free web hit counter Skocz do zawartości
mik

Połprodukty do wykonania wcierki domowej

Rekomendowane odpowiedzi

Zrobilem wcierke na bazie wody pokrzywowej m.in.ze skrzypem,pokrzywa,piperyna,sawem,wierzbo,gse oraz adenozyna.Chce zrobic jeszcze jedna,do stosowania na zmiane z ta w/w,wiec mam pytanie,ktore Waszym zdaniem skladniki,warto zakupic i dodac.Myslalem o :

aloesie

esktrakcie ze skorki jablek (niestety bedzie on dopiero dostepny pod koniec czerwca,wiec bede zmuszony poczekac;/)

arginina

ekstrakt z zielonej herbaty

esktrakt z rozmarynu

cococin

olej z nasion czarnej porzeczki (jako bogate zrodlo gla)

ekstrakt z soi 40 % z mazidel (?)

oraz zestaw witamin all in one ze zrobsobiekrem

Zastanawiam sie jednak,czy kofeina w zielonej herbacie nie bedzie jakos kolidowac z adenozyna,ktora jest we wcierce nr 1?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sama woda pokrzywowa ma za małą zdolność penetracyjną żeby dotrzeć wystarczająco głęboko. spróbuj zrobić roztwór alkohol/glikol propylenowy/woda pokrzywowa w stosunku 5/2/3, ewentualnie możesz zrobić też w formie kremu. adenozyna nie powinna się gryźć z kofeiną jeśli nie będziesz używać jednocześnie, dobrze by było umyć też głowę między jedną wcierką a drugą. poza tym mam takie subiektywne zdanie, że powinieneś stosować tę pierwszą wcierkę, bo jest całkiem ok, a zamiast drugiej coś nawilżającego na bazie emu oil.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli używasz piperynę to możesz spokojnie dorzucić jeszcze GTE do wcierki, bo bez tego EGCG zawarte w ekstrakcie z zielonej herbaty nie miałoby jak penetrować w głąb skóry. Możesz także używać dermaroller w celu poprawienia absorpcji. I tak jak napisał elmo, sama woda pokrzywowa może nie poradzić sobie z penetracją wgłąb, jak także nie utrzymywać substancji aktywnej na skórze przez odpowiednio długi czas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a myślicie, że to się nada na wcierkę? http://www.swansonvitamins.com/NAT054/ItemDetail jest napisane, że przyjmuje się ustnie, no ale skoro jest w płynie, to warto skorzystać, bo jest 60% zniżki

 

Wątpię żeby był sens to stosować, stężenia są zdecydowanie za niskie do stosowania zewnętrznego, zresztą wychodzi taniej gdybyś zrobił to samemu i w odpowiednich proporcjach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki wielkie za opinie:) To zrobie chyba w ten sposob,ze do tego pierwszego przepisu dodam jeszcze GTE i zmodyfikuje to troche,zeby baza nie byla juz sama woda pokrzywowa.Emu oil tez zakupie w najblizszym czasie,jak tylko bede mial troche kasy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok,zatem na ok 50ml wcierki z czego ok 44ml to woda pokrzywowa:

adenozyna - 0,5ml

saw 1,5ml

piperyna - 0,10ml

GSE - 05ml

korzen pokrzywy - 1ml

skrzyp polny - 1ml

wierzbownica 0,5ml

aloes 1ml

Wg Was,czegos powinienem moze dodac mniej lub wiecej?:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok,dzieki tak zrobie:) tzn nie do konca,bo mam jeszcze wierzbownicy na kilka porcji i wolalbym ja zuzyc,zamiast wyrzucac.mam jeszcze jedno pytanie,na LU bodajze czytalem,ze jako baza moze tez byc hydrolat.jako,ze srednio sie na tym znam,czy i w tym przypadku moge zastosowac hydrolat,czy tez jest to nie najlepszy pomysl?:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

radze uważać z cocoin oraz z pipperyną próbowałem,cocoin max 2% stężęnie nie więcej,ja zrobiłem 5% i miałem bóle w klatce piersiowej mimo ,ze to naturalna kinetyna, pipperyna z kolei w stezeniu wiekszym niz 0,05 może piec ,pozatym nawet 0,05 robiło w kremie siano zm oich błyszczących po folligenie włosów


moja kuracja: mezoterapia igłowa 1x tyg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

majette z cocoinu poki co jednak zrezygnowalem.A jesli chodzi o piperyne,to uzywam tej wcierki od ok 3tyg i na szczescie nie ma u mnie efektu siana;)

Skald - czy masz na mysli gotu kola zewn czy wewn?:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wkleję za niedługo badanie odnośnie działania piperyny na łysienie androgenowe, z tego co pamiętam wykazywała ona bardzo dobre właściwości także w blokowaniu DHT w skórze, więc nie tylko poprawia wchłanialność innych substancji. Będziecie mogli wtedy określić optymalne stężenie do stosowania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piszesz o wcierce, więc miałem na myśli zew. takie ekstrakty, nawet w formie płynnej, są dostępne na polskim rynku - w gotu koli pokładam duże nadzieje (bazując na materiałach, które czytałem), myślałem też o wcierce właśnie, ale póki co zostanę przy samym AHK-Cu, podsuwam po prostu pomysł.

 

Jeżeli będziesz zainteresowany to powinno się robić tak (wg wiedzy z artykułów) żeby powstała mieszanka z minimum 1% stężeniem azjakozydów, w standaryzowanym ekstrakcie z gotu jest ich zależnie od jakości 10-13%, więc jak łatwo policzyć trzeba by dodać około 1:10 takiego ekstraktu do wcierki.

