free web hit counter Skocz do zawartości
Fast83

Pytania odnośnie przeszczepu w Turcji

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym zrobić przeszczep włosów w Turcji. Przeczytałem już wiele relacji z HT i widzę, że Turcy mają efekty które mnie zadowalają. Mam łysienie androgenowe skala NW4 i nigdy nie stosowałem żadnego leczenia farmakologicznego o które to chcę m.in zapytać. Generalnie nie mam włosów w strefie 1 i 2. Strefa 3 i 4 do zagęszczenia. Dostałem propozycję od kilku klinik przeszczep od 3000 do 4500 graftow.

1) czy stosowanie finasterydu doustnie po zabiegu jest obowiązkowe? Czy istnieje jakiś preparat zawierający finasteryd do stosowania zewnętrznego czy trzeba go robić samemu i mieszać z minoxidilem?

2) Jak jest ze skutecznością stosowania finasterydu z minoxidilem zewnętrznie? Czy stosowanie fina doustne jest bardziej skuteczne i czy finasteryd działa na włosy przeszczepione czy te, które jeszcze nie wypadły?

3) Czy włosy przeszczepione po 5 latach dalej się utrzymują? Mogą się tutaj wypowiedzieć osoby, które miały przeszczep robiony kilka lat temu?

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem powinieneś pobrać finasteryd przez jakieś pół roku i zobaczyć jak na Ciebie zadziała. Oczywiście możesz zrobić od razu przeszczep ale licz się z tym że Twoje włosy, które jeszcze masz mogą dalej wypadać i efekt nie będzie taki jakbyś chciał.


Kuracja : Proscar 1/4 tabletki dziennie

Zabieg : Aestepool 4500 graftów 3.10.2023

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Fast83 napisał:

1) czy stosowanie finasterydu doustnie po zabiegu jest obowiązkowe? Czy istnieje jakiś preparat zawierający finasteryd do stosowania zewnętrznego czy trzeba go robić samemu i mieszać z minoxidilem?

Z tego co mi wiadomo to większość klinik zaleca stosowanie finasterydu, zwłaszcza jak chcesz ochronić istniejące włosy... Istnieją wersje w płynie, ale musiałbyś je zamówić przez internet, bo dermatolodzy raczej wypisują recepty na tabletki

10 godzin temu, Fast83 napisał:

2) Jak jest ze skutecznością stosowania finasterydu z minoxidilem zewnętrznie? Czy stosowanie fina doustne jest bardziej skuteczne i czy finasteryd działa na włosy przeszczepione czy te, które jeszcze nie wypadły?

Doustnie będzie prawdopodobnie bardziej skuteczny, ale działa ogólnoustrojowo więc jest większa szansa na skutki uboczne.

 

10 godzin temu, Fast83 napisał:

3) Czy włosy przeszczepione po 5 latach dalej się utrzymują? Mogą się tutaj wypowiedzieć osoby, które miały przeszczep robiony kilka lat temu?

Sam zastanawiam się mocno nad przeszczepem, bo mam mega przerzedzenia w zasadzie na całej głowie i chciałbym to dogęścić, ale waham się z tego powodu, że właśnie nie wiem jak to jest z tą trwałością. Raczej nie wiele (o ile ktoś tutaj jest) jest osób,które są na forum po kilku latach po przeszczepie. Czytałem to badanie https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC8061642/ to tutaj wskazują, że 90% przypadków osób doświadcza utraty gęstości włosów w kolejnych latach.

Ja biorę fina prawie 6 miesięcy, ale włosy nadal wypadają, dlatego nie wiem czy na tą chwilę jest sens robić przeszczep, czy nie zaczekać, aż sytuacja się ustabilizuje, lub wylecą wszystkie....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC8061642/ jeśli dobrze rozumiem to badanie to dotyczy metody FUT a ja chcę robić FUE. No właśnie to, że nie na tutaj wiele osób, które miały robione FUE 5 lat temu może świadczyć o tym, że może już nie mają tego problemu. 

co do stosowania Fina zewnętrznie z minoxidilem to chciałbym zapytać osób, które stosowały doustnie i zewnętrznie. Czy widzą jakieś różnice?

Możecie podać jakieś nazwy Finasterydu do stosowania zewnętrznego, ewentualnie stronę gdzie mogę to kupić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...