free web hit counter Skocz do zawartości
MB67

Samopoczucie po zabiegu?

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, macac napisał:

Na donorze delikatnie zaróżowienie jest ale już ledwo widoczne.

Jestem 25 dni po przeszczepie, i ten donor jest mega odznaczajacy sie ciemno czerwony, jak robie zdjeciem fleszem to wyglada normalnie ale w realu nie, masz jakies patenty zeby zmniejszac to zaczerwienienie jakies masci? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja stosowałem ale trochę za późno w sumie olej z EMU. Ale dwa miechy mimo wszystko bujałem się z zaczerwienieniem całej łepetyny :)))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem równo tydzień po zabiegu i początkowo delikatne swędzenie od 2 dni jest bliższe bólowi, szczególnie po nocy. Cały donor a szczególnie miejsca kontaktu z poduszką po nocy bolą, uczucie wbijanej igły, z czasem w ciągu dnia lekko ustępuje. Zauważyłem że po myciu też to się nasila. Jest to uciążliwe, mam nadzieję że będzie ustępować w najbliższych dniach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Marek2345 napisał:

Ja jestem równo tydzień po zabiegu i początkowo delikatne swędzenie od 2 dni jest bliższe bólowi, szczególnie po nocy. Cały donor a szczególnie miejsca kontaktu z poduszką po nocy bolą, uczucie wbijanej igły, z czasem w ciągu dnia lekko ustępuje. Zauważyłem że po myciu też to się nasila. Jest to uciążliwe, mam nadzieję że będzie ustępować w najbliższych dniach.

Spokojnie. Kazdym dniem bedzie lepiej. Ja bylem przez pierwszych 7-10 dni totalnie nie wyspany ze wzgledu na bol/dyskomfort strefy donorowej.

Jesli chodzi o mycie, to do 14 dnia polecam myc bez tarcia i tylko nakladac spieniony szampon na glowe bardzo lekko i zmyc woda bez tarcia. Ja jestem dzis dokladnie 4 tygodnie po zabiegu i nadal sa niektore miesjca, ktore sa bardziej wrazliwe na nacisniecie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Marek2345 napisał:

Ja jestem równo tydzień po zabiegu i początkowo delikatne swędzenie od 2 dni jest bliższe bólowi, szczególnie po nocy. Cały donor a szczególnie miejsca kontaktu z poduszką po nocy bolą, uczucie wbijanej igły, z czasem w ciągu dnia lekko ustępuje. Zauważyłem że po myciu też to się nasila. Jest to uciążliwe, mam nadzieję że będzie ustępować w najbliższych dniach.

Jestem miesiac po i tak mniejbwiecej od tygodnia donor nie boli czasm moze lekko poswedzi alle juz nie tak jak wczesniej. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie dziś przebudziłem się z bólem pleców w nocy więc na chwilę położyłem się na boku pokładając rękę po policzek (bez rogala) tak że nie dotykałem nic strefą zaszczepioną żeby chwilę odpocząć ale usnęło mi się i chyba spałem moment na boku bezpośrednio na zwykłej poduszce. Jestem równo tydzień po, czy mogłem coś tam zepsuć w ten sposób?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Marek2345 napisał:

Panowie dziś przebudziłem się z bólem pleców w nocy więc na chwilę położyłem się na boku pokładając rękę po policzek (bez rogala) tak że nie dotykałem nic strefą zaszczepioną żeby chwilę odpocząć ale usnęło mi się i chyba spałem moment na boku bezpośrednio na zwykłej poduszce. Jestem równo tydzień po, czy mogłem coś tam zepsuć w ten sposób?

Jesli tydzien to raczej nic nie zepsules, krwawip bys gdyby grafty wypadly, daj sobie ten rogal pod bok glowy i ręke podniegoi druga reka zablokuj lokiec sobie, ja tak spalem juz trzy dni po na boku

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grafty zakotwiczone są już mocno po 3 dobach. Na spokojnie :) Jeśli nie miętoliłeś głową między udami jakiejś panny to nic się nie powinno stać. Bez paniki.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...