free web hit counter Skocz do zawartości
michalex123

Przeszczep włosów - klinika i ilość graftów

Rekomendowane odpowiedzi

Czołem koledzy 🙂

Mam 25 lat. Włosy głównie straciłem około 2-3 lata temu, sam proces zaczął się od kiedy skończyłem 18. Powiedzmy od tych 2 lat nie widzę praktycznie żadnych zmian w kwestii wypadania włosów. 3/4 wypadły mi dosłownie w ciągu roku-dwóch a potem cisza.

Nie powiem, jest to bardzo nieprzyjemne kiedy idzie się do fryzjera i trzeba się albo na niego zdać, albo na krótko albo na łyso. Brak własnego wyboru. Ludzie też patrzą na łysiejącego inaczej, zwłaszcza w młodym wieku, dlatego podjąłem decyzję o przeszczepie.

Jestem dosyć nietypowym według mnie przypadkiem, bo posiadam na oko bardzo dużo testosteronu - praktycznie na całym ciele mam długie i gęste włosy oprócz boków tułowia, pleców no i miejsc głowy oczywiście. Na klacie i nogach długość to średnio 3-4 cm ma włos. Z tego powodu zastanawiam się - czy jest możliwość zrobienia przeszczepu z nieco innych miejsc i mieć dzięki temu gęste włosy bez leczenia finasterydem? Czy jednak po jakimś czasie i tak by wypadły?

Jeżeli leczenie finasterydem to od razu brać czy obserwować czy włosy wypadają i wtedy zacząć?

No i pytania główne dotyczące mojego wątku - ile graftów? Myślałem nad około 4000. ~3000 z potylicy i 1000 z brody/czegoś innego.

Nie powiem, wolałbym nie pakować 50 tys. zł bo z moimi zarobkami zapracowałbym na tę operację dopiero za dwa lata, ale mimo to jeżeli macie dobre kliniki za takie pieniądze to chętnie zobaczę.

Na tą chwilę myślałem o czymś bardziej pod mój budżet - do 25-30 tys. Głównie patrzyłem na flymedica (jest trochę dla mnie podejrzana ze względu na to, że dosłownie nie znalazłem na jej temat żadnej negatywnej opinii, są same 5 gwiazdkowe) i meditravel (tutaj widziałem, że wiele ludzi narzeka, że włosy są wszczepiane byle jak, zostają blizny, a sama klinika to scam).

Tutaj moje zdjęcia głowy + poglądowo zdjęcie mojej nogi jak długie i gęste są moje włosy na innych częściach ciała.

6.jpg

5.jpg

4.jpg

3.jpg

2.jpg

1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

idziesz na nw6, zakres przeszczepu będzie duży, bez leków na twoim miejscu bym tego nie robił.

 

 

na oko testosteronu to połowa tego forum ma górną granicę, a za owłosienie na nogach i rękach odpowiada dht, które odpowiada też za to że lecą ci włosy na głowie. Redukująć DHT finasterydem możesz odbudować część włosów i zacząć myśleć o przeszczepie, w innym przypadku będziesz miał później problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, komandos2137 napisał:

idziesz na nw6, zakres przeszczepu będzie duży, bez leków na twoim miejscu bym tego nie robił.

 

 

na oko testosteronu to połowa tego forum ma górną granicę, a za owłosienie na nogach i rękach odpowiada dht, które odpowiada też za to że lecą ci włosy na głowie. Redukująć DHT finasterydem możesz odbudować część włosów i zacząć myśleć o przeszczepie, w innym przypadku będziesz miał później problem.

Wiesz może czy da radę miejscowy finasteryd w sprayu albo mniejsze dawki? Czytałem że wielu osobom po czasie zmniejszają się efekty jeżeli biorą tę samą dawkę przez jakiś czas, a jak zbyt duża dawka to analogicznie efekty uboboczne większe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to raczej nie spray, tylko atomizer i psikasz jak perfumiami. Znam osoby które na topical finasterydzie mają całkiem dobre efekty, więc możesz spróbować, daj sobie czas żeby sprawdzić jak na to regaujesz i dopiero wtedy mysl o chirurgu, uwierz mi że warto to zrobić odpowiedzialnie i na spokojnie a nie na rympał

 

 

co do dawkowania finasterydu doustnie no to tutaj każdy organizm reaguje inaczej, ja biorę 1mg co drugi dzień bo przy 1mg codziennie miałem problemy z erekcją, i ta dawka jest dla mnie ok + łysienie jak narazie też jest trzymane w ryzach, jestem na finasterydzie już 3 lata.

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okej. A ma ktoś opinie na temat tych klinik które podałem, albo poleciłby jakieś w podanym budżecie? Czy czekać te 2 lata i nazbierac 50 tys.+ i zrobić w lepszej (Np. W Belgii)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, michalex123 napisał:

Okej. A ma ktoś opinie na temat tych klinik które podałem, albo poleciłby jakieś w podanym budżecie? Czy czekać te 2 lata i nazbierac 50 tys.+ i zrobić w lepszej (Np. W Belgii)?

Przejrzyj relacje z przeszczepów dostępne na tym forum jak i hairrestorationnetwork. Masz tam mnóstwo relacji z różnych klinik. Decyzje musisz podjąć sam. Ja osobiście nie wydałbym 50tys na przeszczep wolałbym chyba golić się na łyso. Dlatego wybrałem Turcję i przeszczep w Aestepool bo kwota 2500 euro za poprawę jakości życia wydaję mi się do zaakceptowania.


Kuracja : Proscar 1/4 tabletki dziennie

Zabieg : Aestepool 4500 graftów 3.10.2023

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...