Edytowane przez Gość

Jestem reprezentantem Dr. A's HRC, najlepszej na świecie kliniki transplantacji włosów wg #HairSite.com.

http://www.fusehairpolska.blogspot.com

 

Wszelkie opinie wygłaszane na tym profilu są prywatne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skald dużą ilość trzeba było użyć tego gotu kola, musiałby się zrobić oddzielną wcierkę do tego. Bo ze stężeniem substancji tez nie można przesadzać. Myślę że 10% substancji aktywnych to jest taka optymalna ilość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Skald dużą ilość trzeba było użyć tego gotu kola, musiałby się zrobić oddzielną wcierkę do tego. Bo ze stężeniem substancji tez nie można przesadzać. Myślę że 10% substancji aktywnych to jest taka optymalna ilość

 

No całkiem sporą, to prawda - tak jak napisałem 1:10 czyli właśnie te 10%.


Jestem reprezentantem Dr. A's HRC, najlepszej na świecie kliniki transplantacji włosów wg #HairSite.com.

http://www.fusehairpolska.blogspot.com

 

Wszelkie opinie wygłaszane na tym profilu są prywatne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem wiem, napisałem tak po prostu żeby pokazać że dla gotu kola trzeba robić oddzielną wcierkę więc nie powinien dorzucać go w takim stężeniu do tej która ma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro musialbym dla GK robic dodatkowa wcierke,to narazie podziekuje,ale dzieki za info,nie znalem wczesniej tej substancji,a lubie wzbogacac swoja wiedze,hah;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To z pewnością, ale zastanawiam się czy nie dałoby się tego jakoś połączyć? Znaleźć można ekstrakty o zawartości azjaTYkozydów (nie wiem dlaczego zawsze piszę azjakozydów) 12.8%, więc tutaj już się liczba potrzebnego ekstraktu zmniejsza, a liczbę substancji aktywnych zwiększyć do np. 15%? Zaznaczam, że nie mam dużej praktyki w tworzeniu wcierek (zawsze daję gotowe zlecenie do apteki), teoretyzuję więc trochę.


Jestem reprezentantem Dr. A's HRC, najlepszej na świecie kliniki transplantacji włosów wg #HairSite.com.

http://www.fusehairpolska.blogspot.com

 

Wszelkie opinie wygłaszane na tym profilu są prywatne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja używałem wcierek przez 2 lata, to były początki mojego łysienia i chwalę je sobie to był okres kiedy moje włosy były w najlepszym stanie, później odstawiłem wcierki i zacząłem kombinować z Saw Palmetto i jemu podobnymi wewnętrznie zachęcony postami na forum osób tak naprawdę nie obeznanych w temacie i ich wypowiedzi nie popartych badaniami, myślałem że to powstrzyma mi łysienie i nie będę musiał stosować niczego innego doprowadziłem niestety do stanu NW2, później się do edukowałem, zacząłem czytać badania i doszedłem do wniosku ze to była najgorsza decyzja związana z doborem kuracji, dlatego tak bardzo jestem przeciwny stosowaniu Saw Palmetto wewnętrznie za co oczywiście jestem atakowany na sławetnym forum lysienie.info

 

Według mnie robienie wszystkiego żeby za wszelką cenę dorzucić azjatykozydy nie jest dobrym rozwiązaniem jego obecna wcierka jest jak najbardziej w porządku bardziej bym się skupił dodatkowo na czymś do utrzymania odpowiedniej kondycji skóry typu własnie emu oil etc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

^

Tez jadlem troche saw palmettoo (choc to za duzo powiedziane,zjadlem jedno opakowanie,oczywiscie za malo,zeby powiedziec o jakichkolwiek efektach).Przed sawem,bralem wierzbownice,o ironio w tym samym momencie mialem nawrot ŁZS,dziwne,bo ponoc wierzbo,powinna wspomagac leczenie łzs,a wydaje mi sie,ze nic nie zrobila w tym temacie.Moze zbyt krotko bralem?(ok 4 miesiace).

Mam prosbe,czy moglibyscie mi rozpisac ile ml mialbym w takim razie dodac do swojej wcierki alko,ile glikolu oraz ile wody pokrzywowej?Chodzi o to,ze jak juz wspominalem,narazie jestem w temacie poczatkujacy,wczesniej robilem sobie wcierki jedynie na samej wodzie pokrzywowej,albo na jantarze,wiec niezbyt sie orientuje ile czego mam dodac:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

50% alkohol

20% PG

30% woda

 

podczas mieszania sprawdź które składniki lepiej rozpuszczają się w wodzie, a które w alkoholu ułatwi Ci to rozpuszczanie substancji później.

 

 

Co do wierzbownicy, to jeśli już coś pomaga to bardzo niewiele, używałem jej i nie widziałem różnicy.

mik tak jak pisałem Saw Palmetto stosowany wewnętrznie nie pomoże Ci w przypadku łysienia, jak znajdę badania obrazujące to to wkleję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki wielkie:) w mojej obecnej mieszance saw i pokrzywa wlasnie nie do konca chca sie rozpuscic,mieszam dosc dlugo,wkladam wcierke do cieplej wody i nic;p

 

Wiem jzu ze saw wewnetrznie nie dziala,ale wtedy,rok temu,gdy bralem przez miesiac sterko, jeszcze nie mialem o tym pojecia.Na poprzednim forum sporo sie w tym temacie doksztalcilem (choc moja wiedza jest i tak dosc slaba w porownaniu z wiekszoscia osob na tym forum) i nadal w kazdej wolnej chwili,staram sie wpadac na forum i jak najwiecej czytac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...