free web hit counter Skocz do zawartości
bpeak

3700gr FUE MEMORIAL Hospital Antalya getfue.com - 02/05/2013

Rekomendowane odpowiedzi

odpowiedział mi armamed cena 1,08 za grafta i termin od 03.09...wiec cena do przyjecia , trzeba teraz poszukac dokladnie w necie ich wynikow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta cena w przypadku płatności kartą bo normalnie jest 1euro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema ludzie, długo mnie nie było, bo jakoś wolno odrastało. Szału ni ma, ale ubytek miałem duży, ostatnio widziałem zdjęcie sprzed przeszczepu. Nie wiem co mam powiedzieć o GETFUE, na pewno jest lepiej niż przed, czy mogło być lepiej? To już nie ma znaczenia. Może zrobię sobie jeszcze jeden przeszczep.

 

IMG_20140701_234621.jpg

 

Słabe zdjęcie, nie mam chwilowo aparatu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Wyszło jak wyszło.. Przede wszystkim dziękuje Tobie za całą fotorelację od początku do końca. Warto było czekać na efekt finalny. Dzieki temu utwierdziłem się w przekonaniu jaka klinikę wybrać i nie będzie to GETFue.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podziekowania sie naleza za relacje, mogles olac forum i forumowiczow. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki za relacje.dotrzymales slowa i dociagneles do konca.przyczyna slabego odrostu moglobyc nie stosowanie zalecen kliniki czyli spieczenie glowy na sloncu po ht albo inne czynniki. jak do tej pory jest jeden udany i jedem nieudany ht w getfue.zobaczumy jak sprwa bebedzie wygladac z nastepnymi pacjentami.pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w zaleceniach GETFUE wskazuje na 30dniowy/4tygodniowy okres, w którym trzeba chodzić w nakryciu - w moim przypadku ekspozycja na słońce miała miejsce 6 tygodni po HT - tutaj wskazówka dla przyszłych klientów klinik HT - po następnym przeszczepie nosiłbym nakrycie co najmniej 3 mce.

 

choć do końca nikt nie wie co jest przyczyną takiego a nie innego przyjęcia donora, sam Nick napisał "it's a mistery" - sam jestem ciekawe co teraz się dzieje z przeszczepionymi torebkami włosowymi, które nie "urodziły" włosów, czy są martwe? nieukrwione? jeżeli są martwe organizm powinien je wchłonąć, powinny zgnić - nieukrwiona tkanka chyba umiera, a trupa organizm chyba nie trzyma

 

dodam jeszcze, że minęło 1rok i 2mce i nadal od czasu do czasu czuję mrowienie na skórze głowy, tak że czasem muszę się dyskretnie podrapać/pomasować opuszkami palców - pytanie co mnie "mrowi" - brakuje mi dobrej diagnozy, co tam się dzieje

 

minus dla GETFUE, nie dostałem zdjęć po goleniu głowy przed HT, które robiła pielęgniarka - powód "przenosiny serwera" czy coś takiego

 

muszę zrobić dobre zdjęcia i porównać z tym:

 

aaa.jpg

 

czy jestem zadowolony? tak, choć jeśli powodem mojego niepowodzenia (jeśli to było niepowodzenie, muszę porównać przed i po) była informacja, że po 30 dniach można chodzić bez nakrycia głowy, to jest to ewidentny błąd GETFUE, jednak przeszczep włosów to i jego przyjmowalność to zrzut wielu czynników, nie wiem jakiś hormon coś innego - oczywiście hejterzy GETFUE (rami gdzie jesteś) będą pisać, że dobrze zrobiony przeszczep przyjmie się w 100% - tu znowu ściema GETFUE gwarantujemy 99.8% - będą przeliczać włosek po włosku ?

 

chciałbym zobaczyć efekt kliniki BHR czy innej tutaj zachwalanej w przypadku stanu sprzed HT jak u mnie i podobnej ilości przeszczepionych graftów - jeżeli BHR z takiego stanu:

 

111.jpg

 

112.jpg

 

zrobiłoby szczotkę na miarę Ronaldo, to uznam że mój przeszczep został zrobiony źle (co to znaczy) albo mój organizm dziwnym sposobem nie przyjął wszystkich graftów

 

i jeszcze pytanie do wszystkich: czy tak na oko tutaj jest 3750 przeszczepionych graftów?

