free web hit counter Skocz do zawartości
vidixo

Apiterapia

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim!

Po obejrzeniu jednego z dokumentów na Netflixie zapoznałem się z tematem apiterapii. Polega ona na leczeniu łysienia jadem pszczelim. Jakkolwiek niedorzecznie to brzmi postawiłem zgłębić temat i znalazłem artykuły na pubmed które o tym mówią. Okazuje się, że jad pszczeli hamuje ekspresję genu SRD5AD, który koduje enzym 5-alfa reduktazy, co zapobiega obkurczeniu mieszków włosowych i ich wypadaniu. Mnie osobiście terapia ta wydaje się bardzo abstrakcyjna. Ciężko mi sobie wyobrazić aby ktoś umyślnie dał się żądlić w głowę. Jest to jednak ciekawy temat i pomyślałem, że warto się nim podzielić.

Oto link do jednego z artykułów: https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/27040904/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe, a czy są gdzieś jakieś przykłady działania tej terapii ?


Ruch wyzwolenia mieszków włosowych spod okupacji androgenów!

Łysienie łysienie to moje wkurwienie, biorę draże kokosowe, mam spokojną o to głowę.

Biorę draże kokosowe i mam włosów pełną głowę. Biorę żelki cytrynowe i mam ciągle włosy nowe. Piję także loxoniadę i łysieniu dałem radę.  

Ale i tak nie ma żadnego lepszego lekarstwa niż własne odbicie lustrzane, a w nim ''łómnisz herlajn''. Jest ''łómnisz herlajn'' to morda faluje, aż chciało by się porzucić wszystkie drażetki. Medytacja mogłaby trwać nawet kilkanaście godzin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedyne co znalazłem to badanie na myszach, gdzie wykazano silniejszy efekt jadu niż minoxidilu w stężeniu 2%. Myśle, ze randomizowamych testów na ludziach nie było.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...