free web hit counter Skocz do zawartości
smutnydinozaurr

Przeszczep i wszystko co z tym zwiazane

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Cześć,

Już w wieku 19 lat osiągnąłem mocny NW 3- NW4?. Śledząc to forum coraz bardziej skłaniam się na przeszczep w Turcji w klinice Aestepool. Nigdy nie stosowałem preparatów, witamin czy fina. Właściwie po dojściu do tego poziomu i totalnym wyłysieniu na zakolach to wypadanie moich włosów zatrzymało się. Jeśli zdecydowałbym się na przeszczep musiałby to być początek lipca. Aktualnie mam 23 lata.

Jakie badania zrobić przed braniem fina, w jakich dawkach itp.?

Czy 3 miesiące stosowania mogą wystarczyć?

Czy takiego fina muszę brać do końca życia czy można to odstawić nie tracąc efektów?

W jakich porach dnia zażywa się fina i czy z takimi tabletkami bez problemu mogę podróżować czy potrzebuje jakiś zaświadczeń lekarzy? (pracuje praktycznie w całej UE).

Czy jestem w stanie zmienić słabe cienkie włosy jakimiś odżywkami na naprawdę gęste?

Czy jest coś co jeszcze powinienem wiedzieć?

 

Samą potencjalną strefę biorczą oceniam u siebie bardzo dobrze, mam dość gęste włosy z tyłu głowy. Wiem, że muszę coś z tym zrobić liczę na pomoc.

Dziękuje

Edytowane przez smutnydinozaurr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie badania zrobić przed braniem fina, w jakich dawkach itp.?
- raczej nie trzeba robić żadnych badań, ja byłem u dermatolog(kobieta dość znana w tym co robi, plus bardzo dobrze wykształcona) i wynikami badań nie była specjalnie zainteresowana(zrobiłem takie standardowe, zalecane przed wizytą u dermatologa/trychologa), popatrzyła na skórę głowy i stwierdziła, że nie ma żadnych wątpliwości i dopadło mnie łysienie androgenowe, zaleciła nezyr 1mg raz dziennie + minoxidil(stosuje raz dziennie na wieczór, prysznic, czekam aż włosy wyschną i wale 1ml).  

Czy 3 miesiące stosowania mogą wystarczyć?
- pewnie zależy od osoby, ja po 3 miesiącach nie widziałem jakiś efektów, ale nie był to pierwszy środek/lek na włosy, który "testowałem" wiec wiedziałem i byłem przygotowany, że niestety wszystko co z włosami związane wymaga cierpliwości. Po 5/6 miesiacach mogłem powiedzieć ze kondycja moich włosów sie poprawiła, a łysienie spowolniło. Aktualnie biore 0.5mg raz dziennie, nie miałem jakiś specjalnych uboków przy 1mg, ale czytając to forum doczytałem się, że podobno nie ma dużej różnicy, a jak moge mniej pakować w siebie różnego rodzaju syfu to bardzo chętnie spróbuję. 

Czy takiego fina muszę brać do końca życia czy można to odstawić nie tracąc efektów?
- do końca życia albo do momentu w którym stwierdzisz, że już masz na tyle lat, że te włosy nie są aż tak potrzebne do szczęścia :D 

W jakich porach dnia zażywa się fina i czy z takimi tabletkami bez problemu mogę podróżować czy potrzebuje jakiś zaświadczeń lekarzy? (pracuje praktycznie w całej UE).
- doktor powiedziala mi, że obojętne czy na głoda, czy przed czy po posiłku, najlepiej trzymać sie jakieś konkretnej godziny i wtedy wziąć, ja sobie biore zawsze miedzy 8, a 9 rano. Z podróżowaniem nie powinno być problemu.

Czy jestem w stanie zmienić słabe cienkie włosy jakimiś odżywkami na naprawdę gęste?
-aronoł, są tu na tym forum więksi znawcy, może coś doradzą


Wszystko co napisałem to takie raczej moje odczucia, informacje które otrzymałem od swojej dermatolog i to co udało mi się tutaj wyczytać. Może gadam głupoty, może nie, coś cię może zainspiruje. Zapewne ktoś się jeszcze odezwie i pewnie też coś doradzi(pewnie dobrze by było jakbyś załączył jakies zdjęcia) :)

U mnie łysienie postępowało dość wolno, finasteryd jeszcze bardziej to spowolnił(a może całkiem zatrzymał), ale z racji, że mam 26lat, a włosy moim zdaniem mocno wpływają na wygląd to zrobiłem HT właśnie w Aestepool, jakoś 2tygodnie temu. Z relacją mam zamiar się wstrzymać jak zrobię to jeden duży post z całego przebiegu, zarówno zabieg jaki i odrost po :) ale jeśli chodzi o samą organizacje, odczucia to myślę, że mogę spokojnie polecić, na miejscu wszystko przebiegło bezproblemowo, niesamowicie sprawnie, czuć było, że wiedzą co robią plus polski opiekun oraz udział doktora w zabiegu znacząco uspokaja :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli już jesteś na etapie rozważania nad przeszczepem to polecam nie zwlekać. Jeśli chcesz wybrać Aestepool to od siebie polecam w 100%. Będziesz zadowolony zarówno z opieki przed, w trakcie jak i po zabiegu. Wykonują naprawdę świetną robotę.

Jeśli zdecydujesz się na fina to trzeba go brać i brać. Mi Doktor Altan na miejscu mówił, że 3 lata to jest minimum. Fina bierze się raz dziennie najlepiej w podobnych godzinach. W podróżowaniu nie będziesz mieć żadnych problemów w UE. Poza UE przy wypełnianiu deklaracji celnych jeśli takowe się wypełnia to wystarczy to wpisać w formularz i tyle. Ludzie latają z dziesiątkami leków a celnicy bez problemu umieją rozróżnić co jest lekiem a co substancją niedozwoloną ;)

Włosy wzmocnisz nie tylko odżywkami/maskami do włosów (tych z dobrym składem bez zapychaczy), ale także suplementacją od wewnątrz.

Czy jest coś co jeszcze powinienem wiedzieć? - moim zdaniem wakacje to nie jest dobry moment na wykonanie takiego zabiegu. Przez 2 tygodnie PO jest naprawdę ciężko i należy unikać promieni słonecznych (i to nawet więcej niż przez 2 tygodnie) ze względu na po zabiegowy stan na skórze głowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja biorę fina codziennie  rano jak wstanę tak chyba najwygodniej. Też mogę Ci polecić aestepool jestem zadowolony z całego procesu. Fina niestety trzeba brać do końca życia i to cholerny minus... ale no nie ma innej opcji na ten moment w świecie nauki


Kuracja : Proscar 1/4 tabletki dziennie

Zabieg : Aestepool 4500 graftów 3.10.2023

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...