free web hit counter Skocz do zawartości

looksmatters

Members
 • Liczba zawartości

  59
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  2

Ostatnia wygrana looksmatters w dniu 23 Września

Użytkownicy przyznają looksmatters punkty reputacji!

Reputacja

4 Neutral

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

 1. No zmarłego nie obudzisz 😅 Niektórzy podają umownie, że jak miniaturyzacja mieszka włosowego jest większa niż 50%, to już papa mieszku.
 2. Tak, rozmawialiśmy o gęstości i robią zazwyczaj 40 graftów na cm2, żeby survival rate był jak najwyższy. Na konsultacji uzgodniliśmy, żeby doktor celowała w 45 graftów na cm2. Na stronie Eugenix napisali, że mogą maksymalnie wszczepić między 45-65 na cm2, więc jest to kwestia do uzgodnienia indywidualnie. Trzeba pamiętać, że im większa gęstosć, tym większe ryzyko, że grafty uszkodą się wzajemnie. Więcej fotek wrzucę po 5 miesiącu, porobię wtedy zdjęcia w dobrym świetle.. Na donorze aktualnie wszystko zarosło, więc nie widać żadnych mikroblizn.
 3. Są nawet badania, które wskazują, że finasteryd jest skuteczny w walce z łysieniem na 10 lat w przód https://www.hgspecialist.com/resources/product-files/files/Finasteride-10-year-follow-up.pdf Według tego badania jeżeli w pierwszym roku finasteryd działał pozytywnie, to masz 96% szansy, że będzie dalej działał przez kolejne 10 lat. Ale dalej są ludzie, co twierdzą, że finasteryd nie zatrzymuje łysienia. Fascynujące 😅
 4. Minęło już 4.5 miesiąca, zdałem sobie sprawę, że nie wrzucałem jeszcze do tego wątku żadnej fotki stanu moich włosów przed tym jak zacząłem stosować finasteryd i minoxidil. Na fotkach przed przeszczepem miałem już wzmocnione włosy. A więc poniżej jest fotka robiona dzisiaj kontra stan włosów sprzed 2 lat. Ktoś może powiedzieć, że po prawej stronie miałem krótsze włosy, błąd. One były tak zminiaturyzowane z przodu, że nie chciały dłużej rosnąć
 5. Dokładnie, przydałoby się tam z 200 graftów, więc możemy mówić tutaj o błędzie bycia zbyt oszczędnym. Oficjalne stanowisko od Dr Priyadarshini jest takie, że tam i tak by nie posadziła, bo było za dużo włosów. Tam są włosy, ale jaśniejsze. Możliwe, że to wszystko zarośnie, zobaczymy jak się włosy ułożą. Plus jest taki, że mam spory zapas na zabieg uzupełniający, więc po roku się będzie można zastanawiać czy robić jakieś poprawki.
 6. Kasuje tyle, bo prowadzi biznes w NYC, tam są po prostu wyższe koszty. Tak jak wspomniałeś, jest chirurgiem plastycznym, przeszczepy włosów to u niego tylko dodatek, więc nie spodziewałbym się niesamowitych rezultatów.
 7. Poprawka - żeby było śmieszniej to Couto nie robi premade slitsów, tylko używa implanter pena. Ale oczywiście nie nazywa tego ani DHI ani Sapphire, tylko po prostu FUE. Jego klinika nazywa się FUEXPERT 😄
