tych dwóch klinik, w razie pytań pisz tu albo na pw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki ellipsis za wyczerpującą informację, konkretny rekonesans na pewno wielu ludziom stąd się przyda.

Cinik ma strasznie dużo tych recenzji na realselfie, jak i Maral, w porównaniu do innych lekarzy jak np Balwi czy Acar i również się zastanawiam ile z nich to fejki, bo tego jest tak dużo, że aż za dużo. Poza tym irytujące jest to wychwalanie kliniki tuż po zabiegu, bez czekania na efekty, bez sensu. Ale to domena wszelkich recenzji i opinie w necie.

Między nimi dwoma wybrałbym Cinika, ale teraz jestem na etapie przekonywania się, aby zapłacić więcej, bo to jednak zabieg na resztę życia, więc chyba warto dołożyć te 12-15k zł za lepiej, dokładniej wykonaną robotę. Myślę o Przybylskim. Te 3k grafów u Andrzeja może dać lepszy efekt niż 4k u Turka + zachowany donor. Kosztowo to będzie różnica ok 12k zł, czyli nie majątek (kwestia priorytetów), do tego Kalisz mam 1h drogi od siebie Umówię się z nim na konsultację i zobaczę co powie, jak oceni moje włosy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie też mnie to dziwi dlaczego tyle opinii jest pisanych zaraz po zabiegu i wszystkie pozytywne i wychwalające daną klinikę. Widząc na własne oczy u Cinika w biurze 4 kobitki przy komputerach od razu miałem wyobrażenie że to one piszą te opinie.

 

Do tej pory chciałem robić zabieg w Turcji, ale widzę właśnie że dr Przybylski zaczyna być popularny u nas na forum. Może sam też wybiorę się jeszcze na konsultacje do niego.

Dlaczego wybór kliniki to jest taka trudna decyzja...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i byłem na konsultacji u dr Przybylskiego. narysował wstępnie linię, zaproponował 3tys grafów na zakola i ogólnie przód. czubka głowy, powiedział, że na razie nie chce ruszać, ponieważ po przeszczepie pozostałe tam włosy natywne mogą wypaść. trochę mnie to zmartwiło, bo jednak prześwity tam są, może za 3-4 mce lepiej mi to zarośnie. no nic, za 2-3 lata zrobię kolejny przeszczep. cieszy to, że wg doktora donor mam gęsty, włosy grube. ocenił donor na 7-8tys grafów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...