free web hit counter Skocz do zawartości
akces

1200 graftów /przerzedzone zakola

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

kilka dni temu przeszedłem zabieg przeszczepu 1200 graftów na przerzedzone zakola. Jak na razie wszystko wygląda dobrze, mija 5ty dzień po zabiegu. Okolica dawcza goi się w turbo tempie, zostały już tylko malutkie strupki i naturalna drażliwość i napięcie skóry. Okolica przeszczepu na razie ciężko stwierdzić gdyż przykrywa ją warstwa solidnych strupów, mało widać. Strupki pomalutku zaczynają się "odklejać" od skóry.

Mam co do tego pytanie, poinformowano mnie, że trupki powinny odpaść do 14go dnia po zabiegu, gdyż dłuższa ich obecność może powodować infekcje. Czy trzeba na to zwracać szczególną uwagę czy pozwolić organizmowi samemu działać?

Kilka strupków które już odpadło, miało w sobie włos z końcówką (cebulką) - czy to prawidłowa oznaka czy to wypadają grafty i nie jest dobrze?

 

Pozdrawiam serdecznie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mieszek zostaje w skorze. to biale na koncu wlosa to tluszcz. strup po tygodniu powienes zaczac namaczac szamponem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aa, to chyba spoko.

Ok, jakieś specjalne metody co do tego? Delikatne masowanie, itp tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam zalecenia, jednak chciałbym je skonfrontować z wiedzą innych użytkowników.

 

-- 12 lut 2019, 14:34 --

 

Załączam zdjęcie. To normalna reakcja czy wypada cały mieszek włosowy? (Góra włosa ucięta > strup > dół włosa z widoczną cebulką)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdzie byl robiony zabieg ? masz zdjecia przed i po ? sadzac po malej ilosci graftow to napewno w polsce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, zatem się uspokoiłem.

 

Mam zdjęcia przed, po jednak chciałbym na chwilę obecną nie publikować tego, dokąd się udałem wykonać zabieg. Chciałbym poczekać na efekty, które wówczas będą mówiły same za siebie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie z obietnicą, podsyłam zdjęcia do porównania.

 

Od zabiegu minęło 6 miesięcy, przeszczepiono 1200 graftów na wyłysiałe zakola + przód (delikatne obniżenie linii włosów).

 

Przed:

20190117-215850a.jpg

20190117-215956-A.jpg

20190117-220128b.jpg

 

Dwa tygodnie po zabiegu, moment kiedy wszystkie strupki odpadły:

20190216-113406-HDR-01.jpg

 

Obecnie, czyli 6 mcy po

20190728-172547.jpg

20190728-172551.jpg

20190728-172609.jpg

 

Wystylizowane

20190728-183811.jpg

 

Teoretycznie pełen efekt ma nastąpić po okrągłym roku od zabiegu, jednakże nie zauważam aby miało wyrosnąć jeszcze więcej nowych włosów.

Obecnie wg zaleceń, stosuję Alopexy 5% do roku po zabiegu i Proscar do 6-8 mcy po zabiegu.

 

Z zabiegu jestem zadowolony, zakola zarośnięte, efekt nie jest sztuczny, okolica dawcza zachowana w dobrym stanie.

Zdaje się że jakiś % graftów nie odrósł, mam takie wrażenie porównując zdj po odpadnięciu strupków z efektem finalnym - może jakieś 10% chociaż ciężko to w sumie ocenić. Mimo to, uważam że to była dobra decyzja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Juz wiecej nic nie wyrosnie, jedynie jakosc wlosow obecnych bedzie sie zmieniac na plus do 12-15 miesiaca.

To wystylizowane zdjecia to co masz konkretnie na mysli, cooboki sypane czy jak? Wyglada super ,tylko w jaki sposob to stylizowales?


Dut 0.5 mg E4D

CB-03-01 2% 1ml ED

Witaminy:Biotyna,Cynk,Żelazo,Wapń,Magnez,D3

Zoxin Med

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, wystylizowane włosy to są wysuszone na szczotce. Zależy jak się ułożą, jak czasem jest większy prześwit to tak, delikatnie "zapruszam" to mikrowłóknami na prawym boku (tym odsłoniętym).

 

Zabieg był wykonywany w Polskiej klinice, cena za graft wyszła ostatecznie 4,80zł .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaka cena taka jakość. Ale efektu nie będę komentował, skoro jesteś zadowolony, bo jeszcze zostanie to źle odebrane.


Ruch wyzwolenia mieszków włosowych spod okupacji androgenów!

Łysienie łysienie to moje wkurwienie, biorę draże kokosowe, mam spokojną o to głowę.

Biorę draże kokosowe i mam włosów pełną głowę. Biorę żelki cytrynowe i mam ciągle włosy nowe. Piję także loxoniadę i łysieniu dałem radę.  

Ale i tak nie ma żadnego lepszego lekarstwa niż własne odbicie lustrzane, a w nim ''łómnisz herlajn''. Jest ''łómnisz herlajn'' to morda faluje, aż chciało by się porzucić wszystkie drażetki. Medytacja mogłaby trwać nawet kilkanaście godzin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie to sie wydaje ze na tym ostatnim zdjeciu to ta delikatna stylizacja to konkretna pomóc włókien ale... efekt zadowala autora to super. Życzę aby łysienie się nie pogłębiało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem świadomość że efekt byłby lepszy gdybym wybrał inną klinikę, jednak z braku jakiegoś mocnego ciśnienia na to, stwierdziłem że dobrze jest mieć w ogóle włosy i to co potrafią w PL mi wystarczy.

