free web hit counter Skocz do zawartości
cifparalotniarz

23 lata, czy to androgenówka?

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

mam 23 lata, od pewnego czasu zauważyłem wzmożone wypadanie włosów, zawsze miałem małe zakola, jednak w ostatnim czasie znacznie się powiększyły, z początku myślałem że to przejściowe i nie posiadając wiedzy zacząłem stosować różnego rodzaju wcierki typu Jantar oraz Sesa, przyznam że wcierałem wcierki baaardzo mocno, czym wydaje mi się że "wyszarpałem" sobie włosy na lewym zakolu tym samym je powiększając, albo próbuję sobie to tak tylko tłumaczyć, ale do rzeczy.. Chorowałem na nadczynność tarczycy, dwa lata temu został mi podany jod radioaktywny powodujący zmianę nadczynności na niedoczynność tarczycy, trochę zaniedbałem leczenie i wyniki miałem baaaardzo złe. TSH w listopadzie ubiegłego roku osiąnęło wartość ponad 90(!!!), przyłożyłem się do brania lekarstw i ostatnie badanie TSH z końcówki maja wynosiło ponad 7. Aktualnie podczas prysznica tracę 40-50 włosów, po przejechaniu ręką po włosach znajdą się też 2-3 na dłoni. Dużo naczytałem się w internecie że od złego poziomu TSH lecą włosy, ale po przeczytaniu kilku postów zdecydowałem się na zrobienie sesji zdjęciowej moich włosów, co okazało się ciosem wyprowadzonym przez Mike'a Tysona wprost w moją pewność siebie.. Proszę o poradę czy jest to możliwe aby włosy aż tak poleciały od tarczycy? Czy to łysienie androgenowe? Wizytę u dermatologa mam dopiero na początek sierpnia, a wiem że jest tu kilku niezłych specjalistów odnośnie łysienia i może oni byliby w stanie pomóc ocenić czy to androgenówka? Jeśli tak to zdecydowałbym się odrazu na fina, chcę podjąć walkę jak najszybciej bo odkąd się zorientowałem jak jest źle zaczynam miewać straszne myśli, dodatkowo mieszkam sam, i siedzę w domu ucząc się na obronę licencjatu, co powoduje że non stop chodzę, przeglądam włosy w lustrze i wariuję... Mam wrażenie że jeśli nikt mi nie pomoże to do wizyty u dermatologa stan będzie straszny... Dodam że ojciec ma rzadkie włosy ale je ma, obu dziadków również miało zakola ale włosy na głowie trzymali.. Wrzucam zdjęcia włosów umytych oraz wysuszonych, wszystkie robione na balkonie pod światło słoneczne, oraz wyniki TSH na przestrzeni ostatnich siedmiu miesięcy, liczę na waszą pomoc przyjaciele!


Fin 1mg/dzień

Zoxin Med/2x w tygodniu

BiotynA 5mg/dzień

Cynk 30mg/dzień

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Typowa androgenówka, i nie przeglądaj się zbyt często w lustrze bo zniszczysz sobie psychike a dołowanie się w twojej sytuacji nie pomoże ani tobie ani włosom, ważne że masz świadomość że tylko chemia działa i tego się trzymaj, Dlaczego wizyta na początku sierpnia? Czyżby NFZ? Głowa do góry, nie jest jeszcze tak źle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie umówiłem się prywatnie, ale widocznie babka jest dobra skoro takie terminy.. Może poszukam jeszcze kogo innego, bo nie wiem skąd wyczarować fina, rodzinny pewnie nie przepisze?


Fin 1mg/dzień

Zoxin Med/2x w tygodniu

BiotynA 5mg/dzień

Cynk 30mg/dzień

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Właśnie umówiłem się prywatnie, ale widocznie babka jest dobra skoro takie terminy.. Może poszukam jeszcze kogo innego, bo nie wiem skąd wyczarować fina, rodzinny pewnie nie przepisze?

 

 

Chociażby z giełdy na tym forum. Rodzinny ciężka sprawa choć zdarzają się wyjątki. Ewentualnie recepta z internetu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczekam na resztę opinii, wciąż się łudzę że to może jednak nie androgenówka, przyznam szczerze że gdy przeczytałem twój komentarz totalnie się załamałem...


Fin 1mg/dzień

Zoxin Med/2x w tygodniu

BiotynA 5mg/dzień

Cynk 30mg/dzień

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Poczekam na resztę opinii, wciąż się łudzę że to może jednak nie androgenówka, przyznam szczerze że gdy przeczytałem twój komentarz totalnie się załamałem...

