free web hit counter Skocz do zawartości
ewerthon

31 lat, NW5, prośba o ocenę

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Mam prawie 31 lat, łysieje mniej więcej od 10 lat. Mój stan określono jako NW5.

 

Zachęcony kilkoma udanymi przypadkami, a w szczególności tym viewtopic.php?f=23&t=2895 (który moim zdaniem jest gorszy niż mój) postanowiłem, że jeszcze tego lata zrobię przeszczep.

 

Pisałem do kilku klinik. Jedna odpisała mi, że z mojego donoru da się wyciągnąć około 3500 graftów + do 500 z brody. Druga natomiast uważa, że można by otrzymać od 3500 do 4500 (w co jednak nie wierzę, bo mam za słaby donor). Czekam jeszcze na ocenę od trzeciej.

 

Od razu mówię, że nie oczekuję spektakularnych efektów. Wiem, że na koronę nie starczy teraz włosów i nie wiadomo co później zostanie z donoru. Ale chcę sobie zrobić przód i później stosować już jakieś środki dla utrzymania chociaż części pozostałych włosów. Kilka lat goliłem się na zero, ale niestety mi kompletnie nie pasuje taka fryzura ze względu na kształt głowy. Dlatego chciałem jeszcze coś z tym zrobić, póki jest jakaś szansa.

 

Jak to oceniacie? Czy finasteryd to jedyny sposób, żeby nie wypadła reszta?

 

Zdjęcia:

 

https://imgur.com/a/SF8RtFV

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Donor nie jest wcale taki zły i 5 tys jak nie 6 spokojnie uda się z niego wyciągnąć tylko nie możesz jechać do jakiegoś tureckiego rzeznika, na dodatek masz bardzo dobry gesty zarost spokojnie wyciągnie się z niego minimum 1000 graftów a jakby go całego oskubac jeśli nie nosisz zarostu to i z 2000 także nie jesteś na straconej pozycji tylko omijaj budżetowe kliniki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Donor nie jest wcale taki zły i 5 tys jak nie 6 spokojnie uda się z niego wyciągnąć tylko nie możesz jechać do jakiegoś tureckiego rzeznika, na dodatek masz bardzo dobry gesty zarost spokojnie wyciągnie się z niego minimum 1000 graftów a jakby go całego oskubac jeśli nie nosisz zarostu to i z 2000 także nie jesteś na straconej pozycji tylko omijaj budżetowe kliniki

To prawda z tym zarostem. Nie noszę go i nie będę nosił. To jak nie Turcja, to co polecasz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przod i gore glowy to przeszczep tylko a korone(masz tam ,,duzo'' zminiaturyzowanych wlsow ) mozna podratowac finem + zatrzyma lysienie na nastepne lata . Pytanie tylko na ile u ciebie fin bedzie dzialal ? u jednego kilka lat trzyma a u drugiego 15 lat wiec nie ma innego sposobu niz samodzielne testowanie Moim zdaniem przeszczep + fin to najlepsze kombo dla ciebie ,zwlaszcza ze nie masz donoru gdzie mozna wyskubac 7000 graftow i to grubych ciemnych wlosow na przod i gore jakies 3500 graftow ci trzeba i to przy konserwatywnej linii czyli dziubek bardziej ostry niz mniej ostry bedzie nie licz na justina biebera. Nie licz tez ze bedziesz sobie trzymal wlosy na 1,5 czy 2 cm na gorze glowy bo przy takiej gestosci bedzie to wygladalo slabo , blizej juz 5-6 cm na gorze i 1,5cm na bokach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy optymistycznej wersji 6k graftów z głowy i 2k z zarostu to może sobie pozwolić na w miarę fajna linie, najlepiej narysuj sobie linie zmierz obszar swojej glacy, pomnoż przez 45 i A pierwsze 1.5cm Lini x 60 i Ci wyjdzie ile graftów będziesz potrzebował mniej więcej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Freitas, Lorenzo, Couto,Bhr. Z tańszych opcji Przybylski

Cena u Bisangi to 3 euro za graft. Czyli jak dobrze liczę, to wyjdzie jakieś 9000 za całość. To niestety nie ma moją kieszeń... Nie wiem jeszcze jak jest u innych.

