free web hit counter Skocz do zawartości
xyaxbdqlufmubrhnja

Finasteryd - dawkowanie na start

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć Panowie,

 

postanowiłem zacząć swoją przygodę z finasterydem, więc zrobiłem najważniejsza badania, od lekarza pierwszego kontaktu zdobyłem receptę na fina i kupiłem Finapil 1 mg.

 

Nie mam pewności jak to na początku dawkować, więc umówiłem się na konsultację telefoniczną z dermatologiem, który stwierdził, że najlepiej zacząć od 1 mg/dziennie.

Prawdę mówiąc, wydaje mi się to trochę dużo - czytałem, że niektórzy biorą pół tabletki, albo tylko w wybrane dni tygodnia.

 

Od jakiej dawki najbezpieczniej zacząć i jak zwiększać dawkę?

 

Obecnie nie stosuję żadnych leków (kiedyś brałem minox, ale źle reagowałem).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma to większego znaczenia i raczej nie przyjęło się na forum jakieś konkretne dawkowanie w przypadku rozpoczęcia kuracji , możesz po prostu brać tabletkę co drugi dzień bo podobno działa tak samo jak codzienna suplementacja , po miesiącu możesz przejść na 1mg codziennie aby mieć pewność i spokojną głowę , że wszystko powinno działać jak należy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja biorę 1,25 mg dziennie. Nie chce mi się bawić z dzieleniem Proscaru na 5 części, bo łatwiej na 4, a tabletka ma 5 mg. Potem z czasem ( 8 m-c+ ), można zmniejszyć dawkę do jednej na 3-4 dni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...