free web hit counter Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Siemanko, zamówilem ostatnio z Andory topical duta, miałem też fina ale czułem uboki, tak samo po tabletkach.

Zdecydowałem się na topical duta, bo dużo znajomych osób, miało tą samą sytuacje, ze po finie duzo ubokow, a po ducie o wiele mniej

tylko skoro dut zbija mocniej dht to gdzie leży paradoks? Zna ktoś odpowiedż na to pytanie? czy to kwestia tolerancji? dziękuje za odpowiedzi i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Słyszałem wersję, że dut ma większe cząsteczki więc ciężej jest mu się przedostać do krwiobiegu.

Natomiast też jestem bardzo zainteresowany tematem i rozważam topical dut więc będę wdzięczny za opinie/doświadczenia użytkowników :)
Dasz znać jak to wychodzi cenowo i ewentualnie link do sklepu?

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Topical dut- mam trochę doświadczenia z nim.

Skuteczność ma mniejszą niż doustny dutasteryd a nawet finasteryd moim zdaniem. 

W badaniach też nie było kosmicznych rezultatów ale zatrzymanie procesu plus delikatne zagęszczenie jest możliwe jeśli Twoje łysienie nie jest agresywne. 

Używałem domowej produkcji- mieszałem zawartość 2-4 kapsułek Adadut z Pantostinem i dodawałem nieco aloesu (dutasteryd ma jakiś drażniący skórę dodatek w środku kapsułki) i aplikowałem pustą skrzykawką na skalp raz na około 5-7 dni. 

Powiedziałbym że wyniki jakieś były ale wtedy miałem dobry stan głównie dzięki doustnemu minoxowi. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 29.01.2023 o 23:45, emptybox napisał:

Topical dut- mam trochę doświadczenia z nim.

Skuteczność ma mniejszą niż doustny dutasteryd a nawet finasteryd moim zdaniem. 

W badaniach też nie było kosmicznych rezultatów ale zatrzymanie procesu plus delikatne zagęszczenie jest możliwe jeśli Twoje łysienie nie jest agresywne. 

Używałem domowej produkcji- mieszałem zawartość 2-4 kapsułek Adadut z Pantostinem i dodawałem nieco aloesu (dutasteryd ma jakiś drażniący skórę dodatek w środku kapsułki) i aplikowałem pustą skrzykawką na skalp raz na około 5-7 dni. 

Powiedziałbym że wyniki jakieś były ale wtedy miałem dobry stan głównie dzięki doustnemu minoxowi. 

 

Czyli przechodzenie na topical duta bez sensu jeśli ktoś leci na oral?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie masz skutków ubocznych to nie ma sensu.

Edytowane przez emptybox

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 5.02.2023 o 14:28, emptybox napisał:

Jeśli nie masz skutków ubocznych to nie ma sensu.

Efektywność jest ta sama? Top i oral blokują dht w scalpie na podobnym poziomie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wg mojej wiedzy - nie. oral obniza poziom we krwi  i w nastepstwie w scalpie ale nie sa to tozsame wartosci. W najgorszym przypadku moze obizyc poziom we krwi a w scalpie dalej bedzie wysoki i wlosy beda leciec. Z wielu lekarzy w PL u ktorych bypem tylko jeden to od razu wypunktowal sugerujac ze oral to nie jest najlepsze rozwiazanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 7.02.2023 o 09:30, Caraos napisał:

wg mojej wiedzy - nie. oral obniza poziom we krwi  i w nastepstwie w scalpie ale nie sa to tozsame wartosci. W najgorszym przypadku moze obizyc poziom we krwi a w scalpie dalej bedzie wysoki i wlosy beda leciec. Z wielu lekarzy w PL u ktorych bypem tylko jeden to od razu wypunktowal sugerujac ze oral to nie jest najlepsze rozwiazanie.

Czyli lepiej jest topical stosować a przynajmniej iej spróbować. Lecę teraz na oralu i efekty są bardzo dobre. Skutki uboczne jakieś tam miałem, ale to bardziej przy stosowaniu fina a od momentu przejścia na oral duta wręcz skutki uboczne są odwrotne ;D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 28.01.2023 o 09:24, DiegoRomani napisał:

Cześć,

Słyszałem wersję, że dut ma większe cząsteczki więc ciężej jest mu się przedostać do krwiobiegu.

Natomiast też jestem bardzo zainteresowany tematem i rozważam topical dut więc będę wdzięczny za opinie/doświadczenia użytkowników :)
Dasz znać jak to wychodzi cenowo i ewentualnie link do sklepu?

Farmacieandora popularna strona na tym forum , mam 100 ml wyszło mi z 270 zł około wziąłem trichosol 100 ml i dut 0,025procent.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 27.01.2023 o 12:02, Patro1995 napisał:

Siemanko, zamówilem ostatnio z Andory topical duta, miałem też fina ale czułem uboki, tak samo po tabletkach.

Zdecydowałem się na topical duta, bo dużo znajomych osób, miało tą samą sytuacje, ze po finie duzo ubokow, a po ducie o wiele mniej

tylko skoro dut zbija mocniej dht to gdzie leży paradoks? Zna ktoś odpowiedż na to pytanie? czy to kwestia tolerancji? dziękuje za odpowiedzi i pozdrawiam

Przesyłka normalnie przychodzi? Długo się czeka? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 21.02.2023 o 17:15, styks napisał:

Przesyłka normalnie przychodzi? Długo się czeka? 

Dwa tygodnie około 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...