free web hit counter Skocz do zawartości
cisowian

Cofnięcie linii po ht; blizny po ht

Rekomendowane odpowiedzi

Hej wszystkim,

niestety dotknął mnie najgorszy możliwy scenariusz, po cichu liczę że, może moja historia będzie przestrogą dla innych,... Nie nacieszyłem się długo HT, nie wiem czy to przez moje eksperymenty za młodu ze sterydami czy przez odstawienie duta i minoxa (jade na samym fin), czy przez ironię losu, bądz też przegraną na genetycznej loterii - zakola cofnęły się od przeszczepu do poziomu dramatycznego. . Oczuwiście moge je zakrywac, ale tylko zle ułożą się włosy albo zawieje wiatr i widać te przeklęte nienaturalne łyse place jak do startu lotniskowca położone za grubymi, mocnymi, ciemniejszymi włosami po HT. Wyglada to jak po Czarnobylu i na pewno juz lepsze sa zakola. Niestety golenie głowy tez odpada, poniewaz te wlosy sa tak mocne i grube, że i tak będzie to widać nie mówiąc o blizach po FUE z tyłu i z przodu (proszę nie mówić mi, ze nie ma ich - zawsze są i zawsze będzie je widać jak ogolicie głowę). Kolejnego HT nie chce robić - to tylko odwlekanie wyroku.Sam przeszczep był okej, niestety jest teraz zbyt daleko od linii włosów.

 

Od jutra powoli stopniowo odstawiam fina - niestety pozostał tylko żal i niespełnione marzenia. Sądze, że takich historii jak moja jest więcej tylko nikt się nie chwali dlatego chce ostrzec wszystkich od tej strony bo w takiej sytuacji nie zostaje już żadna furtka.

 

Jesli ktos zechce się ujawić chętnie z nim porozmawiam jak sobie z tym radzi i jak wpłyneło to na jego samoocenę. (internetowym smieszkom i napinaczom dziekuje )

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trudno powiedziec co u ciebie niezagralo . Sterydy to wiadomo ,ze rozwalaja wlosy jak masz pod to genetyke i wtedy zadneg finy czy duty nie pomoga , jest pelno takich histori na forach kulturystycznych. Kolejna sprawa , fin najlepiej dziala na gore i korone i tak najwiecej osob ma dobre rezultaty , z linia wlosow jest roznie. Gdzie miales przeszczepy ,tzn w jakies strefie glowy ? tylko zakola ? ogolnie dobrze ze o tym piszesz bo 90% ludzi jest przekonana ze samym przeszczepem zalatwia problem lysienia co jest w wiekszosci przypadkow bzdura. Jezeli problem jest juz widoczny to lepiej bedzie sie ogolic bo kropki po fue zawsze beda lepiej wygladac niz gesta linia po przeszczepie a dalej lysiejacy placek co zapewne wyglada nienaturalnie a to zwraca uwage. Zreszta po fue jeden bedzie mial zaorany donor a drugi bedzie mial drobne kropeczki ktorych 99% ludzi nie zobaczy wiec co przypadek to innaczej to bedzie wygladac.. . Jak sie zgolisz na 3 mm to dziur za zakolami tak nie bedzie widac a jak blizny beardzo sa u ciebie widoczne to mikropigmentacja i bedzie ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrzuć fotkę jak możesz.. Zawsze zostały Ci dwie opcje, jak następne ht odpada. Mikropigmentacja i golenie na łyso, laserowa depilacja włosów z ht.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze chlopaki tu doradzaja takze glowa do gory. Kazdy kto jest po ht a leki musi odstawic badz jakos slabiej zaczely dzialac to musi sie z tym liczyc co Ciebie spotkalo. Sam sie zastanawiam jak to kiedys rozegrac , bo stosowanie duta na zawsze nie bardzo usmiecha sie komukolwiek.

Tak troche poza tematem napisze skoro przestrzegles chlopakow z forum. Bedac na poprawce w lutym w Turcji spotkalem 7 pacjentow z ktorych nikt nie stosuje kuracji. Pytajac dlaczego, to odpowiadali ,ze uboki i nie chca mieszac w hormonach. No okay nikt nie chce wiadomka, jednak jak oni za 2-3 lata po ht sobie wyobrazaja stan owlosienie nie mam bladego pojecia. Tacy pozniej zapewne tna sie na 0 i zapominaja o wlosach , ewentualnie robia kolejne ht do wyczerpania donoru.


Dut 0.5 mg E4D

CB-03-01 2% 1ml ED

Witaminy:Biotyna,Cynk,Żelazo,Wapń,Magnez,D3

Zoxin Med

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Angel nie wiem w jakim stanie i wieku byli te typki o których mówisz, ale weźmy pod uwagę np takiego

Joaquina phoenixa który w wieku 45 lat ma lekka recesję, jakby zrobił ht to wątpię żeby reszta tych włosów mu poleciała chyba że za 20 lat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno pytanie bo nie do końca kumam: obnizales linię i wypadly ci wlosy poza linia przeszczepu czy wypadly ci i przeszczepione i natywne? Wrzuć fotki przed, po odroscie i obecną sytuacje. Nie do końca wiadomo o co ci chodzi.


