free web hit counter Skocz do zawartości
kules

6 msc na finie - wysoki wskaźnik ALT w próbach wątrobowych

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, od pół roku przyjmuję finasteryd, na początku brania leku zrobiłem sobie badania krwi - próby wątrobowe - AST i ALT. Robię je dlatego, gdyż mam niestety zespół Gilberta - tzn. jakiś rodzaj niewydolności wątroby. Po pół roku, czyli aktualnie, wskaźnik ALT mam na górnej granicy normy - tj. norma to 0-55, a ja mam 55. Czy ktoś wie w jaki sposób można obniżyć ten wskaźnik (przyjmując cały czas finasteryd) albo jakie to może mieć przyszłe konsekwencje dla organizmu lub samej wątroby? Być może ktoś też miał taki przypadek?


Aktualna kuracja:

- Finasteryd 1mg (Finahit)

- Hairvity

- Dermena Men (szampon)

- Zoxin Med (szampon)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Finasteryd raczej specjalnie nie obciąża wątroby, więc powód może być inny np zła dieta, nadużywanie alkoholu albo innych leków. Najlepiej zgłoś się do lekarza.

 

Co do substancji naturalnych, które wspomagają pracę i regenerację wątroby to należy do nich np ostropest plamisty. Jest on często zalecany w przypadku osób zażywających duże ilości leków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ostropest plamisty

no widzisz nie bardzo w praktyce to tak działa;) Choć owszem literatura ładnie traktuje ten środek, ale praktyczne zastosowanie już nie pokazuje tych zalet aż tak widocznie.

 

z działających, środek złożony Liv52

Z substancji pojedynczych NAC (>1g/doba) lub TUDCA

wszystkie przetestowane, działają

 

Ale będąc chorym na wątrobę nie szukaj tutaj pomocy tylko idź do lekarza, te wyniki mogą nie oznaczać nic, bo zjesz gorzej, zrobisz ostry trening, zachlejesz i je wywala w kosmos ale może i coś się dziać i to niekoniecznie związanego z finem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do autora:

 

Niewydolność wątroby to poważna sprawa i zwał zespół jak zwał. Jeśli pijesz alkohol lub/i ćpasz cokolwiek, przestań to robić, po prostu przestań i nie ma że ''bo jest weekend''. Być może coś na osłonę wątroby by pomogło, ale jeśli normalnie masz problemy z wątrobą to też inna sprawa. Możesz też zamienić fina w tabletkach na wcierkę stosowaną zewnętrznie, jakoś minimalnie może to pomoże. Jeżeli jest problem to trzeba to monitorować.

Pozwól, że zapytam czy czujesz że wątroba boli, i jaki masz kolor gówna - kolor gówna mówi dużo o stanie wątroby?

 

Co do substancji naturalnych, które wspomagają pracę i regenerację wątroby to należy do nich np ostropest plamisty. Jest on często zalecany w przypadku osób zażywających duże ilości leków.

 

Myślisz, że powinienem coś takiego brać przy mojej kuracji ?


Ruch wyzwolenia mieszków włosowych spod okupacji androgenów!

Łysienie łysienie to moje wkurwienie, biorę draże kokosowe, mam spokojną o to głowę.

Biorę draże kokosowe i mam włosów pełną głowę. Biorę żelki cytrynowe i mam ciągle włosy nowe. Piję także loxoniadę i łysieniu dałem radę.  

