free web hit counter Skocz do zawartości
Rafson95

Minoxidil tabletki - jak dostać?

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

jak w temacie. 
W związku z licznymi badaniami nad oralnym minoxem w ostatnich latach który daje dobre rezultaty chciałbym tego spróbować w leczeniu, tylko problem:

- rodzinny nie przepisze

- Przybylski nie przepisze

-Dermatolog prywatnie ni przepisze

- w Rakowska Centrum w Warszawie podobno przepisują, ale trzeba jechać tam osobiście, bo na podstawie telekonsultacji nie przepiszą... A mi do Warszawy obecnie nie po drodze.

 

Macie jakieś sprawdzone źródło lub sposób, żeby to dostać? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Rafson95 napisał:

Macie jakieś sprawdzone źródło lub sposób, żeby to dostać? 

Loxon 2% jedno psiknięcie dziennie doustnie. Tanio i dostępne w każdej aptece bez recepty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, dandinho napisał:

A majac recepte gdzie kupisz te tabletki ?

Jak otrzymam receptę na lek recepturowy to apteka do której pójdę robi mi ten lek na zamówienie ze składnikami określonymi przez lekarza.

 

 

59 minut temu, toto197mk napisał:

Loxon 2% jedno psiknięcie dziennie doustnie. Tanio i dostępne w każdej aptece bez recepty.

Jedno psiknięcie to w idealnej teorii zawiera 2mg Minoxidilu. Ze względu na niedokładność dozownika i nieidealne rozprowadzenie substancji w buteleczce zdarzyć się może że jedno psiknięcie będzie zawierało 1mg, a inne 5mg. To pierwsza sprawa i to powoduje już pewne ryzyko.
Po drugie psikając minoxa bezpośrednio do ust lub nawet pijąc z wodą wchłanianie leku zaczyna się już jamie ustnej, a błona śluzowa jamy ustnej ma nieporównywalnie szybsze i większe możliwości wchłaniania leku niż standardowa droga czyli tabletka z substancją pomocniczą do żołądka, tam stopniowe rozpuszczanie wraz z treścią pokarmową i potem równomierne wchłanianie. 

Stąd jedno psikanie do ust lub picie może mieć po wielokroć szybsze i bardziej intensywne działanie niż standardowa tabletka zawierająca 2mg, co z dużo większym prawdopodobieństwem prowadzi do skutków ubocznych. 

Swego czasu kiedy nie znałem jeszcze tego mechanizmu piłem przez około miesiąc Loxon5%. Po tym miesiącu zaczeły mnie nękać regularne, silne napady bólu w klatce piersiowej które trwały około pół roku i już serio byłem obsrany, że w imie nieskutecznej walki z łysieniem rozwaliłem sobie serce. 
Dlatego ja picia Minoxa przeznaczonego na skórę już nie tknę w życiu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja psikałem loxon 5 do ust, po tym brwi się rozrosły i zagęściła cała czupryna na głowie ale na odrost nic to się nie zdało, wcieranie lepiej działa 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, Zwinny napisał:

Ja psikałem loxon 5 do ust, po tym brwi się rozrosły i zagęściła cała czupryna na głowie ale na odrost nic to się nie zdało, wcieranie lepiej działa 

Tzn jak to zagęściła się całą czupryna ale na odrost się nie zdało, bo nie rozumiem 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, Rafson95 napisał:

Tzn jak to zagęściła się całą czupryna ale na odrost się nie zdało, bo nie rozumiem 

Zdrowe włosy zgęstniały ale na zakolach nic nie odrosło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cytat

Jak otrzymam receptę na lek recepturowy to apteka do której pójdę robi mi ten lek na zamówienie ze składnikami określonymi przez lekarza.

 

Moze skorzystaj z stron ktore wypisuja e recepty za kase, chyba za 50 zl od razu daja recepty na 3 miesiace

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widze minoxidyl mozna kupic w polaura i wcale nie jest drogie bo mniej niz 200zl za 1g. Zreszta mozna tam tez kupic fina w proszku bez tych wypelniaczy z tabeltek jak ktos stosuje np w formie topical.

No ale tutaj wiadomo przydalaby sie waga analityczna z dokladnoscia 0,1 mg bo ta sa odwazane wartosci rzedu 5mg. Ale moze ktos pracuje w labie i ma dostep i moze sobie odawazac (np ja xd). Tylko kupic jakies platki i mozna dzialac.

Ja to zalatwiam przez apteke ale tez mam watpliwosci czy oni robia to dobrze bo w zywe oczy mi mowia zebym sie bujal bo im sie tego nie chce robic... eh

Edytowane przez marcinn12

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, dandinho napisał:

 

Moze skorzystaj z stron ktore wypisuja e recepty za kase, chyba za 50 zl od razu daja recepty na 3 miesiace

Niestety tam też nie wydają recept na dowolne substancje tylko na oficjalnie zatwierdzone leki.

