free web hit counter Skocz do zawartości
mik

Połprodukty do wykonania wcierki domowej

Rekomendowane odpowiedzi

Mam takie specyfiki do wcierki jest to sensowne zrobic i w jakich proporcjach to dodac na 100gram kremu :keratyna hydrolizowana,l-cysteina,ekstrakt z lisci pokrzywy ,ekstrakt z czerwonej koniczyny,kofeina farmaceutyczna,ekstrakt z nasion winogron,biotyna.Cos z tego sensownego zrobie ?nie chce narazie juz dokupywac adenozyny itp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam takie specyfiki do wcierki jest to sensowne zrobic i w jakich proporcjach to dodac na 100gram kremu :keratyna hydrolizowana,l-cysteina,ekstrakt z lisci pokrzywy ,ekstrakt z czerwonej koniczyny,kofeina farmaceutyczna,ekstrakt z nasion winogron,biotyna.Cos z tego sensownego zrobie ?nie chce narazie juz dokupywac adenozyny itp

 

Niestety ale z wymienionych przez Ciebie nie będzie to krem który miałby jakiś wpływ na redukcje wypadania włosów, jedynie mógłby wzmocnić ich strukturę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chciałbym jakos to wykorzystac ,moglbys napisac w jakich proporcjach to dodac na 100gram kremu ,bo szkoda mi tego nie wykorzystac...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja1922, z tych rzeczy które wymieniłeś to ja bym żadnej nie stosował, ogólnie szkoda zachodu, więc nie powiem Ci w jakich proporcjach bo to nie ma sensu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok ale mimow wszystko zrobie bo szkoda mi tego a kofeina cos dopinguje ,napewnoo cos strukture poprawi chociaz w jakims stopniu minimalnym a Biotyne mam ze swansona 5mg tabletki nie twarde -ile wsypac biotyny na 100gram kremu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

biotyny nie wsypuj, bo taka kapsułka/tabletka ma ok 90% wypełniaczy, tylko "zanieczyścisz" swój krem.

 

Pamiętaj żeby kofeiny nie łączyć z adenozyną (jak już ja kupisz)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A propos kofeiny,pamietaj aby nie przesadzic ze stezeniem:

"concentration of 0.15% was stimulatory .... concentrations of 0.05% and 0.01% showed suppression. .... high concentrations .... regarded as toxic, an effect which can be observed in many substances. High concentrations may cause an over-stimulation of hair follicle metabolism resulting in .... exhaustion of the proliferation capability and finally lack of hair shaft elongation."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostalem dzis gte oraz glikol propylenowy ,potrzebne do mojej wcierki.mam wiec pytanie,czy dobrze obliczylem te proporcje ,ktore podaliscie mi wczesniej (tzn mam na mysli baze),jesli 7ml to beda ekstrakty a 43ml to bedzie baza ,czyli:

alkohol 21,50ml

glikol 8,6ml

hydrolat aloesowy (zamiast wody pokrzywowej) 12,9ml

zgadza sie,czy cos pomylilem? (wole sie upewnic;))

Moglibyscie mi powiedziec,w jakiej kolejnosci mam dodac alko/glikol/hydrolat?Bylbym bardzo wdzieczny:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dostalem dzis gte oraz glikol propylenowy ,potrzebne do mojej wcierki.mam wiec pytanie,czy dobrze obliczylem te proporcje ,ktore podaliscie mi wczesniej (tzn mam na mysli baze),jesli 7ml to beda ekstrakty a 43ml to bedzie baza ,czyli:

alkohol 21,50ml

glikol 8,6ml

hydrolat aloesowy (zamiast wody pokrzywowej) 12,9ml

zgadza sie,czy cos pomylilem? (wole sie upewnic;))

Moglibyscie mi powiedziec,w jakiej kolejnosci mam dodac alko/glikol/hydrolat?Bylbym bardzo wdzieczny:)

 

Tak jak wspominałem sprawdź, który ekstrakty w czym się dobrze rozpuszcza i wymieszaj je, a następnie gotowe:

 

1.alko + PG = wymieszać

2.jw. + woda = wymieszać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może by tak stworzyć podczepiony temat na o liczeniu/zalecanych stezeniach przez osoby które sie wgryzly w temat?

Przydatne byloby tez jakies przyklady gotowych wcierek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tu nie ma co liczyć, gdzie byś nie kupował masz napisane sugerowane stężenia, zastosuj się do nich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok, mam pytanko z drugiej strony.

Jaką możecie polecić sprawdzoną wagę z allegro ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupiłem tą wagę z mazideł i jest jak najbardziej ok. radziłbym jednak kupić dokładniejszą - 0,001g. może się później przydać. O czym sam się przekonałem. Do przygotowania wcierki z asc moja waga już raczej nie będzie dobra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osoby które robią samemu kremu powinny mieć 2 wagi. Jedna z dokładnością 0,001g to mierzenia takich środków jak ASC-J9, oraz druga 0,01g ale z większym zakresem (powiedzmy 200g) do robienia kremów i wcierek. Jest to bardzo duże ułatwienie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie sensu stosowania wody w mieszance alk/pg/woda. Tak naprawde zmniejsza ona stężenie alkoholu i pg i nic poza tym. Czy nie lepiej zamiast tego dodać jakiś składnik który zwiększa wchłanialność np. hydrolat oczarowy , aloes lub coś innego ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy jest sens. Też kiedyś tak robiłem i nic specjalnego to nie dawało, jeśli woda w tej mieszance Ci nie odpowiada to zamiast ją wymieniać na jakiś hydrolat możesz zostawać tylko alkohol+PG, na pewno więcej to da niż jakieś kombonianie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem właśnie wit. E i chciałem zapytać ile należałoby dodać do wcierki 10 ml ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zależy jaka dokładnie to witamina, poza tym masz na pewno napisane na stronce z jakiej kupowałeś sugerowane stężenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy razem z Wcierka/RU/AHK będziecie stosowac dermaroller? Zastanawiam sie czy warto kupić i jeździć po głowie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na pewno nie przed RU. Bo ma się wchłaniać jak najdłużej, żeby zminimalizować absorpcje systemową

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
na pewno nie przed RU. Bo ma się wchłaniać jak najdłużej, żeby zminimalizować absorpcje systemową

 

Tak, ale chodzi o maksymalnie długie działanie w skórze głowy. Złuszczanie wierzchniej warstwy naskórka dermaroller'em o krótkich igiełkach, może być użyteczne.

 

Chciałbym zauważyć, że w jednym z badań dot. flutamidu na bazie hydro-alkoholowej, pomimo znacznej absorpcji systemowej (16%), ponad 50% pozostawało na powierzchni skóry.

Część po prostu się nie wchłonie, zostanie wydalone z potem, łojem. A nam chodzi o to, żeby jak najwięcej przedostało się przez wierzchnie warstwy, wgłąb skóry i działało tam jak najdłużej (nie przenikając zbyt szybko do krwiobiegu).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RU w KB solution wchłania się w skórę bardzo szybko (kilka minut), ale pozostaje tam i działa miejscowo dzięki tzw "protective film" - dlatego nie polecam jednak używać dermarolleru przed użyciem RU58841, ani żadnych środków po nim, żeby właśnie tej ścianki ochronnej nie uszkodzić.

 

Sprawa ma się jednak inaczej ze wcierkami, zwłaszcza że niektóre substancje jak EGCG(zawarte w GTE) mają zbyt duże molekuły żeby samoczynnie penetrować skalp, wtedy może to być wręcz wskazane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...