 

fff.jpg

 

bo dla mnie nie

 

pozdrawiam wszystkich, którzy są zadowoleni z zabiegu w GETFUE czy gdzie indziej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bpeak: ja miałem podczas swojego zabiegu w BHR przeszczepione 3758 graftów. Wprawdzie nie miałem robionej korony, tylko przód, ale być może przyda się jako porównanie:

 

BEFOREOPANDPOSTOPPLACEMENT3758FUT.jpg

 

I kilka zdjęć na przestrzeni 12-16 miesięcy po zabiegu:

 

1upya.th.jpg

 

201208070942.th.jpg

 

19wt1.th.jpg

 

201208080951.th.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Xattic: twoj przypadek jest jednym z lepszych jakie widziałem... miales bardzo gęsto zasiane... i odrost jest niemal 100%, włosy silne. Nie należy jednak porównywać ze sobą zabiegi FUT i FUE... uważam, że te 1-sze zawsze dają lepszą jakość odrośniętych włosów (ze stripa)... FUE pomimo komfortu związanym z brakiem cięć i blizny, niesie w sobie zdecydowanie wyższe ryzyko niskiego odrostu (zwłaszcza u mniej doświadczonych chirurgów).

Nawiasem widziałem Twój efekt na żywo... na konsultacjach w BHR jesienią 2013, siedziałem czekając na konsultacje gdy wychodziłeś z salki.

 

Nord: a co ci do tego?

 

bpeak: dzięki za tą rzetelną i szczerą relacje, muszę przyznać, że po początkowym bum na getfue... nawet ja rozważałem tą klinikę i pisałem z Nickiem... byłbym zobowiązany za lepsze zdjęcie, gdy będziesz miał taką możliwość.


1547 FUT - Styczeń 2011 - Medical Hair - dr Pietruszko
2930 FUT - Maj 2012 - BHR - dr Bisanga
1645 FUE, 356 BHT - Luty 2013 - BHR - dr Bevin
1237 FUE, 1350 BHT - Maj 2014 - BHR - dr Bisanga
1000 FUE, 370 BHT - Styczeń 2022 - BHR - dr. Bisanga / dr. Kovas
---

8359 graftów (FUE/FUT) + 2076 BHT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fue i fut poprawnie wykonane daja podobny odrost. bpeak twierdzi ze przestrzegal wytycznych od klinili, wiec winna lezy po stronie klinili.moze duzo nie zaplacil ale stracil polowe albo wiecej graftow, ktore sa bezcenne. szkoda graftow.

 

-- 03 lip 2014, 11:01 --

 

fue i fut poprawnie wykonane daja podobny odrost. bpeak twierdzi ze przestrzegal wytycznych od klinili, wiec winna lezy po stronie klinili.moze duzo nie zaplacil ale stracil polowe albo wiecej graftow, ktore sa bezcenne. szkoda graftow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
bpeak twierdzi ze przestrzegal wytycznych od klinili...

 

wytyczna, że po 30 dniach można chodzić bez nakrycia głowy moim zdaniem jest błędem. teraz już wiem, że nosiłbym nakrycie głowy dużo dłużej. oczywiście jeśli ktoś mieszka w Wielkiej Brytanii czy Skandynawii, gdzie przeważają dni pochmurne to co innego. jednak jeżeli HT wypada na początku lata, to zdrowy rozsądek podpowiada, że ta granica 30 dni to nie termin administracyjny

 

stosowałem ich szampon i odżywkę, tydzień spałem z bananem pod szyją bez kontaktu głowy z poduszką, potem wszystko uważnie, nawet przez ostatni rok prowadziłem zdrowy tryb życia - bieganie, zdrowsze odżywianie

 

Kolega Xattic: rzeczywiście gęste włosy po przeszczepie, aczkolwiek nie miałeś robionej korony i z tego wzglęu mam wrażenie, że masz gęściej "nadziergane" graftów zaraz po HT niż ja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najlepszym okresem na robienie HT jest pazdziernik/listopada w takim wypadku wtedy problem ze spaleniem głowy przez słońce nam odpada

 

wiadomo że getufe nie jest tak dobre jak np BHT co nie zmienia faktu że koszt przeszczepienia 4000 graftów w getfue to 10 tys zł a w BHT 40 tys zł.... a żeby mieć w miare przystępną sytuację na głowie potrzebujemy 8000 graftów na przód więc w getfue wydamy na to 20tys zł ( FUE + BHT ) a w BHR bysmy wydali 80 tys zł ;/ więc różnica jest niebotyczna w cenie .

