free web hit counter Skocz do zawartości
nord

Jak zdobyć receptę na badania hormonalne ?

Rekomendowane odpowiedzi

Co trzeba powiedzieć lekarzowi żeby dał takie skierowanie. Standordowo zapytają jaki leki biorę a nie powiem powiem że eksperymantalne. Dziś byłem u ogólnego to mnie skierował do endokrynologa ale z tym może być podobny problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie musiałbyś odłożyć je na dłuższy czas przed terminem badań. Miesiąc lub trzy miesiące przerwy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobrze zrobią Ci te badania ale co z tego jak wyniki mogą być zmienione przez środki jakie używasz. Wydaję mi się że sens robienia takich badań jest tylko wtedy jak nic nie bierzesz. No chyba że chcesz sprawdzić jak działają na Twój układ hormonalny. Zawsze możesz wyjaśnić endokrynologowi całą sprawę, co, po co, dlaczego itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Recepty na badania hormonalne? Nic nie jest potrzebne, żadne lekarze itd. Idziesz prywatnie i robisz badania jakie sobie zażyczysz. Nawet nie trzeba mieć żadnej wiedzy medycznej żeby odczytać wynik, bo każdy wynik ma widełka. Ja robię badania w w diag.pl znajdz swoje miasto. Jakie badania wypada zrobić odnośnie łysienia to już chyba pisałem wiele razy, poszukaj na forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym problem że płacę miesięczny abonament w prywatnej klinice Medica ale oni powiedzieli że jest potrzebne na to skierowanie i to od lekarza zależy. Nie kumam tego bo płacę i wymagam a tu nagle od lekarza wszystko zależy.

Ewentualnie mogę ściemnić że biorę Finasteryd lub Aplicort E i w związku z tym chcę sprawdzić.

 

Ps. eryk no właśnie po to się robi te badania podczas brania żeby stwierdzić czy dalej brać czy nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jacyś idioci w tej firmie pracują. Co badanie ma wspólnego z jakimś lekarzem? Może chodzi o to, że mając ten abonament tylko konkretne badania można robić. Ja nie mam żadnych abonentów, idę płacę za badanie jakie sobie życzę i tyle. Jeszcze się cieszą bo zostawiam u nich pieniądze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, zagadałem doktorkę o finie i Aplicorcie, a poza tym powiedziałem że ma fajną komórkę i dała skierowanie bez problemu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
W tym problem że płacę miesięczny abonament w prywatnej klinice Medica ale oni powiedzieli że jest potrzebne na to skierowanie i to od lekarza zależy.

 

Jak byłem w pierwszej lepszej przychodni, to lekarka powiedziała, że prywatnie mogę sobie zrobić badania jakie chce i ile chce (bo za wszystkie płacę).

Oni tylko pobierają krew, wysyłają do laboratorium, a potem otrzymują wyniki, które mi przekazują.

 

Ale jak chcę z NFZ, to muszę mieć skierowanie i muszę mieć powód. Czyli sprawa się rozbijała wyłącznie o fundusze.

 

Z tego co piszesz, rozumiem więc, że u ciebie po prostu było podobnie - tzn chciałeś mieć badania w ramach abonamentu, a ponieważ badania kosztują, to oni nie chcą ponosić kosztów za widzimisie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Otóż to

Ja ten abonament mam pobierany z pensji natomiast dla tych którzy tej opcji nie mają na pewno lepiej zgromadzić te 500zł i raz na rok porządnie się przebadać i żądać tego czego się chce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...