free web hit counter Skocz do zawartości
donekbronek

robić czy nie jak już to gdzie?

Rekomendowane odpowiedzi

Jedna rada. Nie rób przeszczepu w Polsce. Będziesz żałował. Nie spotkałem nikogo kto byłby zadowolony. Nie ma co się męczyć, wrzuć w te zakola ze 1500-1600 w BHR i tyle. Efekt właściwie gwarantowany.

 

BHR - masz na myśli "Body Hair Transplant" ?

 

Miał na myśli klinikę dr. Bisangi


Jestem reprezentantem Dr. A's HRC, najlepszej na świecie kliniki transplantacji włosów wg #HairSite.com.

http://www.fusehairpolska.blogspot.com

 

Wszelkie opinie wygłaszane na tym profilu są prywatne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@donekbronek. Dam ci radę jako starszy kolega i weteran przeszczepów. Jedź najpierw na konsultację do dobrej kliniki i sprawdź na czym stoisz, a w zasadzie co masz na głowie ? gęstość donora, jakość włosów, ile dana klinika może wyciągnąć graftów i ile zaoferuje na twoje łysienie itp. Po drugie zastanów się czy jesteś przygotowany finansowo teraz jak również będziesz stał za 2-4 lata, bo możesz potrzebować następnego HT. Przeszczepy to droga zabawa i nie zawsze opłaca się oszczędzać na tym bo możesz gorzej wyglądać niż przed. Ja miałem taką sytuację na głowie jak miałem 19 może 20 lat. W wieku 25 lat byłem NW3 i zrobiłem pierwszy przeszczep (mało udany w Polskiej klinice), jednakże dało mi to jakieś 5 lat spokoju i łysienie przyśpieszyło do NW5/6. O tyle jestem szczęśliwy że BHR mogła mi to naprawić co spiepszył Medical Hair w Polsce i donor który mam bardzo dobry. Czeka mnie jeszcze jeden, mam nadzieję ostatni HT, może w następnym roku i będe miał spokój jak również ponad 100 tys złotych mniej w portfelu. Jak liczysz że jeden przeszczep tobie wystarczy to jesteś w błędzie, także dobrze to zaplanuj. Jedź do kliniki której zależy na pacjencie a nie na kasie. Jak nie masz kasy to odpuść sobie bo na dzień dzisiejszy moim zdaniem tragedii nie masz. Zapomnij również o Polskich klinikach, bo żadna z nich nie zrobi tobie ładnej i gęstej linii włosów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
orientuje sie ktoś cenowo za 1500-1600 u Bisangi ?

 

1500 graftów w BHR:

 

FUT: 3Euro x 1000 + 2Euro x 500 = 4000Euro

 

FUE: 5Euro x 1000 + 3Euro x 500 = 6500Euro

 

do 3000 graftów w MEMORIAL w Antalyi (getfue.com) 2700Euro. Hahahahaha wiem, pewnie myślicie, że jestem podstawiony, bo wszędzie to piszę Ale póki co mi się wszystko ładnie układa No ale efekty zobaczymy za kilka miesięcy. Jestem dobrej myśli.

 

No a co do Polski to naprawdę odradzam w Medical Hair w WW robią max 1500 graftów stripem. Nie wiem ile to kosztuje, ale na pewno nie drożej jak nie taniej, będzie zrobić 4000 graftów FUE w Turcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@tadek dzięki za dobrą rade, na pewno zrobię dobry wywiad z kliniką na temat tego co mam na głowie bo nie chce ryzykowac tylko wysyłając zdjęcia i czekając kto ile zaproponuje cenowo i ile grafów - to oczywiste.

 

@bpeak no tak właśnie planowałem w Turcji w Memorial ale Oni raczej się nie zgodzą na taką jak dla nich "błachostke" - mi sie zdaje że Oni te maszynę do pobierania i transplantacji mają na licencje - nie na ilośc włosów czy grafów a na ilość tego ile zabiegów wykonają, jesli klinika jednorazowo za licencje ma płacić tę samą cenę za moje 1500/2000 grafów i tę samą cenę u kogoś za 4000 grafów to oczywiste że bardziej sie opłaca zrobić większy przeszczep bo licencja za użycie maszyny jednorazowo kosztuje ich tyle samo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mają na licencje - nie na ilośc włosów czy grafów a na ilość tego ile zabiegów wykonają, jesli klinika jednorazowo za licencje ma płacić tę samą cenę za moje 1500/2000 grafów i tę samą cenę u kogoś za 4000 grafów to oczywiste że bardziej sie opłaca zrobić większy przeszczep bo licencja za użycie maszyny jednorazowo kosztuje ich tyle samo...

