free web hit counter Skocz do zawartości
jachas

wizualizacja różnych linii

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, czy któraś klinika robi coś takiego? Chciałbym zobaczyć jak będzie prezentować się moja fryzura z różnymi możliwymi liniami po przeszczepie, żebym mógł sobie wybrać tę, która podoba mi się najbardziej, w dobie wszędobylskiego AI wydaje mi się to możliwe do zrobienia, pytanie czy gdzieś jest to już możliwe?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To to chyba byłby luksus i dodatkowo płatna opcja, choć to żaden problem dla programów komputerowych i też uważam, że powinno to być standardem w klinikach HT.  Jednak rzeczywistość wiadomo jaka jest i zacofanie klinik - to co oni Ci narysują to jest jedyne i słuszne...  do tego dochodzi opcja ''łómnisz herlajn'' i jeszcze jest ''mankiherlajn'' i w wielu klinikach aby mieć zrobioną taką linię trzeba być analogicznie odpowiednimi osobnikami...  A żeby tego było mało, to jeszcze oprócz tego są i rasistowskie kliniki. A to jeszcze nie koniec, bo są jeszcze lekarze psychopaci i tacy to uplują się po pas że linia ma być w tym miejscu i nie w innym. To niestety są nadal realia w wielu klinikach.

Gdzieś spotkałem się z taką wizualizacją komputerową, ale to chyba był film z jakiejś kliniki z Tajlandii gdzie przerabiają linię osobom MTF albo robią korekcje babom i tam chyba o to chodziło. Nie był to pokaz typowego jakiegoś autentycznego pacjenta, tylko w ogóle twór komputerowy.

Najlepiej to zwyczajnie pytaj o taką możliwość w każdej klinice którą bierzesz pod uwagę i robisz konsultacje.

Jednak oprócz w/wym. bzdetów i lekarskiego ''widzi mi się'' jest jeszcze problem potrzebnej ilości graftów - to jest akurat problem techniczno-fizyczny, który jest zrozumiały i wiadomo, że jak masz np. NW5-6-7 to nie da rady zrobić linii Ian'a D'Sa chyba, że zrobić linię a na środek system, albo gęstość zapałek wbitych w g****.

W mojej opinii to jak najbardziej powinna być taka opcja wizualizacji dostępna w każdej szanującej się klinice.  

Powiem też szczerze, że ja nigdzie akurat nie pytałem o taką manipulację komputerową, bo mi i tak niewiele brakuje do linii którą bym chciał, to też i normalnych lekarzy to nie dziwi, a i dla mnie nie jest potrzebne. 

Temat jest ciekawy i każdy powinien pytać czy udostępniają taką opcję - choćby za dopłatą extra, bo to w końcu pacjent będzie miał nową linię a nie lekarz czy technik.

 

 


Ruch wyzwolenia mieszków włosowych spod okupacji androgenów!

Łysienie łysienie to moje wkurwienie, biorę draże kokosowe, mam spokojną o to głowę.

Biorę draże kokosowe i mam włosów pełną głowę. Biorę żelki cytrynowe i mam ciągle włosy nowe. Piję także loxoniadę i łysieniu dałem radę.  

Ale i tak nie ma żadnego lepszego lekarstwa niż własne odbicie lustrzane, a w nim ''łómnisz herlajn''. Jest ''łómnisz herlajn'' to morda faluje, aż chciało by się porzucić wszystkie drażetki. Medytacja mogłaby trwać nawet kilkanaście godzin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako dizajner z 15 letnim doświadczeniem (i mało skromnie powiem kozak w Photoshopie i retuszu modelek) wiem że AI samo nie poradzi sobie w sposób zadowalający; próbowałem to jakiś czas temu i dodanie paru promptów nie zrobi Ci lini "dokładnej". z zachowaniem światłocienia, wtapiania włosów czy zakrzywienia.
 

Najprościej będzie skorzystać z photoshopa z generative fill (AI), ale jakość nie jest zadowalająca; tak czy inaczej musisz korzystać ze zdjęcia włosów bazowych, i dalej trzeba będzie dopracować innymi narzędziami (transform warp/liquify /stamp, etc.) wiec tak czy inaczej Photoshopa musisz ogarniać w dobrym stopniu.

Ja sobie robiłem takie wizualizacje, ale AI nie zrobi w 100% roboty także zapraszam na yt na tutoriale z postprodukcji... za pare tygodni / miesiecy sami  sobie bedziecie ogarniac takie rzeczy, a i w CV dobry skill
 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie jak to, żeby tak to działało mniej więcej ?

 

female3_head_thum.gif


Ruch wyzwolenia mieszków włosowych spod okupacji androgenów!

Łysienie łysienie to moje wkurwienie, biorę draże kokosowe, mam spokojną o to głowę.

Biorę draże kokosowe i mam włosów pełną głowę. Biorę żelki cytrynowe i mam ciągle włosy nowe. Piję także loxoniadę i łysieniu dałem radę.  

Ale i tak nie ma żadnego lepszego lekarstwa niż własne odbicie lustrzane, a w nim ''łómnisz herlajn''. Jest ''łómnisz herlajn'' to morda faluje, aż chciało by się porzucić wszystkie drażetki. Medytacja mogłaby trwać nawet kilkanaście godzin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W mojej opinii czymś lepszym od wizualizacji komputerowej byłoby użycie systemu włosów do tego celu. Rozwiązanie takie dałoby nie tylko realistyczną wizualizację przeglądania swojego obrazu w lustrze czy w nagraniach z kamer, ale i możliwość dotknięcia, pomacania, podrapania i oceny pod każdym kątem nowej linii.

A systemy włosów możliwe są do zrobienia nawet na czole aby obniżyć linię na 2,5 cm nad brwiami (pewnie na całe czoło przykleić to też żaden problem), to na same zakola, czy żeby zrobić inną linię, to też żaden problem.

Odsyłam do tego tematu, i dodam też, że sam nawet rozważam zastosowanie tego przed HT i nawet pojechanie w tym na HT aby lekarz sobie obejrzał osobiście i żeby dotarło (bo nie do wszystkich chce to dotrzeć), że żadnej łaski nie robi, i że i tak noszę taki system i mam linię jaką chcę, i mi jeden pies czy dam lekarzowi 120-150 tyś, czy będę to wydawał na peruki. I przed samym zabiegiem można odrysować linię pisakiem i zaś dopiero odkleić taki system. Choć mi akurat nie tak dużo brakuje jeśli chodzi o taką linię i są kliniki gdzie mi zrobią ''łómnisz herlajn'' i bez tego, ale tak jak powyżej, systemem da się każdą inną zrobić. Mnie interesuje taka to takiej szukam.  Więc każdy mógłby się nad tym zastanowić, dla własnego zapotrzebowania, jak i dla upierdliwego lekarza, który nie chce zrobić dzioba 3 mm niżej - bo przecież takie historie też były. Myślcie co chcecie, a moim zdaniem pomysł zacny.

 

 

 


Ruch wyzwolenia mieszków włosowych spod okupacji androgenów!

Łysienie łysienie to moje wkurwienie, biorę draże kokosowe, mam spokojną o to głowę.

Biorę draże kokosowe i mam włosów pełną głowę. Biorę żelki cytrynowe i mam ciągle włosy nowe. Piję także loxoniadę i łysieniu dałem radę.  

Ale i tak nie ma żadnego lepszego lekarstwa niż własne odbicie lustrzane, a w nim ''łómnisz herlajn''. Jest ''łómnisz herlajn'' to morda faluje, aż chciało by się porzucić wszystkie drażetki. Medytacja mogłaby trwać nawet kilkanaście godzin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...