free web hit counter Skocz do zawartości
Machwww

EsteNove opinie

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć 

Nie znalazłem nic na forum o estenove. Był ktoś? Macie jakieś doświadczenia i opinie? Widzę bardzo dobre opinie klientów z innych krajów, ale nie wiem na ile są prawdziwe. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi Ci o opinie na google, to są nic nie warte, bo sami sobie je piszą. Jest to tzw. młyn, zresztą jak każda klinika której nazwa zaczyna się od "Este". Młyn czyli Twój donor może zostać przemielony na mąkę ale możesz otrzymać także wynik, z którego będziesz zadowolony. Jednakże donor ma się tylko jeden, więc pytanie czy chcesz przyoszczędzić i zaryzykować. Niejeden na tym forum przejechał się na młynie i chciałby, żeby istniał wehikuł czasu. 

Lepiej wyślij swoje zdjęcia tutaj albo na priv i napisz jaki masz obecnie maksymalny budżet na przeszczep. Postaram się przedstawić najlepsze opcje w tym budżecie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Tak też podejrzewałem jeśli chodzi o opinie z Google. Zdjęć na razie nie mam, ale chodzi mi o jak największą liczbę przeszczepionych graftów, bo nie planuje tego powtarzać/poprawiać głównie ze względu na wiek 42 lata. Mam duże zakola, cofnięta linia i przerzedzona góra oraz wyłysiały prawie czubek głowy. Jeśli chodzi o budżet w zasadzie nie mam ograniczeń bardziej zależy mi na udanym zabiegu. Nie chciałbym też lecieć bardzo daleko np. Indie. Jakie kliniki warto sprawdzić? BHR? Dzięki z góry za rady. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt rozsądny nie przeszczepi Ci za jednym zamachem więcej niż +/-3 tys. graftów. Sądząc po opisie to w przyszłości będziesz całkowicie łysy więc drugi albo i nawet trzeci przeszczep w przyszłości będzie trzeba wziąć pod uwagę. Takie są realia. Będziesz dalej tracił włosy i na bieżąco trzeba będzie uzupełniać powstałe luki. 

Zasada jest prosta, rozpoczynasz się bawić w przeszczepy to będziesz je musiał kontynuować, inaczej będziesz wyglądał co najmniej nienaturalnie za 5 czy 10 lat. Na ten moment musisz wybrać czy zależy Ci na wypełnieniu korony i trochę góry albo na zakolach i linii włosów. W przyszłości, w zależności od postępu łysienia będzie można skorygować efekty pierwszego zabiegu.

Owszem, znajdziesz kliniki, które zrobią Ci wszystko co sobie zażyczysz ale będzie to kosztem całego Twojego donoru i nawet gdyby się przeszczep przyjął to za kilka lat przy postępującym łysieniu będziesz miał problem. Chyba, że jesteś jedną z nielicznych osób, która posiada bardzo gęsty donor co wśród Polaków się zdarza stosunkowo nieczęsto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Machwww napisał:

Dzięki za odpowiedź. Tak też podejrzewałem jeśli chodzi o opinie z Google. Zdjęć na razie nie mam, ale chodzi mi o jak największą liczbę przeszczepionych graftów, bo nie planuje tego powtarzać/poprawiać głównie ze względu na wiek 42 lata. Mam duże zakola, cofnięta linia i przerzedzona góra oraz wyłysiały prawie czubek głowy. Jeśli chodzi o budżet w zasadzie nie mam ograniczeń bardziej zależy mi na udanym zabiegu. Nie chciałbym też lecieć bardzo daleko np. Indie. Jakie kliniki warto sprawdzić? BHR? Dzięki z góry za rady. 

Tak z opisu to masz co najmniej Norwood 4 i  na tym się nie skończy. Wiek nie ma nic tutaj do rzeczy, jesteś młody. Przy takim stopniu łysienia przygotuj się, że 1 procedura prawdopodobnie nie wystarczy, żebyś był w pełni zadowolony. Bierzesz jakiś bloker DHT jak  finasteryd? Domniemywam, że nie. Bez tego w ogóle nie polecam Ci zaczynać przygody z przeszczepami, bo to będzie syzyfowa praca. Zalecam, żebyś był rok na finasterydzie przed zabiegiem, jeżeli chcesz szybciej to 6 miesięcy to takie minimum. Wzmocni to twoje obecne włosy i ograniczy ryzyko shock lossu przy przeszczepie. 

Jeżeli chodzi o kliniki w  zachodniej Europie to BHR jest ok, Mwamba także. Są jeszcze Ferudini, Ferreira, Pinto. Freitas.  W Turcji jest Bicer. Dla wyższych Norwoodów zauważyłem, że jest polecany Yaman i podobno ma atrakcyjne ceny. Możesz się jemu przyjrzeć, bo widziałem tylko kilka recenzji. 

