free web hit counter Skocz do zawartości
learrtus

Moje wyniki badań, testosteron w kosmos

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Od około 9 miesięcy biorę adadut, standardowa dawka, 1 tabletka dziennie, czasem rzadziej.

Przed leczeniem wyniki DHT były mocno ponad normę, z tym że badanie to robiłem gdzieś 3 lata temu. 9 miesięcy temu zacząłem brać duta myśląc że postępujące łysienie jest wciąż wysokiego poziomu DHT (jest to moje drugie podejście bo koło 2 lat temu brałem jakiś czas fina).

Ale do rzeczy. Moje obecne wyniki są następujące:

testosteron 1273 ng/ dL.   (240-871)

DHT 651 pg/ml   (250-990)

 

Wynika z tego że zbiło mi DHT ale przez to wzrósł testosteron. Kwestia tylko że wypadanie włosów jest wciąż masowe. Do niedawna miałem lepsze i gorsze okresy, ale teraz od koło 2 miesięcy mam bez przerwy złą passe bo leci koło 300-400 włosów dziennie przy samym myciu. Lecą nawet takie małe mikroskopijne, co na początku myślałem, że to jakieś drobne białe niteczki. 

Dodatkowo ostatnio twarz bardzo mi się przetłuszcza. Głowa zresztą też, ale z tym zawsze był problem. 

Czyżby sam testosteron działał aż tak toksycznie że wypada mi więcej włosów niż do niedawna?

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dutasteryd podwyższa testosteron o 15-max 20%. Teoretycznie to nie ma wpływu na włosy a sam dutasteryd to nowoczesny lek i skuteczny tym bardziej przy dawce 0,5 mg codziennie. 300-400 wlosow dziennie przez 2 miesiace? Bardzo dużo tym bardziej dziwne, ze dutasteryd stosowany w takiej dawcę i przez 9 miesięcy nie daje realnych rezultatów. Są przypadki na forum, ze 0,5 mg duta raz na 4 dni powoduje odrosty. Twoj poziom dht przed dutem musiał być wysoki. Nie stosujesz środków dopingujących? Podałeś trochę mało danych: brakuje: wieku, stanu łysienia, łysienia w rodzinie itp. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Wielkopolskiezakole napisał:

Dutasteryd podwyższa testosteron o 15-max 20%. Teoretycznie to nie ma wpływu na włosy a sam dutasteryd to nowoczesny lek i skuteczny tym bardziej przy dawce 0,5 mg codziennie. 300-400 wlosow dziennie przez 2 miesiace? Bardzo dużo tym bardziej dziwne, ze dutasteryd stosowany w takiej dawcę i przez 9 miesięcy nie daje realnych rezultatów. Są przypadki na forum, ze 0,5 mg duta raz na 4 dni powoduje odrosty. Twoj poziom dht przed dutem musiał być wysoki. Nie stosujesz środków dopingujących? Podałeś trochę mało danych: brakuje: wieku, stanu łysienia, łysienia w rodzinie itp. 

A może moje mieszki są bardziej wrażliwe na sam testosteron niż na DHT? Nie wiem skąd to przetłuszczanie twarzy i głowy... no i skąd to wypadanie. 

Z morfologii wyszło troche za dużo erytrocytów, zbyt mały rozmiar erytrocytów i za mały rozmiar płytek krwi. Dodatkowo podwyższony poziom monocytów i bazofilów. 

Generalnie wypada mi przy myciu 200, 300... nawet i 400 i wiecej. Zalezy ile razy namydlam głowe bo zwykle dwa razy. A gdybym z 10 razy to zrobił to pewnie włosy by leciały i leciały...

Poza tym... co jeśli moje wypadanie włosów nie jest androgenowe? Albo.. nie tylko androgenowe..

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam 28 lat, dosyć duze zakola i widać już jak zakola schodzą się na czubku. Szczegolnie jak włosy są mokre. Włosy są cienkie, kruche, jasne i w ogóle liche.  Ojciec wyłysiał. Dziadek nie. 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy takiej skali wypadania to nawet nie warto przeszczepu robić zakładając, że masz odłożone pieniądze. Musisz poczekać aż łysienie się ustabilizuje. Robisz wszystko dobrze- stosujesz bloker DHT i za dużo nie zdziałasz więcej. Leki dla transów nie wchodza w gre. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Wielkopolskiezakole napisał:

Przy takiej skali wypadania to nawet nie warto przeszczepu robić zakładając, że masz odłożone pieniądze. Musisz poczekać aż łysienie się ustabilizuje. Robisz wszystko dobrze- stosujesz bloker DHT i za dużo nie zdziałasz więcej. Leki dla transów nie wchodza w gre. 

A może w końcu RU spróbowac? RU chyba zmniejsza stężenie androgenów bezpośrednio w okolicy mieszków, więc może można by nawet zrezygnować z duta żeby zaoszczedzić trochę kasy...? A efekt może byłby lepszy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, a czy możliwe że testosteron, bardziej niż DHT, powoduje łojotok. Od dobry paru miesięcy mam bardzo duży łojotok na twarzy i głowie. Wiążę z tym też to wzmożone wypadanie garściami. Może jest to związane z podwyższeniem testosteronu a obniżeniem DHT? Przy podwyższonym DHT i obniżonym testosteronem nie miałem takiego łojotoku. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie sądzę, że to wina testosteronu, ale chętnie się dowiem, jakie może być logiczne wytłumaczenie.

DHT nasila łojotok, ponieważ stymuluje gruczoły łojowe do produkcji sebum.

Z tego powodu, np. dutasteryd może skutecznie zmniejszać łojotok, bo blokuje mocno 1 typ 5 alfa-reduktazy - i właśnie aktywność typu 1 5-AR jest największa w gruczole łojowym. 

Edytowane przez feegloo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...