Jak nic innego nie wymyślę to zostanie mi podróż do Rakowskiej do Warszawy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, marcinn12 napisał:

le moze ktos pracuje w labie i ma dostep i moze sobie odawazac (np ja xd). Tylko kupic jakies platki i mozna dzialac.

Ja już na Twoim miejscu bym robił biznes. Będę pierwszym klientem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Rafson95 napisał:

Ja już na Twoim miejscu bym robił biznes. Będę pierwszym klientem

Tak a pozniej jak ktos pier... to bedzie problem... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostałem u Rakowskiej.
120 tabletek 0,25mg jedna

Dawkowanie niby jedna dziennie

Trochę mało mi się wydaje 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 18.02.2022 o 22:59, Rafson95 napisał:

Dostałem u Rakowskiej.
120 tabletek 0,25mg jedna

Dawkowanie niby jedna dziennie

Trochę mało mi się wydaje 

Slabo... ja tak zaczynalem zeby wyczuc czy mi szkodzi. Dzisiaj juz 6mg.

Literatura z tego co pamietam mowi tez o testach na tak malych dawkach ale efekty nie byly jakies spektakularne. Poczatkowo lekarz tez mi wypisal tylko 0,25 a pozniej sam sobie zwiekszalem.

Profesor Lidia Rudnicka tez mowi o takiej dawce np. na YouTube i zastanawialem sie czemu jak nawet te publikacje na ktore sie ona powoluje mowia cos innego...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są jakieś przeciwskazania żeby te tabletki połączyć z Minoxidil zewnętrzne w płynie?

W dniu 20.02.2022 o 16:24, marcinn12 napisał:

Slabo... ja tak zaczynalem zeby wyczuc czy mi szkodzi. Dzisiaj juz 6mg.

Jak ma się ta dawka 0,25 mg do 1 ml Minoxidilu?

W dniu 18.02.2022 o 22:59, Rafson95 napisał:

Dostałem u Rakowskiej.
120 tabletek 0,25mg jedna

Dawkowanie niby jedna dziennie

Trochę mało mi się wydaje 

Biorąc te tabletki zauważyliście efekty? Ja biorę 1 dziennie jak zalecił lekarz, na tą chwilę nigdzie nie zauważyłem „dodatkowego” owłosienia, jednak zażywam dopiero nieco ponad tydzień.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 31.03.2022 o 02:12, Lexx91 napisał:

Są jakieś przeciwskazania żeby te tabletki połączyć z Minoxidil zewnętrzne w płynie?

Jak ma się ta dawka 0,25 mg do 1 ml Minoxidilu?

Biorąc te tabletki zauważyliście efekty? Ja biorę 1 dziennie jak zalecił lekarz, na tą chwilę nigdzie nie zauważyłem „dodatkowego” owłosienia, jednak zażywam dopiero nieco ponad tydzień.

Jaja sobie robisz? 

Efekt będą albo i nie będzie. Każdy organizm jest inny i trzeba próbować. Ja jestem przypadkiem ze mi minox pomogl bardzo ale tylko oralnie bo topical po 2 latach tylko podrażniał a efektow zero. Efekty widoczne w wlosach liczy się w miesiacach a nie dniach i trzeba uczyć się cierpliwości. W przypadku braku znaczących efektów a prawdopodobnie takie będą przy takiej malej dawce mozna i należy systematycznie zwiększać dawke. Literaturowo dla mezczyzn określono 2.5 do 5mg.

A co do ilości minoxa w 1ml to taka praca domowa. Czysta matematyka i spróbuj sam policzyć ile masz mg wiedząc jakie stężenie minoxa stosujesz xdd 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 5.04.2022 o 22:04, marcinn12 napisał:

Jaja sobie robisz? 

Efekt będą albo i nie będzie. Każdy organizm jest inny i trzeba próbować. Ja jestem przypadkiem ze mi minox pomogl bardzo ale tylko oralnie bo topical po 2 latach tylko podrażniał a efektow zero. Efekty widoczne w wlosach liczy się w miesiacach a nie dniach i trzeba uczyć się cierpliwości. W przypadku braku znaczących efektów a prawdopodobnie takie będą przy takiej malej dawce mozna i należy systematycznie zwiększać dawke. Literaturowo dla mezczyzn określono 2.5 do 5mg.

