free web hit counter Skocz do zawartości
eryk

Hipochondria

Rekomendowane odpowiedzi

Czy może mieć ona wpływ na tempo łysienia androgenowego? W końcu większość z nas często patrzy w lustrze na swoje włosy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Silny i długotrwały stres może osłabić włosy, gdyż hormony wytwarzane w sytuacjach stresowych zaburzają cykl ich wzrostu i zwężają naczynia krwionośne odpowiedzialne za odżywianie mieszków.

 

Ale czy hipochondria jako taka jest związana z silnym stresem to już kwestia mocno dyskusyjna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Silny i długotrwały stres może osłabić włosy, gdyż hormony wytwarzane w sytuacjach stresowych zaburzają cykl ich wzrostu i zwężają naczynia krwionośne odpowiedzialne za odżywianie mieszków.

 

To prawda. Tylko w przypadku spadku poziomu stresu, włosy odrastają, wszystko wraca do normy. Saldo jest na zero. Tysiące kobiet tak mają. Sytuacje stresowe, włosy wychodzą garściami, po czym odrastają.

 

Stres może lekko przyspieszyć proces MPB, ale i to wydaje się naciąganą teorią. Per saldo nic nie znaczy i tak łysiejemy do zaprogramowanego stanu.

 

Ale czy hipochondria jako taka jest związana z silnym stresem to już kwestia mocno dyskusyjna.

 

Zaawansowane studium hipochondrii możesz prześledzić na propeciahelp i wśród innych użytkowników fina/duta, który są impotentami po jednej tabletce i obwiniają fina o zło tego świata

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja czasami miałem takie myśli, że jestem na coś chory bo nie mogłem sobie inaczej wytłumaczyć swojego łysienia gdyż, ani ojciec ani starsi bracia nie łysieją. Spowodowane było to też tym, że oprócz wypadania włosów czułem ciągłe zmęczenie, oraz miałem problemy z wzwodem... Teraz wziąłem się za siebie tzn. dbam o siebie, staram się więcej spać, ograniczam spożycie piwa, jestem aktywny sportowo i czuję się fizycznie dobrze, ale nadal moją psychikę dręczą wypadające włosy.

Także jeśli już miałem problemy z męskością bez powodu więc w moim przypadku finasteryd raczej odpada całkowicie?

Mam jeszcze jedno pytanie: jeśli łysienie spowodowane jest silnym i ciągłym stresem bądź jakąś chorobą czy pasożytami to włosy lecą z całej głowy czy tylko z tych miejsc co przy androgenowym?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Także jeśli już miałem problemy z męskością bez powodu więc w moim przypadku finasteryd raczej odpada całkowicie

 

To jest zawsze twój wybór, ale odpowiedź chyba już znasz....

 

Mam jeszcze jedno pytanie: jeśli łysienie spowodowane jest silnym i ciągłym stresem bądź jakąś chorobą czy pasożytami to włosy lecą z całej głowy czy tylko z tych miejsc co przy androgenowym?

 

Z całej głowy. Łysienie zakola i tonsura to na 100% MPB. Nie ma co na siłę się pocieszać i szukać innych przyczyn, tracimy tylko cenny czas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piszesz, że o traceniu czasu, ale co ja mogę innego zrobić jeśli finasteryd raczej nie jest przeznaczony dla mnie? Pogodzić się z łysiną? Ale jak? W dodatku gdy w moim otoczeniu wszyscy mają zdrowe i bujne czupryny...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Piszesz, że o traceniu czasu, ale co ja mogę innego zrobić jeśli finasteryd raczej nie jest przeznaczony dla mnie? Pogodzić się z łysiną? Ale jak? W dodatku gdy w moim otoczeniu wszyscy mają zdrowe i bujne czupryny...

 

Rozpocząć jakąkolwiek kurację. Nie tyle chodzi o pogodzenie się i nic nie robienie, co nie oszukiwanie się na siłę.


Jestem reprezentantem Dr. A's HRC, najlepszej na świecie kliniki transplantacji włosów wg #HairSite.com.

http://www.fusehairpolska.blogspot.com

 

Wszelkie opinie wygłaszane na tym profilu są prywatne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest wiele opcji:

 

- skoro wszyscy w Twoim otoczeniu mają bujne czupryny, jesteś wyjątkowy, i na tym możesz budować swój wizerunek

- możesz się zgolić na łyso

- możesz zrobić przeszczep

- możesz stosować kurację bez finasterydu

- możesz przestać koncentrować się na swoim wyglądzie

 

MPB to nadrważliwość mieszków włosowych na pochodne testosteronu. Wcale nie jest tak, że ci najbardziej męscy łysieją. W Twoim przypadku finasteryd nie jest zalecany również z tego względu, że prawdopodobnie będzie działał na ciebie słabo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Piszesz, że o traceniu czasu, ale co ja mogę innego zrobić jeśli finasteryd raczej nie jest przeznaczony dla mnie? Pogodzić się z łysiną? Ale jak? W dodatku gdy w moim otoczeniu wszyscy mają zdrowe i bujne czupryny...

 

Nie musisz się godzić. Przejrzyj uważnie dział o przeszczepach. Może to jest dla ciebie alternatywa. Pamiętaj również, że fin nie przywróciłby ci włosów z dzieciństwa, tylko/aż spowolnił proces. Odrosty są, ale należą do rzadkości .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...