free web hit counter Skocz do zawartości
alius

Czy nadaję się na przeszczep?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Od jakiegoś czasu biję się z myślami czy udać się na HT. Zależy mnie na zagęszczeniu przodu + niewielkim zmniejszeniu zakoli. 

Moja historia walki z łysieniem rozpoczeła się w 2017 roku. Od tego czasu 1x dziennie (przez pierwszy rok 2x dziennie) używam wcierki z minoxidolem + RU (na buteleczkę 60ml wrzucam 1,5-2g RU). Patrząc na zdjęcia wydaje mi się, że trochę to pomogło (lub chociaż zatrzymało dalsze łysienie). 

Jednak znaczącej poprawy nie widać, a coraz gorześ się z tym czuję. Fina nie próbowałem i nie wiem czy chcę. Naczytałem się trochę negatywnych komentarzy o tym.

Poniżej link do dysku z paroma fotkami z przestrzeni ostatnich paru lat  (w nazwie fotki rok wykonania zdjęcia).

https://drive.google.com/drive/folders/1hcY6p_pGD_WhZ9HsgIL-ELfcWFIdYTZK?usp=sharing

Mam kilka pytań dotyczących HT:

- Która technika daje lepsze efekty? FUE czy DHI?

- Po jakim czasie znika zaczerwienienie głowy? 

- Po czytaniu forum sporo pozytywnych komentarzy jest dla kliniki Metropolmed oraz Jack strong Hair. Zastanawiam się nad tymi ponieważ są w rozsądnej cenie. Nie stać mnie na zabieg w Polsce. 

- Czy przy opcji bez ścinania włosów do HT (donor można ściąć) mocno widoczny jest przeszczep? 

 

Edytowane przez alius

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno pytanie. Czy jak teraz zdecyduję się na fina to jest szansa na odrosty, czy to już trochę za późno (29 lat)? 

Edytowane przez alius

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj i mikro nakłuwaniu. W połączeniu z minoksem może dać niezły odrost. Sam fin raczej nie da dużych odrostów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@alius Nadajesz się na przeszczep. Cały przód masz do roboty, ale widzę, że tył i korona w dobrym stanie więc to jest już duży plus. Ludzie na forum mieli dużo gorszą sytuację i robili przeszcep z powodzeniem.

Co do leków. I tak musisz zacząć brać fina przed i po przeszczepie, więc jak planujesz przeszczep to zacznij brać fina. Zacznij od małych dawek np. 0.25mg i zobacz ja zareagujesz. Jest jeszcze zewnętrzny antyandrogen RU, ale jest to środek nieztwierdzony przez FDA. Warto dodać minoksa i nakłuwanie dermapen. Do tego szampon Zoxin med. Po takiej kuracji zobaczysz jak włosy reagują, a jest szansa na odrost i pogrubienie włosów. Dopiero po ok 6 miesiącach wyślij zdjęcia do kilku klinik i zapytaj o zdanie w sprawie przeszczepu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Minoxa razem z RU używam aktualnie. 

Możecie coś więcej napisać o tym nakuwaniu ? Można to robić samemu czy trzeba chodzić na jakieś zabiegi? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem po wstępnych ofertach od kilku klinik. Wrzucam poniżej podsumowanie, może pomoże komuś w przyszłości. 

Meditravel - klinika Acibaden - typ FUE - 3600-3800 grafów - cena 2400 euro (2 noce w hotelu)

Metropolmed - klinika Metropolmed - typ DHI - 4000-4500 grafów - cena 1990 euro (2 noce w hotelu), opcja FUE 1590 euro

Jack Strong Hair - nie znalazłem informacji o klinice - typ FUE - 4500-5000 grafów - 1890 euro (2 noce w hotelu)

Aisha Hair Clinic - typ FUE - 4000 grafów - 2500 euro (niby mogą dać zniżkę jak szybko się zdecyduję) - dają certyfikat, 3 noclegi 5*, informują żebym brał pod uwagę, że włosy wypadają do 35 roku życia(??)

Skymed Polska - klinika Estepalace - typ FUE - 4000-4500 grafów - 1890 euro (3 noce w hotelu)

Aestepol Clinic - czekam jeszcze na wynik konsultacji

Cosmedica - czekam na wynik konsultacji

 

Jak widać polecają mi między 3600-5000 grafów czyli blisko maksa na jeden zabieg. Muszę teraz zdecydować co wybrać. Na zagranicznych forach ciężko znaleźć jakiekolwiek informacje o powyższych klinikach. 

Najbliżej mi do Skymed i Aisha. Aisha wypada najdrożej, ale może najlepsza opcja? 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, alius napisał:

Jestem po wstępnych ofertach od kilku klinik. Wrzucam poniżej podsumowanie, może pomoże komuś w przyszłości. 

Meditravel - klinika Acibaden - typ FUE - 3600-3800 grafów - cena 2400 euro (2 noce w hotelu)

Metropolmed - klinika Metropolmed - typ DHI - 4000-4500 grafów - cena 1990 euro (2 noce w hotelu), opcja FUE 1590 euro

Jack Strong Hair - nie znalazłem informacji o klinice - typ FUE - 4500-5000 grafów - 1890 euro (2 noce w hotelu)

Aisha Hair Clinic - typ FUE - 4000 grafów - 2500 euro (niby mogą dać zniżkę jak szybko się zdecyduję) - dają certyfikat, 3 noclegi 5*, informują żebym brał pod uwagę, że włosy wypadają do 35 roku życia(??)