przod i gore glowy to przeszczep tylko a korone(masz tam ,,duzo'' zminiaturyzowanych wlsow ) mozna podratowac finem + zatrzyma lysienie na nastepne lata . Pytanie tylko na ile u ciebie fin bedzie dzialal ? u jednego kilka lat trzyma a u drugiego 15 lat wiec nie ma innego sposobu niz samodzielne testowanie Moim zdaniem przeszczep + fin to najlepsze kombo dla ciebie ,zwlaszcza ze nie masz donoru gdzie mozna wyskubac 7000 graftow i to grubych ciemnych wlosow na przod i gore jakies 3500 graftow ci trzeba i to przy konserwatywnej linii czyli dziubek bardziej ostry niz mniej ostry bedzie nie licz na justina biebera. Nie licz tez ze bedziesz sobie trzymal wlosy na 1,5 czy 2 cm na gorze glowy bo przy takiej gestosci bedzie to wygladalo slabo , blizej juz 5-6 cm na gorze i 1,5cm na bokach.

Czy nie ma innego sposobu niż kuracja finem? Nie ma innych skutecznych środków? Nie liczę na Biebera. Naprawdę nie mam wielkich wymagań. Miałem kumpla na studiach, który miał bardziej łysą koronę niż ja, ale zakola miał małe i mimo tego fajnie wyglądał. Byłbym wniebowzięty z takim efektem. Oczywiście, że będę już trzymał jakieś 5=6 cm, to normalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niby juz masz 31 lat wiec juz pewnie nie masz wymagan na wlosy 18 latka na dzien dzisiejszy masz wybor tylko pomiedzy finem,dut ,minoxem albo przeszczep ...albo mix wszytstkiego . Gdyby byly latwe sposoby to by nie bylo lysych ludzi ja polecam juz wejsc na fina zanim bedziesz mial ht i patrz jak to na ciebie dziala. Jak bedziesz dobrze reagowal to zatrzymasz lysienie na lata a twoje istniejace wlosy beda 2x lepsze ,,jakosciowo'' niz to co masz teraz. CZym szybciej zaczniej kuracje tym wiecej da sei uratowac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój donor po 7 tygodniach:

 

https://i.imgur.com/KmW2T92.jpg

 

Za 3 tygodnie mam przeszczep u Serkana. W pierwszym zabiegu ma być około 3200 graftów. W drugim za pół roku około 3000. Będę chciał, żeby doktor wziął jak najwięcej z brody i ewentualnie klatki piersiowej, bo włosy są mi tam niepotrzebne, ale nie wiadomo jeszcze jak z tym będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to wyglada ze caly donor w ciagu roku ci pojdzie . Czyli jednak zdecydowales sie na fina ? z tymi graftami z brody to czytalem ze maja mniejsza przezywalnosc procentowa od tych z glowy .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to wyglada ze caly donor w ciagu roku ci pojdzie . Czyli jednak zdecydowales sie na fina ? z tymi graftami z brody to czytalem ze maja mniejsza przezywalnosc procentowa od tych z glowy .
|

Nie biorę żadnego fina na razie. Po zabiegu zdecyduję co dalej. Jeśli chodzi o włosy z głowy, to ja bardzo wcześnie zacząłem mieć brodę, jakoś w trakcie gimnazjum, podczas gdy niektórzy po szkole średniej są gładcy. Te włosy mi się cały czas utrzymują i nie widzę, żeby gdziekolwiek wypadły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lysnienie nie postepuje caly czas tak samo agresywanie , zwalnia zeby potem znowu byc agresywne , w twoim wieku nie jestes w stanie stwierdzic jak bardzo korona ci wylysieje . Zobacz sobie na swoja korone na godzine 6 - to przerzeczenie i poczytaj na necie co to oznacza - nie pameitam z angielskiego jak to sie nazwywalo ale czesto ludzie ktorzy maja takie cos to moga sei spodziewac w przyszlosci ze im korona bedzie dalej lysiala - glownie nw6 i nw7. Ale to twoj donor i twoj wybor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wracam od Serkana. Wczoraj po południu miałem zabieg. Trwał 5 godzin. Metoda ręczna. Pierwotnie miałem mieć przeszczepiane 3200 graftów, jednak Serkan stwierdził, że mam tak dobry zarost, że mogą z niego wziać jeszcze 800. Dlatego finalnie było 4000. Ktoś pewnie zapyta dlaczego tak malo zostało pokryte za 4000? Już odpowiadam - mam bardzo szerokie czoło, większe niż szyja i potrzeba to było dużej ilości graftów, żeby je całe wypełnić. Miałem jeszcze propozycję zrobienia węższej linii, wtedy pokryliby całość, jednak powiedzieli, że włosy będą rzadsze na całym obszarze.

