free web hit counter Skocz do zawartości
piotrek944

Jak zdiagnozować łysienie androgenowe? 25 Lat (ZDJĘCIA)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, macie jakieś sposoby jak sprawdzić czy mam łysienie androgenowe?

Byłem u dermatologa 2 lata temu i nie stwierdził nic, tydzień temu byłem u trychologa stwierdził że mam trochę cieńszych włosów na skroniach, z cebulek wyrastają po 3 włosy i nie widzi pustych mieszków ale nic o androgenówce nie powiedział.

Wydaje mi się że zostałem trochę olany przez tego dermatologa i trychologa i chciałbym się dowiedzieć jak na 100% dowiedzieć się czy łysieje albo czy będę łysiał.

Polecacie jakieś badania albo sposoby żeby się dowiedzieć czy mam androgenówkę ?

Nie daje mi to spokoju bo wolałbym wcześniej wiedzieć czy łysieje żeby odpowiednio wcześnie zacząć leczenie.

Są jakieś typowe pierwsze objawy łysienia na które zwracać uwagę czy dopiero widać po przerzedzeniach na głowie?

Co do objawów to oprócz lekkiego zaczerwienienia od czasu do czasu przy linii włosów które mam od wielu lat, małego łupieżu który widać tylko jak przeczesuję ręką głowę nad czarnym tłem + wypadają czasami takie bardzo krótkie i cienkie włosy (jak nitki z ubrania) max 2-3 sztuki oraz tego że muszę myć codziennie głowę bo włosy robią się tłuste (ale myje tak od 5lat+) to nie widzę żadnych drastycznych zmian.

Poniżej wrzucam swoje zdjęcia, taką linie włosów mam praktycznie od dziecka więc jak na razie nic się nie cofa.

Doradźcie mi co robić najchętniej już zacząłbym kuracje aczkolwiek nie chcę się truć jak nie mam łysienia androgenowego.

Jeżeli chodzi o genetykę to mój ojciec wyłysiał dosyć wcześnie i miał od dziecka słabe włosy ja niby odziedziczyłem włosy po mamie a tam łysienia nie ma, ojciec mojej mamy w wieku 78 lat dalej ma bujną czuprynę.

Ps: Sorry za otwarty kibel na zdjęciach / To przerzedzenie widoczne na ostatniej i przedostatniej fotce z tyłu głowy to zasługa światła normalnie tak nie mam

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze pokaż fotke z odsłoniętą linią, bo jak jestes zaczesany do przodu to nic nie widać. Po drugie moim zdaniem widać zdecydowanie, że gniazdo jest rzadsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
najlepiej jakąś pastą czy żelem zaczesać do tyłu ewentualnie trzymać jedna ręką odsłoniętą linie

Ok zaraz zrobię zdjęcia i wrzucę

 

-- 08 paź 2019, 18:36 --

 

najlepiej jakąś pastą czy żelem zaczesać do tyłu ewentualnie trzymać jedna ręką odsłoniętą linie

Ogólnie linie czoła zawsze miałem taką w sensie zakola, nie zauważyłem żeby coś się powiększało ani też nie zauważyłem żeby włosy mi szybciej wypadały.

Nie wiem co myśleć wolałbym wiedzieć że łysieje i zacząć się leczyć niż obudzić się jak będzie już za późno.

 

-- 08 paź 2019, 18:51 --

 

OSTATNIE 4 ZDJĘCIA TO STAN MOICH WŁOSÓW Z 23 SIERPNIA 2017

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakola są i tego już nie odbudujesz ale ogólnie stan włosów masz bardzo fajny, co do "gniazda" to bez przesady bo tak włosy zawsze są trochę rzadsze a zdjęcie robione pod światłem. Musisz wejść na fina i będzie git, a przy tej fryzurce z włosami do przodu wyglądasz bardzo dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zakola są i tego już nie odbudujesz ale ogólnie

Właśnie zastanawiam się nad tym finem ale patrząc na zdjęcia z przed dwóch lat nie widzę żadnych większych zmian na głowię. Jest szansa że to nie jest łysienie anrogenowe czy na 100% androgenówka? Jak mogę to sprawdzić? Gdybym wiedział że to na 100% androgenowe łysienie to od razu zacząłbym kurację.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Typowa androgenowka. Głupio się pytasz. Ty po prostu nie masz agresywnego łysienia, bardzo możliwe że ten stan co masz teraz będziesz miał przez następne 20 lat bez fina,może być też tak że za 3 lata będziesz cały łysy.