Skymed Polska - klinika Estepalace - typ FUE - 4000-4500 grafów - 1890 euro (3 noce w hotelu)

Aestepol Clinic - czekam jeszcze na wynik konsultacji

Cosmedica - czekam na wynik konsultacji

 

Jak widać polecają mi między 3600-5000 grafów czyli blisko maksa na jeden zabieg. Muszę teraz zdecydować co wybrać. Na zagranicznych forach ciężko znaleźć jakiekolwiek informacje o powyższych klinikach. 

Najbliżej mi do Skymed i Aisha. Aisha wypada najdrożej, ale może najlepsza opcja? 

 

Z tego co się dowiedziałem te dwie opcje prezentują bardzo zbliżoną jakość na wysokim poziomie oraz patrzą na zabiegi długoterminowo. Dają podobne gwarancje i zalecenia więc chyba kierunek obrany jest właściwy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Zdecydowałem się na przeszczep w Skymed w połowie grudnia. 

Pytanie jeśli chodzi o loty. Czy warto brać bagaż rejestrowany ? Przepuszczają na lotnisku w Stanbule z szamponami itp które po zabiegu się dostaje ? Jestem właśnie w trakcie kupowania biletu LOTu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, alius napisał:

Witam,

Zdecydowałem się na przeszczep w Skymed w połowie grudnia. 

Pytanie jeśli chodzi o loty. Czy warto brać bagaż rejestrowany ? Przepuszczają na lotnisku w Stanbule z szamponami itp które po zabiegu się dostaje ? Jestem właśnie w trakcie kupowania biletu LOTu. 

Ktoś tutaj na forum zdał relację ,że bez problemu go puścili z szamponami ,ale nie masz gwarancji.

Edytowane przez szejk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 30.10.2021 o 12:10, alius napisał:

Witam,

Zdecydowałem się na przeszczep w Skymed w połowie grudnia. 

Pytanie jeśli chodzi o loty. Czy warto brać bagaż rejestrowany ? Przepuszczają na lotnisku w Stanbule z szamponami itp które po zabiegu się dostaje ? Jestem właśnie w trakcie kupowania biletu LOTu. 

Ja przelałem szampon do mniejszych pojemników, a panthenol (150ml) przeszedł bez problemu do podręcznego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 30.10.2021 o 12:10, alius napisał:

Witam,

Zdecydowałem się na przeszczep w Skymed w połowie grudnia. 

Pytanie jeśli chodzi o loty. Czy warto brać bagaż rejestrowany ? Przepuszczają na lotnisku w Stanbule z szamponami itp które po zabiegu się dostaje ? Jestem właśnie w trakcie kupowania biletu LOTu. 

tydzień temu leciałem, nawet nie musiałem otwierać plecaka i wyjmować, a w środku szampon i lotion 200 ml - Istanbul Airport, zapytałem czy mam wyjmować medykamenty to kompletnie mnie zlali :P i powiedzieli że nie trzeba i mogę iść, w razie czego miałem wypisany kwit, swoją droga to na każdym kroku jakiś koleś po HT na lotnisku :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też chyba się zdecyduję na Estepalace z Skymed  4000 graftów chociaż zastanawiam się tez nad Jack Strong Hair -tu dają największą ofertę na przeszczepione grafty 5000 sztuk i myślę tez o Smile Hair Clinic  3800 graftów tu dużo opinii w google i atrakcyjna cena 1790Euro i pani Sonia zaangażowana w proces rekrutacji 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę że większość klinik w Stambule ma zbliżony poziom usług. Korzystałem ze Skymed i opieki Pana Michała który jest w branży już wiele lat. Poprowadził mnie przez cały proces a najważniejsze że nawet w niedziele i święta odbierał telefon jak wróciłem do Polski i nie byłem pewny jak stosować kosmetyki pozabiegowe. W takich sytuacjach opieka osób z właściwym podejściem jest bezcenna. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem jednak z bagażem. 100PLN dopłaty to nie ma tragedii. Oby tylko bagaż nie zaginął bo mam jedną przesiadkę :P 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bez bagażu. 3 dni to powinienem dać radę. Tylko szukam opinii na temat Estapalace Skymedu i jest ich jak na lekarstwo. W opiniach na Google 38 opinii gdzie inne kliniki mają ponad 200. Zdjęć z wnętrza kliniki też ciężko znaleźć A z tych które udało mi się znaleźć wnętrza nie wyglądają tak nowocześnie jak inne kliniki. Wnioskuję że jako jedna z najstarszych klinik działa bez inwestycji we wnętrza. Mam nadzieję że robotę tu robi doświadczony zespół i korzysta z nowoczesnych narzędzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klinika jak pewnie większość w środku wygląda nowocześnie. Byłem, widziałem. Nie wiem czy płytki są importowane, najdroższe z Włoch. Może były wyprodukowane w Turcji. Swoją drogą dla mnie to było bez znaczenia. Wnętrza są czyste i estetyczne. Jest to jedna z klinik które funkcjonują dłużej na rynku i jeżeli ktoś opisuje ją pisząc jedna ze starszych to właśnie o to chodzi. Może i jest możliwe znalezienie kliniki ze złotymi klamkami ale myślę że finalnie każdemu chodzi o jakość świadczonych usług a ta jest na bardzo dobrym, wysokim poziomie. Opinii na temat kliniki jest sporo w internecie, wystarczy znać dobrze angielski i trochę poszukać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...