free web hit counter Skocz do zawartości
piotr1281

78 letniemu dziadkowi odrosły włosy po tym jak poparzył głow

Rekomendowane odpowiedzi

Facet zasnął w bujanym fotelu po czym zarył głową o kominek i doznał mocnych poparzeń głowy. Po 4 mc odrosła mu linia.

Organizm uruchomił procesy przeciwzapalne i naprawcze co musiało skutkować pobudzeniem uśpionych mieszków, które jak widać nie były martwe , w dodatku przetrwały nawet tak mocne poparzenie. Na podobnej zasadzie działa laser frakcyjny w medycynie estetycznej ale nikt nie wykorzystuje go do leczenia łysienia a może powinien zacząć. Laser frakcyjny

stosuje się również do usuwania blizn więc w teorii moglby podziałąć nawet na ludzi całkiem łysych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eheheh więc o co chodzi w tym cholernym łysieniu... organizm to widać nadal jedna wielka zagadka.

Zastanawia mnie jak to naprawde jest z tymi mieszkami. Czy one umierają tak, że już nigdy nic z nich nie będzie czy poprostu zapadają w taki sen, że potrzeba czegoś konkretnego aby je wybudzić.

W innym wątku kolega podsyłał linki do kuracji jakiś transów gdzie kolesie z Norwoodem 6 wychodzili do N2. Wygląda to na potwierdzenie teori, że mieszki nie obumierają tylko jak to ewolucja czasami robi kurczą się aby przeżyć i czekają na lepsze czasy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co ja czytałem to nie obumierają całkiem...Jest możliwy odrost, nawet pełen, ale wymaga to odpowiedniej kuracji (obecnie pewnie połączenie diane, estriadolu, żelu z estrogenami, duta, fina + minoks w tabsach + pewnie jeszcze jakieś rzeczy by się znalazły, bo to co wymieniłem to taki elementarz). Chociaż jak ktoś ma trochę szczęścia i zareaguje w odpowiednim momencie to niektórym potrafi bardzo dużo odrosnąć po kombie duta/fin + minoks.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja używam samego fina. Widze, że wiele mieszków ponownie produkuje włosa, ale nie mogą tak na 100% wypuścić do końca "zdrowego". Myślałem nad przejściem na duta i zobaczeniem co sie stanie.

 

Mnie zastanawia co się stało w tym przypadku. Jakie procesy organizm uruchomił, że po pewnie kilkunastu latach bez włosa nagle odrastają. Żadnej kuracji tylko zwykłe oparzenie i cyk mamy włoski.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

coś pieknego

 

gdzie moja zgrzewarka?


moja nowa mocna kuracja:

- szampon ziołowy

- witaminki

- nanogen lub sewich

 

Na takiej kuracji, łysienie mi nie straszne!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Artykuł wygląda na stary. Jego wiarygodność nie jest duża.

Poza tym to jeden przypadek. Myślę że w tym czasie na całym świecie, wielu łysoli poparzyło się na skalpie, ale jakoś nie słyszymy o innych takich przypadkach.

A ze zdjęć widzę że oparzony jest po prawej stronie, ale jak my odrosły to jakby na całej głowie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam, że jest jak z ludźmi którym po finasterydzie praktycznie wszystko odrasta czyli akurat u niego zadziałało.

To, że jest poparzony tylko z prawej o niczym nie świadczy. Organizm mógł uruchomić te procesy naprawcze na całym rejonie głowy o których wspomniał autor wątku.

To znowu zagadka dla wszystkich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze sie kiedys umowie do jakiejs kosmetyczki i poprosze zeby pojechala laserem po zakolach:) zobwczymy czy cos odrsnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zabieg laserem to nie wizyta u kosmetyczki i trzeba przygotować najmniej kilka stów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No prosze znalazlem kilka klinik w Polsce ktore oferuja zabiegi laserem na skore glowy celem leczenia lysienia. To moze zadzialac biorac pod uwage ze laser zmniejsza blizny powduje silne przekrwienie i usowa klacyfikacje. To moze byc dodatek do kuracji zwlaszcza dla tych ktorzy pisza ze ich terapie slabna. Slabna poniewaz finasteryd nie usowa fibrozy ktora mimo brania blokera czest dalej postepuje. Taki zabieg moze byc swego rodzajem restetm ppodloza

 

-- 17 maja 2020, 10:30 --

 

Z reszta ilu z Was stosujacych wcierki roznego typu robi regularnie deramrolling? Te wcierki odkladaja sie na skorze zapychaja mieszki i tworza swego rodzaju skorupe. W swoim watku fibroza pokazalem co mialem na glowie po 8 mc stosowanie minoxa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piotr fibroza to włóknienie skóry coś podobnego do blizny? Nie bardzo się znam na tym i staram googlować.

Ja osobiście nie stosuje wcierek jade ja samym finasterydzie. Tydzień temu zrobiłem sobie pierwszy raz derma rollerem i odczucia zayebiste. Wcześniej miałem taką strasznie pospinaną skóre na głowie. W 2-3 dni po odczuwałem coś podobnego do stanu bólu mięśniowego po pierwszym treningu od lat.

Pytanie apropo derma rollera. Jak często? Mam 1.5mm i chce robić raz na 3-4 tygodnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak piszesz. I ostatnio sie dowiedzialem ze fibroze lagodza ( oprocz dermarolara , lasera , tauryny , korzenia pokrzywy, masazu) estrogeny dlatego transom odrastaja wlosy... Dermaroller 1.5 raz na tydz lub 0.25 3 x tydz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stosujecie dermaroller na całą głowę ? nie wpływa jakoś negatywnie na cebulki , nie uszkadza ich ? jak pielęgnujecie głowę jeśli pojawiają się kropelki krwi na głowie ? ja robiłem zabiegi tylko na zakolach 1.5 mm co 1.5 tygodnia. Robienie 3x w tym 0.25mm to jest to samo co 1.5 mm co tydzien ? podobno 1.5mm daje najlepsze efekty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi krew nie leci przy 1.5mm. Mam mocno zaczerwieniony obszar rollowania i tyle. Nie stosuje żadnych kremów itd.

Cebulek nie powinno uszkodzić bo zdaje sie są głębiej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.5 x na tydzien to optymalna konfigracja. Możesz robić częsciej ale mniejsze igły. Dermaroler nie uszkadza cebulek. Igły są zbyt płytkie. Max jakie mozna stosowac to 2mm ale to jak już ktoś ma już całkiem łyse miejsce z grubą skórą. Jedynie co może się stać to to że wyrwiesz sobie włosy dlatego jak sąjuż dłuższe wtedy chcodzi dermapen. Inne zagrożenie

to infekcja dlatego trzeba dobrze sterelizować narzędzia plus odkazić skórę przed a po nałożyć najlepiej Emu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piotr ja robie tak, że myje głowe przed rollowaniem zoxin medem. Wystarczy ? Rollera po całym zabiegu spryskuje płynem tym co Ty chyba napisałeś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przed i po. Lepiej dmuchac na zimne. Ja tak sobie zrobilem niezlego kibla na glowie bo nie chcialo mi sie ciagle tego sterelizowac i rozciągnąlem zapalenie na calą glowę. Dlugo sie goilo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...