 

 

Ehh gdyby ceny HT w BHR były jak w getfue wtedy masowo Polacy atakowali by klinikę ;/


Start Kuracji : 23 maj 2014

Kuracja : Proscar dzielony na 4 czesci ( 1.25mg fina ) raz dziennie

Nizoral 2-3 razy w tygodniu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie tylko zadziwia w przypadku Tomka ...dlaczego wlosy wyrosly 2 tyg po operacji ...przeciez gdyby cebulki zostaly uszkodzone np podczas ekstrakcji ,odrazu byloby wiadomo ,ze zabieg jest schrzaniony.

 

..potrafi ktos logicznie wytlumaczyc? .... tzn czy moglo byc tak ,ze np getfue spapralo ...a mimo to i tak wyroslo ?

bpeak.thumb.jpg.b5785b3b19b6f8f7a80c6ce08d498c24.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja Ci to logicznie wytłumaczę (swoją drogą dziwne, że Twoja klinika takich podstawowych informacji Ci nie udzieliła). Po transplantacji przeszczepione grafty zawierają włosy, ale ze względu na odcięcie od układu krwionośnego w trakcie zabiegu, cykl wzrostu w tych graftach jest przerywany. I te włosy wypadają, nie rosną. Po prostu na przestrzeni kilku tygodni pozostałe kawałki włosów są wypychane na zewnętrz, co być może sprawia wrażenie normalnego wzrostu, ale nim nie jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem ze starego forum. Przeczytałem cały ten wątek i szczerze powiem, nieco mnie przygnębił . Na początku rzeczywiście był ekscytacja, radość z taniego kosztu i ogólna euforia. Ostatnie strony były niestety smutne. Jestem rozczarowany aczkolwiek gigantyczne propsy dla bpeak za całość relacji, że dotrwał do końca. Rzeczywiście szału nie ma, coś tam odrosło ale efekt generalnie jak po wcieraniu loxon 2. Pamiętam xattica ze starego forum. Szczerze - w tej samej liczbie wygląda bardzo dobrze, bpeak - niestety, ale coś poszło nie tak. Może to rzeczywiście wina słońca? A może szybki i niechlujny HT? W twojej historii spodobało mi się stwierdzenie "za taki koszt w BHR zapłaciłbym cztery razy tyle", na początku liczyłem na super efekty. Szkoda, że nie wyszło. Wierzę, że jeszcze poprawisz z czasem swoją fryzurę, za "półdarmo"

 

Teraz wiem już, ze został Koray (ASMED) albo inna klinika turecka/indyjska.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

xattic ...czyli wg tej logiki cebulki zyly "same z siebie " jeszcze 2 tygodnie ...wypychajac pozostaly w nich przed operacja <"nie zgolony"> wlos ...a pozniej dopiero obumarly calkowicie ?

 

czyli u mnie ponizej <11 dni po operacji> szansa byla rowniez , ze zabieg jest schrzaniony

file.jpg.3eaed69157993beb1e9e8a4974a9109e.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
xattic ...czyli wg tej logiki cebulki zyly "same z siebie " jeszcze 2 tygodnie ...wypychajac pozostaly w nich przed operacja <"nie zgolony"> wlos ...a pozniej dopiero obumarly calkowicie ?

 

czyli u mnie ponizej <11 dni po operacji> szansa byla rowniez , ze zabieg jest schrzaniony

 

 

 

ale przecież właśnie dlatego ocenę zabiegu robi się co najmniej po 12 miesiącach , powinni Ci to powiedzieć w klinice

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Alexy nie wiem co masz na myśli mówiąc "żyły same z siebie". Natomiast naturalnym zjawiskiem jest pozbywanie się przez organizm ciał obcych. Tak się dzieje z włosami po przeszczepie. Niezależnie od tego, czy przeszczepione grafty w prawidłowy sposób się zaadaptują, czy nie. Dlatego niemożliwa jest ocena zabiegu bezpośrednio po jego wykonaniu (mam na myśli survival rate, a nie takie aspekty jak linia włosów etc.).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Xattic ...1. czyli to co widzimy te odrosty na lini itd dookola u bpeaka, to mozna uznac wylacznie za odpad z cebulki ?