A co do ilości minoxa w 1ml to taka praca domowa. Czysta matematyka i spróbuj sam policzyć ile masz mg wiedząc jakie stężenie minoxa stosujesz xdd 

Mam jedno pytanie jeżeli zaczne brać tabletki z minoxem i po roku przestane to rozumiem ze włosy które mi wyrosly na tabletkach wypadna tak samo jak na plynie minoxidil 5%?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grunt zeby zdobyc receptę na lek recepturalny. Ja nie mialem problemu zeby go dostac w pierwszej lepszej aptece gdzie za 30 zl zrobili 100 tabletek minoxa po 1.25mg.  Trzeba meczyc lekarzy az wypisza: mowic ze wcierka nie dziala , ze po finie depresja impotencja i mysli samobojcze , ze łysieniem nie mozecie sie pogodzic i wypisza w koncu, A oral działa zawsze - kwestia tylko dawki i tego kto i jaka dawke wytrzyma.  Prawdziwa magia minoxa w tabsach zaczyna sie od 10 mg ale jakies efekty sa juz przy 2,5.  1.25 mg raczej dla kobiet

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 9.02.2022 o 23:06, Rafson95 napisał:

Po drugie psikając minoxa bezpośrednio do ust lub nawet pijąc z wodą wchłanianie leku zaczyna się już jamie ustnej, a błona śluzowa jamy ustnej ma nieporównywalnie szybsze i większe możliwości wchłaniania leku niż standardowa droga czyli tabletka z substancją pomocniczą do żołądka, tam stopniowe rozpuszczanie wraz z treścią pokarmową i potem równomierne wchłanianie. 

 

Wszyscy co to chcą być małpiszonami powinni być raczej zadowoleni z tej drogi podawania. 

W dniu 9.02.2022 o 23:06, Rafson95 napisał:

Swego czasu kiedy nie znałem jeszcze tego mechanizmu piłem przez około miesiąc Loxon5%. 

Ten mechanizm jest stary jak świat. Ćpuny wykorzystują ten mechanizm do podawania narkotyków, a dealerzy do testowania próbek...

 

W dniu 9.02.2022 o 23:06, Rafson95 napisał:

Po tym miesiącu zaczeły mnie nękać regularne, silne napady bólu w klatce piersiowej które trwały około pół roku i już serio byłem obsrany, że w imie nieskutecznej walki z łysieniem rozwaliłem sobie serce. 
Dlatego ja picia Minoxa przeznaczonego na skórę już nie tknę w życiu. 

 

Pikawa najważniejsza, bo bez tego to i wzrostu włosów nie będzie... 

 

Brałem nie takie dawki i ilości jak tu opisywane, oraz różne drogi podania jednocześnie, i bywało, że  parę razy trochę się tam wystraszyłem potęgi tego leku (bardziej nocebo niż jakieś rzeczywiste problemy), ale w długoterminowej perspektywie, nigdy nie zrobiło to na mnie żadnego wrażenia.  

Każdy organizm jest inny i każda pikawa jest inna, i dobrze jeśli każdy wie na co stać swój organizm, a na co nie, i zdaje sobie z tego sprawę. 

Generalnie niskociśnieniowcy będą mieć większe uboki od tego.


Ruch wyzwolenia mieszków włosowych spod okupacji androgenów!

Łysienie łysienie to moje wkurwienie, biorę draże kokosowe, mam spokojną o to głowę.

Biorę draże kokosowe i mam włosów pełną głowę. Biorę żelki cytrynowe i mam ciągle włosy nowe. Piję także loxoniadę i łysieniu dałem radę.  

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 9.02.2022 o 18:13, Rafson95 napisał:

Cześć,

jak w temacie. 
W związku z licznymi badaniami nad oralnym minoxem w ostatnich latach który daje dobre rezultaty chciałbym tego spróbować w leczeniu, tylko problem:

- rodzinny nie przepisze

- Przybylski nie przepisze

-Dermatolog prywatnie ni przepisze

- w Rakowska Centrum w Warszawie podobno przepisują, ale trzeba jechać tam osobiście, bo na podstawie telekonsultacji nie przepiszą... A mi do Warszawy obecnie nie po drodze.

 

Macie jakieś sprawdzone źródło lub sposób, żeby to dostać? 

 

Pod mosteczkiem chyba najlepiej. Choć ja miałem oryginalny Loniten z IHP, oraz inne zamienniki z Tajlandii.

 

 


Ruch wyzwolenia mieszków włosowych spod okupacji androgenów!

Łysienie łysienie to moje wkurwienie, biorę draże kokosowe, mam spokojną o to głowę.

Biorę draże kokosowe i mam włosów pełną głowę. Biorę żelki cytrynowe i mam ciągle włosy nowe. Piję także loxoniadę i łysieniu dałem radę.  

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...