 

Nie rozumiem dlaczego szukasz tak dziwnego tłumaczenia. Mają politykę cenową taką, a nie inną i w zasadzie tyle. Nie sądzę żeby płacili jakąkolwiek licencję skoro nie używają Artasa, którego twórcy wprowadzając opłatę licencyjną zrobili raczej wyjątek niż ustanowili nową regułę.


Jestem reprezentantem Dr. A's HRC, najlepszej na świecie kliniki transplantacji włosów wg #HairSite.com.

http://www.fusehairpolska.blogspot.com

 

Wszelkie opinie wygłaszane na tym profilu są prywatne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
@bpeak no tak właśnie planowałem w Turcji w Memorial ale Oni raczej się nie zgodzą na taką jak dla nich "błachostke" - mi sie zdaje że Oni te maszynę do pobierania i transplantacji mają na licencje - nie na ilośc włosów czy grafów a na ilość tego ile zabiegów wykonają, jesli klinika jednorazowo za licencje ma płacić tę samą cenę za moje 1500/2000 grafów i tę samą cenę u kogoś za 4000 grafów to oczywiste że bardziej sie opłaca zrobić większy przeszczep bo licencja za użycie maszyny jednorazowo kosztuje ich tyle samo...

 

Ale zrobią Ci FUE 1500 w cenie 3000graftów czyli 2700Euro, w BHR za FUE 1500 zapłacisz 6000Euro, FUT 1500 zapłacisz 4000Euro. Napisz do nich to będziesz wiedział jak jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
@bpeak no tak właśnie planowałem w Turcji w Memorial ale Oni raczej się nie zgodzą na taką jak dla nich "błachostke" - mi sie zdaje że Oni te maszynę do pobierania i transplantacji mają na licencje - nie na ilośc włosów czy grafów a na ilość tego ile zabiegów wykonają, jesli klinika jednorazowo za licencje ma płacić tę samą cenę za moje 1500/2000 grafów i tę samą cenę u kogoś za 4000 grafów to oczywiste że bardziej sie opłaca zrobić większy przeszczep bo licencja za użycie maszyny jednorazowo kosztuje ich tyle samo...

 

Ale zrobią Ci FUE 1500 w cenie 3000graftów czyli 2700Euro, w BHR za FUE 1500 zapłacisz 6000Euro, FUT 1500 zapłacisz 4000Euro. Napisz do nich to będziesz wiedział jak jest.

@ bpeak za tą cenę osobiście wybrałbym dr korey w Turcji zamiast mechanicznego fue.Dr korey w przeciwieństwie do Memorial jest sprawdzony z wieloletnim doświadczeniem i dobrze udokumentowanymi zabiegami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
za tą cenę osobiście wybrałbym dr korey w Turcji zamiast mechanicznego fue. Dr korey w przeciwieństwie do Memorial jest sprawdzony z wieloletnim doświadczeniem i dobrze udokumentowanymi zabiegami.

 

Tylko, że Korey bierze bodaj 2,5 Euro za FUE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fue mechaniczne a manualne dzieli przepasc finansowa bo to drugie jest conajmniej dwa razy droższe , oczywiscie nie dotyczy to polskiego rynku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Jest bardziej pracochłonne, to i droższe. Pytanie, o ile jest lepsze od mechanicznego.

 

Polski "rynek" najlepiej przemilczeć Na starym forum swego czasu jakieś dziewczyny obniżały sobie linię włosów w Polsce. Strasznie rzucały się do wszystkich odradzających zabiegi w Polsce (pewnie naganiały). Ciekawe gdzie są teraz. Efektu nie muszą nawet pokazywać. Jest znany z góry.