 

...................[chodzi o to czy dlugosc "wypustek" mozna zakwalifikowac do kategorii "wewnetrzny odpad"]

 

2. .. czy jesli cebulka zostalaby uszkodzona podczas ekstrakcji badz sadzenia , rowniez ujrzelibysmy jak pozbywa sie pozostalosci wlosa ?

 

3. ...moglbys opisac rowniez prawdopodobny przebieg wydarzen z winy getfue , ktore doprowadzily do finalnego stanu ?

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety tej kliniki nie można według mnie uznać za godną polecenia. Alexy ma efekt końcowy całkiem fajny, ale miał dużą ilość graftów przeszczepioną, przy lepszym stanie niż bpeak. Jak widać rosyjska ruletka.

 

Xattic, mógłbyś powiedzieć ile masz jeszcze graftów w donorze? I czy planujesz jeszcze coś robić ze swoją czupryną?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...oraz jak mogla ponizsza sytuacja wplynac na koncowy efekt

 

Prawie 8 tygodni po przeszczepie, przed ogoleniem na króciutko

Doznałem lekkiego oparzenia skóry na słońcu ok 7 tygodni po przeszczepie, stosowałem Emolium na skórę głowy, przez 4 dni skóra mi się "łuszczyła", mam nadzieję, że nie wpłynie to na rozwój włosów

 

To niestety dość niedobrze, generalnie skórę trzeba trzymać ponad 6 miesięcy, tak żeby nie miała kontaktu ze słońcem, powinni to powiedzieć Ci w klinice :/ Czapka przez 6 miesięcy (chyba że wychodzisz na niecałem 5 minut) - dlatego uważam że październik/listopad to idealny okres na przeszczepy... tak samo solarium, zresztą ja mam taki dokument co można robić a co nie po przeszczepie, jak chcesz mogę Ci go podesłać, tam mam na grafie wszystko od 1-9 miesięcy.

 

Na zaczerwienienie możesz stosować Aloe vera.

 

 

 

Co do oparzeń(skontaktuj się też z kliniką):

"I usually tell my patients to avoid direct sunlight for a minimum of 4 months. There are a few very good reasons for this:

1. The first is that ANYTIME the skin is cut it may become more sensitive to light, particularly ultraviolet.

2. The second is that while the native skin around the transplant is capable of protecting itself from over-exposure to sunlight in the first few months after surgery, the newly implanted transplants are NOT." - dr Feller.

 

Tutaj masz cały wątek:

http://www.baldtruthtalk.com/showthread.php?t=635

 

-- 06 lip 2014, 14:55 --

 

Eryk to co napisales to wylacznie slowa rzucane na wiatr ........nie chodzi mi o te klinike, bo jak od poczatku pisalem -nic z nimi nie mam i nie mialem

 

Uwazam , ze temat i cala sprawa powinna zostac do konca wyjasniona , chocby dlatego zeby podobnych sytuacji uniknac w przyszlosci

 

..a jesli to ewidentny blad i spaprana operacja przez getfue ....to tymbardziej temat powinien zostac szczegolowo przeanalizowany

 

-- 06 lip 2014, 16:24 --

 

stosowałem Emolium na skórę głowy, przez 4 dni skóra mi się "łuszczyła", mam nadzieję, że nie wpłynie to na rozwój włosów

 

My scalp got little sunburn on the 7th week after HT, I applied "Emolium for head skin" lotion, for 4 days the skin on the scalp was peeling, I hope it will not affect hair grow

 

 

po 1 . Emolium...

 

http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=22731

 

.... nie jest kremem przeznaczonym bezposrednio do oparzen skornych i niewiadomo czy nie dobil tego wszystkiego ,bo byc moze nie nalezy niczym -zadna chemia tego tykac, nawet jesli juz jest poparzona -moze tu chodzic o zaburzone wchlanianie ,wiec dodatkowe chemikalia tylko podrazniaja -- "4 dni luszczyla" < szczegolnie na glowie skora jest bardzo wrazliwa , a po operacji zupelnie zmaltretowana - jego karnacja jasna do tego >

 

--w tym momencie Tomek powinien zrobic zdjecia stanu -- obszaru poparzonego --by mozna by ocenic skale "napromieniowania" , oraz co sie dzialo pozniej podczas wcierania kremu [tego wymagalaby rzetelnosc przeprowadzenia relacji - by specjalisci mogli to ocenic , lecz Tomasz niestety "fakt zatail" i zaczal dzialac na wlasna reke , pierwsze zdjecia dodajac po ok 2 tyg od zdarzenia]