Ale i tak nie ma żadnego lepszego lekarstwa niż własne odbicie lustrzane, a w nim ''łómnisz herlajn''. Jest ''łómnisz herlajn'' to morda faluje, aż chciało by się porzucić wszystkie drażetki. Medytacja mogłaby trwać nawet kilkanaście godzin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że możesz spróbować. Ostropest plamisty mielony Herbapolu. Dwie łyżeczki dziennie są zalecane . Ten LIV 52 też wydaje się spoko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedzi w temacie jeśli chodzi o te leki "wspomagające", to się nimi zainteresuje, kontrolnie zrobię za około miesiąc znowu próby wątrobowe, żeby zobaczyć jak sytuacja wygląda. Lekarz diagnozujący to (a było to z 8 lat temu) mówił, że nie ma to żadnych skutków na zdrowiu poza żółknięciem skóry/białek ocznych po wysiłku lub piciu alkoholu. Dzień przed tamtą wizytą grałem w piłkę, więc spostrzegł rzekomo pożółkłe biała (ja tego nie widziałem). Co do diety, to jem "normalnie, standardowo". Jeśli chodzi o kolor "defekacyjny" to brązowawy. Po alkoholu ma tendecje do żółknięcia. Alkoholu jako tako w ogóle nie pijam, nawet mniej i rzadziej niż "okazjonalnie". Ale wizytę jakąś kontrolną zrobię u lekarza, mam nadzieję, że to nie jest związane z finem, bo jako tako chcę te włosy trzymać. Nie chciałbym przechodzić na finasteryd wcierkowy, bo pewnie ten łykany ma lepszą skuteczność (?)


Aktualna kuracja:

- Finasteryd 1mg (Finahit)

- Hairvity

- Dermena Men (szampon)

- Zoxin Med (szampon)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Co do substancji naturalnych, które wspomagają pracę i regenerację wątroby to należy do nich np ostropest plamisty. Jest on często zalecany w przypadku osób zażywających duże ilości leków.

 

Myślisz, że powinienem coś takiego brać przy mojej kuracji ?

ale w jakim celu? jeśli chcesz coś konkretnego do regeneracji wątroby to na pewno nie ostropest, chyba że profilaktycznie żeby uspokoić świadomość że coś tam bierzesz na wątrobę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie profilaktycznie.

 

Choć nigdy nic takiego nie brałem na wątrobę.


Ruch wyzwolenia mieszków włosowych spod okupacji androgenów!

Łysienie łysienie to moje wkurwienie, biorę draże kokosowe, mam spokojną o to głowę.

Biorę draże kokosowe i mam włosów pełną głowę. Biorę żelki cytrynowe i mam ciągle włosy nowe. Piję także loxoniadę i łysieniu dałem radę.  

Ale i tak nie ma żadnego lepszego lekarstwa niż własne odbicie lustrzane, a w nim ''łómnisz herlajn''. Jest ''łómnisz herlajn'' to morda faluje, aż chciało by się porzucić wszystkie drażetki. Medytacja mogłaby trwać nawet kilkanaście godzin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli profilaktycznie to może okej. Natomiast jeśli ktoś potrzebuje regeneracji albo poprawy parametrów wątroby to napisałem wcześniej co działa i sprawdziłem na sobie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeśli profilaktycznie to może okej. Natomiast jeśli ktoś potrzebuje regeneracji albo poprawy parametrów wątroby to napisałem wcześniej co działa i sprawdziłem na sobie

 

Jakie dawkowanie Liv.52 byś polecił? Czy przy stosowaniu Liv NAC musi być stosowany w tak dużej dawce (pow. 1 g na dobę)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeśli profilaktycznie to może okej. Natomiast jeśli ktoś potrzebuje regeneracji albo poprawy parametrów wątroby to napisałem wcześniej co działa i sprawdziłem na sobie

 

Jakie dawkowanie Liv.52 byś polecił? Czy przy stosowaniu Liv NAC musi być stosowany w tak dużej dawce (pow. 1 g na dobę)?

 

Wiesz przy dawkowaniu raczej kierowałbym się wynikami asp i alt, u autora to przekroczenie jest na prawdę małe, więc ja bym osobiście brał 2x2 lub max 2x3 Liv52 i tyle, może (raczej nie) dorzuciłbym 600mg NAC. Dla lekkich podwyższeń u mnie 1,2g nac zbijało o +/- 10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez alat miałem w górnych granicach


Nezyr 1mg

Nizoral szampon

Revivogen

Emolium szampon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jakoś przeciwdziałales temu? Zacząłem od dwóch tygodni przyjmować ten Liv52, ale po 3 dziennie, a nie jak sugerują, że po 6


Aktualna kuracja:

- Finasteryd 1mg (Finahit)

- Hairvity

- Dermena Men (szampon)

- Zoxin Med (szampon)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...