 

Zastanawiam się z czego to wynika. polscy lekarze nie są jakość szczególnie upośledzeniu do reszty świata, a nawet cenieni (kardiolodzy, anestezjolodzy, onkolodzy, nawet dentyści). Tymczasem rynek przeszczepów jest kompromitujący. Nie mogą pojechać na jakiś staż do Belgii, Indii, nawet Turcji. Zobaczyliby jak wygląda profesjonalna robota. Może nawet wiedzą (neta chyba mają). Co w tym takiego trudnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
@bpeak no tak właśnie planowałem w Turcji w Memorial ale Oni raczej się nie zgodzą na taką jak dla nich "błachostke" - mi sie zdaje że Oni te maszynę do pobierania i transplantacji mają na licencje - nie na ilośc włosów czy grafów a na ilość tego ile zabiegów wykonają, jesli klinika jednorazowo za licencje ma płacić tę samą cenę za moje 1500/2000 grafów i tę samą cenę u kogoś za 4000 grafów to oczywiste że bardziej sie opłaca zrobić większy przeszczep bo licencja za użycie maszyny jednorazowo kosztuje ich tyle samo...

 

Ale zrobią Ci FUE 1500 w cenie 3000graftów czyli 2700Euro, w BHR za FUE 1500 zapłacisz 6000Euro, FUT 1500 zapłacisz 4000Euro. Napisz do nich to będziesz wiedział jak jest.

@ bpeak za tą cenę osobiście wybrałbym dr korey w Turcji zamiast mechanicznego fue.Dr korey w przeciwieństwie do Memorial jest sprawdzony z wieloletnim doświadczeniem i dobrze udokumentowanymi zabiegami.

 

Jak Korey ma dobrze udokumentowane to super. Obiecałem dać fotki za rok to dam. Sami ocenicie jaki obszar miałem pokryty i co z tego wyszło. Jasne ryzykowałem trochę, choć ostatecznie to włosy, nie są potrzebne do życia gdyby to był przeszczep jakiegoś organu... hmmmm w MEMORIAL robią tez to robią i nawet przede wszystkim no ale wiadomo inny kraj, jak tu się sądzić za źle zrobiony zabieg. W Polsce przynajmniej bym mógł chodzić 30 lat po polskich sądach

 

Zastosowałem tutaj pewne proste, ale ważne powiedzenie: "lepiej zrobić coś w życiu i żałować, niż żałować, że się tego nie zrobiło" trzymajcie za mnie kciuki!

 

P.S. dziś mija 2 tygodnie od HT, wstawię fotki w moim wątku.

 

P.S.2 poza tym już nie mówiąc o Polskich rzeźniach, chyba trudno dokładnie ocenić jak przyjęły się włosy, nikt chyba nie liczy po roku graftów jeden po drugim ile się przyjęło ile dokładnie było wcześniej itd, trzeba by było zrobić mapę skalpu w skali 30 krotnej. Przeszczep włosów to ostatecznie wydobycie cebulek ze skóry i przeniesienie ich w inne miejsce. Dużo bardzo skomplikowane operacje jak przyszycie ręki z nerwami, ścięgnami, złożeniem kości nie wiem udają się. No ale HT to mimo, że leje się krew to zabieg kosmetyczny, robiony dla "widzimisię" pacjenta. A przyszycie ręki to umożliwienie komuś normalnego życia. Podsumowując na HT finansowane z NFZ bym nie poszedł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, czy gęstość i jakość donoru można sprawdzić w polskiej klinice?? Czy nawet to potrafią spartolić, bo tez bym zbadał sobie włosy, ale nie widzi mi się na razie lecieć gdzieś za granicę??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niech ci ktoś na ogolonej głowie narysuje kwadrat o bokach 1cm x 1cm i policzy grafty zadzwoń do Medical Hair, może za 1000zł robią taką usługę Sorry za ironię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam ten sam problem, niewiem jaka ilosc zalatwi u mnie sprawe. Na plus jest to ze mieszkam teraz niedaleko Brukseli i bede chcia niebawem wpasc tam na konsultacje. Zabieg u dv Bevina wyniosl by mnie 3 euro za grafta. Czyli za 3 tys euro moglbym liczyc na 1000 graftow gorzej jezeli to nie wystarczy

IMG_20130609_194926.jpg.a411a383b626dcecba0981df13bf6fce.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym Was zapytać, czy po trzech latach od przeszczepu, to co miało juz wyrosnąć to na 100 % wyrosło a to co sie przyjeło po przeszczepie nie powinno już wypadac?.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to co mialo wyrosnac na pewno juz zdazylo wyrosnac. Drugiej czesci pytania nie rozumiem. Masz na mysli to,ze przeszczepione wlosy beda dalej wypadac? Zasadniczo nie powinno miec to miejsca, bo nie sa one narazone na dzialanie DHT i rozwazny chirurg innych nie przeszczepia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...