 

02/05/2013 maj

Warszawa temperatury wowczas prawie lato-- 6 tygodni po operacji ,dobra polowa czerwca , do tego jeszcze teoretyczne czy to przez dziure ozonowa czy tez ...ostatnie mocniejsze promieniowanie slonca i podwyzszony przez to ultrafiolet UV

 

http://www.accuweather.com/pl/pl/warsaw ... r=6/1/2013

 

wychodzi ze w okolicach sredniej 25 stopni , a to nie malo

 

Moje szczescie polegalo na tym ze operacja odbyla sie w lutym , ale z tego co pamietam ostrzezono mnie ,ze po jakims czasie owszem te opaske moge sciagnac ale slonca czy solarium mam unikac do 3 miesiacy czy jakos tam na tej karteczce jest napisane co na koniec daja Ci w getfue (jak znajde to zrobie zdjecie) . Ja i tak chodzilem w opasce dlugo , ze wzgledu na zaczerwienienie -->nie chcialem by ktos zwrocil na to uwage .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Kolejne sprawa w tym watku

 

.... przy duzej ilosci grafow (kiedys przecez w jednej sesji max 2 tys sie przeszczepialo ) ...przy czterech tysiacach grafow niestety , ale na glowie w tych wrazliwych miejscach robi sie kompletne pobojowisko .... u mnie np dlugo dlugo jeszcze skora byla dosyc widocznie zaczerwieniona <2 pierwsze miesiace to bylo centralnie czerwono-rozowe widac>....a to oznacza ze naskorek nie jest w pelni zregenerowany i wystawienie tego na poparzenie promieniami UV to niestety byl bardzo zly pomysl (jest wowczas bardzo wrazliwy i UV dociera gleboko niszczac zywa tkanke)

 

http://pl.265health.com/alternative-med ... 7rp0bFyXCs

 

Wiem Tomasz ,ze to przypadkowo i tak czy inaczej tego nie chciales. Nie mowie tez, ze to nie wina getfue na 100% ,ale rozmawialem z ludzmi ktorzy sie troche na tym tez znaja i np klientka powiedziala , ze jesli luszczylo Ci sie to 4 dni to tez zla wiadomosc byla

 

....bo jesli sie luszczy (schodzi) to moglo dojsc do poparzenia, a w efekcie uszkodzenia naskorka

 

Oparzenie byc moze nie tragicznie mocne, ale zaistniala szansa wystawienia niezabezpieczonych cebulek na smiertelne promieniowanie UV , po drugie rodzaj karnacji , po trzecie pobojowisko na wrazliwej

glowy skorze po 3700 ukluciach gruba igla (zniszczone, napuchniete , obrzekniete warstwy ochronne) ...po czwarte w koncu newralgiczny 6-7 tydzien gdzie niemal na granicy szczytu sie wydarzylo....

 

..poniewaz mowi sie ze 6 tygodni absolutny zakaz kontaktu ze Sloncem ..., pozniej ryzyko juz spada

 

 

Mnie osobiscie intryguje cale zdarzenie rowniez z powodu nicka Broad Peak , podczas ktorej to wyprawy wydarzyla sie tragedia pomimo wejscia na szczyt .

 

Niewiem co teraz .... mnie tez nie do smiechu z tego powodu ...sam przeciez niejako namowilem Cie na te wycieczke.(choc pamietam ze lekko krzywo sie wtedy zerknalem, gdys wypalil o reprezentowaniu kliniki na Polske i Europe czy jak to tam bylo , bo ja poprostu ot tak se przylazlem na forum sie podzielic dobra nowina )

 

Z tego co slyszalem martwe cebulki powinny zostac rozpuszczone i wchloniete (daj Bog by dalo sie wybrnac jakos z tej sytuacji)

.

.

.

Niestety Tomaszu, ale taki scenariusz wydarzen mogl zaistniec. Byc moze wine ponosi jednak getfue , wiec dobrze by ktos jednak staral sie podwazyc powyzsza argumentacje .

 

Ja naprawde nie jestem dla nikogo naciagaczem i nie bylem ...a niestety teraz wyglada , ze to moja wina (rami jest pewnie wniebowziety)

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...