 

Nie ma się co załamywać tylko zakasać rękawy, przestać się oszukiwać i zacząć walczyć, nie masz jeszcze złego stanu. Popatrz mój temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mógłbyś podpowiedzieć na początek czy lepszy fin czy dut? Wiem że znalazłbym odpowiedź na forum ale straciłem chęci na cokolwiek, jakie za i przeciw za jednym i drugim? Byłbym bardzo wdzięczny!


Fin 1mg/dzień

Zoxin Med/2x w tygodniu

BiotynA 5mg/dzień

Cynk 30mg/dzień

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mógłbyś podpowiedzieć na początek czy lepszy fin czy dut? Wiem że znalazłbym odpowiedź na forum ale straciłem chęci na cokolwiek, jakie za i przeciw za jednym i drugim? Byłbym bardzo wdzięczny!

 

Na twoim miejscu dla bezpieczeństwa zrobiłbym jeszcze podstawowe badania, Wolny testosteron, dht, etc.

A na temat Dut vs fin jest spory post na tym forum, warto poczytać przed snem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dht, wolny testosteron, co jeszcze polecasz zrobić?

 

prolaktyne można też. Ale to tylko dla czystej ciekawosci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z fryzurą jest jeszcze w miarę okej. Tutaj każdy podobnie przeżywał łysienie szczególnie jak się dowiedział , że jest to bardzo ciężka walka , ale lepiej podjąć jakąś kuracje niż później żałować , że włosy oddaliśmy bez walki , szczególnie , że twój stan jest jeszcze dobry , a w twoich dłuższych włosach i tak łysienie jeszcze nie jest tak widoczne. Kuracji jest wiele , ale większość opiera się na blokerach typu finasteryd/dutasteryd. Warto samemu indywidualnie sobie przeczytać większość tematów na forum bo jest to kopalnia wiedzy odnośnie walki z łysieniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z TSH faktycznie jest chyba coś nie tak...warto udać się do lekarza, być może i dermatologa i endokrynologa. I to nie w sierpniu, ale już maksymalnie do 7-10 dni. O włosy trzeba zadbać maksymalnie póki się je ma, bo wtedy jest szansa, że uda się utrzymać to co jest + może nawet coś tam odrośnie dzięki względnie lightowym środkom jak finasteryd/dutasteryd + np CB/ RU albo chociaż revivogen. Jednocześnie u Ciebie może być i sprawa androgenów i tarczycy, więc ode mnie taka sugestia żebyś nie czekał do sierpnia. To jeszcze 6-7 tygodni. Możesz stracić mnóstwo włosów do tego czasu. Nie ma sensu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udało się zapisać do dermatologa na poniedziałek, dziś rano zrobiłem badanie wolnego testosteronu, DHT nie mogłem ze względu na finanse, w laboratorium zażyczyli sobie za to badanie 240zł, mam nadzieję że dermatolog wypisze mi na nie skierowanie, opinie ma bardzo dobre, mam nadzieje że coś z tego wyrzeźbi...


Fin 1mg/dzień

Zoxin Med/2x w tygodniu

BiotynA 5mg/dzień

Cynk 30mg/dzień

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby dermatolog okazał się konowałem i próbował wcisnąć Ci na przykład sam Loxon, to naciskaj na receptę na finasteryd. Tylko on z rzeczy, które dermatolog może przepisać, może zaowocować spowolnieniem/zatrzymaniem łysienia androgenowego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gdyby dermatolog okazał się konowałem i próbował wcisnąć Ci na przykład sam Loxon, to naciskaj na receptę na finasteryd. Tylko on z rzeczy, które dermatolog może przepisać, może zaowocować spowolnieniem/zatrzymaniem łysienia androgenowego

 

Znajomy od Kapisiewicza ostatnio usłyszał że ma stosować Loxon co piątek wieczorem Także to co piszesz to racja, jeśli nie przepisze Fina ani nie zbada przynajmiej skóry głowy, jest to imitacja Dermatologa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skup się przede wszystkim tarczycą, bo to to może być w twoim przypadku główna przyczyna. A nawet jeśli nie, to znacząco przyspiesza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Skup się przede wszystkim tarczycą, bo to to może być w twoim przypadku główna przyczyna. A nawet jeśli nie, to znacząco przyspiesza.

 

 

Jestem pod stałą opieką endokrynologa, 6 lipca mam kolejną wizytę, przez którą po raz kolejny będę badał TSH.. Aczkolwiek jak kiedyś zapytałem mojego endokrynologa (w czasie gdy zauważałem pojedyńcze włosy pod prysznicem) czy od tarczycy mogą wypadać to mnie wyśmiał i powiedział że na włosy ma wpływ testosteron a nie tarczyca, ehh...