Recenzję możesz wyszukiwać tutaj : https://www.hairrestorationnetwork.com/

Wpisujesz dane nazwisko w wyszukiwarkę, a w prawym górnym rogu masz listę rekomendacji. Czasami niektórzy znikają z tej listy ze względu na obniżenie poziomu jakości, ale rzadko. Jednakże rób research na własną rękę.  

 

Generalnie nie podejmuj decyzji na szybko, można łatwo wpaść w tę pułapkę oglądając świetnie wyniki na tik toku, youtubie, instagramie, ale to tylko ściemy marketingowe na social media, które przedstawiają przeszczepy włosów w niezwykle uproszczony i przystępny dla gawiedzi sposób. 

 

Wejdź na finasteryd 1 mg w tabletce albo chociaż w wersji topical jeżeli się obawiasz skutków ubocznych. Posiedź na tym co najmniej pół roku, obserwuj efekty. W międzyczasie zbieraj informacje na temat przeszczepów, napisz do wielu klinik, żeby wyrobić sobie zdanie. Na koniec podejmij decyzje na chłodno i tyle ;)

 

Na koniec ku przestrodze jeden z przykładów czym się może skończyć pójście do kliniki, gdzie ma się w pompce zdrowie pacjenta i liczy się tylko trzepanie kasiory. I to w klinice, którą wielu poda na tym forum jako przykład z  "tych lepszych w Turcji". No ale jakoś "tak się zdarzyło", że operację przeprowadzał stażysta 

https://www.hairrestorationnetwork.com/topic/64751-botched-hairtransplantion-by-hlc-clinic-in-ancara/

 

 

Edytowane przez looksmatters

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie spodziewałem się, że można uzyskać tutaj tak rzeczowe odpowiedzi. Dzięki za tyle informacji. Widziałem, że w marcu jest w Warszawie dr Bisanga z BHR więc spróbuję umówić się i może ta klinika wykona zabieg. Zaglądałem już tutaj wcześniej od paru lat także nie działam pochopnie. Przyznam szczerze, że czym więcej czytam to mam większy mętlik w głowie. Przez chwilę byłem już zdecydowany na jsh jednak później czytałem inne komentarze i zrezygnowałem. Finasteryd kiedyś próbowałem brać, ale miałem skutki uboczne. Teraz nie chcę do tego wracać, bo staramy się o drugie dziecko. To o czym piszesz to nie są tabletki tylko inna forma finasterydu? Nie ma po tym skutków ubocznych? Czytałem wczoraj tutaj o minoxolidzie w formie tabletek. To może być zamienne z finasterydem czy odrębny temat? I czy przed przeszczepem też warto brać minoxidil w tabletkach? 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
45 minut temu, Machwww napisał:

Nie spodziewałem się, że można uzyskać tutaj tak rzeczowe odpowiedzi. Dzięki za tyle informacji. Widziałem, że w marcu jest w Warszawie dr Bisanga z BHR więc spróbuję umówić się i może ta klinika wykona zabieg. Zaglądałem już tutaj wcześniej od paru lat także nie działam pochopnie. Przyznam szczerze, że czym więcej czytam to mam większy mętlik w głowie. Przez chwilę byłem już zdecydowany na jsh jednak później czytałem inne komentarze i zrezygnowałem. Finasteryd kiedyś próbowałem brać, ale miałem skutki uboczne. Teraz nie chcę do tego wracać, bo staramy się o drugie dziecko. To o czym piszesz to nie są tabletki tylko inna forma finasterydu? Nie ma po tym skutków ubocznych? Czytałem wczoraj tutaj o minoxolidzie w formie tabletek. To może być zamienne z finasterydem czy odrębny temat? I czy przed przeszczepem też warto brać minoxidil w tabletkach? 

 

 

No był ostatnio tutaj głośny wątek o JSH i kolega forumowy nie jest zadowolony. 

Jeżeli starasz się o dziecko to finasteryd sobie odpuść w jakiejkolwiek formie. Po topicalu są zazwyczaj mniejsze skutki uboczne. Jednakże jakaś część dostaje się do krwiobiegu, więc w przypadku starania się o dziecko odpada. Jak już dziecko będzie w drodze, to wtedy możesz spróbować. 

Minoxidil też pomaga, ale ma inną zasadę działania, jest stymulantem, natomiast finasteryd jest blokerem. Minoxidil nie jest tak skuteczny w hamowaniu miniaturyzacji jak finasteryd, bo nie uderza w DHT. Jednakże wydłuża fazę anageniu (wzrostu włosa) i skraca fazę telogenu. Na pewno też się opłaca brać minoxidil przed przeszczepem, żeby wzmocnić włosy. Jednakże trzeba zawiesić branie minoxidilu na tydzień przed przeszczepem. Potem 2 tygodnie po przeszczepie już można wrócić do terapii. 

Jeżeli mają jeszcze wolne terminy na tej konsultacji w Warszawie, to umawiaj się smiało. Mnie czeka drugi przeszczep i już dawno jestem umówiony na tę konsultację 😅

 

Edytowane przez looksmatters

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...