I w sumie, jest nawet lepiej niz zakładałem, także OK.

 

Dzięki za życzenia, dam aktualizację za 3 mce żeby porównać, czy coś jeszcze się z włosami polepsza.

 

Małe pytanie, czy kontynuować branie Proacaru czy warto zrobić jakąś przerwę? Biorę nieprzerwanie 6mcy.

 

Klinika Medmix

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie posiadam za bardzo zdjęcia donoru "przed", mam jednak zdj na półtora tyg po, gdzie widać jeszcze miejsca pobierania i ogólnie obszar oraz zdjęcia donoru teraz. Dodatkowo, zdjęcia o jakie proszono, umyte i wysuszone włosy bez niczego.

 

20190216-114827-HDR-01.jpg

A.jpg

B.jpg

C.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci szczerze że miałem mieć tam zabieg ale po trzech konsultacjach za które kasowali 100 zł za każdym razem Wkurwiłem się i tak jakoś trafiłem na to forum.

Ogólnie poza 1 konsultacja która trwała około 40 min gdzie przepisali mi loxon 5% bo wtedy był jeszcze na receptę i finasteryd to 2 następne trwały 30 s gdzie stwierdzili żebym jeszcze zaczekal bo jestem w młodym wieku.

Co do twojego zabiegu to ani nie ma szału ani tragedii, za tą cenę uważam że jest ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Klinika Medmix

 

A wiesz/wiecie, że Medmix loguje się czasami na forum?

 

Dają jakieś profity za pozytywną relacje na forum?

 

 

Powiem Ci szczerze że miałem mieć tam zabieg ale po trzech konsultacjach za które kasowali 100 zł za każdym razem Wkurwiłem się i tak jakoś trafiłem na to forum.

Ogólnie poza 1 konsultacja która trwała około 40 min gdzie przepisali mi loxon 5% bo wtedy był jeszcze na receptę i finasteryd to 2 następne trwały 30 s gdzie stwierdzili żebym jeszcze zaczekal bo jestem w młodym wieku.

 

Ciekawe jak ludzie z Medmixu buszujący po tym forum ustosunkowaliby się do tego.... ale pewnie się nie dowiemy....


Ruch wyzwolenia mieszków włosowych spod okupacji androgenów!

Łysienie łysienie to moje wkurwienie, biorę draże kokosowe, mam spokojną o to głowę.

Biorę draże kokosowe i mam włosów pełną głowę. Biorę żelki cytrynowe i mam ciągle włosy nowe. Piję także loxoniadę i łysieniu dałem radę.  

Ale i tak nie ma żadnego lepszego lekarstwa niż własne odbicie lustrzane, a w nim ''łómnisz herlajn''. Jest ''łómnisz herlajn'' to morda faluje, aż chciało by się porzucić wszystkie drażetki. Medytacja mogłaby trwać nawet kilkanaście godzin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O kurcze, ja nawet nie wiedziałem że konsultacja jest płatna. W jakim jesteś wieku? Masz tutaj swój wątek na forum, abym mógł poczytać?

 

W moim przypadku, pierwsza konsultacja była tylko przez internet, wówczas także kazali mi zaczekać - ale wg mnie to była dobra porada, bo faktycznie wtedy miałem 23 lata i problem nie był aż tak poważny.

3 lata później, czyli w lutym tego roku odnowiłem kontakt i także po konsultacji internetowej, jechałem do nich już z ugadanym zabiegiem. Na miejscu jeszcze dokonano ostatecznej oceny co do ilości grafów/stanu włosów.

 

Nie wiedziałem, że ludzie z kliniki są też tutaj na forum, ale w sumie to zrozumiałe, jako że jest to największe forum w tym temacie, kompendium wiedzy no i opinii "po" zabiegach.

Nie otrzymałem profitów za pozytywną relację, jak już pisałem, efekt po prostu spełnił moje oczekiwania, zwłaszcza w takiej cenie.

 

Ogólnie - OK, być może komuś to pomoże w decyzji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
O kurcze, ja nawet nie wiedziałem że konsultacja jest płatna. W jakim jesteś wieku? Masz tutaj swój wątek na forum, abym mógł poczytać?

 

Mało tego musiałem specjalnie dojeżdżać z Łodzi do Warszawy bo tam były konsultację chociaż to i tak było dosyć okej bo oni przecież są z Białegostoku.

Miałem wtedy 23 lata. Mój wątek możesz zobaczyć u mnie na profilu. Miałem robione 2400 graftów u Marala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przejrzałem Twój wątek, na moje oko efekt jest bardzo dobry. Z tego co widziałem, była różnica na plus w zdjęciach z 6. m-ca i później, z czego się cieszę dodatkowo!

Masz aktualne zdjęcia z włosów i z donora? Przyzwyczaiłeś się do tej linii włosów czy działasz coś ze stylizacją żeby inaczej wyglądało?

 

Pozdr.

 

P.S. W Bielsku Białej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...