 

Generalnie jestem zadowolony, bo to 800 graftów więcej niż miało być. Na szczęście chociaż dostałem dobre geny jeśli chodzi o brodę. Chciałem jeszcze, żeby pobrali coś z klatki, ale powiedzieli, że robią to na drugim zabiegu.

 

Jak oceniacie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Metoda ręczna.

 

 

nie ma czegos takiego jak metoda reczna, w takich tureckich budzetowych klinikach wykonuja fue mechaniczne, reka technika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Metoda ręczna.

 

 

nie ma czegos takiego jak metoda reczna, w takich tureckich budzetowych klinikach wykonuja fue mechaniczne, reka technika

O to mi właśnie chodziło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
te 3200 gr to max wedlug nich co da sie wyciagnac z donoru ?

Nie. Tak jak napisałem na początku wątku - w drugim zabiegu będzie można dodatkowo pobrać 3000 graftów. Do tego broda i może klatka, więc jestem dobrej mysli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Metodą ręczną bo ręką trzymał motorówkę... 4k w 5 godzin to dodam jeszcze że zapierdalał jak petarda. Po drugie 800 z brody to chyba w snach. Tam nawet 400 nie ma patrząc na zdjęcia. Wogole niestety dość rzadko to wygląda ale oczywiście to może tylko moje subiektywne odczucie. Zobaczymy za pół roku....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Metodą ręczną bo ręką trzymał motorówkę... 4k w 5 godzin to dodam jeszcze że zapierdalał jak petarda. Po drugie 800 z brody to chyba w snach. Tam nawet 400 nie ma patrząc na zdjęcia. Wogole niestety dość rzadko to wygląda ale oczywiście to może tylko moje subiektywne odczucie. Zobaczymy za pół roku....

Zabiegu nie robiła jedna osoba, tylko kilka. Skąd wiesz, że nie ma tam nawet 400 skoro nie przeglądałeś pewnie moich zdjęć w tygodniowym zaroście? Każdy mi mówi, że mam gęsty zarost, nawet postronne osoby. Nie byłem w stanie liczyć tego ile mi biorą tych graftów, ale tak jak napisałem wcześniej - mam bardzo szerokie czoło, a szyję wąską, więc porównywalna liczba jest jak najbardziej możliwa. Wiedziałem, że nie będzie takich efektów przy takim dużym obszarze do pokrycia. To jest NW5 na pograniczu z 6.

 

Tak w ogóle to najlepiej siąść i narzekać, jak nie wiadomo jakie będą efekty. Za pół roku będę mógł kląć, że coś poszło nie tak. Chociaż tak jak pisałem na początku wątku - nie mam wielkich oczekiwań.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ewerthon, pobrali Ci 4k to tyle co mi, tylko u mnie mechanicznie 6 godz lub 6 z kawałkiem to trwało, więc wydaje mi się, że miałeś również mechanicznie

Co do ilości graftów mi dali taki niby "certyfikat" i mam też fotę jak te grafty leżą sobie przygotowane do aplikacji na jakimś bandażu na takich szkiełkach lekarskich. Przeliczyć co do joty ile ich tam jest nie ma szans, żeby wiedzieć czy nie oszukali ale u mnie leżą 4 takie szkła a w każdym po 4 bandaże, więc wychodzi na to, że jedno szkło ma tysiąc graftów.

Z ciekawości, ile zapłaciłeś ?

Powodzenia w gojeniu i życzę dobrych odrostów i sobie również


2019 Maral Klinik - 4 tys.

2022 HLC - 3,2 tys. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ewerthon, pobrali Ci 4k to tyle co mi, tylko u mnie mechanicznie 6 godz lub 6 z kawałkiem to trwało, więc wydaje mi się, że miałeś również mechanicznie

 

 

brawo sherlocku, nie da sie manualnie pobrac takiej ilosci graftow w tak krotkim czasie, pozatym zadna budzetowa turecka klinika nie robi manualnie tylko mechaniczne dlatego sa takie tanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego ja oceniam po zdjęciach zarostu po zabiegu! Ilość dziur jest na 400 graftów a nie 800... Nie ma różnicy czy widziałem przed zabiegiem twój zarost. Policz sobie po prostu ilość mniej więcej że zdjęcia. Jeszcze raz mowie 800 nie ma siły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mnie oszukali na jakies 100 -200 graftow bo pod koniec widzialem kontem oka ile graftow maja na tym swoim liczydle jak wszczepiaja i druga osoba klika zeby liczyc grafty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...