free web hit counter Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, sytuacja wyglada tak: w wieku 18 lat poszedłem do dermatologa w Holandii który odrazu chciał przepisać mi finasteryd na wypdnie włosów. Po przeczytaniu paru przypadkowych opinii na necie nie chciałem nawet słyszeć o tym leku. Jednak dzięki temu forum i wielu relacja postanowiłem teraz w wieku 22 lat spróbować. Zapisałem się znowu do dermatologa a ten bez wahania przepisał mi fina bo powiedział ze to jedyny oficjalnie zatwierdzony lek na zatrzymanie łysienia i ze wiekszosc efektów ubocznych o których ludzie piszą to ściema. Przepisał mi 5mg ponieważ stwierdził ze wyjdzie o wiele taniej. Dzisiaj pojechałem do apteki a oni mi dali fina 1mg Teva. Zrobiłem im awanturę ponieważ receptę dostałem na 5mg a oni stwierdzili ze mi nie mogą dać leku z taka dawka ponieważ nie ma możliwości żeby dzielić 1 tabletkę na 5 części... I teraz pytanie do Was po pierwsze co to jest ten Teva? Ponieważ na forum spotkałem się tyko z dwiema markami Propecia oraz Proscar. A drugie pytanie to jak wy dzielicie tabletkę na 5 części? Bo muszę im teraz udowodnić ze się da...

 

Dodam jeszcze ze cena tego Teva to koszt 10€ za 15tabletek po 1mg. Jest to dobra cena czy mam wracać z awantura żeby mi dali inna markę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie możesz spróbować w innej aptece? Według mnie to nienormalne żeby aptekarz wtrącał się w to co jest na recepcie. Przecież teoretycznie mogłeś dostać taką dawkę na prostatę i wtedy pewnie by sprzedali 5mg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chwila , jezeli lekarz ci przypisal 5mg to co jakis aptekarz ma tam do gadania ? moze apteka ma dobra umowe z producentem 1mg i ci bedzie to wciskal ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie dlatego zrobiłem im awanturę bo dla mnie to tez nie normalne żeby aptekarz wtrącał się między mnie a lekarza. No ale poszedłem do innej apteki i już normalnie dostałem 5mg, widocznie tamta apteka miała podpisana umowę z jakaś firmą farmaceutyczną...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo byli nadgorliwi i bali się że faktycznie nie ogarniesz tego "dzielenia" tabletki. No nic, najważniejsze ze się udało dostać to co chciałeś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...