Łysienie to kurwa i nigdy nie wiadomo kiedy kogoś zaatakuje. Bierz fina 1 mg przez rok i zobaczysz czy Ci coś daje czy nie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może lepiej zacząć brać fina jak zauważę jakieś poważniejsze oznaki łysienia i wtedy zacznę działać czy lepiej już teraz? Czytałem że fin po jakimś czasie słabiej działa a co jak poważniejsze łysienie zacznie mi się za 5 lat i stosując fina od dziś za 5 lat już nie będzie działał mam racje?

Myślałem żeby zrobić sobie badanie genetyczne odnośnie łysienia androgenowego jest sens?

Tak wygląda to badanie : https://vitagenum.pl/badanie/lysienie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

duzo osob prawie od 20 lat bierze fina wg relacji i nadal dziala i maja wlosy mimo ze geny maja na wysokie NW... nie sluchaj mitow. Ja bym poczekal i monitorowal sytuacje choc pewnie skoro tu jestes to zaczniesz codzienie teraz ogladac wlosy jak wariat i to tylko dodatkowy stres wiec moze juz na fina wejsc ? twoja decyzja , na dzien dzisiejszy wlosy masz ok a co bedzie jutro to nikt ci nie przewidzi , ani lekarze, ani my. aha tez sobie wmawialem ze odziedziczylem wlosy po mamie i jej stronie okolo 25 roku zycia zaczelo sie agresywne lysienie , potem HT i fin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie pierwszym oznakiem było to że włosy przestały się układać. Nie wiem czy wypadaly nadmiernie bo wtedy nie zwaracałem na to uwagi ale byl to znak ze po prostu zaczęła się miniaturyzacja i włosy zaczęły rosnąć coraz ciensze. Musiałem używać kosmetyków żeby utrzymać fryzurę która wcześniej sie trzymała sama. Następnie pojawił się łojotok i świąd skóry. Potem przyszłą osobista trauma i włosy się posypaly. Możesz z badań zrobić biopsje skóry , badanie na obecność genów AGA i badanie pod kątem tego czy fin będzie działał w Twoim wypadku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten świąd skóry jakiś mocny się pojawił? Łojotok jak się objawił w sensie przetłuszczały Ci się włosy mocno czy jak? Ja codziennie muszę myć włosy ale mam tak od 5 lat+

Gdzie takie badania mogę zrobić i jak one dokładnie się nazywają ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja jestem ciekaw, co by takie badanie wykazało w moim przypadku teraz.


Ruch wyzwolenia mieszków włosowych spod okupacji androgenów!

Łysienie łysienie to moje wkurwienie, biorę draże kokosowe, mam spokojną o to głowę.

Biorę draże kokosowe i mam włosów pełną głowę. Biorę żelki cytrynowe i mam ciągle włosy nowe. Piję także loxoniadę i łysieniu dałem radę.  

Ale i tak nie ma żadnego lepszego lekarstwa niż własne odbicie lustrzane, a w nim ''łómnisz herlajn''. Jest ''łómnisz herlajn'' to morda faluje, aż chciało by się porzucić wszystkie drażetki. Medytacja mogłaby trwać nawet kilkanaście godzin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym zrobil ten co Ci wysłąłem. W tym Twoim nic nie piszą o finie

 

-- 09 paź 2019, 16:09 --

 

po co brac fina jak sie okaże że z góry nie działa na Ciebie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Racja, zrobię tego co wysłałeś a jeszcze jedno pytanie jak miałeś świąd skóry głowy to cała głowa Cię swędziała czy tylko miejsca w których się łysieje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten świąd jest tak upierdliwy że gdybys go mial to już bylbys z tym u dermatologa. Swędziała mnie szczególnie obszar nw 6 czyli tam gdzie występuje u mnie fibroza

 

-- 09 paź 2019, 16:18 --

 

Na pewno wrzuciłbym w Twoim wypadku szampon z keto 2 x w tyg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok to na pewno takiego teraz na szczęście nie mam, zamówię te testy i zobaczymy co wyjdzie. Jestem ciekaw czy w ogóle są takie przypadki że ktoś ma ten gen odpowiadający za łysienie a u niego łysienie nie występuję albo występuje np po 35-40 roku życia.

