free web hit counter Skocz do zawartości
antydhtor

Lekkie obniżenie niełysiejącej linii i aż 2900 graftów

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałem poddać dyskusji temat tego przypadku.

 

Było tu jak widać tylko lekkie obniżenie niełysiejącej linii nawet bez wżerów po bokach i poszło na to aż 2900 graftów.

 

hair-transplant-in-turkey-istanbul-best-results-grafts-graft-dr-acar-5.jpg

 

Myślicie, że go oszukano w Turcji na ilość graftów jeśli cena była za graft ?

 

Widziałem kiedyś też nawet taki przypadek od Armaniego gdzie koleś tylko dogęszczał linię bez obniżania jej i przerabiania, i poszło tam jak pamiętam ponad 1200 graftów, ale z drugiej strony zastanawiam się czy tego pacjenta w Turcji nie oszukano chociaż trochę (nawet jeśli zrobili max gęstość) o np. tę końcówkę albo chociaż o powiedzmy 400 graftów, bo mój przypadek (a mam podobnie linię do obniżenia jak on, ale oprócz tego co było robione w jego przypadku mam też do zrobienia wżery, a ten pacjent wżerów nie miał po bokach) oszacowywano w renomowanych klinikach na ok. 2500 graftów. Taką też mniej więcej ilość graftów obserwuję zazwyczaj w zabiegach korekcji linii na U-shape w przypadku kobiet i osób trans MTF w renomowanych klinikach, choć czasami jest to też nawet i 3000-3200 a nawet 3500 graftów jeśli jest stosunkowo duży obszar i zakola, ale nieraz tylko 1500. Dziwi mnie zatem ten przypadek z Turcji, a konkretnie ta liczba graftów 2900 na tak mały obszar bez wypełniania wżerów/zakoli, i to w tureckiej klinice...

 

I jeszcze żeby to była klinika Armaniego albo Feriduniego, ale w Turcji taka ilość na tak mały obszar trochę dziwi, a zwłaszcza, że pacjent ma raczej dobre czarne włosy do przeszczepu i raczej nie jest łysiejący.

 

-- 26 lip 2020, 1:25 --

 

Dodam jeszcze, że nie wydaje się aby pacjent miał jakąś ogromną głowę i aby ten zaznaczony obszar był tak wielkiej powierzchni. Ale właśnie gdybyśmy znali powierzchnię obszaru biorczego w jego przypadku, moglibyśmy obliczyć czy 2900 graftów zmieściło by się tam, nawet przy założeniu nawet już takiego extreme DP na 110-120 graftów/cm2 możliwego do zrobienia.

 

I teraz rachunek jest prosty: założenie - 2900 graftów / 100 graftów/cm2 daje nam 29 cm2 powierzchni, a czy jest na tym obszarze 29 cm2 ?


Ruch wyzwolenia mieszków włosowych spod okupacji androgenów!

Łysienie łysienie to moje wkurwienie, biorę draże kokosowe, mam spokojną o to głowę.

Biorę draże kokosowe i mam włosów pełną głowę. Biorę żelki cytrynowe i mam ciągle włosy nowe. Piję także loxoniadę i łysieniu dałem radę.  

Ale i tak nie ma żadnego lepszego lekarstwa niż własne odbicie lustrzane, a w nim ''łómnisz herlajn''. Jest ''łómnisz herlajn'' to morda faluje, aż chciało by się porzucić wszystkie drażetki. Medytacja mogłaby trwać nawet kilkanaście godzin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

29cm2? Nigdy. Według mnie obszar zaznaczony ma jakieś 1.5cm x 12cm rachunek prosty i to w porywach bo bokami jest mniej. Stawiam na jakieś 15cm2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak właśnie zakładałem max te 1,5 cm wysokości, i ok. tylu centymetrów szerokości, ale co do szerokości wielkiej pewności nie ma, bo makówy są różne. Sam mierzyłem sobie szerokość tego obszaru i 12 cm wchodzi u mnie na zagięcia. Makówa też nie jest płaska na tym obszarze, więc i powierzchnia może być nieco większa niż z teoretycznych wyliczeń powierzchni. Ale pomijając takie dokładności, i stawiając np. te 15 cm2 nadal nie wiadomo jak głęboko oni weszli z przeszczepem wgłąb, a jeśli zrobili to dosyć mocno to ten obszar na który zostały rozłożone grafty się znacznie zwiększy, a wiemy, że Turki często pakują drugie tyle graftów niż potrzeba (albo potrzebną ilość tak własnie rozkładają kosztem słabej gęstości na newralgicznych miejscach) wgłąb nawet dobrej gęstości tak na zapas i na wszelki wypadek jakby łysienie postąpiło i nawet jeśli nie ma zauważalnej miniaturyzacji, jak też zrobili u Erdogan'a Angel'owi - napakowali nawet bardziej w głąb połowę zużytych graftów niż sami początkowo zaznaczyli skrajną tylną linie obszaru do przeszczepu...

 

Przypadek jest podejrzany, ale uważam, że też nie można jednoznacznie stwierdzić tego że go na pewno oszukali, a już na pewno nie można stwierdzić tego na ile ewentualnie oszukali. A jeśli miał sporo graftów dwu i jedno włosowych które są fizycznie mniejsze, a do tego może dość cienkie włosy mimo koloru, to to też znacznie podbiło zastosowaną ilość graftów - a pamiętam taki przypadek od Feriduniego gdzie na mały obszar poszło ponad 4kgr bo pacjentka miała własnie dużo dwu-włosowych i jedynek oraz cienkie włosy. Wklejałem nawet ten przypadek już kiedyś na forum w innym wątku.


Ruch wyzwolenia mieszków włosowych spod okupacji androgenów!

Łysienie łysienie to moje wkurwienie, biorę draże kokosowe, mam spokojną o to głowę.

Biorę draże kokosowe i mam włosów pełną głowę. Biorę żelki cytrynowe i mam ciągle włosy nowe. Piję także loxoniadę i łysieniu dałem radę.  

Ale i tak nie ma żadnego lepszego lekarstwa niż własne odbicie lustrzane, a w nim ''łómnisz herlajn''. Jest ''łómnisz herlajn'' to morda faluje, aż chciało by się porzucić wszystkie drażetki. Medytacja mogłaby trwać nawet kilkanaście godzin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...