free web hit counter Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie chciałbym poznać waszą opinie odnośnie porannych wzwodów. Niewątpliwie objaw ten posiada jakiś wpływ na łysienie androgenne. Wertuje wlasnie zagraniczne fora i natknąłem sie na jeden z takich wątków. Mnie dotknął ten temat i jeśli dobrze jestem w stanie sobie przypomniec, to od tego czasu mniej więcej zaczalem łysieć. Wniosek ten może chociażby doprowadzić mnie do stwierdzenia, ze bloker DHT najlepiej stosować na noc/zaraz po przebudzeniu gdyż właśnie wtedy poziom testosteronu jest największy. Poniżej cytat z erekcja.pl:

 

Na czym polega poranny wzwód?

 

Rano poziom testosteronu u mężczyzn jest szczególnie wysoki. I to właśnie w połączeniu z odpowiednim stężeniem tlenku azotu jest główną przyczyną mimowolnej erekcji. Zdrowy i wolny od wszelkiego rodzaju zaburzeń mężczyzna powinien mieć poranną erekcję. Erekcja najczęściej występuje między 4:00 a 8:00 rano. Oczywiście nie jest to regułą. Każdy organizm jest inny. Dlatego czas wystąpienia porannego wzwodu jest zależny od indywidualnych uwarunkowań. Poranna erekcja powinna się pojawić o w miarę niezmiennej porze, niezależnie od tego o której godzinie mężczyzna chodzi spać. Zdarzają się dni, kiedy poranny wzwód nie występuje.

 

Brak porannej erekcji - czy to jest powód do niepokoju?

 

Nie, jeżeli zdarza się to sporadycznie. Jeżeli mężczyzna chce sprawdzić czy jego potencja jest niezaburzona, powinien przez kilka dni wstawać wcześniej. Utrzymujący się przez dłuższy czas brak porannego wzwodu jest niepokojący. Świadczy o niskim poziomie testosteronu i obciążeniu układu nerwowego. Oczywiście, nie jest to oznaką, że mężczyzna nie jest już zdolny do odbywania stosunków seksualnych. Warto jednak skonsultować się z lekarzem. To pomoże uniknąć poważniejszych konsekwencji w przyszłości.


Aktualna kuracja:

zew:RU58841+ Loxon 5%, Polaris 11, Zoxin

wew: Biotyna, Witamina D + B12

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biorę duta, wcześniej fina, a poranny sterczysław jest u mnie codziennie. Czy to o czymś świadczy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy to o czymś świadczy ?

Tak, o tym że:

 

1) Fin/dut jest dla Ciebie w miarę bezpieczny.

2) Fin/dut może na Ciebie nie działać tak mocno, jak na niektórych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Eryk – a ile czasu bierzesz ? Ja na początku przygody z finem miałem wrażenie, że wzwód mam o wiele lepszy, niż przed. Pewnie jarałem się perspektywą powstrzymania łysienia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Biorę duta, wcześniej fina, a poranny sterczysław jest u mnie codziennie. Czy to o czymś świadczy ?

Może oznaczać to że źródła z których sprowadzasz fina/duta są marnej jakości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Biorę duta, wcześniej fina, a poranny sterczysław jest u mnie codziennie. Czy to o czymś świadczy ?

Może oznaczać to że źródła z których sprowadzasz fina/duta są marnej jakości.

Leki dopuszczane na rynek nie mogą być marnej jakości,a przy tak znikomych kosztach produkcji nie opłaca sie nikomu ich podrabiać. Część ludzi tak ma ,sam jestem tego przykładem,fin i dut diałają pobudzająco zamiast obnizać libido no i tu wydaje mi sie ze uschikawa ma racje.Jakie dawki bierzesz eryku dutasterydu?Ja również startuje z dutasterydem i mam podobne odczucia jak do proscaru w dawce 2,5 mg który kiedys probowałem tzn.lekka niestrawność,ciezko opisac to ,poprostu czuc ze działa .Natomiast przy proscarze 2,5mg uboki były wieksze ,bóle brzucha,czeste oddawanie moczu itp.Przy duta w dawce 0,5 mg tego nie ma przynajmniej jak narazie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biorę raz na tydzień 0,5mg. A propos duta, czy jest jakiś, którego można dzielić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie, z tego co wiem dut jest w formie płynnej. Pewno dałoby się go w alkoholu rozpuścić, wiem że są tacy co z finem tak robią.

Leki dopuszczane na rynek nie mogą być marnej jakości,a przy tak znikomych kosztach produkcji nie opłaca sie nikomu ich podrabiać

Nie byłbym tego taki pewny. I co mają koszty produkcji z tym wspólnego, skoro ja nie twierdziłem że jakiś zakład np Dr. Reddy's sprzedaje podrobione leki. Teoretycznie sprzedaż leków typu fin/dut online bez recepty jest nielegalna- a jednak wiele osób wybiera taką formę zakupów ze względu na generyki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podrabanie fina czy duta według mnie jest nie opłacalne, dlatego też raczej takowych podróbek nie ma. Są to leki specyficzne, na receptę bardzo tanie. A i rynek zbytu niewielki, bo jedynie my łysiejący to bierzemy i pakerzy po sterydach poza jego docelowym przeznaczeniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Propercia to innymi słowy proscar tylko ładnie podany. Jeżeli ktoś nie ogarnia, to buli. A jeżeli ogarnia to dzieli proscar na 5. części.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na receptę 1 mg finasteryd jest drogo (chyba, że lek robiony, ja tak kupuję), ale już 5 mg jest bardzo tanio. Np. taki Symasteride spokojnie można kupić za 30 zł, tabletki 30x5 mg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, ale nie rozmawiamy tu o tym jak najtaniej zaopatrzyć się w fina tylko o lekach które stosuje się na łysienie. Takim oficjalnym produktem jest Propecia, bo Proscar jest na prostatę. Zresztą o ile dobrze pamiętam leki na przerost gruczołu są refundowane i stąd taka cena a nie inna. Jeśli masz spoko lekarza rodzinnego to może i ci przepisze tańszą wersję, ale z tego co mi wiadomo nie wszyscy są skorzy aby to czynić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, za ten lek, o którym pisałem zapłaciłem 100% bez żadnej refundacji 30 zł. To jest jakiś odpowiednik Proscaru po prostu.

 

Mi dermatolog przepisuje lek robiony 1 mg finasteryd (bez refundacji). W aptece biorą jakiś generyk proscaru finasteryd 5 mg (bo najtaniej), robią z tego proszek, dodają wypełniacz i ładują w takie opłatki. Płacę za to 30 zł za 30 porcji (płacę głównie za zrobienie leku, finasteryd + wypełniacze to kilka złotych). Czyli wychodzi trochę drożej niż jakbym kupował 30 tabletek 5 mg i dzielił, ale mam równy 1 mg i nie bawię się z dzieleniem tabletek. Wady to czekanie na zrobienie leku (1 dzień) i słabsza trwałość leku niż w propecii (te opłatki nie są szczelnie zamknięte) - ale to przy robieniu ich co miesiąc nie powinno mieć dużego znaczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, wracając do tematu.

Przy początkach stosowania duta/fina może wystąpić (paradoksalnie) wzrost DHT, który później maleje. Pisał o tym na forum Lion. Stąd wasze erekcja może wydawać się wieksza. Z czasem to musi ustąpić.


Aktualna kuracja:

zew:RU58841+ Loxon 5%, Polaris 11, Zoxin

wew: Biotyna, Witamina D + B12

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...