Polecisz jakiś konkretny szampon?

Obecnie używam szampon Pharmaceris na przemian z Pirolamem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście. To że masz gen to nie znaczy że rozwinie się u Ciebie androgenówka. Musi się zejść kilka czynników zewnętrznych żeby się ten gen odpalił a jednym z najważniejszych jest stres. On podbija kortyzol a ten prowadzi do rozchwiania gospodarki hormonalnej. Stres w znaczeniu psychicznym ale też fizycznym ( dlatego nie zaleca się przy łysieniu cwiczeń kardio) . Do tego dochodzi zła dieta, zły sen, twarda woda

 

-- 09 paź 2019, 16:31 --

 

Dodam tylko że u mnie po obu stronach nie bylo łysienia do 3 pokoleń wstecz (do tylu udalo mi się dotrzeć fotografii) a mnie to akurat się przytrafiło....

Co do szamponu używam Zioxin med ale jest tego w piz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Oczywiście. To że masz gen to nie znaczy że rozwinie się u Ciebie androgenówka. Musi się zejść kilka czynników zewnętrznych żeby się ten gen odpalił a jednym z najważniejszych jest stres.

 

Stary, o czym Ty mówisz, jak tu się nie stresować przy łysieniu, skoro jest tyle użerania się z tymi lekarzami ?


Ruch wyzwolenia mieszków włosowych spod okupacji androgenów!

Łysienie łysienie to moje wkurwienie, biorę draże kokosowe, mam spokojną o to głowę.

Biorę draże kokosowe i mam włosów pełną głowę. Biorę żelki cytrynowe i mam ciągle włosy nowe. Piję także loxoniadę i łysieniu dałem radę.  

Ale i tak nie ma żadnego lepszego lekarstwa niż własne odbicie lustrzane, a w nim ''łómnisz herlajn''. Jest ''łómnisz herlajn'' to morda faluje, aż chciało by się porzucić wszystkie drażetki. Medytacja mogłaby trwać nawet kilkanaście godzin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tu mówię o sytuacji hipotetycznej. Masz lekkie życie, kasę zdrowie i większość czasu spędzasz na słonecznej plaży surfując. Statystyczny człowiek nie ma

na to szans. A jak już zaczynasz łysieć to fakt stres mnożysz x 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A więc tak byłem u dermatologa (akurat miejsce się zwolniło) i wypytałem o wszystko nie wiem ile w tym prawdy ale napiszę wam co mi powiedział.

1: Te krótkie włoski których mam dość dużo przy całej linii włosów oprócz grzywki to tzw baby hair i zauważyłem że urósł mi długi ciemny włos w miejscu gdzie nigdy w życiu nie miałem włosów o.O włos wygląda jak mutant dziwne.

2. Co do miniaturyzacji włosów to dowiedziałem się że nie wszystkie włosy rosną zdrowe, nie łamliwe i super grube, jeżeli nie mam więcej niż 10% zminiaturyzowanych włosów w danym obszarze to nie ma mowy o łysieniu androgenowym.

3. Najważniejsze w diagnostyce łysienia androgenowego są puste mieszki włosowe, których podobno nie mam.

No i w sumie tyle, zapomniałem się dopytać o jedną rzecz. Wypadnie mi od czasu do czasu włos który jest zniszczony, cieńszy i o dziwo cały pokręcony (mam proste włosy) wypadały wam takie włosy podczas łysienia czy to po prostu jakiś słaby zniszczony włos, chodzi mi głownie o to że jest taki cały pokręcony we wszystkie strony jak spirala?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc pozostaje Ci cieszyć się życiem i nie myśleć za dużo o wlosach. Po prostu zareaguj jak cos się zacznie dziać. Łysym nie stajesz się z dnia na dzień. To proces , który z reguly trwa kilka lat a obecne środki są w stanie nawet te kilka lat odzyskać. Zobacz mój temat fibroza. Ja zauważyłem problem parę lat temu ale dopiero od czerwca wziąlem sie za to i efekt jest calkiem zadowalajacy na obecna chwilę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Małe włoski to nie baby hair tylko włosy poddane miniaturyzacji. Przy łysieniu tego typu włos odrasta coraz słabszy, cykl się powtarza aż w końcu nie wyrośnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...