free web hit counter Skocz do zawartości
wrzasowic

Minoxidil po przeszczepie

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, 

mam pytanie co do stosowania minoxidilu po przeszczepie. Wiem, że generalnie można wręcz jest to zalecane, widziałem jednak różne opinie co do tego od kiedy po zabiegu można zacząć go stosować (14 dni podaje np Ferudini a np. na forum jest jakiś cytat z badania gdzie rozpoczęto już po 48h) w jakim stężeniu (spotkałem się np. z opiniami że na początek 2%). Co sądzicie?

Plus pytanie jak go stosować, tzn. czy po dajmy na to tych 2 tyg. włosy nie są jeszcze za słabe żeby wmasowywać lek zgodnie z zaleceniami? Może lepiej jest wklepywać w początkowym okresie?

 

Z góry dzięki za pomoc,

 

Pozdrowienia

Edytowane przez wrzasowic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
39 minut temu, wrzasowic napisał:

Cześć, 

mam pytanie co do stosowania minoxidilu po przeszczepie. Wiem, że generalnie można wręcz jest to zalecane, widziałem jednak różne opinie co do tego od kiedy po zabiegu można zacząć go stosować (14 dni podaje np Ferudini a np. na forum jest jakiś cytat z badania gdzie rozpoczęto już po 48h) w jakim stężeniu (spotkałem się np. z opiniami że na początek 2%). Co sądzicie?

Plus pytanie jak go stosować, tzn. czy po dajmy na to tych 2 tyg. włosy nie są jeszcze za słabe żeby wmasowywać lek zgodnie z zaleceniami? Może lepiej jest wklepywać w początkowym okresie?

 

Z góry dzięki za pomoc,

 

Pozdrowienia

Też szukałem podobnej informacji jakiś czas temu i trudno znaleźć konkrety. JSH nie poleca używania minixodilu, ale ja i tak zacząłem około 2 miesiące po przeszczepie i szybko pojawiło się sporo włosów. Gdybym wiedział o tym wcześniej to może bym nie miał shock lossa... Obecnie używam loxona, ale strasznie wysusza skórę, więc będę musiał ogarnąć coś z trichosolem z apteki w Andorze.

Edytowane przez bodzix1809

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najczęściej pojawia się odpowiedź, aby zacząć z minoxem 14 po przeszczepie, ja bym psikał albo delikatnie puszczał pipetą bez wmasowywania aż do 1 miesiąca

mam screena z researchu, ale ta strona już nie działa

2B8B767C-4E5C-49A1-9512-3D0DAB229657_1_105_c.thumb.jpeg.4ef39ba48fdb59468130b3b0bf11c546.jpeg

spacer.pngspacer.pngspacer.png

Edytowane przez feegloo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakieś stare badania na 12 mężczyznach. Ja nie używam minoxa po przeszczepie z tego powodu, że chcę zobaczyć jak będzie wyglądał efekt końcowy bez tego właśnie stymulanta. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...