 

Chciałbym żeby to była tarczyca, jednak wszystkie znaki na niebie i ziemii wskazują na androgenówkę, choć wciąż w głębi siebie cicho liczę że to wina czego innego, nie wiem czy powinienem, bo jeśli androgenówka potwierdzi się przez dermatologa obawiam się jakiegoś załamania...


Fin 1mg/dzień

Zoxin Med/2x w tygodniu

BiotynA 5mg/dzień

Cynk 30mg/dzień

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Skup się przede wszystkim tarczycą, bo to to może być w twoim przypadku główna przyczyna. A nawet jeśli nie, to znacząco przyspiesza.

 

 

Jestem pod stałą opieką endokrynologa, 6 lipca mam kolejną wizytę, przez którą po raz kolejny będę badał TSH.. Aczkolwiek jak kiedyś zapytałem mojego endokrynologa (w czasie gdy zauważałem pojedyńcze włosy pod prysznicem) czy od tarczycy mogą wypadać to mnie wyśmiał i powiedział że na włosy ma wpływ testosteron a nie tarczyca, ehh...

 

Chciałbym żeby to była tarczyca, jednak wszystkie znaki na niebie i ziemii wskazują na androgenówkę, choć wciąż w głębi siebie cicho liczę że to wina czego innego, nie wiem czy powinienem, bo jeśli androgenówka potwierdzi się przez dermatologa obawiam się jakiegoś załamania...

 

Każdy to tak przeżywał i każdy próbował się oszukiwać że to nie Androgenówka. Masz bardzo dobry stan, jak zaczniesz kuracje to nacieszysz się włosami jeszcze długo a przynajmiej będzie na to spora szansa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dobry stan, ale bardzo się boję że zanim rozpocznę kurację i zanim zacznie działać to wypadnie bardzo duża ilość włosów..


Fin 1mg/dzień

Zoxin Med/2x w tygodniu

BiotynA 5mg/dzień

Cynk 30mg/dzień

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet jak wypadną, to nic nie stoi na przeszkodzie by odrosły, jak dobrze zareagujesz

 

To na 100% androgenówka i jak pisal Rafi - musisz się z tym pogodzić

 

Zamiast myśleć pesymistycznie myśl pozytywnie - za kilka dni rozpoczynasz kuracje i będzie dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję że rozpocznę, 200 zł za wizytę płacę więc bez recepty na fina nie wychodzę, chociaż naczytałem się forum i nadal nie wiem czy przy moim stanie fin, czy może odrazu dut dla lepszych efektów?


Fin 1mg/dzień

Zoxin Med/2x w tygodniu

BiotynA 5mg/dzień

Cynk 30mg/dzień

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Właśnie umówiłem się prywatnie, ale widocznie babka jest dobra skoro takie terminy.. Może poszukam jeszcze kogo innego, bo nie wiem skąd wyczarować fina, rodzinny pewnie nie przepisze?

 

w dziale kupie/sprzedam duzo osob sprzedaje fina, duta czy co tam bedziesz cvhcial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

długoterminowo jest to bezsensu kupować z forum , trzeba się zaopatrzyć w stałe źródło więc e-recepta bądź jakiś dermatolog , rodzinny lekarz który bez problemu będzie przepisywać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam nadzieję że rozpocznę, 200 zł za wizytę płacę więc bez recepty na fina nie wychodzę, chociaż naczytałem się forum i nadal nie wiem czy przy moim stanie fin, czy może odrazu dut dla lepszych efektów?

 

Możesz rozważyć wejście od razu na duta. Pamiętaj, że jest też opcja potencjalizacji kuracji poprzez połączenie fina + duta. Np fin codziennie a dut 1/2 razy w tygodniu. Dodatkowo podstawą jest też jakaś wcierka wzmacniająca efekt fina/duta najlepiej CB, ale nawet jakiś revivogen nie zaszkodzi jako dodatek do doustnych leków.

 

Piszesz, że masz czarne myśli...Staraj się myśleć pozytywnie, stan masz jeszcze dobry, zaczynasz leczenie, masz dużą szansę na utrzymanie tego co masz wiele lat. Problemy z tarczycą mogą też wpływać na stan psychiczny, w tym i na stany depresyjne. Przynajmniej tak czytałem, więc staraj się wystrzegać negatywnych myśli, bo one NIC Ci nie pomogą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy dzięki terapii jest szansa na odratowanie zminiaturyzowanych włosów? Np. tych malutkich w kątach zakol, które już ledwo zipią, ale nadal się trzymają? Czy raczej są skazane na wieczne zapomnienie?


Fin 1mg/dzień

Zoxin Med/2x w tygodniu

BiotynA 5mg/dzień

Cynk 30mg/dzień

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...