3500 graft

Minoxidil 5%

Avodart 0,5mg eod

Zoxin-med

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wypadły mu włosy poza linią przeszczepu i teraz ma dziury pomiędzy swoimi włosami , a tymi przeszczepionymi , przynajmniej z tego co ja zrozumiałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałem kilka takich przypadków i dlatego swego czasu była tu burzliwa dyskusja na temat bezrefleksyjnego obniżania linii. Ludzie pytają co wtedy zrobić. Wszystko zależy od wieku, w jakim kierunku idzie NW i jaki jest donor. Takie osoby często nie biorą leków bo się boją o uboki z różnych względów ( młodzi ludzie ukrywają, że biorą leki na łysienie a jak to wychodzi przed partnerką to się to czasem sprowadza do tego, że biorą leki na potencję bo kobiety mają do łysienie u faceta mniej kategoryczne podejście i niektóre z nich nie rozumieją powodu aby to w ogóle leczyć hormonalnie). Ale youtube i insta/fejs robi swoje. Na 10 osób rzadko udaje się choć jedną przekonać, że eksperymenty z linią to nie zabawa a w młodym wieku przy HT chemia to konieczność a i tak nie daje gwarancji. Niby rozumieją i kiwają głowami a za 2 lata wracają z polanami jak w lesie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez zdjęć ciężko cokolwiek stwierdzić. Są sposoby na blizny po tradziku, nie wiem jak na żywo wyglądają te po FUE ale skoro ludzie leczą blizny na twarzy to może być to jakiś trop jeśli i tak będziesz golił głowę. Podobnie z samymi włosami na linii też da się je laserowo usunąć. Sam nastawiam się na co najmniej 2 przeszczepy w przyszłości ale jak narazie badam wpływ Fina na siebie zanim z tym ruszę.


Aktualnie:

Nezyr 1mg ED

Biotyna, Witamina D, Cynk

Zoxin Med

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Blizny to tak samo ciężki temat jak łysienie. Blizna dojrzewa do 2 lat i dopiero wtedy mamy jej finalny wygląd , a odnośnie wszystkich maści , kremów to niewiele to daje , może w jakimś minimalnym stopniu. Wiem bo sam mam bliznę na twarzy po wypadku i jedyna opcja dla mnie to ją wyciąć chirurgicznie i od nowa zagoić to może zostanie tylko mała kreska , ale to też nie jest powiedziane. Fajnie byłoby zobaczyć zdjęcia autora tematu i coś doradzić w tej sytuacji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam na twarzy trochę przez właśnie trądzik i jak sie tylko uspokoi sytuacja z tym wirusem będę się konsultował z dermatologiem jak się za to zabrać. Tutaj muszę powiedzieć że to co Finasteryd zrobił z moją cera to szok i takiego efektu nie uzyskałem do tej pory za pomocą żadnych środków (chociaż nie korzystałem z izotretynoiny(?)). Wrzucalbym to nawet jakbym nie lysial


Aktualnie:

Nezyr 1mg ED

Biotyna, Witamina D, Cynk

Zoxin Med

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja mam na twarzy trochę przez właśnie trądzik i jak sie tylko uspokoi sytuacja z tym wirusem będę się konsultował z dermatologiem jak się za to zabrać. Tutaj muszę powiedzieć że to co Finasteryd zrobił z moją cera to szok i takiego efektu nie uzyskałem do tej pory za pomocą żadnych środków (chociaż nie korzystałem z izotretynoiny(?)). Wrzucalbym to nawet jakbym nie lysial

 

Biorę Izotek od 4 miesięcy, wcześniej musiałem na chwile przystopować z DUTem, Izotek robi cuda z cerą to prawda. Po 3 miesiącach skóra czysciutka ale uboki izoteku potrafią czasem zwalić z nóg. Dosłownie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki panowie za odpowiedzi. Jak ktos nie zrozumial ; tak robiłem zakola 3500 albo 4000 graftow i dosyć nisko poleciałem, a zakola sie powiększyły i mam za linia przeszczepiona 2 łyse place ktore pewnie mogą postępować dalej.

 

Obstawiam teraz, ze główny winny to minoxidil. Szczerze boje się długoterminowych skutkow fina itp. ; dowiedziec sie, ze coś nie tak ze zdrowiem to jedno A, ze to przez swoja głupotę to drugie... A biore go juz długo bo z przerwami moze z 4 lata. Ciągiem moze że 2/3 nie pamiętam.. ogolnie kazdy kto robi ht musi się moim zdaniem liczyc po czasie z kolejnym gr i kolejnym a przyjdzie moment,, ze z roznych przyczyn odpuści.

 

Ogolnie to nie wiem co robic. Nie wierzę w jakieś cudowne usuwanie blizn potem usuwanie wlosow oraz, ze to nie pozostawi dziwnych śladów.... uwierzcie mi, ze nic nie wyglada gorzej niz łyse place za włosami. Pozostało mi z tym żyć.... Nie mam innego pomysłu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Współczuje i zarazem tego się najbardziej obawiam jeśli sam bym chciał się zdecydować na przeszczep zakoli. Może u Ciebie fin nie zadziałał jako bloker i łysienie dalej postępuje , ale skąd mogłeś wiedzieć , że tak będzie. Jak robiłeś aż 3500/4000k graftów na same zakola to chyba dosyć spore już były więc czy się nie opłaca zrobić w przyszłości jeszcze jeden przeszczep , a zarazem ostatni ? fajnie jak byś podesłać zdjęcia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...