free web hit counter Skocz do zawartości
matekkk

Jak odróżnić siwienie od miniaturyzacji?

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem czy siwieję, czy włosy się miniaturyzują i stają coraz cieńsze i bezbarwne. Jest jakiś sposób żeby to sprawdzić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To miniaturyzacja. Siwy włos jest bezbarwny, od razu cały biały. To się nie dzieje tak, że stopniowo zmienia kolor Po prostu wyrasta siwy.

 

Siwizna nie ma też nic wspólnego z grubością włosów. To, że wygląda gorzej wynika tylko z tego, że włosy są przezroczyste i przepuszczają światło. Bo białe włosy wyglądają bardzo dobrze. Niestety siwe nie są białe tylko przezroczyste.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyrwij jasny włos i jak bedzie miał grubą (dużą) cebulkę to znaczy że jest siwy. Jeżeli cienką lub ledwo widoczną to znaczy są to jego ostatnie chwile.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem że "siwieję" w maju tamtego roku. Wyglądało to tak, jakby co 10 włos był biały. Po ogoleniu się sprawdzałem obcięte włosy i nie mogłem natrafić na żaden biały włos. Czyli wychodzi na to, że to jest miniaturyzacja. Z drugiej strony moje łysienie od tamtego czasu nie posunęło się, lub posunęło się bardzo nieznacznie, a gdyby wypadły już wszystkie te włosy, które zaczęły miniaturyzować dawno temu , to moja sytuacja byłaby napewno gorsza niż jest obecnie.

Chyba, że jest tez taka opcja, że włosy, które zaczęły mi się miniaturyzować rok temu, jeszcze nie wypadły, i stąd nie zauważam gwałtownego pogorszenia się fryzury.

Dodam, że wydaje mi się, jakby tych jaśniejszych włosów było coraz więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...