 8. Przy DHI dalej turcy robią FUE, bo FUE to jest metoda ekstrakcji graftów, a nie implantacji. Także jaki jest sens porównywać ekstrakcje do implantacji? Nie ma tutaj logiki. DHI - to jest Direct Hair Implantation. Więc zarówno turasy stosujące DHI robią ekstrakcje FUE, jak i najlepsi specjaliści robią FUE, polega to na robieniu punchy i wyciąganiu graftów. Różnica polega na tym, że topowe kliniki jak Couto, Feriduni najpierw robią premade slitsy przez parę godzin, a potem przy wszczepianiu graftów itd., używają igieł albo ostrzy, natomiast turasy z DHI nie robią premade slitsów tylko używają DHI CHOI pena, który jednocześnie robi slitsa i wszczepia graft albo używają jakieś DHI sapphire, gdzie najpierw robią slitsa "szafirowym XD" ostrzem, a potem wkładają graft. I teraz ani to szafirowe ostrze ani CHOI pen nie ma żadnej przewagi nad igłami, które używają np. w Eugenix czy ostrzami, które używa Gary Linkov. Co więcej Linkov uważa, że taki CHOI pen ma tą wadę, że dłużej się ładuje graft, więc żeby utrzymać takie same tempo jak przy ostrzach, to trzeba zatrudniać więcej pracowników i mieć wiele CHOI penów. Oczywiście to co napisałeś, że przy DHI nie trzeba golić głowy, to co z tego jak przy igłach i ostrzach jak i każdej innej metodzie implantacji nie trzeba golić głowy, więc to żadna zaleta. Jest to zresztą powiedziane na końcu filmiku co wrzuciłem. Zresztą to jest tak głupie z tym szafirowym ostrzem, chwalą że one jest jakieś super małe, a nie jest. Każda ogarnięta klinika bez problemu sobie załatwi igły z mniejszą średnicą niż te szafirowe ostrze, normalnie szmaragdowe igły powinni je nazywać, ale topowe kliniki mają godność i nie wymyślają takich bzdur XDDD Nie wiem, jak dalej mi nie wierzysz, to sobie posłuchaj Dr Bisangi :
 9. Ale, wiedzcie, że DHI to jest marketingowa ściema, temat omawiany wielokrotnie na youtubie, międzyinnymi przez Gary'ego Linkova : Turasy lubią wymyślać jakieś nazwy typu Sapphire, Gold, DHI, a to wszystko gówno znaczy. Finalnie zawsze liczą się takie rzeczy jak umiejętności i rzetelność doktora oraz techników, czas w jakim grafty są poza out of body itd. Także jedna turecka klinika co się reklamuje DHI, sapphire blade może wam spaprać robotę, a inna zrobić w miarę ok. Ale dla mnie już za same te scamerskie taktyki marketingu, takie kliniki są skreślone.
 10. Spokojnie, Andrzej zaproponuje dogęszczenie i po kłopocie 😄
 11. Fascynujące jest dla mnie, że gdy ludzie biorą leki na inne choroby, to nie martwią się skutkami ubocznymi, po prostu zażywają co przepisze im lekarz. W przypadku natomiast leków na łysienie, szczególnie inhibitorów 5-alfa-reduktazy, to panuje jakaś zbiorowa psychoza, panika, a przecież skutki uboczne(i to jak najbardziej odwracalne po odłożeniu leku), ma w długim terminie około 1%. Już nawet nie mówię o tym, że można zamiast tabletek stosować topicala, który zmniejsza ryzyko uboków.
 12. Myślę, że równie dobrze mógłbyś psiknąć sobie raz 2 ml wody i też miałbyś ten stan depresyjny
 13. Jakbym miał robić przeszczep w Polsce, to już wolałbym się golić na łyso, szkoda kasy. Masz pełno relacji na tym forum świadczących o tym, że nie warto.
 14. Wrzucam update po 4 miesiąciach. Generalnie myślę, że przeszczep się udał i wszystkie idzie w dobrym kierunku. Jedynie martwi mnie lewa strona , gdzie przy połączeniu z koroną głowy jest obszar z jaśniejszymi włosami. Możliwe, że zacznę stosować minoxa, żeby poprawić ten rejon, na fotkach przed przeszczepem widać, że już wtedy był on słabszy. Obecnie stosuje 6 raz finasteryd w tygodniu + 1 raz dutasteryd w tygodniu. Dodałem dutasteryd, gdyż zacząłem chodzić na siłownie, co podnosi poziom androgenów.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...